فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون بر این عقیده است که ستاره های نوظهور فرمول یک آینده درخشانی پیش رو خواهند داشت ولی او هنوز هم می‌تواند با آنها رقابت کند.

راننده بریتانیایی گاراژ مرسدس توانست ششمین قهرمانی جهان خود را در فصل 2019 جشن بگیرد و همچنین به تیمش در بدست آوردن ششمین قهرمانی جهان سازندگان برای ششمین سال پیاپی کمک کند ولی جمعی از جوانان امیدوار حاضر در پیست آماده هستند تا به این نوار سلطه همیلتون بر فرمول یک پایان دهند، که در رأس آنها می‌توانیم مکس ورشتپن و چارلز لکلرک را ببینیم. مشکل اصلی این رانندگان نوظهور و بااستعداد این است که همیلتون هنوز هم حس می‌کند که در اوج دوران خودش است، بسیار پایبند به فرمول یک است و می‌داند که می‌تواند با نسل جدید حاضر در پیست های فرمول یک رقابت کند. همیلتون در اینباره می‌گوید:

این اجتناب ناپذیر است که رانندگان جوان دارند وارد فرمول یک می‌شوند. معمولا یک موج از استعداد های نوظهور را شاهد هستیم که به فرمول یک راه می‌یابند. به عقیده من در رگ های این ورزش خون تازه ای با ورود این نسل جریان خواهد یافت که قطعا پتانسیل بالایی دارند و حتما آینده این ورزش آنان خواهند بود.

علی رغم اینکه سنم بیشتر از این جوانان است ولی خوشبختانه هنوز هم می‌توانم با انها رقابت کنم. پس من برای آینده هیجان زده هستم، مسابقه دادن با این افراد و اگر بتوانیم تیم ها را به یکدیگر نزدیکتر بکنیم تا شاهد رقابت هرچه نزدیکتر باشیم مانند آنچه که در برزیل شاهد آن بودیم و به نظرم این عالی خواهد بود.

مکس ورشتپن، لوئیس همیلتون و والتری بوتاس - استارت مجارستان 2019

مکس ورشتپن، لوئیس همیلتون و والتری بوتاس 

همیلتون در حالیکه تمام تلاشش را بکار برد ولی نتوانست از پیروزی مرد هلندی در گرندپری برزیل جلوگیری کند و همچنین در ادامه هم نتوانست در مستقیمی از پیر گسلی سبقت بگیرد (که بیشتر شبیه یک مسابقه درگ بود) و همین باعث شد که دو خودرو با موتور هوندا بتوانند بر مرسدس در پیست اینترلاگوس غلبه کنند. همیلتون امیدوار است که این نشانه های یک رقابت نزدیک از سمت هوندا به عنوان یک چالش گر برای قهرمانی فصل 2020 باشد و رقابت قهرمانی فصل بعد بین سه تیم بصورت خیلی نزدیک دنبال بشود. همیلتون در ادامه صحبت هایش گفت:

هوندا یقینا قدم های بزرگی رو به جلو برداشته است و این بسیار عالیست که یک تولیدکننده به قدرتمندی انها را می‌بینیم. این امیدوارکننده است بدان جهت که ما سال بعد در رقابتی سه یا چهار جانبه برای قهرمانی خواهیم بود و این برای فرمول یک بسیار خوب است.

10 دیدگاه

 1. 5red16

  7

  8

  داداش شما داری به لطف ماشین و تیم بی عیب و نقص مرسدس با ستاره های هم نسل خودت رقابت میکنی، چه برسه به اینکه بخوای با یکی مثل ورشتپن رقابت کنی

  • Mohammad44

   8

   5

   الآن مکس چه ویژگی خارق العاده ای در مکس دیدی که توانایی لوییس در رقابت با اون رو نفی میکنی؟ بحث ماشین مسلط هم واقعا دیگه مزخرف شده مگه مکس یا شارل تو مسابقاتی که بردن خودروی مسلط نداشتند؟ قطعا داشتن ماشین برتر نمی تونه پیروزی های یه نفر چه مکس چه لوییس و سب و شارل رو بی ارزش کنه و این واقعیتی است غیر قابل انکار که بدون داشتن ماشین خوب نمی تونی ببری پس بی خود آسمون ریسمون نبافیم.

   • 5red16

    3

    1

    اولین چیزی که مکس و چارلز و حتی ریکیاردو ندارن ماشینی هست که در تمام پیستها شانس برد باشه
    توانایی لوییس رو زیر سوال نمیبرم ولی اینقدر توضیح و تفسیر هم نیاز نداره که بخواد هر روز مصاحبه کنه و چالش بطلبه
    استدلال حرفم هم کاملا موجوده
    والتری بوتاس…
    مرسدس کاری کرده که حتی یک راننده متوسط رو به بالا الان تو جدول راننده ها نفر دومه
    اگه لوییس رو فاکتور بگیریم میبینیم که همین بوتاس متوسط قهرمان جهان میشه
    توضیح از این واضحتر
    قصد زیر سوال بردن مهارتش رو ندارم اما باید قبول کرد که مرسدس داده تفاوتها رو رقم میزنه
    با اینحال اگه باعث شدم آزرده خاطر بشید، عذرخواهم

   • بردیا

    5

    1

    چرا یه نفر هم نمی خواد تو این سایت قبول کنه که مکس خیلی رانندگی خوبی داره به جز مسابقاتی که دی ان اف شده و هوندا براش موتور عوض کرده (که روی هم تقریبا نصف نیم فصل میشه) از البون خیلی بهتر بوده گسلی رو هم که امسال ناک اوت کرد (البته که گسلی هم گند زد نیم فصل اول) ریکاردو هم رو که 2018 شکست داد

 2. Mahmoud

  2

  1

  به نظر من یکی از چیزایی که میشه باهاش امثال مکس رو شکست داد عملکرد پیوسته هست و همیلتون میتونه عملکرد پیوسته داشته باشه پس میتونی خیلی خوب رقابت کنه. به نظر من سه بار دوم بشی بهتره تا دوبار ببری و یکیشم دی ان اف بشی.

  • EQS

   2

   3

   عزیز ماشین بد دیگه اسمش روشه ماشین بد
   یعنی بدرد پیروزی توی ریس نمیخوره وگرنه ماشین خوب بود:d
   ولی همیلتون چرا نباید توی مرسدس باشه؟
   مرسدس همیلتون قهرمان نکرد بلکه این همیلتون بود که مرسدس رو قهرمان کرد

 3. Erfan24

  1

  0

  مطمئن باشید سال 2020 تیما بهم نزدیک تر میشن و ما یه رقابت عالی بین همیلتون و مکس و سب و چارلز میبینیم ( حقیقت بوتاسو در حد رقابت با این چهار نفر نمیبینم)

 4. Mohammad44

  2

  1

  من می خوام اینو بگم که چه مکس چه سب چه شارل یا هر کس دیگه ای اگه مسابقه ای رو برده ماشینش به احتمال خیلی زیاد تو اون مسابقه برتر بوده مثل مکس تو اتریش/ شارل تو مونزا و اسپا وحتی لوئیس تو مجارستان با وجود اینکه لوئیس تو اون مسابقه بی نقص به تمام معنا رانندگی کرد ولی اگه مرسدس نداشت نمیبرد حالا چون ماشین مرسدس مسلطه و تو بیشتر مسابقه عملکرد خوبی داره اگه تو یه مسابقه ای یک راننده ی دیگه پیروز بشه خیلی بولد میشه و عالم وآدم میان میگن از لوئیس بهتره در حالی که ماشین بهتر (میشه گفت چهار راننده ی تیمهای برتر به اضافه ی دنیل یه سطح بالاتر و تقریبا برابر از مهارت رو نسبت به سایرین دارن واسه همین عامل مهارت رو قید نکردم) سبب پیروزی بوده مثلا تو اتریش مرسدس مشکل بیش گرمایش داشت و تو مونزا مشکل کمبود سرعت تو مستقیمی و همچنین برزیل هم که انگار یه پله از ردبول عقب تر بود. پس تنها زمانی میشه امثال مکس و شارل رو با لوئیس مقایسه کرد که هر دوشون تو مرسدس باشنن(هر چند به خاطر تنظیمات متفاوت بازم یه سری تفاوت ها وجود داره). به علاوه یه استدلال دیگه ای هم که میشه آورد اینه که لوئیس توی 2018 و تا حدودی 2017 با وجود شرایط پیچیده و دشوار قهرمانی عملکرد پیوسته و سطح بالایی رو به نمایش گذاشته در حالی مکس بدون فشار رقابت قهرمانی یه مسابقه برده و سه مسابقه تو شکم بقیه بوده و به مسابقه ی بقیه گند زده یا یه عامل دیگه مثلا مدیریت لاستیک که لوئیس و سب تو این مورد بی نقص هستند اما مکس و شارل خیلی با اونا فاصله دارند. در جواب بردیاجان هم اینو بگم چه جوری 2018 رو به حساب میارید؟ اونجا که دنیل یه مسابقه در میون dnf بود؟ ببخشید از اینکه طولانی شد

دیدگاه خود را بیان کنید