فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون می‌گوید تنها دلیلی که او زیاد در مقابل چارلز لکلرک تهاجمی عمل نکرده این بوده است که رقابت برای قهرمانی جهان هنوز تمام نشده.

پس از تعقیب راننده جوان فراری توسط راننده باتجربه مرسدس، نبرد چرخ به چرخ همیلتون و لکلرک برای پیروزی در مونزا شکل گرفت. همیلتون در پیچ چهار و قبل از شیکین اقدام به سبقت گیری کرد و لکلرک در حالت دفاعی او را به بیرون پیست هل داد. همیلتون در حالی که دو چرخ سمت راست ماشینش بیرون پیست بود نتوانست سرعتش را به اندازه کافی کم کند و  مجبور شد شیکین را ببرد. پس از آن پرچم سیاه و سفید به نشانه رانندگی خطرناک به راننده موناکویی نشان داده شد. راننده موناکویی پیشتازی را پس از 53 دور فشار مرسدس حفظ کرد و برنده گرندپری ایتالیا شد.

همیلتون در سخنانی اعتراض آمیزی به این حرکت فیا گفت که دفعه بعد نحوه مسابقه دادنش را عوض می‌کند. او در این باره افزود:

اگر این نحوه رانندگی مورد قبول است پس من هم اینگونه مسابقه می‌دهم، برای مثال ما فهمیدیم که می‌توان به اندازه عرض یک ماشین فضا در اختیار دیگران نگذاریم یا اینکه پیچ را عریض تر طی کنیم حتی اگر راننده دیگری آنجا باشد و فقط یک پرچم اخطار بگیریم. حال که معلوم است این روش دفاع کردن و پیشروی مشکلی ندارد، پس من هم میدانم که چگونه از این پس رانندگی کنم.

لوئیس همیلتون و چارلز لکلرک - ایتالیا 2019

لوئیس همیلتون و چارلز لکلرک – ایتالیا 2019

راننده مرسدس می‌گوید که اگر لازمه کسب امتیاز برای جدول قهرمانی نمی‌بود شاید مسابقه نتیجه دیگری می‌داد. او در این باره گفت:

من می‌توانستم مسیر خودم را بروم تا ما برخورد بکنیم.

در حالیکه هفت مسابقه و 175 امتیاز برای گرفتن باقی مانده، لوئیس همیلتون در صدر جدول قهرمانی با 284 امتیاز قرار دارد که فاصله نسبتا امن 63 امتیازی را با نفر دوم یعنی والتری بوتاس دارد. با این حال خواهیم دید که آیا شاهد رانندگی تهاجمی تری از همیلتون خواهیم بود یا خیر.

46 دیدگاه

 1. McLaren F1

  30

  29

  چه فشاری بهش اومده که هنوز داره راجع بهش صحبت میکنه
  ولی جالبه که هنوز میگه رقابت قهرمانی ادامه داره!
  آقا کدوم رقابت؟!
  تموم شد و رفت
  قهرمانی ششم بدست آوردی چون فراری که دیگه تو پیستای باقی مونده حرفی برای گفتن نداره
  ردبولم نمیتونه این فاصله رو جبران کنه این فصل
  میمونه بوتاس که اونم یه روز خوبه یه روز بد

   • McLaren F1

    12

    14

    دوست عزیز متاسفم که از حرفم بدترین برداشت ممکن کردی
    منظورم از فشار چیزی که شما فکر کردی نبود و نیاز نبود همچین پاسخ کودکانه ای بدی

   • Amir MH

    15

    7

    بنده هم منظورم از فشار همون معنی بود که مد نظر شما بود بنده جسارت نکردم سوء تفاهم نشه دوست عزیز.

   • McLaren F1

    9

    3

    خواهش میکنم
    منم قصد جسارت نداشتم
    منظور من عصبانیت همیلتون از تغییر قوانین بود چون همیلتون اکثرا تو نبردهای چرخ به چرخ کوتاه میاد که برخوردی پیش نیاد ، منم فکر میکنم کارش درسته چون چند رده و زمان از دست دادن بهتر از داغون شدن ماشین و مسابقس تازه میتونی بازم برای جبران تلاش کنی
    مخصوصا ماشینای فرمول یک که فوتشون کنی از هم جدا میشن

   • امید نورمحمدی

    1

    0

    لوییس درست میگه. کاشکی به کانادا هم اشاره میکرد. دوست داشتم نظرشو الان درباره پنالتی سب بدونم. یک مقایسه بین دو اتفاقی که همیلتون در هردو حاضر بود.
    خداوکیلی در مقابل کارهای لکلرک در مونزا اشتباه سب در کانادا هیچی نبود…

  • Lecrec_fan

   10

   19

   همیلتون اگه 10 تا قهرمان جهانم بیاره بازم تو دل اکثریت مردم جا نداره. همین که تحمل نداره کسی ازش بهتر باشه. اون از ماجراهای اول فصل با بوتاس که ست اپ منو استفاده میکنه یا مهندس منو دادن بوتاس و… قهرمان باید شخصیت داشته باشه که همیلتون نداره.

   • Amin

    4

    6

    چ جالب منم دقیقا همین نظر رو درمورد همه راننده ها غیر از لوئیز دارم
    همیلتون داغی نذاشته که هوادار های حریف بیان طرفدارش بشن

   • Shabneshin

    3

    4

    مهم نیست که از همیلتون خوشتون نمیاد.یاازهرراننده دیگه ای.هرچی هم بگید اشکالی نداره چون معنای آزادی بیان همینه.فقط مشکل اینجاست که بنابه عادت مشترک ما مردم ایران،نظر شخصی تون را به کل تعمیم میدین.براساس کدوم نظرسنجی یا آمارمستند میفرمایید فلان راننده تو دل اکثریت مردم جا نداره؟خوشحال میشم منبعش را بفرمایید ما هم استفاده کنیم

   • ilia44

    1

    2

    نظر ایرانیا مهم نیست ….. نظر طرفدارای جهانی مهمه که مشخصه کدوم راننده بیشترین طرفدارا رو به دنبال خودش می کشه . شاید از نظر برادرای ایرانی فتل بهترینه ولی امسال همه دارن بهش انتقاد می کنند انقدر که داره حرف ریتایرمنتی می زنه …. جدیداً هم اینستا داره انگار … برو فالووراشونو ببین .

   • Lecrec_fan

    1

    1

    @shabneshin
    مسلما من به اهمیت شما یا افراد دگ در نظر دادن توجه نمیکنم هر انچه که فکر نیکنم درسته به زبان میارم.
    من اصلا ادمی نیستم که به راحتی افراد رو نقد کنم. بار ها این مصاحبه هاو غر زدن های بعد از شکست خوردن رو دیدیم ولی اینبار دگ واسه من یکی غیر قابل تحمل شد.
    در ضمن من از منبع خاصی نگفتم. کاملا از رفتار طرفدار ها در شبکه های مجازی معلومه.
    یکی از دلایلی که من به شخصه عاشق فتل شدم همین شخصیتشه در کنار توانایی های رانندگیش.
    موفق باشی

 2. محمد

  22

  34

  خب باز یه راننده فراری دوتا مسابقه برد و مستر همیلتون جنگ روانیو شروع کرد چون میدونه اگه سال دیگه فراری یه ماشین رقابتی بده کارش تمومه. این تاکتیک جنگ روانی و رسانه ای روی سب پیاده کردن و کلا تمرکزشو بهم زدن تا اشتباهات زیادی رو انجام بده چون میدونستن سب احساسی عمل میکنه و احساسی عمل کردن موقع رانندگی مساوی اشتباهات جبران ناپذیره. حالا این تاکتیک کثیفو اینبار دارن روی لکرک پیاده میکنن و با مصاحبه های مختلف سعی میکنند تمرکزشو بهم بزنن و جالبه خیلی از طرفداران سب هم گول بازی روانی و رسانه ای که علیه چالرز راه افتاده رو خوردن و متاسفانه برعلیه چالرز شدن. دقیقا بعد از مسابقه کانادا افت شدید فتل تو این فصل شروع شد حالا اگر مسابقه آلمانو کنار بزاریم. اگر اون مسابقه رو سب میبرد کلا ممکن بود مسیر فصل برای سب و فراری عوض بشه. مصاحبه های اول فصلشون هم راجع به نیم ثانیه سریعتر بودن فراری هنوز یادمون نرفته که تو راستای همین سیاست کثیف بود. مکس رو با اینکه ازش خوشم نمیاد چون خیلی به فراری ها قبلا ضربه زده ولی وقتی چالرز تو سیلورستون به همین سبک جلوش دفاع کرد گفت ازین سبک مسابقه دادن استقبال میکنم ولی همیلتون جان مطمئنم تو جرات این سبک رانندگی رو نداری و اینها فقط جنگ روانیه.

  • Amir MH

   15

   10

   دوست عزیز خیلی خوبه زمانی که داریم درباره تیم مقابل یا تیم های دیگه انتقاد میکنیم یا نظر میدیم از جملات یا کلمه های بهتری استفاده کنیم من عضو این خانواده عاشق فرمول یکم و اجازه هم نمیدم به فرد و تیم مورد علاقه من بی احترامی همون‌طور که خودم بی احترامی نمیکنم.قصد جسارت هم ندارم فقط همون‌طور که شما از سیاست و صحبتهای همیاتون انتقاد می‌کنید منم از شما این انتقاد و داشتم .موفق باشید

   • محمد

    4

    6

    دوست عزیز اگر حرف من باعث ناراحتی هوادارای همیلتون و مرسدس شده عذر میخوام. ولی نمیتونید منکر این بشید که خیلی موقع ها راننده مورد علاقتون مستقیم یه تیم رو به دسیسه متهم میکنه نمونش صحبت هاش تو رادیو بعد از q3 تو همین مسابقه مونزا:
    That’s an interesting tactic just to keep pole position, just don’t need to
    do the lap
    اگر این صحبتش بی احترامی مستقیم به فراری نیست پس چیه؟ در حالی که 6 دقیقه وقت داشتن راننده های مرسدس و میتونستن بیرون و هر کدوم به اونیکی یه دور tow بده و تایماشون رو بزنن.

  • megatron

   13

   5

   هر راننده‌ای برای خودش یسریا چیزا رو میگه و از خودش دفاع میکنه…شما اسمشو میزاری جنگ روانی 🤷‍♂️ یا هر چیز دیگه‌ای
   حالا چون مخالف تیم و راننره مورد علاقته میگی کار کثیف! :/
   تمام این ۲۰ نفر به هم از این حرفا میزنن شما سخت نگیر ؛)

  • Seb the great

   5

   9

   سخن لوییس تو 2016
   بعضی ها میگن که اع چه قهرمان جهان خوبی چه راحت فضا میده
   ولی اینطور نیست 1 اینچ هم فضا نیست
   شماچه قهرمان جهانی رو دیدید که 1 اینچ هم فضا بده
   بلکه باید برای هر اینچ فضا جنگید

   • Amin

    3

    1

    دوست عزیز ۲۰۱۶ لوئیز قهرمانی سال رو از دست داد ک یکیش ب خاطر اسپانیا بود!
    پس حق بده ک الان ملاحظه بیشتری داشته باشه

  • Shabneshin

   3

   2

   یعنی الان من هم نظر خودم را بگم ، سیاست کثیفی به کاربردم؟نظرتون چیه غیر ازافرادی که مثل ما فکر میکنن،بقیه حرف نزنن تا تاکتیک یا سیاست کثیف را شاهد نباشیم؟

  • امید نورمحمدی

   1

   0

   محمد جان. با یکسری از حرفات موافقم و جنگ رسانه ای که انگلیسها درش بهترین هستند همیشه تاثیرشو داشته. ولی درباره لکلرک نمیتونم بپذیرم که گول حرفهای رسانه ای رو خوردم.
   همه ما مسابقاتو میبینیم و اتفاقات و رادیو های حین انجام مسابقه و پیت استاپها و خرابی ها و … نیازی به توضیح و تفسیر نداره چون اتفاق افتاده.
   از بعداز استرالیا بازی رسانه ای و لوییس با لکلرک شروع شد. داستان دستور تیمی و تمجیدهای همیلتون از لکلرک و … عکس العملهای لکلرک هم دیدیم. به هر رادیویی درباره سب اعتراض میکرد. به حرف هیچکس گوش نمیکرد. اتفاقا لکلرک کسیه که گول این چیزهارو خورده و حاشیه سازی کرده.
   همه هم در این باره دارن حرف میزنن. یواش یواش حمایت از سب داره شکل میگیره. آخرین رادیو مونزا هم که دیگه مشخصه: بخشیده شدی…

 3. mah63

  19

  7

  من طرفدار وتلم اما خدایشش با هوشترین راننده همیلتونه دقیقا میدونه چطور راننده جلویی و به اشتباه بندازه .

 4. iman

  15

  11

  این حرفا رو اون روز که مکس این حرکت رو کرد باید میزدین نه الان،تمام مشکلات از اون روز و مصلحت سنجی داورا تو اتریش شروع شد و عین همین جملات رو چارلز اون روز به زبون آورد و تاکید ضمن اینکه همیلتون سال گذشته و قبل از اون بارها مورد لطف داوران قرار گرفته و از این نظر از همه جلوتره،موناکو و هوکنهایم پارسال الان تو ذهنمه کاملا

   • Akbar (Ghasemi)

    4

    0

    کلا ایشون زیر هر تیتر خبری یه امار اشتباه میده بعدش هم به طرز جالبی دیگران رو به بی اطلاعی از قدیم و این چیزا متهم میکنه…
    #فرناندو_نور_کامز_بک

 5. INDECENT

  16

  2

  پس لکلرک شانس اورد همیلتون ورستپن درونشو کنترل کرد 😂
  حرفاش منطقیه حالا چون همیلتونه الان یه عده میان جبهه میگیرن . کلا بعد از اتفاقات اتریش یکم راننده ها دارن خشن تر میشن D:

 6. pouya

  22

  2

  واکنش همیلتون طبیعیه
  شاید تنها راننده ایه که همیشه از این حرکات اجتناب میکنه همیلتون
  سنگاپور پارسال بود فکر کنم حتی نزدیک درگیریه دوتا ماشین لپیم نشد و نزدیک بود مکس ازش رد شه.
  اما یه عده این صحبتارو به سیاست کثیف ربط میدن
  بنظرم ربط نداره
  همیلتون شاکیه چون قانونا باید چارلز جریمه میشد
  حالا داورا دنبال قهرمان سازین بماند
  ولی حق با همیلتونه

  اما این تیتر که گفته پای قهرمانی جهان وسط نبود یکم کمدیه
  همیلتون همیشه از این برخوردا اجتناب می‌کنه یکم محتاطه تو این شرایط شاید اگه مکس بود یا وتل دو نفر dnf میشدن اما همیلتون اینطوری نیست

  در کل حق خوری که امسال از فتل شد همیشه یاد ما هواداراش میمونه

  به امید مسابقات جذاب

  • Shabneshin

   2

   1

   پویا جان،من هم بعدازمسابقه دقیقاباشما هم نظربودم.نظرم این بود که اگرحرکت چارلزخطا بوده،پرچم دردی رادوانمیکنه،چون ممکن بود همین حرکت سرنوشت ریس را عوض میکرد.اماوقتی مایکل مسی گفت تمام تیمها توافق کردن که این حرکات را بااغماض بررسی کنندنظرم عوض شد.به نظرم باعث جذابیت بیشترمیشه،هرچندگاهی اوقات ممکنه سرنوشت یکنفرراعوض کنه

   • Akbar (Ghasemi)

    2

    0

    دوست عزیز وقتی این پرچم هست یعنی براش کاربرد در نظر گرفته شده اتفاقا پرچم خوبیه نه سیخو میسوزونه نه کباب رو…
    راننده ای که خطرناک میرونه وقتی این هشدار رو دریافت میکنه میدونه که بار دومی در کار نیست و اگه راننده ی پشتی واقعا سریع تر باشه حالا یا خودش یا ماشینش شانس عبور ایمن تر رو مجدد پیدا میکنه…
    ضمن اینکه مَسی کامل توضیحات قانع کننده رو داد که چرا ازین پرچم استفاده کردن…
    فان: مگنوسن احتمالا زیاد باهاش مواجه میشه در آینده lol

 7. Amin

  14

  0

  همیلتون سر تک امتیاز ها قهرمانی جهان رو از دست داده ۲۰۰۷ و ۲۰۱۶(دور آخر ابوظبی ۲۰۱۶ همیشه تو یادم میمونه،همونجا که میگفت من دارم قهرمانی جهان رو از دست میدم😑)
  دلیلی نداره بره خودشو بکوبه
  قهرمانی فصل خیلی خیلی مهم تره

  • Mohammad44

   3

   0

   آخ منم اون رادید ابوظبی رو یادمه که بهش گفتن این کار رو نکن و اونم گفت من دارم یه قهرمانی جهان رو از دست میدم. چه قدر لحظه ی تلخی بود البته تیکه ی اول مکالمه رو نمی دونم درست نوشتم یا نه

 8. Mehdi

  9

  6

  نمیدونم چرا اون حرکت ورشتپن روی لکلرک تو اتریش که خیلی شدیدتر از این بود و برخورد هم داشت رو انقدر رسانه ها و راننده ها روش مانور ندادن و راجع بهش صحبتی انچنان نشد ولی این مورد همیلتون و لکلرک که ۳۰ درصد اون سبقت هم حاشیه نداشت اصلا بهش پرداخته نشد ، جالبه که حتی به اون برخورد ورشتپن همین پرچم سیاه و سفیدم ندادن !

 9. mohammad-shumi

  8

  19

  برادر همیلتون تهدید نکن اگه میتونستی تو همون ریس انجام میدادی وقتی شجاعتشو نداری کار ریسکی انجام بدی گفتن این حرفا دردی رو دوا نمیکنه. از یه 21 ساله شکست خوردی با ماشین برتر لاستیک سریعتر هم نتونستی این خیلی زور داره.

  • Mohammad44

   10

   2

   دوست عزیز مفهوم شجاعت با حماقت یه دنیا فرق داره یه فرمانده شجاع اونیه که وقتی ببینه ادامه نبرد به صلاحش نیست عقب نشینی میکنه ولی فرمانده احمق اونیه که فکر میکنه شجاعه و در هر شرایطی می خواد نبرد رو ادامه بده حتی اگه به قیمت نابودیش باشه

   • Akbar (Ghasemi)

    3

    0

    توی نبرد استراتژیک شما درست میگی اما توی نبرد تن به تن که مشخص کننده مهارته این جالب نیست…
    همیلتون اگه واقعا فکر میکنه باید اینکارو میکرد توی همون ریس بازم شانس اینکارو داشت اما حقیقتا اینها رجز خوانی های روانی هستن…

  • Ali

   7

   3

   توهم ماشین برتر تو مونزا؟؟ کدوم مسابقه رو دیدی برادر؟؟ خوده دوستان فراری فن میدونن ماشین فراری تو مونزا سریعتر بود و ماشین همیلتون اجازه مود م‌تری بالاتر رو نداشت

 10. نیما

  13

  1

  در اینجا حق با همیلتونه و کلا همیلتون بعد از درگیری های زیادش با نیکو به هیچ وجه دنبال دردسر تو مسابقه نیست چون میدونه قهرمانی تو روزی بدست میاد که خوب نیستی ولی امتیاز میگیری
  من قضیه پرچم نفهمیدم که از اسپا اومده اگه قرار بود اول اخطار داده بشه کانادا به فتل پرچم میدادن که شاهد اون مسائل نباشیم یا اتریش که مکس چارلز انداخت بیرون
  تمام این قضایا هم از کانادا شروع شد اگه حرکت فتل پنالتی داشت باید همینطور ادامه میداددن
  اگه نداشت که میگفتن و نتیجه کانادا پس می گرفتن
  خلاصه که من حق به همیلتون میدم حتی احتمالا چارلز تو مستقیمی بعدی رده پس میگرفت ولی این ثبات تو اعمال قوانین مهمه ولی خب شاید تیفوسی ها شورش می کردن :)))

 11. حسین

  0

  0

  توهین کردن راحته همیلتون راننده بزرگیه این مصاحبه ها هم اکثرا برا بعد مسابقست سایت مصاحبه ها رو توی چند بخش میزاره در ضمن بهتره محتاط باشه تا بخواد اسپین بشه

 12. P1F1kimi

  2

  0

  بازم اگر همچين شرايطي پيش بياد هميلتون همين كاريو ميكنه كه تو مونزا كرد نه اونقدري احمقه كه قهرماني جهان تو چنگشو به چالش بكشونه و نه اونقدري شجاعه كه بره تو دل يارو چون بهش فضا نداده،دقيقاً برعكس مكس كه ميكس حماقت و شجاعت تو اسپا در برخورد با كيمي به نمايش گذاشت

 13. mahyar

  1

  2

  سلام دوستان این اولین نظر من توی این سایت هست .
  نظر من رو بخواید اگه چارلز به لویس فضا میداد . لویس نمیتونست ازش رد بشه و اگه هم رد میشد دی آر اس و موتور فراری اونو توی این پیست بعد دو سه دور از لویس جلو میزد .
  حتی توی شیکین هم میتونست پیچ رو اونشکلی نره . البته وقتی پیچ رو برید من گفتم باله جلوش رفت اون دنیا . هرچند که از این پیروزی چارلز خیلی خشحال شدم و بی صبرانه منتظر 2021 هستم تا رقابت ها نزدیکتر شن .

دیدگاه خود را بیان کنید