فرمول یک ایران – مدیر دپارتمان پاوریوینت رنو، رمی تافین ادعا می کند که تنها فراری از آنها قدرتمند تر بوده و پاوریونیت رنو از مرسدس و هوندا جلوتر است.

رنو فصل 2019 را در رده پنجم جدول قهرمانی سازندگان به اتمام رسانید ولی بحث قدرت نمایی موتوری خودش را هر از چندگاهی رسانه ای می کرد و به رخ همگان می کشید و حال در اظهار نظری جدید، مدیر دپارتمان پاوریونیت رنو بیان کرده است که:

ما از لحاظ عملکرد موتوری در یک نبرد نزدیک با مرسدس و فراری هستیم، مرسدس کمی از ما عقب تر و فراری نیز کمی از ما جلوتر است ولی هوندا کاملا یک قدم عقب تر از ما هست.

اما حال دیگر ما صحبت از تفاوت 50 کیلو واتی قدرت نداریم. فرق بین ما و فراری و مرسدس در حد 5 یا 10 کیلو وات است. برای هوندا نیز این فرق در حد 15 یا 20 کیلو وات است و پشت سر همه قرار دارد.

والتری بوتاس و دنیل ریکاردو - گرندپری کانادا 2019

والتری بوتاس و دنیل ریکاردو – گرندپری کانادا 2019

تافین تایید کرد که پیشرفت و توسعه بروزرسانی پاوریونیت آنها با مشکلی که در بحرین برایشان پیش آمد با موانعی روبرو شد و رنو مجبور شد که یک واحد بازیابی انرژی جنبشی (MGU-K) جدید را طراحی کند:

این مسئله جلویمان را گرفت و اجازه نداد که یک موتور بهتری را بسازیم. آخرین نسخه از(پاوریونیت) که در مونزا تست کردیم پس از این واقعه یک نسخه تایید شده و اثبات شده بود.

اگر یک میله ارتباطی خراب شود شما باید از تمام منابعی که در اختیار دارید استفاده کنید تا این مشکل را حل کنید. این مسئله باعث شد که تولید نسخه C موتور با تاخیر مواجه شود. این فرقی است که در فرمول یک با تمام دیگر نقاط دنیا وجود دارد.

ما باهوش تر نیستیم ولی سریعتر هستیم. زمان بزرگترین دشمن ماست. از طرف دیگر وقتیکه نوبت به بررسی خطاها می شود. ما متوجه چیزهایی می شویم که در قدم های توسعه بعدی هم به دردمان می خورد و ما را جلوتر می برد.

7 دیدگاه

 1. 013

  10

  0

  اگه اینی که میگن درس باشه پس واقعا شاسی ماشین خیلی بده. شاید از بابت قدرت خوب باشن ولی دوام خیلی خوبی ندارن.

  • Schwaben

   5

   0

   شاید یک مشکل فرمول یک اوردن اپدیت های متعدد توی هر گرید باشه که میتونه تیم به جای برداشتن گام رو به جلو از رقابت دور کنه
   مشکل تیم رنو هم که نداشتن دوامه
   ژاپن رسوایی بود
   آلمان هم ….

 2. ALEX-ALBON

  2

  0

  دوام یک مسعله ی اما شما ببین رنو شاسیشم ازمک لارن پایین تره..اگه واقعا همین اندازه که ادعا میکنن موتورشون قویه پس مشخص میشه توی طراحی شاسی ضعف بزرگی دارن.
  امیدوارم حداقل امسال شاسی بهتری بدن-دوسدارم ریکاردو هم توی رقابت ببینم..بااون اخلاق خوبش حقش هست امسال توی راننده های برتر ببینیمش
  دنیل اگه ماشین خوبی زیرپاش باشه رقابت جذابی بین 6تای اول شکل میگیره.

دیدگاه خود را بیان کنید