فرمول یک ایران – متیا بینوتو مدیر تیم فرمول یک فراری در مصاحبه مطبوعاتی در پیست یاس مارینا ابوظبی بیان کرده است که از اینکه لوییس همیلتون راننده تیم مرسدس بعد از سال 2020 از قرارداد فعلی خودش آزاد می شود برای مدیران فراری خوشحال کننده است.

شایعات زیادی در جریان است که لوییس همیلتون به تیم فراری و سباستین فتل به تیم مرسدس در سال 2021 می پیوندند و حال با توجه به اینکه قرارداد هر دوی این راننده های قهرمان جهان با تیمهایشان در پایان سال 2020 به پایان می رسد، مدیر تیم اسکودریا فراری در اینباره اینگونه نظر می دهد:

مطمئنا لوییس راننده فوق العاده خوبی است و اینکه بدانیم او در سال 2021 می تواند در دسترس باشد برایمان خوشحال کننده است اما صادقانه بگویم الان برای هر تصمیم گیری زود است و ما با ترکیب رانندگانی که الان داریم خوشحالیم. ولی باور دارم که در یک نقطه ای از فصل بعد در این مورد حتما صحبت خواهیم کرد تا بفهمیم چه کاری را باید انجام دهیم.

لوئیس همیلتون و چارلز لکلرک - بحرین 2019

لوئیس همیلتون و چارلز لکلرک

یکی از خبرگزاری های ایتالیایی نیز حتی در این مورد شایعه کرده است که جان الکان مدیر فراری امسال دوبار با لوییس همیلتون برای صندلی احتمالی وی در کنار چارلز لکلرک برای فرمول یک سال 2021 مذاکراتی داشته است:

دو دیدار بین الکان و همیلتون در فصل 2019 صورت گرفته، الکان یکی از بزرگترین طرفدار همیلتون است و همینطور پیرو فراری نایب رییس فراری که هم اکنون در ابوظبی حضور دارد نیز از طرفداران همیلتون است. لوییس همیلتون فوق العاده مجذوب فراری است و فوق العاده به انزو فراری علاقه دارد و به شکل محرمانه چندین باری به مارانلو رفته و با پیرو فراری نهار خورده است. وقتیکه فراری در سال 2017 با سباستین فتل یک قرارداد سه ساله بست همیلتون عصبانی شد و به مدیران فراری پیامکی داد با این مضمون: سه ساله؟ من نمی فهمم!

و در مصاحبه مطبوعاتی پس از آن ماجرا، همیلتون بیان کرد که حال که فراری با فتل قرارداد امضا کرده است من می دانم که چه باید بکنم.

31 دیدگاه

 1. حميد

  11

  2

  اوردن هميلتون به جاي فتل اشتباست.
  نه از نظر سن هميلتون و اينده نگري فراري توجيه داره و هميلتون هم حاضر نيست راننده دوم شه

  • 5red16

   9

   1

   این حرف بینوتو بیشتر پاسخ سیاستمدارانه و همراه احترام مدیر فراری به لوییس هست که بارها به فراری ابراز علاقه کرده تا قصد واقعی متیا بینوتو
   اینکه مدیران فراری در دوره ای به جذب لوییس علاقمند بوده باشن کاملا محتمله
   چون فراری همیشه بهترین راننده ها رو داشته حتی وقتی قهرمانی به دست نمیاورده
   اما اینکه لوییس هم تا این حد به فراری علاقمند باشه بعید میدونم
   شما فرض کن سال ۲۰۱۶ ، ۲۰۱۷ که مرسدس بی رقیب بوده و حتی فراری و ردبول رو کاغذ هم بهش نزدیک نبودن، ماشین برنده رو ول کنه بیاد فراری…!؟
   این حرفها بیشتر جوسازی رسانه هاست…
   درضمن مدیران فراری باید نادان باشن که لکلرکی که همه دارن میگن به همراه مکس قهرمانهای جهان آینده هستن رو بزاره کنار لوییس که یک جنگ درون تیمی شدیدتر به وجود بیاد…؟
   اگه وتل بره چارلز میشه راننده اول و یکی مثل بوتاس، جیوویناتزی، سرخیو پرز یا تو همین مایه ها میارن که واسشون امتیاز جمع کنه

 2. Amin

  7

  8

  فقط باید همیلتون باشی که رییس شرکت رقیب دوسِت داشته باشه
  هرچند خود لوییز هم شاید دوست داشته باشه برا فراری برونه ولی بهتره تو همین مرسدس همه رکورد ها رو بشکنه و همینجا هم خداحافظی کنه

 3. Shahrokh_LH_44_SV_5

  11

  1

  همه مسائل فنی به کنار……لباس قرمز به پوست تیره نمیاد….
  شخصا دوست ندارم لوییس رو توی فراری ببینم.دیروز به این فکر میکردم که یه روز وقتی لوییس و سب نبودن فرمول یک رو با طرفداری از کی ببینم.تنها کسی که تونستم جایگزین کنم معصوم ترین چهره فرمول یک لندو نوریس بود.خیلی دوست داشتنیه.

   • امید نورمحمدی

    2

    6

    با درود و عرض ادب… بنظر من نژادپرستانه است. میشه درباره نژاد یا رنگ پوست صحبت کرد ولی واژه ها در کنار هم میتونن معنی متفاوت داشته باشند که با نظر نویسنده اش هم متضاد باشه.
    برای خود من توی اینستاگرام پیش آمد و نوشته ای داشتم که بنظر خودم اصلا نژادپرستانه نبود و هرکس هم معترض میشد باهاش بحث میکردم و توضیح میدادم… ولی بیشتر که فکر کردم و خودمو جای دیگران قرار دادم متوجه شدم که واقعا میتونه معنی بدی داشته باشه…
    من اینو میدونم که وقتی یه چیزی نوشتم و فرستادم دیگه اون نوشته مال من نیست و اگر قرار باشه بابتش توضیح بدم بمعنی اینه که یه جای کارم مشکل داشته… مینویسم که عقاید خودمو بگم نه اینکه راه بیوفتم و بابت نوشته به همه توضیح بدم!!!
    همه باید یکم رعایت کنیم…

   • Hassan Mohebbi

    10

    0

    دوستمون خودش طرفدار همیلتونه و من چند بار دیدم که از همیلتون تعریف کرده. به نظرم منظور بدی نداشه. کلا دوست نداره همیلتون هم مثل وتل بیاد تو فراری و نابود بشه. بابا سخت نگیرید ناخواسته یه چیزی رو گفته از قصد که نگفته.

   • فرهاد

    2

    0

    کجاش نژادپرستانه است؟ چرا جو میدید الکی. فقط داره میگه رنگ قرمز به پوست تیره نمیاد. اتفاقا نظر منم همینه. مثلا چطور باید از رنگ پوست همیلتون یاد کنیم که نژادپرستانه نباشه؟ من خودمم لوئیس فن هستم

  • Arash

   2

   4

   دادا شما یه سر به سایت های برندهای مطرح لباس بزن بعد متوجه میشی چه پوستی به چه رنگی میاد.قبول کن نژادپرستانه بود حرفت.

 4. Hassan Mohebbi

  14

  2

  یعنی این پست رو که خوندم از خود بی خود شدم.
  واقعا دلم گرفت.
  یعنی راننده‌های فراری تو تیم خودشون هم غریب هستند.
  یعنی فقط اونجاش که فکر میکنن مشکل از راننده‌هاشونه. وقتی شش دهم تو سکتور سه از دست دادن تو این پیست ابوظبی. معلومه مشکل از اون شاسی و ایرودینامیکی بدردنخورتونه.

  “وقتی که فراری در سال ۲۰۱۷ با سباستین وتل یه قرارداد سه سال بست همیلتون عصبانی شد و به مدیران فراری پیامکی داد به این مضمون: سه ساله؟ من نمی‌فهمم!” اینم از رابطه خاص لوئیس و وتل.

  با خودم میگفتم ۲۰۲۰ مال فراریه ولی با این تفکرات هیچ وقت فراری قهرمان نمیشه.
  یعنی اگه لوئیس بیاد چارلز هم از دست میدن. لااقل مکس رو بیارن هم سریعه هم سنش پایینه. یعنی چی بگم!! واقعا چرا این تصمیما رو میگیرن؟ خوبه لوئیس همین چند روز پیش گفت شاید با بالا رفتن سن افت کنم یعنی یه امر طبیعی‌ست و برای همه راننده‌ها پیش میاد ولی این مدیرای فراری … .

  یعنی با خودم میگفتم شاید بینوتو از امسال درس گرفته باشه و مشکلات ماشینش رو رفع کنه و اون پیت استاپای فاجعه بارش رو، ولی الان به فکر ۲۰۲۱ و آزاد بودن لوئیسه. یعنی اریوابنه یه تار مو گندیدش شرف داشت به این مغز فندوقی.
  آخخخخخخخخخخخخ داره مغزم سوت میکشه.
  داشتم با خودم میگفتم خدا رو شکر این فصل کابوس وار تموم شد ولی اینا میخوان یه چند فصل کابوس‌واره برامون رقم بزنن.
  لعنت به بینوتو، لعنت به الکان و لعنت به همه مدیران فراری.
  #راننده‌های_غریب
  #وتل_بدشانس

 5. Mahmoud

  10

  1

  شما فکر کن توی تیمی هستی که هیچکی از درون تیم و افراد مهم درون تیم نمیخوانت اونوقت چه حسی بهت دست میده. آیا میتونی بازم توی اوج خودت باشی؟؟ واقعا تاسف برانگیزه. همیلتون هدفش از اومدن به فراری چیه؟؟ قطعا اولین هدفش اینه که در آینده وقتی به خودش نگاه کرد بگه منم بالاخره توی فراری رانندگی کردم، نه اینکه فراری رو به قهرمانی رسوندم. برای اینکه وقتی دیگران می ببینن قهرمان شش دوره فرمول یک یا بیشتر رو، نگن که چجوری میشه این توی فراری نبوده.
  هرچند منم دارم کم کم از فتل ناامید میشم. حیف…

  • Hassan Mohebbi

   14

   1

   محمود جان من که طرفدارش نیستم ازش نا امید نیستم جون داره تو تیم و ماشینی رانندگی میکنه که نه تیم میخوادش نه ماشین باهاش همخونی داره. تو خودت باشی چی کار مکنی نو این تیم. تو مسابقه‌ای که هم لوئیس اشتلاه کرد هم وتل ولی همه انعکاس خبری روی وتل بود. یعنی من جای وتل بودم میگفتم من همین فصل بعد میرم ببینم این راننده مورد علاقتون چی کار میخواد بکنه با این ماشین بیخود.
   😔😔😔😔😔😔😔😔

 6. Amir5

  2

  3

  من که میگم این همیلتون هرجا میره تیمه خوب میشه واز هرجا میاد تیمه بعد نمیدونم خدامیدونه چی درسته وعالمه امیدوارم که فقط به قهرمانی سب‌کمک کنه

 7. ....kh:n....

  11

  0

  یه درصد فکر کنید همیلتون بیاد فراری از اونور وتل یا وستپن یا ریکاردو یا…..با مرسدس قهرمان بشن.چی میشه.مردم چی میگن رسانه ها چی مینویسن.
  البته همیلتون بی گدار به آب نمیزنه تا مطمعن نشه ماشین فراری پتانسل قهرمانی داره نمیاد فراری.

  • Hassan Mohebbi

   10

   0

   به نکته خوبی اشاره کردی دوست عزیز.
   امیدوارم این مصاحبه از سیاست بینوتو باشه و یه جوری بین توتو و لوئیس رو خراب کنه. امیدوارم اینجور باشه وگرنه واقعا برای وتل و لکلرک دلم میسوزه و برای بینوتو و مدیراش متاسفم. واقعا متاسفم.

 8. E46-M3

  11

  1

  هر وقت مدیران و مهندسان فراری یه ماشین در حد مرسدس تحویل راننده هاشون بدن و قهرمان نشن اونوقت میتونن به امثال همیلتون فکر کنن،آخه لا مصبا با این لگنی که تحویل راننده هاتون دادین انتظار معجزه دارین؟اگه یه وقت سالهای آینده ماشینتون رقابتی باشه اونوقت به این راننده هاتون مخصوصا فتل پشت کنین و میخواین لقمه آماده را تو دهن همیلتون بزارین،اگه اینطور باشه واقعا واسه فراری متاسفمو اینطور مصاحبه ها آدمو نسبت به فراری نا امید میکنه.

 9. امید نورمحمدی

  7

  0

  چرا 2021 بیاد فراری؟! کاش همین فصل یا فصل بعد میومد فراری. اینکه همیلتون باید بدون مرسدس هم قهرمان بشه برای من مهمه چون به لوییس اعتقاد دارم. طرفدارش نیستم و طرفدار سب هستم و سب برام یه چیز دیگه است ولی لوییس برای اثبات خودش “باید” بیاد فراری…
  از طرفی سب هم “باید” هرچه زودتر از فراری بره… اصلا آمدنش بعداز آلونسوی محبوب ایتالیاییها به فراری یک اشتباه بزرگ بود. آمدن به تیمی که همه اعضای اون تیم اونو دشمن میدونستند و میدونن! من خیلی در این باره توی سایت نوشتم و خیلی تلاش کردم دلایل عدم موفقیت سب با فراریو توضیح بدم و نمیدونم تا چقدر تونستم موفق بشم.
  با اتفاقاتی که در سه فصل اخیر (2019-2017) افتاده که همش هم قابل بررسی است و پایه و اساس متقن داره متوجه میشیم که یه جای کار رابطه سب و فراری بمعنای عام (از مالک تا هوادارهای قدیمی و جدید تیم) دچار مشکله. بحث اشتباهات سب بکنار و درصدی از اشتباهات یک راننده طبیعیه و درصدی هم به عوامل بیرونی و فشار روی اون برمیگرده. اشتباهات و کارشکنی ها و نحوه موضع گیری های خرد و کلان فراری انقدر زیاد و متفاوت هستند که با یک مرور کوچک میشه فهمید اوضاع اصلا عادی نیست!!!
  هر راننده ای قبل از راننده بودنش یک انسانه و هر انسانی هم از نظر روانی با دیگران فرق میکنه. اینکه واکنش یک راننده نسبت به یک خرابی چی میتونه باشه و یا چقدر روی اون اثر میزاره اصلا قابل قیاس با راننده دیگری نیست…
  در مجموع همیلتون در فراری موفق خواهد شد و سب هم امیدوارم به خونه اصلی خودش که ردبول باشه برگرده و رفتن به مرسدس یک اشتباه دیگه از این راننده خوش اخلاق و احساساتی میتونه باشه…
  البته تغییر قوانین هم در اجرا و نه روی کاغذ در نتیجه گرفتن این دو اسطوره فعلی فرمول 1 نقش مهمی خواهد داشت…

  • Amin

   0

   2

   لوییز نیازی ب اثبات خودش نداره
   اون تو مک‌لارن تو سال اول خودشو ثابت کرده
   اگه ثابت شده نمی‌بود نیکی لائودا نمی‌رفت سراغش!الانم که تو مرسدسه همه کار کرد و اگه داستان های ۲۰۱۶ نمیبودن این جشن ها و رکورد ها با شکوه تر هم میشد

 10. سباستین فتل اسطوره بی تكرار

  9

  1

  من از خدامه جای سب و لوئیز عوض بشه. چون اون موقع معلوم میشه چه آشغالی فراری تحویل راننده هاش میده. فراری بعد از شوماخر افسانه ای فقط یک بار با رایکونن در سال 2007 قهرمان شد و بس. چه قبل از هیبرید و چه بعد اون هم هیچ چیزی نشد. از آلونسو تو این تیم خون به جگر شد تا سباستین فتل و حتی رایکونن در دور بعدش. آلونسو با دو قهرمانی 2005 و 2006 با تیم رنو اومد تو فراری و فتل با رد بولی که بیچاره کرده بود تو چهار سال پی در پی این تیمها رو. چرا این همه قهرمان جهان نتونستن فراری رو قهرمان کنن؟ خب معلومه آشغاله این ماشین. اگر رد بول هم زیر پای فتل بود تو این سالها همیلتون رو بیچاره می کرد. مثل همون چهار سال 2010 تا 2013 و بخصوص 2013 که رکورد برد پشت سر هم گذاشت با ردبولی که موتور رنو داشت. اونقدر مرسدس ماشینش خوبه هرکسی بیاد توش یک و دو میزنه واسه قهرمانی. دم فتل گرم که بازم مدام نایب قهرمانی و سومی آورده با این ماشین داغون فراری. مخصوصا تو 2017 که داشت قهرمان میشد و 2018. منتظر دیدن فتل تو مرسدس هستم. همزبون و هموطنشه و باعث افتخاره

  • HamidFTN

   3

   0

   دقیقا همون قدری که ماشین فراری آشغال هست بی کفایتی مدیران فراری و استراتژیستهای اون بدتر از اونه که بخواد با این روند فراری قهرمان بشه
   از فراری فقط یه اسم مونده
   یکی مثل نیکی لائودا میخواد که بگه با این بودجه فراری باید یه آشغال زیر پای راننده باشه (دیالوگ فیلم)

 11. mehdi vettel

  8

  0

  دقیقا از موقعی که مارکیونه فوت شد انگاری هیچ کس از بزرگان فراری طرفدار سب نیست و سب یه جور احساس تنهایی تو تیم میکنه

  یادمه مارکیونه بدجور طرفدار سب بود و اواخر سال 2016 که سب خیلی خوب کار نکرده بود گفت که یه ماشین خوب به فتل بدید تا کل مسابقات رو قبضه کنه
  حیف سال دیگه واقعا فرصت آخر سب تو فراریه
  از یه طرف امید دارم که بتونیم قهرمان بشیم
  از یه طرف این فرم فضایی مرسدس رو میبینم ناامید میشم
  تا حالا دقت کردید
  مرسدس تو مسابقات اول و آخر فصل با اختلاف بهترین ماشین رو داره
  یه جورایی انگار همیشه تو این مسابقات میخواد قدرتشو به رخ بقیه بکشه که شاخ بازی درنیارن در آینده
  همیشه تو استرالیا و ابوظبی نسبت به بقیه پیست ها فاصلشون با بقیه بیشتره

دیدگاه خود را بیان کنید