فرمول یک ایران – متیا بینوتو معتقد است که میک شوماخر گزینه مناسبی برای یکی از صندلی های فرمول یک است.

فرزند هفت دوره قهرمان جهان، میک شوماخر 20 ساله اولین فصل خود در فرمول دو را به پایان رساند و در فصل 2019 فرمول یک هم توانست پشت فرمان ماشین فرمول یک قرار گیرد. به نظر می‌رسد که اتفاقات بزرگ تری هم در راه باشند.

میک شوماخر در فصل آغازین خود در فرمول دو بسیاری را ناامید کرد و در جایگاه دوازدهم قرار گرفت اما بینوتو معتقد است که او آغاز موفقی داشته است:

ما از اینکه او عضو FDA (آکادمی رانندگی فراری) است خوش حال هستیم.

میک فقط فرزند مایکل شوماخر نیست بلکه من فکر میکنم او راننده خوبی است. او حتی در این فصل هم عملکرد خوبی داشت.

اگر به نتایج دقت کنید، نام افراد با تجربه ای را در بالای لیست می بینید اما او فقط یک فصل خوب را برای کسب تجربه در اختیار داشت. اگر میک شوماخر را به عنوان یک تازه کار بررسی کنید، متوجه عملکرد خوب او خواهید شد. او یک تازه کار بود.

پس فکر می کنم که فصل آینده از نظر تحلیل میزان پیشرفت او کلیدی خواهد بود. ما از فصل بعد انتظارات زیادی داریم چراکه میک تجربه این فصل را خواهد داشت و ما کاملا مطمئنیم که او گزینه خوبی برای فرمول یک است.

سباستین فتل و میک شوماخر - مسابقه ی قهرمانان 2019

سباستین فتل و میک شوماخر – مسابقه ی قهرمانان 2019

اما متیا بینوتو احتمال رسیدن میک شوماخر به یکی از صندلی های فراری در کوتاه مدت را بعید دانست چراکه تغییرات قوانین در فصل 2021 نیازمند داشتن راننده های با تجربه ای است:

آیا گزینه مناسب یکی از صندلی های فراری هم خواهد بود؟ برای جواب به این سوال کمی زود است.

اما دوباره باید گفت که هدف FDA رساندن راننده های با استعداد به صندلی فراری است و او عضو این آکادمی است چراکه ما احساس می کنیم او استعداد لازم برای بودن در این آکادمی را دارد.

2021 برای آمدن جوانان با استعداد ما خیلی زود است. در 2021 برای ما مهم است که رانندگان با تجربه ای داشته باشیم چراکه ماشین ها کاملا تغییر می کنند.

11 دیدگاه

 1. Spartan

  6

  1

  بنظرم من هم متیا درست گفته توجه جلب کرده میک اما 2020 باید خودشو نشون بده فکر میکنم بتونه از 2023 صندلی فراری رو داشته باشه
  از نظرم فراری و فتل تا 2022 ادامه میدن

 2. ALEX-ALBON

  3

  1

  بهترین خبرممکن برای من همین موندگاری مکس با ردبول بود-
  خیلی ناراحت کننده میشد اگه مرسدس بعداز این همه قهرمانی پیاپی ونزدیک شدن لوییس به دوران افتش بازم سریعترین راننده فورمول و برای قهرمانی سالهای بعد از چنگمون در میاورد امیدوارم مقصد بعداز2023 مکسم یا خودردبول باشه یا فراری البته بدون مدیریت اون بینتو بی فکر.
  مرسی مکس

 3. امید نورمحمدی

  2

  0

  به به و چه چه به این مدیر بزرگ!!! از همیلتون و جیوانتزی شروع کنیم تا برسیم به میک شوماخر. همه اینها گزینه های مدیر متیای کبیر هستند!!! کاملا مشخصه نقشه راه دارند!!! اینجوری تکلیف 2021 به بعد هم روشن میشه!!! فراری فعلا در حال خیرات و ایثار برای قهرمانیهای سری مرسدس و بالا آمدن ردبول و امیدوار کردن رنو و مک لارنه!!! تیمهای دیگه دارن برای 2024 برنامه ریزی میکنند و فراری بین گزینه ها برای 2021 هنوز درگیره!!!
  چه تیمی شده فراری… یکی باید بیاد جلوی شیرینکاری (بقول یکی از مفسرین) و پلن سی و پلن دی مدیر متیای بزرگو بگیره…
  احتمالا باید همه نهار خوردن های کاری جناب آلکان رصد بشه!!!

 4. ALEX-ALBON

  2

  0

  دمت گرم امید
  حرف قشنگی زدی
  من یکی که کشیدم بیرون از طرفداری فراری بخاطر این بینتوی نادون
  طرفدارای تعصبی فراری سالهای سخت تری درانتظارشونه.

 5. سباستین فتل اسطوره بی تكرار

  1

  0

  خود میک گفته که سب بزرگترین راهنما براش هست همانطور که پدرش میشائیل بزرگ برای سباستین بود. خیلی عالیه که بعد از بازنشستگی سب (در سالهای بعدتر نه به این زودیا، چون بدون سب فرمول یک دور دور بی روحه چندتا ماشینه)، یک قهرمان جهانی چون میک شوماخر داشته باشیم که سب پشتش باشه و با کمکهاش بدرخشه.

دیدگاه خود را بیان کنید