Register

پنج × 5 =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایرانسباستین فتل پس از فصل نا امید کننده 2019 خود، باید سعی کند که تا حد ممکن از نصیحت های اطرافیانش استفاده کند اما مارک وبر معتقد است که این راننده آلمانی شنونده خیلی خوبی نیست.

سباستین فتل تقریبا از لحظه آغاز فصل با مشکلات متعددی مواجه شده است. فراری از همان گرندپری اول و در استرالیا، حد و مرز ها را مشخص کرد و با صدور دستور های تیمی، چارلز لکلرک را پشت سر راننده اول خود نگه داشت.

اما لکلرک علاقه ای به ماندن در این جایگاه نداشت. او تمام توجهش را روی اثبات خودش متمرکز کرده بود و این موضوع فشار بیشتری را متوجه فتل می کرد.

این موضوع در کانادا خودش را نشان داد. زمانی که سباستین فتل اولین پیروزی فصل خود در کانادا را به دلیل بازگشت خطرناک به پیست و منحرف کردن لوییس همیلتون از دست داد. این موضوع یکی از به یاد ماندنی ترین اتفاقات فصل 2019 بود.

به هر حال فتل 5 ثانیه جریمه شد اما این راننده با جریمه مخالف بود و با جابه جا کردن تخته جایگاه اول از مقابل ماشین لوییس و قرار دادنش مقابل ماشین خودش، این موضوع را نشان داد.

سباستین فتل و خودروی لوئیس همیلتون - کانادا 2019

سباستین فتل و خودروی لوئیس همیلتون – کانادا 2019

سباستین فتل بالاخره در گرندپری سنگاپور اولین و آخرین پیروزی خود در 2019 را به دست آورد و در تمامی آمار های مهم، بازی را به هم تیمی خود باخت.

تمامی این رویداد ها به برخی شایعه ها درباره آینده حرفه ای راننده فراری قوت بخشید و بسیاری بحث رفتن او از فرمول یک را مطرح کردند. در حال حاضر مارک وبر معتقد است که هم تیمی پیشین او، با سخت ترین دوران خارج از فصل خودش رو به رو است و باید با دیگران مشورت کند اما احتمال انجام چنین کاری از سوی فتل بعید است چراکه او شنونده خیلی خوبی نیست:

فکر می کنم این بزرگ ترین دوران خارج از فصل او باشد. او یک برنده و یک مبارز است اما مشکل کوچکی دارد و آن هم این است که او شنونده خیلی خوبی نیست.

فکر می کنم او به نصیحت های دیگران احتیاج داشته باشد، چراکه او در حال نزدیک شدن به پایان دوره حرفه ای خود است اما باید پیشنهادات تمام افرادی که در شرایط مشابهی بوده اند را قبول کند.

اینگونه او می تواند در های جدید را باز کند و انرژی لازم برای شروع را داشته باشد.

او حالا سه بچه دارد و 22 رقابت در تقویم. من بچه ندارم اما این قطعا یک چالش خواهد بود و اکثر رقبا چنین مشکلی ندارند. این بدترین فصل او (در فراری) بود و حالا او باید برای فصل بعد آمادگی بسیار بیشتری داشته باشد.

24 دیدگاه

 1. TRANS AM

  7

  1

  مارک وبر راننده خوبی بود ولی هیچوقت در هیئت یک مدعی قهرمانی ظاهر نشد . با این وجود نظر شخصی من اینه که اعتبار او در دنیای موتور اسپرت از (ژاک ویل نف ) که یه قهرمانی جهان داره و مدام اظهار نظر میکنه خیلی بیشتره . نکته آخری که وبر گفت و کاملا هم درست گفت اینه که ؛ برا کسی که سه تا بچه قد و نیمقد داره ۲۲ مسابقه ( یه چیزی حدود ۱۸۰ روز در سال ) دور بودن از خونه میتونه خیلی سخته باشه .

 2. Farid_Lambo

  3

  1

  با این سه بچه فکر کنم خودکشی کرده. عامل مهمیه که انگیزه یا تمرکزش رو از دست بده

 3. The fastest #5

  5

  5

  استاد وبر :)آهان به اواخر دوران حرفه ایش نزدیک شده جوک نگو پس آلونسو وهمیل و رایکونن اواخر دورانشون نیست ؟

 4. The fastest #5

  9

  4

  داشتن سه تا بچه اتفاقا بهش انگیزه میده.. سه ماه با بچه هاش بازی میکنه دوباره با قدرت برمیگرده واین که سب نیازی نیست مسئولیت بچه داری به عهده بگیره هانا پس این وسط هویجه ؟ نمیخوام وارد مسائل خصوصی دیگران بشم اما من از سب قهرمانی میخوام برامم مهم نیست چه کسی همتیمیش میشه چون همه رو شکست میده و برای بار n ام میگم فتل امسال بدشانسی های زیادی آورد ومشکلاتش بیشتر از بقیه بود اون هایی که حساب کتاب و منطق سرشون نمیره روی دیسلایک میتونن لمس کنن

  • Lewiis44

   5

   8

   الان یعنی شما با حساب کتاب و منطق فرمودید که فتل همه رو شسکت میده و سریعترن راننده تاریخه؟ این بدشانسی هایی که میگی اورده رو لکلرک نیاورده؟

   • The fastest #5

    8

    4

    خیر نیاورده خودت تعداد دی ان اف های این دورو بشمار و مقایسه کن …. میخواستم بهت دیسلایک ندم اما میدم مرد حسابی خوبه من همیشه من از رانندت تعریف کردم + حمایت تیم از لکلرک و این که اواسط فصل میگفتن سرعت لکلرکو تو تعیین خطا میبرن بالا …. فتل همه رو شسکت نمیده شکست میده 😐

   • The fastest #5

    7

    3

    اگرم میخوای بگی لکلرک تو ابوظبی باوجود 10 رده پنالتی جلوی سب تموم کرد سب هم تو آلمان از آخر اومد دوم شد آهان پنالتی های اتریش سب هم اضافه کنیم و مشکل موتوریش تو فرانسه به غیر از تعداد دی ان اف ها

   • Arash

    5

    3

    منم دیسلایک میدم شوخی کردم ناراحت نشی
    ولی فتل سریعترین نمیگم چون شرایط باید برابر باشه ولی توی شرایط نابرابر کسی رو شکست بدی بله سریعترین تاریخ هم میشه که این یک مورد شامل فتل هم میشه بارها بارها در شرایط نابرابر و اعم ضعیف تر راننده هایی که دست برتر رو داشتن شکست داده
    سنگاپور 2019 ….

   • The fastest #5

    4

    2

    اصلاح میکنم بوتاس تو ابوظبی پنالتی گرفت نه لکلرک لکلرک ده رده تو برزیل جریمه شد به خاطر موتور جدیدش و همون مسابقه دی ان اف شد پس نتیجه میگیریم که لکلرک در واقع پنالتی هاش منسوخ میشه تو همون برزیل

 5. Sebbbbb

  7

  0

  سباستين فتل با درامد سالانه 40 ميليون دلار سه تا بچه اينجا طرف با حقوق اداره كاري سه تا بچه!

  • The fastest #5

   6

   2

   طرف گرون ترین راننده ی تاریخه رکورد بیشترین دستمزد تو یه سال هم مال سبه که 100 میلیون یورو بود خب دوباره دوستانی که میخوان از واقعیت چشم پوشی کنن دیسلایک براشون آماده ست

 6. آرشا

  5

  0

  با سه تا بچه واقعا اگه بسته معیشتی هم نگیره دیگه کارش زاره.?

 7. Ali🦁1

  8

  1

  من با اینکه فقط فن مکس هستم ولی دوس دارم فتل سال آینده خوش بدرخشه و جذابیت بیشتر بشه واسه قهرمانی?

 8. REZA.M

  9

  0

  قبلا هم گفتم.فتل فقط یه ماشین با دوانفورس و گریپ بیشتر میخواد. سه بچه و 22 مسابقه هم تاثیر زیادی نداره.البته اگه ماشین رقابتی داشته باشه.

  • Arash

   7

   0

   REZA.M اصلا از ما طرفدارای فتل برچی باید با موضوعی که همیشه میگن فتل بازنشسته بشه پاسخ میدیم؟؟؟؟؟
   سباستین فتل بازم میگم سباستین فتل نیازی به صحبت های امثال وبر نداره
   بزار بگه فتل باید بازنشسته بشه مگه این واقعیت ؟؟
   دارن ترسشونو بیشتر بیشتر بروز میدن
   همین فتلی که انقدر میگید از لکلرک سال دومی شکست خورد بد نیست اختلاف امتیازا رو یک نگاه بزنین بعد ببینین با اون همه dnf بقیه شو …………

  • Schwaben

   8

   0

   ماشین رقابتی وتل داشته باشه که اینا شبشون روز نمیشه تا وقتی ماشین رقابتی نداره بنده خدا چیکار کنه؟؟؟
   ???

 9. ZOTAX.VETTEL

  6

  0

  وبر حرف زیاده میزنه
  الان اگر بخوان شوماخر عزیز رو هم بر گردونند به صحنه میگن آماده قهرمانیه
  اگر هم بخوان یکیو تضعیف کنند ۱۰۰۰ تا دلیل واسش درست می کنند
  الان رونالدو یا مسی هم دائم این کشور و اون کشور و بازی ملی و هزارتا داستان دیگه دارن اونا هم دوران حرفه ایشون تموم شده ؟

  قبل از اینکه بگی سب فصل نا موفقی داشته بگو فراری ( قاطر های رقصان ) نابود بوده این فصل

 10. سباستین فتل اسطوره بی تكرار

  7

  1

  واقعا خنده داره. سباستین فتل با سی و یکی دو سال سن باید بازنشست بشه و بقیه با سن باباش هنوز تو فرمول 1 باشن. امسال اگر این DNF های پشت هم و پنالتی ها و چند بدشانسی اسپین و تصادف و استراتژی اشتباه و گاراژ داغون با تعویض تایر های 7 و 8 ثانیه ای نبود که مثل 2017 و 2018 دوم شده بود حداقل، اونم با فراری. مرسدس رو دست لانس استرول هم بدی قهرمانه.

 11. ....

  1

  4

  خدمت ادمین های عزیز خسته نباشید میگم
  بابت پوشش مسابقات امسال
  اما یک موضوعی که قبلاً هم اشاره کرده بودم هنوز هم پابرجاست
  برخی از فن ها میان و نظرات توهمی خودشون رو میدن شما هم قبول میکنید
  خب تا اینجا مشکلی نیست؛اما اینکه جواب های بعضی از اشخاص رو قبول نمیکنید واقعا جای سوال داره!
  اگه این شکل کامنت هارو قبول میکنید باید برای قبول کردن جواب ها هم آماده باشین
  پس بی زحمت شما که اینقدر زحمت میکشین
  یا این کامنت ها رو قبول نکنید یا اگه قبول میکنید جواب هاش رو هم قبول کنید
  ب شخصه بخش کامنت سایت رو خیلی دوست دارم و نکات خیلی خوبی رو از دوستان
  چ فتل فن چ لوییز فن و چ فن های رانندگان دیگه یاد گرفتم
  ب نظرم بهتره برای خارج کردن برخی از افراد از بی اطلاعی هم که شده کامنت های مخالف نظرات اون افراد رو قبول کنید

 12. ALEX-ALBON

  5

  0

  وبر راننده خوبی بود..اما به نظرمن نصیحت کننده خوبی نیست
  من به شخصه اعتقادم اینه که انسان هیچوقت نباید راجع به دیگران اظهارنظر کنه..مخصوصا راجع به کسانی که قبلا باهاشون مشکلی داشته-اگه درست خاطرم باشه سالی بود که آقای سباستین فتل بدجوری برای جلوگیری ازقهرمانی سال به پروپای وبر عزیز پیچیده بود..خب این اظهار نظر وبر نمیتونهبدون غرز بوده باشه

 13. The fastest #5

  2

  2

  از ادمین های محترم یک خواهشی دارم
  مگه فرمول یک مال ایرانه که اسم این وب سایت اسمش فرمول یک ایرانه اصلا فرمول یک چه ربطی به ایران داره حالا این که ما تو ایران هستیم دلیل نمیشه اسمش اینطوری بشه میشه یک اسمی انتخاب کنید که کلمه ی ایران توش نباشه ؟ ( امیدوارم کامنتم تایید بشه) موفق باشید

   • HamidFTN

    1

    0

    میشه مثلا فرمول یک دات ای آر رو بگیرین