فرمول یک ایران – تیم فرمول یک اسپورت پسا ریسینگ پوینت پس از سرمایه گذاری 182 میلیون پوندی لارنس استرول مالک این تیم در کمپانی استون مارتین، رسما به عنوان تیم فرمول یک استون مارتین در فصل 2021 فرمول یک حضور پیدا خواهد کرد.

در سال 2018، ارزش سهام استون مارتین در بازار بورس لندن سقوط شدیدی را داشت. طبق معاهده ای که صورت گرفته و جزییات منتشر شده اتاق بورس لندن در صبح جمعه، ریسینگ پوینت در شروع فصل 2021 فرمول یک به عنوان تیم استون مارتین حضور پیدا می کند. استون مارتین در تب و تاب جمع آوری حمایت مالی 500 میلیون پوندی برای خودش می باشد و حیات این کمپانی در حالت اضطراری قرار گرفته است. این شرکت گفته است که دلیل امضای این قرارداد قدرتمندتر کردن خودش پس از عملکرد ناامید کننده در سال 2019 دانست. توافق اولیه روی یک قرارداد 10 ساله می باشد که استون مارتین با تیم سیلورستونی فرمول یک امضا کرده است.

سرمایه گذاری فعلی استون مارتین در تیم فرمول یک ردبول می باشد که ظاهرا یک مبلغ 20 میلیون دلاری بوده و در پایان این فصل قراردادشان تمام می شود. استون مارتین یک چنین قرارداد تجاری و تبلیغاتی و حمایتی را که با ردبول داشت را با همان شرایط و طی یک قرارداد 5 ساله با تیم ریسینگ پوینت امضا کرد.

همکاری های فنی و مهندسی تیم فرمول یک ردبول و استون مارتین تا پایان ساخت محصول استون مارتین والکری ادامه می یابد. لارنس استرول با سرمایه گذاری که کرده مالک 16.7 درصد کمپانی استون مارتین و به عنوان مدیراجرایی این شرکت پس از کناره گیری پِنی هیوز از این سمت، فعالیت می کند. پنی هیوز در این مورد گفته است که:

عملکرد دشوار معاملات در سال 2019 منجر به فشار شدید به نقدینگی هایمان شد و دیگر شرکت ما برای ادامه دادن راهی جز استفاده از حامیان مالی جانبی نداشت. بدون این قرارداد، ترازنامه مالی استون مارتین دیگر آنقدر قدرتمند نیست که بتواند از برنامه های خودش پشتیبانی کند. علی رغم ضعف موجود در معاملات اخیر، قدرت برند استون مارتین و گسترش محصولات خودرویی ما به ما این امکان را داده است تا شریک جدیدی را به نام آقای استرول را جذب کنیم تا بتواند رویکرد تازه ای را در تجارت ما داشته باشد.

کمپانی استون مارتین پیشتر اعلام کرده بود که سود سالیانه آنها، امسال تقریبا به نصف سال پیش رسیده بود. جزییات افت استون مارتین نیز بدین گونه است که فروش خودروهایی که در نمایندگی های استون مارتین بوده اند نزدیک به 12 درصد نسبت به سال پیش رشد داشته است اما خودروهایی که خود نمایندگی از کمپانی مادر سفارش داده است 7 درصد کاهش داشته و به عدد 5809 عدد در سالی که گذشت رسیده بود. این کمپانی اعلام کرده است که انتظار دارد یک سود 130 الی 140 میلیون پوندی را داشته باشد که به مراتب کمتر از سود 247.3 میلیون پوندی سال پیش است.

پ.ن: به نظر می رسد که در فصل 2021 یک خودروی خیلی زیبا در پیست داشته باشیم.

10 دیدگاه

 1. Hassan Mohebbi

  4

  0

  یعنی تو فرمول یک ۲۰۲۱ فقط اسم و رنگ این تیم عوض میشه، درسته؟ اگه مرسدس موتور بهشون نده که احتمالش زیاده کی قراره بهشون موتور بده؟ هندا یا رنو؟
  اگر قرار مثل چیزی که با ردبول بود باشه اصلا این چه فایده‌ای داره؟!! حداقل مکلارن شاسی رو خودش میزنه. اگه قرار شاسی هم استون نزنه همون نیاد بهتره، اسم و رنگ به چه درد میخوره.

  • itg

   4

   0

   جالب قضیه اینجاست که پول از هند اومد به جیب انگلیس رفت
   واقعا آدم میمونه چیو باور کنه
   کانادا هند…… پولها از بودجه خارج میشه به انگلیس وارد میشه???
   انتخاب خبر با هرکسی بود ای ول داره

 2. itg

  3

  0

  عجیب ترین خبر ی گه خوندم
  موتور مرسدس، تیم آستون مارتین!
  واقعا پشت پرده عجیب ترین اتفاقات میفته
  الان تکلیف بال عقب ردبول چی میشه؟
  خبر شوکه کننده ای بود

 3. Alchemist

  3

  0

  رابطه مرسدس و استون مارتین با هم خیلی خوبه . همین الانشم ماشینای خیابونی استون اکثرشون موتور مرسدس دارن . سوالی که پیش میاد اینه که 2021 مرسدس باید برای 4 تا تیم موتور بزنه !!! قانونش مگه 3 تا تیم نبود؟؟ احتمال خروج مرسدس از

  • Alchemist

   3

   0

   (ادامه کامنت ببخشید)فرمول 1 اخر 2020 هم زیاد هست . چون هم همیلتون قراردادش تموم میشه هم طبق خبرا حدود 55 میلیون برای هر فصل درخواست کرده . دایملر هم از اونطرف امسال کاهش درامد داشته مثل اینکه .

دیدگاه خود را بیان کنید