فرمول یک ایران – مشاور موتور اسپرت ردبول، هلموت مارکو معتقد است که مکس ورشتپن هنوز در حد و حدود لوییس همیلتون نیست.

مکس ورشتپن در طول فصل 2019 درخشید و بهترین عملکرد خود را به نمایش گذاشت. او سه پیروزی به دست آورد و در جدول قهرمانی رانندگان هم جایگاه سوم را به خودش اختصاص داد.

در طول فصل، این راننده هلندی گوشه ای از رقابت های احتمالی در آینده فرمول یک را به نمایش گذاشت و در بعضی مواقع چرخ به چرخ با ماشین فراری چارلز لکلرک پیش رفت.

اما در نهایت این لوییس همیلتون است که ششمین قهرمانی خود را به دست آورد و هلموت مارکو احساس می کند که مکس هنوز به اندازه لوییس آمادگی ندارد:

در طول رقابت ها مکس ممکن است سریع تر باشد اما اگر همه موضوعات را مد نظر بگیرید، لوییس هنوز هم بهتر است.

او بسیار سریع است و تجربه بسیار زیادی هم دارد. ما بار ها این موضوع را دیده‌ایم.

او در طول تمرین های اول، دوم یا سوم جایگاه اول را در اختیار ندارد اما زمانی که نوبت به تعیین خط می‌رسد، او آنجاست و بهترین دورش را ثبت می‌کند.

مکس ورشتپن و چارلز لکلرک - اتریش 2019

مکس ورشتپن و چارلز لکلرک – اتریش 2019

آینده مکس و ردبول پس از 2020 مشخص نیست اما کریستین هورنر انتظار دارد که راننده 22 ساله‌اش در آستانه تغییرات قوانین فرمول یک جابه‌جا نشود. همچنین برخلاف هلموت مارکو، کریستین هورنر معتقد است که مکس ورشپن در حال حاضر یک راننده کامل است:

ورشتپن در این تیم خوش حال است. ما از داشتن او در تیم خوش حال هستیم. او به خوبی توانسته بخشی از تیم باشد.

این به ما بستگی دارد که فصل آینده ماشین رقابتی در اختیارش بگذاریم اما فکر می‌کنم در نهایت اتفاق غیر منتظره‌ای پیش نخواهد آمد و احتمالا همه در صندلی قبلی خود می مانند. فکر می‌کنم مکس امسال بسیار پخته‌تر عمل کرد، او رهبر تیم است. فکر می‌کنم او این جایگاه را با مسئولیت پذیری بسیاری قبول کرده است.

برای من، مکس کامل‌ترین راننده فرمول یک است. عملکرد او در طول سال کاملا در سطح دیگری قرار دارد. مکس دیگر کم سن و سال به نظر نمی‌رسد. او همیشه در دسترس است و به همین دلیل در گاراژ و شرکت محبوب است.

شما می‌بینید که همه سعی می‌کنند به پیشرفت او کمک کنند چراکه به مکس اعتماد دارند و او را پشتیبانی می‌کنند. ساعت هایی که تیم در گاراژ سپری می‌کند تا تمامی قطعات ماشین را بهبود بدهد، بی‌سابقه است.

شنیدن این موضوع خوشایند است. حرف زدن با او راحت است. به هر حال همیشه نمی‌توان در مورد ماشین‌ها و رقابت‌ها صحبت کرد.

38 دیدگاه

 1. Arash

  10

  2

  هورنر یا مارکو راست یا دروغ از راننده شون حمایت میکنن !
  اگه بجای اینا بینوتو نبود مثلا درباره سب
  سب به ماشین فشار میاره ، ما دیدیم سب با افزایش دانفورس ماشین نتایج بهتری گرفت ولی اینجا فراری هر ماشینی توی کادر مدیریتی ساخته بشه راننده موظف هست خودشو با ماشین وفق بده
  فقط یک ماشین با دانفورس بالا و رقابتی ( البته مکس ورشتپن نباشه )

   • Sohrab

    4

    3

    arash .
    2017 درسته فکر نمیکنم حتی خوده لوییس تا قبل از سنگاپور قبول داشت قهرمان بشه ولی دیگه نشد به گذشته که نمیتونیم برگردیم
    ولی امیدوارم ماشین 2020 فراری همون جینا ولی با قدرت بیشتر باشه
    یک فصل ماشینی مثل جینا به فتل بدن ( نمیدونم چرا فراری به فکر ساخت چنین ماشینی نیست ؟) از کجا معلوم چارلز نتونه با اون ماشین عملکرد بهتری داشته باشه؟
    البته تفاوت بین سبک رانندگی سب و چارلز ظاهرا خیلی زیاده

   • ....kh:n....

    5

    1

    وتل دیگه احتیاجی به حمایتهای آبکی بینوتو نداره فقط کافیه ماشین۲۰۲۰ فراری داونفورس کافی تولید کنه به همه نشون میده چی تو چنته داره.

   • ....kh:n....

    5

    2

    Bahram خان ۲۰۱۷ همیلتون تا قبل از سنگاپور خواب قهرمانی را هم نمیدید.تا سنگاپور.
    سنگاپور وتل dnfشد درعین بدبیاری همیلتون اول شد این خودش جبران ۲۵امتیاز بود.
    مالزی که بخت اول برد با وتل وفراری بود ماشین لعنتیش Q1خراب شد وتعیین خط رو از دست داد.رایکونن با اختلاف ناچیز پول رو ازدست دادکه اگه وتل بود پول توچنگش بود.تازه از شانس همیلتون(خدای شانسه این بشر)ماشین کیمی قبل از مسابقه خراب میشه وآقای همیلتون در حال کسب پیروزی بعدیش بود که وستپن ناکام گذاشتش.
    مسابقه ژاپن هم که تایم دو زد ولی خرابی شمع دوباره یه dnfدیگه گذاشت تودامن وتل دوباره همیلتون برنده شد و۲۵ امتیاز دیگه اختلاف انداخت.
    تیم برای آمریکا کل شاسی ماشین وتل رو عوض کرد ماشینش۱۰۰درصد نبود .
    برزیل رو که وتل برد رو از چنگ بوتاس درآورد ابوظبی هم که دیگه ماشین مرسدس هیچ رقیبی نداشته تواین چن سال.
    مسابقه کانادا هم که جناب مکس زد بال وتل رو ترکوند.
    تازه مقایسه ماشین ۲۰۱۷ فراری ومرسدس هم بجای خودش.وقتی اطلاعات کافی نداری راننده موردعلاقه دیگران رو تخریب نکن لطفاً.?

   • ....kh:n....

    3

    1

    اینم بگم سنگاپور ۲۰۱۷ وتل هیچ اشتباهی نکرد مثل همه راننده هایی که از پول پوزیشن استارت میزنن درحال دفاع از ردش بود(البته بدون در نظر داشتن هوش مسابقه ایی?) که جناب کیمی که کل فصل ناکجا آباد بود با یه استارت برق آسا اونم توهوای بارونی، گند زد به مسابقه خودشو وتل ووستپن.دقت کنید رایکونن چرخش عقب راستش برخورد کرد چرخ جلوچپ وستپن وبال جلوش رادیاتورهای ماشین وتل را ترکوند.وگرنه وتل هیچ برخوردی با وستپن نمیکرد.
    فصل۲۰۱۷ وتل دوتا اشتباه بد داشت یکی باکو یکی هم مکزیک فقط فقط فقط……

   • Mahmood.gh

    5

    4

    Kh.n دوست عزیز حالا شده تقصیر کیمی
    یعنی انتظار دارین بقیه رانندها استارت درست نزنن نمیشه ک بعد بستگی داره ب چی بگی اشتباه ک میگین فقط دوتا اشتباه کرده
    اشتباه توی تصمیم گیری هم داشت مثلا ژاپن اشتباه کرد جایی ک واسه سبقت رفت واقعا اشتباه بود اگه اشتباه نکنم مونزا بود ک با لوییز برخورد کرد اسپین شد
    سب واقعا راننده خوبیه ولی توی این مدت زیاد اسپین شد و همش تقصییر اینو و اون نیست ک
    امسال هم قبول ماشینش دانفورس نداشت توی این دوسال ک ماشین مورد دلخواهش با دانفورس خوب بوده

  • BAHRAM

   5

   8

   Arash
   به اندازه کافی از فتل حمایت شده از چی حرف میزنین؟؟ sf90 بد بوده؟؟ باشه قبوله ولی چه کسی در توسعه این ماشین نقش داشته؟؟ لکلرک یا فتل و رایکونن؟؟ با این وجود یه تازه کار اومد سال اولش در فراری با رکورد ۴ پل پوزیشن پیاپی شوماخر افسانه ای در فراری برابر شد مونزا رو برد حتی سنگاپور رو هم میبرد اگه پای یک دوی تیم وسط نبود ۵ فصل حمایت شد از فتل اما حداقل سه فصل اخیر عملکرد خوبی از خودش نشون نداد جالبه برای توجیه زمان پیت استاپ یا اشتباه استراتژی رو مطرح میکنید که اینا اصلا ربطی به رانندگی نداره ربطی به اسپین شدن ها نداره یه راننده با یه گاری هم باید خوب رانندگی بکنه کاری که الونسو در مکلارن کرد اما فتل با فراری نکرده
   من دشمن فتل یا رانندهای دیگه نیستم و این کامنتم فقط در جواب شما بود

   • Arash

    6

    2

    5 سال حمایت کردن خب از راننده خودشون حمایت کردن مگه راننده رقیب رو حمایت کردن؟
    2015 و 2016 کی میتونست جلوی مرسدس باشه ؟
    این حرفت خیلی خنده داره پیت استاپ ربطی نداره ؟ (آلمان همیلتون چجوری 10 هم شد ؟ ) لابد به پیت 50 ثانیه ای هیچ ربطی نداشته ؟
    فرق ماشین فراری و مرسدس توی اینه که راننده های فراری فقط یک اشتباه کنن کلا نتیجه رو واگذار کردن ولی مرسدس ماشین اونقدری قویتر هست توی هر پیست که راننده اشتباه کرد اشتباهشو میتونه با سرعتش جبران کنه
    من کلا بحثم اینه فراری چرا یک ماشینی مثل جینا ولی با قدرت بیشتر به سب نمیدن ؟
    معذرت میخوام ولی دیگه بحثای تکراری عین کانادا پیش نیاد چطور توی فصل 2017 اسپینی در کار نبود ؟
    فصل 2017 قهرمان بودش فراری حمایتش کرد و سب هم داشت قهرمانی رو بدست می آورد ولی ظاهرا رقابت قهرمانی بین سب و همیل نبود یک شخص سومی هم در کار بود !

   • BAHRAM

    2

    6

    Arash
    مگه من گفتم نباید حمایت میکردن؟ چرا انقدر احساسی نظر میدی شما گفتی ازش حمایت نمیشه منم گفتم ۵ فصل حمایت شده حتی اوایل فصل هم باوجود عملکرد خوب لکلرک،بازهم تیم با پیت استاپ دیرهنگام برای شارل کاری میکردن که توان رقابت با سب رو نداشته باشه اگه اسمش حمایت نیست پس چیه؟ این درخشش شارل بود که درطول فصل مانع از دستور تیمی بیشتر شد الان خبری خوندم از بینوتو که گفتن ما ماشینی مناسب با سب فتل میسازیم یعنی بازم تیم داره به سب اعتماد میکنه دیگه چی میخواین؟
    من دارم میگم اسپین شدن و تو دیوار رفتن ربطی به استراتژی یا زمان پیت استاپ نداره اشتباه تیم چه تاثیری تو اسپین شدن داره؟ ما میگیم چرا خوب رانندگی نیمکنه شما میگی استراتژی؟
    استراتژی باعث شد ۱۰ دور اول مسابقه ایتالیا اسپین بشه بعدش به شکل خطرناک بیاد تو پیست بزنه به لنس استرول و ۵ ثانیه جریمه بگیره؟ یکم فکر کنید لطفا
    اینکه چرا ماشینی مثل ۲۰۱۷ بهش ندادن رو برو از خودش بپرس بالاخره خودشم بخشی از پروژه‌ست اگه ماشین ایراد داره خودش هم مقصره فتل بود تو تست های پیش فصل سوار ماشین شد چطور لوییس همیلتون و والتری بوتاس فهمیدن ماشین مرسدس مشکل داره و هفته بعدش اپدیت اوردن اما سباستین فتل وشارل لکلرک نفهمیدن ؟ حالا لکلرک بی تجربه بود ولی از فتل بیشتر از اینها انتظار میرفت

   • ALEX-ALBON

    7

    1

    BAHRAM
    داداش من متوجه اون بخش از صحبتهای شما نشدم که گفتین یه راننده باید گاری هم بهش بدن رانندگیش و بکنه -کاری که آلونسو با مک لارن کرد!!
    مگه آلونسو با مک لارن چیکار کرد جز تموم کردن تو رتبه های اگثرا زیر10؟یا موتور سوزوندن؟
    مطمعنی 2018 روتا آخرفصل تماشا کردی؟
    آلونسو بامک لارن چندم شد آخر 2018؟
    😐

   • Mohammad44

    3

    6

    جناب kh.n
    محض اطلاعتون لوییس تا قبل از سنگاپور ۳ امتیاز تو جدول قهرمانی جلوتر بود پس نگید خوابشو نمی دید (۲۳۸ به ۲۳۵. منبع: f1.com)
    در ضمن اینطوری باشه لوییس هم تو موناکو به خاطر تنظیمات اشتباه تیم تعیین خط فاجعه ای داشت و مسابقه رو هفتم تموم کرد و ۶ امتیاز گرفت ولی وتل برد و یا باکو که داشت میبرد ولی سب کوبید بهش و لوییس پنجم شد یعنی ۱۵ امتیاز تفاوت. حالا اگه ۱۵ امتیاز باکو و ۹ امتیاز موناکو(با فرض سوم شدن لوییس تو موناکو) رو بذاری کنار ۴۶ امتیاز اختلاف پایان فصل(۳۶۳ با ۳۱۷) میشه ۷۱ امتیاز و اگه خرابی هایی که می فرمایید یعنی ۵۰ امتیاز و اینکه تو اون ۲ تا مسابقه لوییس میشد سوم(با فرض اول شدن سب و اومدن لوییس به رده ی سوم به جای اول). پس یعنی ۲۰ امتیاز که در مجموع میشه ۷۰ امتیاز بازم با یه اختلاف به نفع لوییس میشد. منابع حرفام هم سایت رسمی فیا و همین سایت بود میتونید برید مصاحبه نیکی لاودا فقید رو تو موناکو تو همین سایت چک کنید. با وجود اینکه خیلی ریاضی وار شد با این حال سعی کردم واسه لوییس دست کم بگیرم تا خیلی غیرمنطقی نشه هر چند ممکنه هنوزم با واقعیت فاصله داشته باشه(مثلا اگه سب تو سنگاپور میبرد شاید شرایط روحی لوییس بهم می ریخت و …) همه اینا رو گفتم تا اثبات کنم حرفتون از اساس نادرسته. شاید به قول شما سب قهرمان میشد ولی با اختلاف خیلی ناچیز که تازه محاسبات ریاضی حتی اون رو هم نفی میکنه. شایسته وقتی میخوایم کامنت بذاریم و توش یه فکتی رو بگیم از صحتش اطمینان داشته باشیم ببخشیدطولانی شد

   • BAHRAM

    1

    3

    Alex Albon
    خب انتظار داشتین با ماشینی که ۲ ثانیه کندتره برای سکو رقابت کنه؟ یه راننده تو ماشین کند حتی اگه تو رده های پایینتر از دهم هم مسابقه رو تموم کنه از نوع رانندگیش میشه فهمید راننده خوبیه یا نه مگه مکس و البون از اول ورود به فرمول یک سوار سریعترین ماشین بودن؟ یا شارل لکلرک و جورج راسل.همه اینها سوار ماشینهای کند شدن و یک فصل خودشون رو نشون دادن نه حتما با قهرمان شدن تو یه مسابقه یا سکو گرفتن .بعضی از این رانندها حتی امتیاز هم نگرفتن اما نشون دادن ماشین سریع داشته باشن میتونن قهرمانان رو چلنج کنن اینکه یه راننده رو از امتیازات اخر فصلش قضاوت میکنید نشون میده اصلا مسابقه رو ندیدی یا تازه به جمع طرفداران فرمول یک اضافه شدی
    یکبار دیگه میگم یه راننده حتی اگه استراتژی افتضاح و پیت استاپ خیلی طولانی هم داشته باشه باید درست مسابقه بده و اشتباه نکنه چون کلی کارشناس هست که نگاه میکنن و قضاوت میکنن میگن فلان مسابقه که فلان راننده امتیاز نگرفت اشکال از راننده نبود تیم اشتباه کرد

   • سباستین فتل اسطوره بی تكرار

    4

    0

    تازه به غیر از 2017، سب تو 2018 هم تا نیم فصل که تو پیست سیلورستون انگلستان برنده شد از همیلتون بالاتر بود و حتی فراری هم از مرسدس و بعد همه چیز از آلمان شروع شد که سب dnf شد. یا توی باکو 2018 که ترمز سب قفل کرد و اولی رو با چهارمی عوض کرد اونم در یک لحظه. اما یک چیزی که مشخصه اینه که لوئیز همیلتون بی نهایت خوش شانسه. مثالش همون سیلورستون انگلستان 2018 که بعد از سب، دوم شد! از بس که ماشین ایمنی اومد تو پیست که همیلتون اومد دوم شد و کیمی سوم. هر مسابقه ای که لوئیز به ماشین ایمنی نیاز داره برای برد یا پودیوم، اون مسابقه چندین بار یعنی دقیقا به میزان دلخواه لوئیز، ماشین ایمنی میاد تو پیست و هر مسابقه ای که سب نیاز داشته باشه برای بردن اون مسابقه این اتفاق نمی افته و اصلا یکبار هم ماشین ایمنی نمیاد البته بجز آلمان 2019. بقیه موارد مدارکش موجوده خودتون ببینید. مگه میشه این همه خوش شانسی؟!! تازه این یکی از انواع موارد خوش شانسی های لوئیز همیلتونه. مثلا لاستیک بوتاس تو آذربایجان 2018 چند صد متر مونده به خط پایان بترکه و لوئیز میاد اول میشه!! از این موارد الا ماشالله. وگرنه 2017 و 2018 سباستین فتل بدون شک قهرمان بود و این نکات، و بلاهایی که سر خود سب آوردن تنها عامل نایب قهرمانیش در اون دو فصل بود.

 2. 33🦁Ali

  5

  8

  خوشم میاد هورنر همیشه تمجید می کنه از مکس که حرفاش باعث بشه مکس ماندگار بشه مطمئنن در سال 2020بهتر از 2019عمل می کنه هر سال بهتر و کاملتر میشه با کسب تجربه مکس فقط مشکلش ماشین سریعتر هستش..(لوئیس هم یکی از بهترینای تاریخ فرمول وان هست تو این چندین سال دیگه تجربه های زیادی کسب کرده هم همیشه بهترین ماشین داشته که کمکش کرده علاوه بر این هم خودش بهترین رانندگی کرده تو پیست که سریعترین باشه حرف مارکو منطقی هست و بتونه 6دوره قهرمان جهان بشه)..امیدوارم که امسال ردبول بهترین ماشین در اختیار مکس و آلبون بزاره که 2020 مرسدس فراری ردبول هر سه تیم مدعی قهرمانی باشن..ولی بدون تعصب مکس قهرمان آینده خواهد بود شکی درش نیست این استعداد پرطرفدار ?

 3. Sohrab

  10

  4

  بهتر نیست توی مقایسه ها ، نزدیک ترین ها رو با هم مقایسه کنیم ؟؟
  مکس و چارلز مقایسه ای بهتری نبود؟
  چون هنوز مکس تعداد برد هاش دو رقمی نشده چه برسه با کسی مثل لوییس که شش تا قهرمانی داره مقایسه بشه؟؟

  • Mahmood.gh

   4

   2

   دقیقا باهات موافقم
   تنها کسی ک میشه و میتونه قتل ن کس دیگه
   اینو خود لوییز و مرسدس هم میدونن
   ک تنها رقیب سب و خودشونم فقط هم دیگه رقیب هم میدونن
   مکسم باید با لکلرک و البون و ساینز و اینا رقابت کنه
   تا این دوتا خداحافظی کنن بعد مدعی قهرمانی میشن
   من زیر همین پست درباره اشتباهات گذشته سب گفتم ولی اگه متشین درست و تیم درست بههش بدن شک نکنید سال دیگه ی رقابت دونفره جالب میبینیم

 4. 33🦁Ali

  2

  8

  سهراب جان تعداد برداش هم بستگی به ماشین داره دو رقمی که هیچ سه رقمی میشه نگران نباش..همین که امسال تونست رده سومی سال بگیره واسه ردبول عالی بوده

   • 33🦁Ali

    2

    8

    من ول نمی کنم یا شماها امیرجان که هر کسی بیاد و از مکس حرف تحقیر آمیز بزنه که چی…حالا من چیزی گفتم که به مذاق کسی نخورده ..؟ شماها اگه با مکس مشکلی دارین سالهای آینده چطور می تونید تحملش کنید تو هر پیست واقعأ…امیر جان چرا نمیری به اونای که حرف مکس میزنن چیزی بگی انگار تو هم مشکل داری با مکس اینجور که مشخصه

  • Arash

   3

   1

   ali33 ماشین ردبول بود توی پیستی عین مجارستان 1 دقیقه یا عین ابوظبی فقط توی یک سکتور 0.8 از دست میده ؟ درسته مشکل فراری هست که همچین ماشینی ساخته
   ولی ردبول که همچین مشکلایی نداشت ! داشت؟

   • 33🦁Ali

    1

    3

    یه مزیتی که موتور ماشین مرسدس و فراری دارن در طول فصل به ندرت خرابی دارن نسبت به بقیه تیمها و اینم باعث میشه کمتر پنالتی بگیرن و رده و مهمتر امتیاز از دست بدن..

 5. Mohammad.gh

  1

  1

  آقا یه سوال! چرا نمیشه روی متن کلیک کرد و بخشی از متن رو انتخاب کرد؟؟ تمام متن های سایت و حتی کامنت ها!
  بقیه هم همین مشکل رو دارن یا فقط منم که این مشکل رو دارم؟!

   • Sohrab

    3

    0

    مقایسه وقتی درسته همه فاکتور ها برابر باشه
    توی ورزشی مثل فرمول یک نمیشه همیشه همه ی فاکتور ها مثل تعداد dnf
    تعداد اولی ، تعداد سکو یا مواردی از این لحاظ که روی امتیازات تاثیر گذاره برابر داشت چون ممکنه یک تیمی توی یک پیستی اصلا رقابتی نباشه یا اشتباه دیگران یا خرابی فنی یک راننده امتیاز از دست بده
    یک میانگین عملکرد از راننده میتونه نتایج بهتری حاصل کنه صرفا نگاه کردن به امتیازات معیار زیاد جالبی نیست اگه مواردی که دسته راننده نیست نباشن اون موقع میشه مقایسه کرد

 6. ALEX-ALBON

  4

  4

  دوستان عزیز برین کنار من اومدم
  امین جان -چرا شما انقدر کم تحملین که تا یجا از مکس تعریف میشه آمپر میسوزونین
  عجله نکنین دوستان-مکس الان 22 سالش هست..به موقعش به اون تعداد از برد و قهرمانی میرسه که دیگه کسی بهونه ای برای انتقاد نداشته باشه
  دوستان فراری فن و مرسدس فن-خواهشا ماشینی که زیر پای لوییس و فتل هست و با اونی که زیرپای مکس هست و اسمش ماشینه مقایسه نکنین
  بی صبرانه منتظرم یا ردبول یه ماشینی درحد فراری بده یا مکس بره فراری یا مرسدس..که اگه پاش به مرسدس برسه -بااون دوامی که مرسدس داره همه باید خواب قهرمانی ببینن برای کسی جز مکس-میدونم قبولش براتون سخته اما وقتی اتفاق افتاد ایمان میارین

  خواهش میکنم ازتون انتقادات غیر منطقی راجع به راننده ای که طرفدارش نیستسن نکنین.. طرفدارای ردبول ناراحت میشن

  • Reza.MC

   6

   2

   ماشین هم دوام و پایداری داشته باشه مکس نداره. راننده ای که ماشین توی دیوار رو میبینه، چراغ زرد رو می بینه بازم پاش رو از رو گاز برنمیداره یعنی احساسی رانندگی میکنه. یه مسابقه منطقی، یه مسابقه غیر منطقی و بچه گانه. مسلم بدونین آلمانی ها و توتو ولف زیر بار چنین حرکتهایی نمیرند.

 7. ALEX-ALBON

  3

  2

  مدیریت درست ینی همینی که هورنر انجام میده-حمایت کامل و درست از راننده هاش
  تعریف کردن از مکس که راننده ردبوله توسط مدیرشون کجاش غیرمنطقیه که بعضیارو ناراحت میکنه
  واقعا نمیفهمم مشکل بعضیا با مکس چیه..
  نه مثل بینتو خوبه که به حرف از یه رانندش حمایت میکنه ولی به عمل اون راننده رو نابود میکنه
  مدیریت تو فراری احمقانست به معنی واقعی کلمه امیدوارم امسال به حرفم برسین..
  من برای لوییس و لکلرک وفتل وبقیه راننده ها بی احترامی نکردم هیچوقت پس شمام سعی کنین نظری راجع به راننده های ردبول ندین که کسی و ناراحت کنه
  دمتون گرم. 🙂

  • Amin

   4

   4

   داداش شما که جوش نمیاری و کولر روشن تو گرمای تابستون با دنده یک سربالایی رو میری
   الان میشه بگی من کجا ب مکس توهین کردم؟؟
   فقط گفتم فکر میکنی ۲۰۱۸ مکس دنی رو شکست داد؟؟؟

   • Mohammad44

    6

    2

    دقیقا کسایی که فکر میکنند مکس دنی رو تو ۲۰۱۸ شکست داد عملا دارن به شعور مخاطب توهین می کنند

   • ALEX-ALBON

    3

    1

    عزیز من نگفتم بی احترامی کردین گفتم خودم تا حالا بی احترامی نکردم به رانندتون-وفقط ازتون خواهش کردم نظری ندین که ممکن باشه کسی و ناراحت کنه
    شماتمام پستهاونظرات منو اگه دیده باشین هیچوقت نگفتم لویس راننده نیست یا فتل از روی سن زیاد 2019 نتایج بد بدست آورد بلکه همیشه گفتم مدیریت فراری باعث نتایج بد فراری شده تا فتل فنا یا لکلرک فنها ناراحت نشن-ولویسم گفتم که تا اینجاهم کاربزرگی کرده این همه قهرمانی هیچوقت بدون توانایی راننده بدست نمیان
    ولی متاسفانه امین جان شما وبعضیا تا اسم مکس میاد یا حرف از تو درو دیوار میزنین یا خراب کردن مسابقه این و اون توسط مکس
    آقا لویس10تا قهرمانی دیگم بیاره گوارای وجودتون ولی بالاخره دوران هر راننده یه روزی تموم میشه..وراننده های جدید میان
    خواهش دارم اینقدر راجع به راننده های دیگه نظرات انتقادی ندین..
    لطفا

  • BAHRAM

   1

   3

   Alex Albon
   دوست عزیز همونقدر که از ادب و احترام حرف میزنید به همون اندازه هم نشون بدین این بی احترامی ها به تیم دیگه رو تمومش کنید

 8. Spartan

  4

  3

  مکس یه جک زنده هست…
  2018 دنی توی همون نیم فصل اول داغونش کرد با توجه به حمایت های هورنر و باقی تیم

  روز تعین خط مکزیک 2018 چقدر شاد شدم 🙂 و روز مسابقه چقدر ناراحت…

  • BAHRAM

   2

   1

   Spartan
   این روش ردبوله وقتی یه استعداد پیدا میکنن راننده بارتجربه رو کنار میذارن کاری که با وبر ، وتل و ریکاردو کردن البته سر قضیه ریکاردو به کاه‌دون زدن چون نه اربون و نه گسلی رانندهای بدرد بخوری نیستن گسلی که با ماشین برابر توسط مکس لپ میشد البون هم نشون داده خیلی راننده سریعی نیست و برای برنده شدن یا سکو گرفت به اما و اگر های زیادی نیاز داره (بیرون رفتن دو سه تا از رانندهای پیشتاز )

  • Amin

   0

   2

   خواهش میکنم داداش مشکلی ندارم اصلا
   قبلاً هم گفتم من درگیری و بحث کردن و انتقاد از راننده ها رو خیلی دوست دارم
   کلا دوست دارم جو کامنت سایت متشنج باشه
   البته با حفظ احترام و فقط نظر های فنی نه نظری ک از رو علاقه باشه

دیدگاه خود را بیان کنید