فرمول یک ایران – دکتر هلموت مارکو پس از گرندپری ایتالیا 2019 در مورد قدرت موتور فراری شکایت نامه ای را به فیا تقدیم کرد که به ادعای وی فراری به طور غیر قانونی قدرت موتورش را افزایش داده است، سازندگان دیگر نیز مشکوک شده اند. فیا در پاسخ به وی بیان کرد که همه چیز تا به الان قانونی بوده است و هیچ مشکلی وجود ندارد.

توتو ولف مدیر تیم مرسدس نیز بیان کرده است که تیم او راز قدرت موتور فراری را دریافته است.

10 دیدگاه

 1. Amin

  0

  0

  “توتو ولف مدیر تیم مرسدس نیز بیان کرده است که تیم او راز قدرت موتور فراری را دریافته است.”
  Wow یعنی واقعیه یا شوخی کرده؟؟؟
  پیدا کردن راز قدرت موتور فراری برا سال بعد حیاتیه
  چون اگه فراری شاسی نسبتا خوبی هم بیاره سال بعد قهرمانی سخت میشه

  • محمد

   0

   0

   مطمئنا هر چی ولف بگه برعکسه، گفت مسابقه ایتالیا رو مرسدس میبره ولی خبری نبودو تو پیستایی که گفته فراری قویتره مرسدس کاملا برتر بوده، اینجا هم مطمئن باش هنوز نتونستن متوجه بشن چرا موتور فراری قویتره، این مصاحبه و شکایت مارکو هم همش جنگ روانیه و ترس از سال آینده که شاید! فراری بتونه شاسی خوبی برای موتور سال بعد بزنه. یه نکته دیگه هم اینکه بینوتو تو بخش توسعه انجین همزمان با شوماخر به فراری ملحق شده و بخشی از موفقیت های فراری تو با مایکل و اون ماشین های سال های اوایل دو هزار بخاطر توسعه خوب موتور فراری توسط همین بینوتو بوده. الان اگه فراری بتونه مشکل شاسی و ایرو رو برای سال بعد حل کنه و موتور رو خوب توسعه بده شاید بتونه شانس برابری با مرسدس برای سال بعد داشته باشه

 2. iman88

  3

  2

  خوبه تونستن کد تقلب فراری رو پیدا کنن وگرنه با این اختلافی که فراری با مرسدس داره،طی سالهایه اینده دست نیافتنی میشد.
  فقط یه سوال:اونی که 10 مسابقه از 14 مسابقه رو تو این فصل برنده شده و غیر از اتریش تو سه مسابقه دیگه ای که باخته یا شانس اول بوده مثل المان یا با فاصله زیر 2 ثانیه مسابقه رو واگذار کرده چه تیمی بوده؟یه حس عجیب و مجهولی بهم میگه اون تیم فراری نبوده.حالا چه تیمی بوده ؟کسی چه میدونه!!!

  • Amin

   0

   0

   آقا حرف توتو اینه:
   چ طور یه تیم میتونه از ۲۰۱۷ ب ۲۰۱۸ اینقدر پیشرفت داشته باشه و تو این فصل ۲۶ کیلومتر بیشتر سرعت رو ثبت کنه؟؟؟
   توصیه میکنم دوستان یکبار دیگه استارت مونزا رو نگا کنن:لوییز استارت بهتری داره و میاد کنار لکلرک،اما لکلرک که استارت بدی داشته،ب لطف قدرت و شتاب فوق العاده موتور فراری ب راحتی اندازه ی ماشین جدا میشه!
   این موضوع دیگه ب شاسی و داون فورس و سرعت سرپیچ ربطی نداره(البته شاید باشن بعضیا ک بیان بگن لوئیز تو دنده دادن اشتباه کرده)کاملا بسته ب قدرت موتوره،هرکسی باشه شک میکنه،
   فراری از ۲۰۱۷ ب ۲۰۱۸تو موتور اون قدر پیشرفت کرد و ۲۰۱۹ هم رسما مرسدس رو خوابوند
   حالا اینکه میگید مشکل فرسایش قطعات و بازدهی تو مسابقات بیشتر رو داره
   خب داداش اگه این مشکلات رو نداشت که دیگه باید می‌گفتیم فراری معجزه کرده تو این دوسال!

   • پوریا

    1

    0

    عجباااا، از ۲۰۱۴ تا الان همه مسابقه ها رو مرسدس با اون موتور هیولاش قبضه کرده بعد فراری مشکوکه🤣🤣🤣🤣خیلی با حالین

  • iman88

   2

   0

   دقیقا.تو 7 مسابقه اول که مرسدس 5 تا 1و2 کرد انقدر بزرگش نکردن که دارن فراری رو بعد از این دو برد که با بدبختی بدست اومده بزرگ میکنن.
   “فراری از ۲۰۱۷ ب ۲۰۱۸تو موتور اون قدر پیشرفت کرد و ۲۰۱۹ هم رسما مرسدس رو خوابوند”!!!این جمله یعنی چی؟2017 و 18 فراری با بدبختی خودشو رسوند و در عرض یه نیم فصل تو 2018 مرسدس اقتدارش رو پس گرفت.و 2019 هم تمام اون فاصله ای که فراری تو سالهایه گذشته از بین برده بود رو نه تنها برگدوند،حتی چند گام به جلوتر هم برد.

   • Seb4ever

    1

    0

    کاش فراری هم به راز داون فورس زیاد شما تو پیچ ها دست می یافت

 3. Ferrari7

  0

  0

  سرعت فرراری تو مستقیمی ها ۹۰٪ مربوط به درگ کمتر و دانفورس پایین شاسی هستش وگرنه همین پاوریونیت روی آلفا وهاس هم هست چرا اونا این طوری نیستن؟

دیدگاه خود را بیان کنید