فرمول یک ایران – مسئولان فرمول یک تصمیم گرفتند که پلتفرم فعلی پاوریونیت ها برای فصل 2021 نیز حفظ شود و مدیر فرمول یک، چیس کری دلیل این امر را به منظور حفظ ثبات و جلوگیری از پیامدهای ناخواسته دانست.

از ابتدا و سال 2016 که لیبرتی مدیا مالکیت مسابقات را در اختیار گرفت، این موضوع را مطرح کردند که قوانین فنی و ورزشی فرمول یک را اصلاح کنند و یک پلتفرم جدید را در نظر بگیرند که موتور های ارزان تر و ساده تر را ارائه کند و از شرکت های مستقل عرضه کننده موتورها حمایت کنند.

با این حال، کمپانی های حاضر در فرمول یک در همین راستا اظهار داشتند که تغییرات زیاد در قوانین موتور نیاز به هزینه ی زیادی برای تحقیق و توسعه دارد.

به همین دلیل تصمیم گرفته شد که وضعیت موجود برای سال 2021 نیز ادامه پیدا کند و کری در این باره اذعان کرد:

همانطور که ما در جریان بحث قرار گرفتیم، من فکر می کنم همه ی ما به توافق رسیدیم که راه درست، موتور های موجود البته با پایداری و داوم بیشتر است.

نیکی لائودا - توتو ولف - چیس کری

نیکی لائودا، توتو ولف و چیس کری

مدیر فرمول یک ادامه داد:

بعضی از این قوانین هنوز در حال تحول هستند. فکر می کنم در حال حاضر ما در یک مسیر بسیار خوبی قرار داریم.

در اوایل ما در مورد موتور ساده تر، ارزان تر، با صدای بلندتر و قدرت بیشتر توافق کردیم، و بگذاریم که رانندگان مسابقه دهند.

هر چه جلوتر پیش رفتیم، به این نتیجه رسیدیم که موتورهای فعلی را به ثبات برسانیم و با تغییرات در قوانین دیگر به اهدافمان برسیم.

کری همچنین گفت که نگه داشتن موتورهای فعلی برای 2021 و فراتر از آن به دلیل:

جلوگیری از پیامدهای ناخواسته موتورهای جدید است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

 1. Silver Arrows

  12

  5

  این که ساختار موتورها دستخوش ساده سازی نخواهد شد خبر خوشحال کننده‌ای هست اما این که دلیل اونها هزینه تحقیق و توسعه‌ست کمی جای بحث داره…
  به شخصه با ابن بخش از صحبت تیم‌ها مشکل دارم:
  “کمپانی های حاضر در فرمول یک در همین راستا اظهار داشتند که تغییرات زیاد در قوانین موتور نیاز به هزینه ی زیادی برای تحقیق و توسعه دارد.”
  فرمول یک صرفا نباید یک ورزش پول‌ساز محسوب بشه. از نگاه من فرمول یک در درجه اول مساوی هست با تحقیق و توسعه! تحقیق و توسعه ای که نتیجه اش رو باید در خودروسازی شاهد باشیم. بنابراین نباید در اون از هزینه کردن ترسید! هزینه هاش رو جبران کنید!
  برای جبران هزینه ها و جذب بیشتر پول هم نیار نیست روی پول متمرکز باشید! قدرت موتورها رو بیشتر کنید؛ صداشون رو هم بیشتر کنید؛ مشکلات فرمول یک رو پیدا کنید و جذابیت هاش رو بیشتر کنید؛ اون زمان هست که پول بیشتر ار همیشه به این ورزش سرازیر خواهد شد…

 2. Behzad

  7

  0

  با این شرایط فقط تنها راه حل یا شاید هم امید تیم ها به قوانین آیرودینامیک و کمی هم تایرها باشه و یک کمی هم معجزه برای رسیدن رنو و هوندا به سطح فراری و مرسدس.
  اگر اشتباه نکنم پیرلی برای سال بعد تایرهارو چند میلیمتر کوتاه تر میسازه و نمیشه گفت با این تغییرات کدام تیم به بهترین بالانس میرسه و تا شروع تست های زمستانی منتظر میمونیم.
  به شخصه به موفقیت ردبول در 2019 خوشبین هستم اگر فراری و مرسدس کار خاصی نکنن!
  از اول هم تکلیف سنسورهای کنترل و قوانین رینگ و اکسل عقب را روشن کنند تا وسط فصل شایعه پراکنی نشه.

 3. Farid_Lambo

  5

  0

  پس در اینصورت باید شاهد قهرمانی های متعدد مرسدس باشیم. تیمی که دانش فوق‌العاده ای داره و بودجه سرسام آوری برا موتورش اختصاص داده

  به نظرتون تا موقعی که همین قوانین پابرجا هستند، تیم دیگری میتونه قهرمان بشه؟ واقعا سواله برام. نظرتون چیه؟

 4. saeed.shei

  1

  4

  اینم از رویای 2021 که به باد رفت پس همین ۴ تا سازنده ی پاوریونیت میمونن.
  فقط امیدوارم بلاخره یکیشون به طور واضح بتونن مرسدس را شکست بدن که امیدوارم هوندا ردبول باشه.

دیدگاه خود را بیان کنید