فرمول یک ایران – پس از تسلط فراری در مرحله تعیین خط بعد از شروع شدن نیم فصل دوم و عدم موفقیت لازم برای تبدیل آن به برد مسابقه، سباستین فتل راننده این تیم بیان کرد که سرعت فراری در طول مسابقه پسرفت می کند و آنها پیوسته در حال تلاش برای بهبود این وضعیت هستند.

اشتباهات استراتژی، کمبود سرعت در مسابقه نسبت به تعیین خط و یا مسائل مرتبط با دوام باعث شده است که تیم فراری هزینه گرانبهایی را در روز یکشنبه پرداخت کند، اما سباستین فتل بیان کرد که اوضاع آنقدر هم تاریک و نحس به نظر نمی رسد:

فکر می کنم که از دید سرعت مسابقه ای همه چیز کاملا واضح هست. در مرحله تعیین خط ما در موقعیت مناسبی قرار می گیریم. در مسابقه قبلی مکس روی موقعیت پول پوزیشن بود ولی ما می توانستیم با او رقابت کنیم و در جایگاه جلو کنار او قرار بگیریم. در مسابقه ما در مورد مسئله سرعت پسرفت داریم و نمی توانیم با یک دور سریع روی یک تایر تازه تر برای تمامی دور های مسابقه خط و نشانی را بکشیم. هنوز کارهای تمام نشده ای باقی مانده است تا این نقاط ضعف را جبران کنیم و ضعفی که در طول سال با آن روبرو بودیم را از بین ببریم. فکر می کنم که ما فاصله خودمان با آنها را کم کردیم ولی هنوز فاصله وجود دارد.

چارلز لکلرک، لوئیس همیلتون، سباستین فتل و مکس ورشتپن - استارت مسابقه سنگاپور 2019

چارلز لکلرک، لوئیس همیلتون، سباستین فتل و مکس ورشتپن 

فتل در مورد مسابقات پیشین نیز اینگونه صحبت نمود:

در سنگاپور مسابقه خوبی را داشتیم و در روسیه هم اگر خودرویم خراب نمیشد یک یک دو را می توانستیم بگیریم. در ژاپن ما سرعت کافی را نداشتیم و اگر شما سرعت کافی را نداشته باشید بالاخره به یک شکلی در مسابقه شکست می خورید.

در مکزیک هم چنین شرایطی وجود داشت. من به نیمه خالی لیوان نگاه نمی کنم. من به نیمه پر آن نگاه می کنم. ما الان در شرایط قدرتمندتری نسبت به مسابقات قبلی قرار داریم. آیا هنوز فاصله را به طور کامل جبران کردیم؟ نه باور ندارم.

معتقدم که در مرحله تعیین خط قدرتمندیم و تایرهای نویی که در تعیین خط استفاده می کنیم اجازه می دهد که یکسری از نقاط ضعفمان پوشش داده شود. اما در مسابقه شما در هر دور تایر نو در اختیار ندارید، ما از این لحاظ مشکلاتی داریم و معتقدم که مرسدس هنوز قدرتمندترین خودروی پیست در روز مسابقه است.

7 دیدگاه

 1. E46-M3

  15

  7

  امسال فتل خیلی بیشتر از سالهای پیش مصاحبه میکنه،از ایرادات ماشین میگه و بعضی وقتها انتقاد میکنه و با صداقت حرف میزنه،بر عکس بعضی راننده ها حقیقتو میگه و الکی ناله نمیکنه،واسه همینه که دوست داشتنیه

  • سعید آریایی

   3

   1

   در ژاپن ما سرعت کافی را نداشتیم و اگر شما سرعت کافی را نداشته باشید بالاخره به یک شکلی در مسابقه شکست می خورید (اگه سرعت کافی رو میداشتیم میتوانستیم موقع استارت ۱و۲ رو از دست ندهیم)

   • H.farahani

    1

    0

    کاری که نفرت با ادم میکنه اینه.رساترین حرف رو کج می‌فهمیم.
    استاد اگه سرعت مسابقه ای داشته باشی اگه تو استارت هم گند بزنی مثل مکس تو اتریش شانس بردت از بین نمیره.اگه سرعت داشته باشی اگه از عقب هم شروع کنی امید برد هم داری مثل مکس تو استین 2018.

 2. بردیا

  3

  1

  تایر های تست واسه سال بعد همشون الان یه سرعت رو دارن(تو تمرین امریکا ، نه واسه سال بعد) منظورم اینه که مثل سافت و هارد و مدیوم سرعتشون فرق میکنه یا همشون از یه جنس ساخته شدن؟؟

 3. Abbas

  1

  0

  اونجوری ک من میبینم همش سرعت ماشین نیس،استراتژی،خود راننده هم ب انوازه کافی اشتباه داشتن،و ی مورد خیلی مهم هم اختلاف درون تیمی هستش ک فراری نمیتونه رقابت بکنه

 4. قلندر

  0

  0

  آقایونی که میگن فراری فلان بیساره عزیز یکی از صادق ترین ( از نظر خودم) اشخاص فرمول ۱ داره میگه بنز تو مسابقه هنوز حرف اول میزنه
  البته این هم هست این چند مسابقه ای که بنز برده یک اتفاقی یا برای ردبولی ها افتاده یا فراری ها وگرنه شاید کس دیگه میبرد مسابقه را به کامشون تموم شد فرمول ۱ دیگه خوش بیاری توش هست جزوشه (البته لویس از لحاظ خوش بیاری ترکونده فک‌ کنم رکورد دار باشه)

دیدگاه خود را بیان کنید