فرمول یک ایرانلوییس همیلتون و توتو ولف معتقدند که ماشین قهرمان پنج دوره فرمول یک، دو دور دیرتر از زمان مناسب به پیت آمد تا این راننده به جایگاه دوم رضایت دهد.

لوییس همیلتون با فاصله یک ثانیه‌ای نسبت به پیروز مسابقه یعنی چارلز لکلرک از خط پایان گذشت اما اگر مرسدس از استراتژی بهتری پیروی می کرد، نتیجه می توانست برعکس باشد.

همیلتون برای رسیدن به چارلز لکلرک مجبور بود از سباستین فتل سبقت بگیرد و این راننده فراری هم شرایط را برای لوییس سخت کرده بود و او را برای چند دور پشت خود نگه داشت. طبق محاسباتی که انجام شده است، لوییس همیلتون به دنبال عبور از سباستین فتل نزدیک به 5 ثانیه را از دست داده است.

لوییس همیلتون در این رابطه گفت:

من به بهترین حالتی که می توانستم انجامش دادم. شاید می توانستم کمی بهتر باشم، من داشتم سعی می کردم به سباستین که تازه لاستیک عوض کرده بود برسم اما او با لاستیک های سافت بسیار سریع بود. ما کمی بیشتر بیرون ماندیم چونکه یک دور بعد از بیرون آمدن چارلز، فاصله دو برابر شده بود. من باید این زمان را جبران می کردم و از سباستین هم سبقت می گرفتم.

44 معمولا شماره شانس من است اما ما به چند دور دیگر احتیاج داشتیم. تبریک به چارلز، این اولین پیروزی اوست و تمام طول فصل هم تلاشش را می کرد و من خیلی برای او خوشحالم.در نهایت او کار فوق العاده ای کرد. با وجود استراتژی بهتر، باز هم شکست او سخت می شد.

توتو ولف هم نظر مشابهی داشت اما گفت که انتخاب استراتژی بعد از مسابقه راحت است:

شاید ما یک یا دو دور دیرتر لوییس را به پیت آوردیم. اما در هر صورت سبقت از فراری در کفی ها سخت است. شاید دو دور کافی می بود. بهترین حالت یک یا دو دور زود تر بود اما این موضوعات را بعد از رقابت می فهمید. این برای ما پیست مناسبی نبود و ما سرعت لازم در مستقیمی ها را نداشتیم. اگر این به خاطر آسیب های وارده به ماشین بوده باشد که خبر خوبی است.

با وجود جایگاه دوم، لوییس همیلتون باز هم اختلافش را در جدول قهرمانی افزایش داد اما والتری بوتاس با وجود جایگاه سوم، عملکرد بهتری داشت:

فکر می کنم اسپا بهترین نتیجه من از لحاظ عملکرد و احساس بود. اینجا معمولا یکی از سخت ترین پیست ها برای من است. در بخش اول کمی شرایط سخت شد و لاستیک از بین رفت اما در بخش دوم، من واقعا قوی بودم. در نهایت که به خط پایان نزدیک می شدیم، من در حال مراقبت از موتور و گیربکس بودم و رقابت سختی نداشتم.ما شانس رقابت زیادی نداشتیم. به دست آوردن جایگاه سباستین به خاطر استراتژی بهتر ما بود. این مسئله خوبی بود و ما به دنبال رقابت های بیشتری بودیم اما این شرایط به وجود نیامد.

14 دیدگاه

 1. ARA$H

  22

  68

  فراری ریس رو برد
  اما ……..
  این ماشین کلا از سافت به مدیوم و هارد کلا افتضاح هست
  توتو مسخره کرده ما رو یکجا میگه فراری تو مستقیمی ها انچنان دیگر برتری ندارد و ما میتوانیم انها را بگیریم بعد از طرف دیگه فراری توی مستقیمی ها خیلی سرعتی هست ؟!
  این ماشین امسال فراری فقط یک نقطه قوت داره اونم موتورش هست
  وگرنه تایر ، استراتژیست هاشون ، مصرف سوخت ، طراحی ماشین ، اپدیت هاشون کلا افتضاح هست اخرین باری که فراری توی پیست اسپا پول پوزیشن زده بود 2002 یا 2004 بود فکر کنم ولی بعد با ماشینی پل زدن که کلا افتضاح بود اونم توی فصل 2019 با ماشین بی رقیب مرسدس
  بازم جای شکر بردن سکوی سوم راحت راحت دسته سب بود با اون گندی زدن به ماشین همون رو هم نگرفت

  • ARA$H

   13

   13

   ببخشید ادمین های محترم سایت شاید سرتون شلوغ هم باشه وقتی هم نداشته باشید
   ولی من خبرهای ویدئویی یا خبرهایی که متن خیلی زیادی رو داره خیلی دنبال میکنم به خاطر همین توی کانال تلگرام یک مطلبی بود که فراری قصد داره برای 2020 از سیستم الان فاصله کمتر محورها و زاویه ریک بیشتر ردبول استفاده کنه البته در اخر همون پست گفته بودین خبر های بیشتری هنوز در دسترس نیست اگه بود میزارید ولی میشه این خبرهای مربوط اپدیت های فراری رو بزارید البته اگه مقدور بود بازم تشکر

   • ARA$H

    7

    4

    در سایت حواسم نبود بنویسم
    در ادامه کامنت قبلیم در سایت بزارید این اپدیت ها رو

   • Seb the great

    4

    13

    سید جان خوبه مازندرانی های عزیز مرسدس فن نیستن و گرنه شهر رو رو سرشون میذاشتن
    ولی خدایی حقشونه بعد از امریکا یه برد گرفت فراری
    البته من فراری فن نیستم بیشتر به سب اهمیت میدم

   • ARA$H

    4

    9

    خخخخخخخ
    Seb the great خوشحالی طرفدارای فراری بعد از برد توی بلژیک توی مازندارن که کلیپش توی تلگرام f1iran بود رو میگی تعجب کردم درباره چی میگفتی
    🙁

  • hirsa_f1

   10

   4

   وقتی استراتژیست های فراری اشتباه میکنن.
   وقتی ماشین برتر رو داری.
   وقتی تایر ها تون نو تر است .
   باز قر میزنید؟
   شما جای فراری با این ماشین داغان بودید چی میکردید
   فکر کنم جنگ جهانی راه مینداختی.

 2. McLaren F1

  18

  5

  توتو یجوری میگه ما شانس رقابت نداشتیم انگار با ویلیامز میرونن
  بعد هر مستقیمی پیچ میاد که مرسدس سرتره
  نگهداری لاستیکه که مرسدس سرتره
  فراری فقط با سافت خوبه
  مرسدس با تمام لاستیکا
  اگه فتل جلوی مرسدس نمیگرفت واقعا فکر نمیکنم فراری چیزی جز سوم و چهارمی بدست میاورد

  • Amir5

   14

   2

   آره فراری بازم مشکل داره ولی اگه فتل نبود خدا میدونه که چی میشد ولی من از جناب حسینی سوال دارم چرا هاس بعد از پیت انقدر کند بود ؟

 3. miladhammer44

  15

  16

  دوستان توتوبه نظرم راست میگه وبه قول خودش بعدهرمسابقه صحبت کردن درمورداون مسابقه راحته کلا یه قانون نانوشته تویf1هست که میگه بیشتربیرون موندن توزمان پیت استاپ کلابه ضررراننده تموم میشه حالاراننده میخوادلوییزباشه یاسب ومکس البته نه درهمه پیست ها …ولی جداازاین خواستم بابا فراری عجب تاپ اسپیدی داره لامصب عین جت بودندتوکفی کمل وسکتورسوم دوری که لوییزبه فتل رسیدباخودم گفتم دیگه ردمیشه ولی سب واقعادفاع کردادفاع …توسبقت لوییزازفتل لوییزبااسلیب استریم وDRSسرعتش348به 329بودیعنی فقط 18-19کیلومتربیشتر…ولی به نظرم فراری داره چوب اشتباهت طراحیماشینومیخوره ..فراری دید2017مرسدس توکفی هاسرعتش خوبه 2018به مرسدس رسیدوشایدیه کم برتربودولی اومدن این قابلیتشونوببشترکنن گندزدن به ماشین ونتونستن یه بالانس خوب بین سرعت توکفی هاوپیچها پیداکنن …ولی موتورشون به درداتوبانومسابقه درگ بیشترمیخوره تافرمول یک…..تومونزاهم برعکس صحبت توتوفراری قطعادست بزترراخواهدداشت وبه نظرسرعت مسابقه ایشون خیلی تفاوتی بامرسدس نخواهدکردومرسدس تنهامثل همین مسابقه بعدازپیت استاپ وروی تایرمدیوم به فراری نزدیک خواهدشدولی بااین سرعتی که فراری توکفی داره سخت بشه سبقت گرفت یعنی چیزی نزدیک به غیزممکن….ببخشیدطولانی شد

  • Amin

   10

   15

   تو لاستیک برابر سبقت از فراری ها تو کفی غیرممکنه مگر اینکه بذارن چند دور بگذره تا وقتی لاستیک هاشون ضعیف تر شد حمله کنن
   همه تو پیچ یک اسپا دیدیم که لکلرک چقدر راحت از لوئیز جدا شد و فتل که فاصله برابر با لوئیز داشت نسبت ب فاصله لوئیز با لکلرک
   چقدر راحت و بدون دی ار اس دوباره برگشت
   اوایل مسابقه هم حمله کردن ب فراری ها نتیجه ای نداشت چون واقعا با لاستیک برابر نمی شد گرفتشون
   تو مونزا هم قطعا مرسدس ها میمونن برا بعد از پیت تا حمله کنن
   قطعا مسابقه جذابی خواهد بود

  • سید علی حسینی

   4

   0

   اینو بعد مسابقه گفتن، ولی من که دیشب داشتم محاسبه می کردم، تقریبا 2.6 ثانیه بود نه 5 ثانیه، یا من اشتباه کردم یا اونا سریع سریع و هول هولکی گفتن ولی من چندبار بررسی کردم بازم همین محدوده 2.6 رسیدم…

   • Shabneshin

    3

    0

    جناب حسینی عزیز.
    ابتدا سپاس از پاسخ.بعدمتاسفم که هنوز به اینستاگرام برنگشتید.درآخر من هم هرجور حساب میکردم،باتوجه به فاصله زمانی بین سب و چارلز و لوییس از انتهای دور بیست ونه تا وسطای دور سی وسه که سبقت لوییس کامل شد،پنج ثانیه به دست نمیومد.

دیدگاه خود را بیان کنید