فرمول یک ایران – توتو ولف مدیر تیم فرمول یک مرسدس پس از پایان گرندپری بلژیک و کسب نتیجه دومی و سومی باور دارد که تیم مرسدس می تواند در مونزا فراری را به شدت به چالش بکشد.

توتو ولف در مصاحبه ای پس از پایان مسابقه بیان کرد:

من کاملا تصمیم فراری را درک می کنم. آنها باید کاری را که انجام می دادند را انجام دادند. سباستین در آن لحظه دیگر امکان بردن مسابقه را نداشت و تیم فراری بهترین تصمیم ممکن را گرفتند.

طبق اظهار خود مرسدس، دفاع سباستین فتل در برابر لوییس همیلتون باعث شد که همیلتون 5 ثانیه زمان از دست بدهد، زمانی که اگر از دست نمی رفت، می توانست نتیجه پایانی مسابقه را تغییر دهد.

طبق ساختار خودروی فراری و روی کاغذ، باید پیست مونزا فراری شرایط بهتری را نسبت به دیگران داشته باشد ولی مرسدس باور دارد که می تواند آن ها را شکست دهد و پیروز آن گرندپری شود.

ولف در ادامه بیان کرد که:

ما در هفت روز نمی توانیم کمبود 15 کیلومتر بر ساعت را جبران کنیم، اما چیزی که امروز دیدیم این بود که ما به طرز فوق العاده ای در پیست های سرعتی به آنها نزدیکیم، مخصوصا در روز مسابقه.

عموما دست برتر فراری در مرحله تعیین خط می باشد و در مسابقه ناپدید می شود. مرسدس توضیح داده است که عدم قدرت مرسدس در برابر فراری در مستقیمی های پیست بلژیک به این علت بوده است که آنها عمدا نخواستند که قدرت خودشان را بالا ببرند.(یعنی مرسدس نخواست که مودهای موتوری بالاتری را فعال کند)

36 دیدگاه

 1. rofia

  31

  2

  واقعا الان تصميم درستي ك فتل ميتونه بگيره چيه؟ اينجور كه فراري داره ماشين رو توسعه ميده و فتل نميتونه اون حس خوب رو با ماشين داشته باشه، ميشه توقع داشت ماشين 2020 فراري با تنظيماتي باشه كه انتظارات فتل رو برآورده كنه و به سبك رانندگيش بخوره؟

  • سید علی حسینی

   37

   67

   اونطوری که من شنیدم فراری قراره سنگاپور یه بروزرسانی سنگین ایرودینامیکی داشته باشه که ممکنه اوضاع برای سب برگرده، ولی فعلا تا اون موقع تا وقتی که برای کمبود بارگذاری نیرو در اکسل جلو به جای افزایش ایرودینامیک، چسبندگی مکانیکی رو افزایش میدن لکلرک دست بالاتر رو داره، این توسعه نیست اسمش این فقط یه عیب یابی هستش که در هر مسابقه می بینیم… عموما هم در حد فاصل تمرین دوم تا سوم این افزایش چسبندگی رخ میده تا یه سری از ضعف های SF90 که داخل تمرین یک و دو و مخصوصا شبیه ساز مسابقه دیده شده برطرف بشه، ولی خود این قضیه باز یه سری داستان هایی تولید میکنه و ممکنه دردسر ساز بشه، برای 2020 هم خب داخل تعطیلات پایان فصل مطمئنا بیشتر روی ماشین کار میکنن و طبیعتا میشه نتایج بهتری رو دید…

   • rofia

    19

    4

    اميدوارم. سپاس از توضيحتون

   • ARA$H

    8

    58

    سید چندتا سوال داشتم
    1.فراری برای فصل بعد این فصل اصلا هیچی فصل بعد مشکل مصرف زیاد سوخت رو میتونه برطرف کنه یا نه ؟
    2.الان دو تا راننده دارن با دو سبک متفاوت بهترین ماشینی که تیم میتونه بسازه باید به سبک کدوم راننده باشه اگه سب پس چرا ماشین امسالشون اینه ؟(سب با عقب ماشین مشکل داره امسال)
    3.مشکل تایر رو دیگه باید رفع کنن چجوری میتونن رفع کنن چه راه هایی هست به خوده ماشین دیگه مربوط میشه درست میگم ؟
    4.توی پیچا ماشینی که اصلا تعطیله توی همون مستقیمی هم تعطیله ولی چجوری میتونن یک ماشین بسازنن که هم توی پیچا و هم توی مستقیمی ها رقابتی باشه ؟
    هر چند که ماشین حدودا یک سال طول میکشه ساخته بشه یعنی تا اسفند ماه خودمون و الان هم احتمالا نصف شو ساختن و
    5.سید که این ماشین 2020 رونمایی میشه ؟!
    6.چرا فراری ماشین طبق نظر سب نمیسازن چرا وقتی میدونن بهترین نتیجه سب با اون ماشین میگیره که به قهرمانی هم خیلی نزدیک هستن پس چرا هیچکاری نمیکنن
    اگ براش چارلز مهمه اون باید خودشو با ماشین وفق بده نه سب ؟
    ببخشید سید طولانی هم شد

  • mojtaba

   13

   3

   امید من به سال 2021 زمانی که قرارداد سب تمام شده و صندلی مرسدس هم خالیه است میدونم که احتمالش یک درصده اما فقط امید من به همین رویاست چون داستان اتحاد سب و فراری برای رسیدن به قهرمانی از نظر من تمام شده است

  • محمدرضا

   19

   0

   مرسدس ازیه طرف میگه که نمیتونن تو7روز اختلاف 15 kmبافراری روجبران کنن،ازیه طرف میگه نمیخاستن بالاترین مود قدرت موتوریشون رو تویه اسپا استفاده کنن(چرا مود قدرت موتوری رو وقتی رانندتون رقابت واسه قهرمانی داره نمیخاید فعال کنید!!!!!!)
   ولف اشاره کردبه اینکه دسته برترفراری توتعیین خطه و تو مسابقه ناپدید میشه.دقیقا راست گفته .فراری سرعت مسابقه ایی نداره، دیروزم بخاطر دفاع فتل اونا اول شدن وگرنه بخاطر سرعت مسابقه ایی وحشتناک مرسدس فراری نهایتش یه پودیوم3 بدست میآورد.

   • Mahmood.gh

    4

    1

    خب بخاطر اینکه خیالشون از قهرمانی تیمی و قهرمانی لوییز راحته ک مود قدرت ب لوییز ندادن ک ب موتور ماشین فشار نیارن اون تو همچین پیستی شک نکن اگه سنگاپور بود ک مناسب مرسدسه تمام قدرت ب لوییز میدادن
    تازه اختلاف لوییز با نفر دوم زیاده نفر سومم ک از مسابقه کنار رفت پس عملا دومی هم خوب بود

 2. mershari

  34

  49

  ایشالا به پیرلی بسپارین یکم شرایطو برای بقیه تیما سخت تر کنه مونزا ک هیچی فصل بعد فرمول e هم مال خودتونه
  فقط یاد پارسال افتادم ک هورنر گفت داره یه اتفاقاتی بین مرسدسو پیرلی میفته توتو جون برگشت گفت خواب نما شدی

  • Seb the great

   27

   36

   یعنی این همه قدرت از مرسدس تو اون مسابقه اونا مود موتوری فعال نکردن وییییی
   بعد فراری داشت رو کی وان پلاس دور میزد
   تمام مونزا مال مرسدس است و بس

 3. mehdi vettel

  12

  0

  علاوه بر مود موتور، مرسدس تو اسپا با پکیج کاملا دانفورس پایین نیومده بود( بال عقب مرسدس رو با ردبول مقایسه کنید ) که دلیلش هم وجود سکتور دو اسپا بود

  احتمالا تو مونزا با کمترین دانفورس ممکن میان و اونجا این فاصله ای که الان مرسدس و فراری تو مستقیمی داشتن دیگه وجود نخواهد داشت

  البته از یه طرف دیگه فراری آبدیت موتور قراره بیاره

  کلا مونزا رو نمیشه پیش بینی کرد
  احتمالا مثل همین مسابقه اگه فراری برد میخواد باید راننده کندتر تو اون مسابقه قربانی بشه

 4. ARA$H

  19

  14

  این فصل فقط یک چیزی رو درباره فراری همه فهمیدیم
  فراری دیگه توی مستقیمی هم هیچی نیست
  دمه مرسدس گرم هرجا مشکل دارن رو برطرف کردن توی پیچا توی مستقیمی ها
  مونزا دلتون خوش نباشه توی پیستایی که میتونن 1 2 رو بزنن با اون ماشین اشغال باید یکی رو قربانی کنن

 5. Saeed

  26

  1

  پیشرفت فقط مرسدس روحیه کمال گرایی تیم هیجان مسابقاتو نابود کرده هر روز این ماشین داره بهتر میشه قرار نبود ماشین تو دمای بالا و هوای کثیف خوب باشه ولی شده تو مونزا قرار نبود مدعی باشن ولی هستن
  بقیه تیما انگار تو فرمول ۲ میپلکن چرا نمیرسونن خودشونو انگار هیچ اشتیاقی نیست تو گاراژ تلاششون برای رسیدن به مرسدس نصف تلاش مرسدس برای تو صدر موندنه
  منظورم ردبول و فراریه که رقیب مرسدس هستن نه تیمای فرمول ۱.۵

 6. amiiir

  52

  68

  واقعا چرا بعضی از طرفدار چون تیمشون موفق نمیشه و نمی تونن خودشون رو با قوانین و یا شرایط وفق بدن به دنبال مقصر و یا حتی اتهام زنی میکنن ، ما دیدیم که تو جلسه که فیا با تیمها و پیرلی داشت مشکلات رو مطرح کردن که مکلارن و ردبول و بنز با این نوع تایرها مشکل نداشتن حالا چون بعضی تیمها نتونستن با قوانین و بیا لاستیکها وفق پیدا کنن باید یه سری که نه اطلاع کافی یا حتی سواد کافی از قوانین فرمول یک دارن میان اینجا اطهار فضل می کنن ، عزیز من با اتهام زنی مشکلات تیمتون بر طرف نمیشه باید به دنبال مشکل در مدیریت و طراحی ماشین گشت نه اتهام زنی ، و گذشته از این تیم بنز برای رسیدن به اینجا دو و یا حتی چند برابر یک سری تیمها خرج کرد تا به این تکنولوژی و فن اوری رسید پس خواهشن حرف بی ربط نزنید ..

  • Hassan Mohebbi

   16

   7

   “مکلارن و ردبول و بنز با این نوع تایرها مشکلی نداشتن”
   اتفاقا مخالف اصلی ردبول بود بعد فراری، دوست عزیز. فقط مرسدس و تاحدودی مکلارن مشکل نداشتن. ویلیامز هم که اصلا معلوم نیست با چی مشکل داره پس براش مهم نبود و پاوریونیت مرسدس براش مهم‌تره و تنها تیم که نه موافق بود نه مخالف ریسینگ پوینت بود که اونم به خاطر پاوریونیت مرسدس مخالف تغییر شد. رنو هم که مشکل داشت و داره و مرسدس با پیشکش کردن اکون رای رنو رو زدن.

  • Hassan Mohebbi

   17

   4

   در مورد این جملتون: “یه سری که نه اطلاع کافی یا حتی سواد کافی از قوانین فرمول یک دارن میان اینجا اطهار فضل می کنن”
   اخه چرا این حرفا رو میزنید؟
   ایا خود شما اطلاعات کافی دارید؟
   من نمیدونم چرا تازگیا مد شده و میان کامنت میگذارین که یه سری که از ۱۰ متر ماشین فرمول یک رد نشدن میان اینجا نظر میدن و یا یسری که تا حالا تو پیست فرمول یک نرفتن میان نظر میدن و … .
   اخه نظر دادن در یه محیطی که هیچ‌کس هیچ ادعایی نداره مشکلی داره؟
   اصلا میخواین دیگه نظر ندیم؟
   بهتره از این به بعد دوستان به جای نظر از این شکلا بفرستن 😟🥺😜😉😁🙏😊😂🤔😋😍👌👍😄👏💪😘🖐😳🇮🇷🇪🇦🇫🇮🥂

   • iman88

    8

    1

    😊😂🤔😋😍👌👍😄👏💪😘🖐

   • iman88

    8

    1

    حالا حسن جان لطفا نظر فنیتون رو درمورد کامنت بنده در قالب همین شکلکها بیان کنید.
    فکر کنم اینطوری کم ادعا تر به نظر بیایم

   • Hassan Mohebbi

    7

    2

    ایمان جان یه پختگی خاصی تو شکلکات میبینم دوست عزیز. واقعا تحلیل قشنگی کردی😂

   • iman88

    5

    1

    خواهش میکنم 😳 ندید.

 7. Hassan Mohebbi

  29

  16

  سلام به همه دوستان
  این اول هفته ما و اخر هفته اونا، تلخ و شیرینی‌های زیادی داشت. تلخ‌ترین اون، حادثه دلخراش f2 بود 😟🥺تسلیت به همه عاشقان موتور اسپورت و خانواده‌اش🥺😟

  در مورد مسابقه دیروز هم، اولین تلخیش برخورد کیمی با مکس بود نمیدونم تقصیر کدوم داشت ولی برای من که طرفدار کیمی هستم خیلی تلخ بود.
  در ادامه مسابقه شیرین شد و تلخی‌ها رو کم‌کم برد. اونم با رانندگی‌های خوب گسلی، البون، پرز، مگناسن، جویناتزی و L4NDO.
  ولی اخرش یجورایی نمیدونستم تو خوش‌حالی برد لکلرک باشم یا تو شوک خراب شدن ماشین لندو و اسپین شدن انتونیو تو دور یک مانده به اخر. یکی نیست به مکلارن بگه اگه میخوای رقابتی باشی و راننده‌هات واسه قهرمانی بجنگن باید سال دیگه بری سراغ بی ام و، رنو فایده نداره. به شخصه معتقدم بی ام و تو موتورهای هایبرید دسته کمی از مرسدس نداره و اگه بهتر نباشه بدتر هم نیست و در اون صورت با تمرکز روی شاسی میتونن با سایر تیم‌ها رقابت کنن.

  ولی جاداره تبریک بگم به همه طرفداران فراری این برد با ماشین نیم ثانیه کندتر خیلی چسبید و البته دفاع سباستین، بیشتر. واقعا این برد بدون کار تیمی بدست نمیومد. تبریک به طرفداران فراری، لکلرک و سباستین.

  ولی خداییش فراری تو مستقیمی‌ها هم اونقدر اختلاف سرعت که میگن نداره و همین که توتو ولف اذعان میکنه که: “اما چیزی که امروز دیدیم این بود که ما به طرز فوق العاده ای در پیست های سرعتی به آنها نزدیکیم، مخصوصا در روز مسابقه.” خود گویای برتری بی چون و چرا مرسدس هست و من به مرسدس برای ساختن چنین ماشینی افتخار میکنم.
  امیدوارم از این مسابه همه لذت برده باشند.

 8. Mehrdad

  5

  8

  بعید میدونم مرسدس مونزا حرفی داشته باشه برای گفتن
  توتو وقتی که مطمعن هست 1-2 میکنن میاد میگه ما کندیم فراری و ردبول بهترن الان که رسیدیم پیستی که فراری احتمالا میبره اومده میگه نه خیر ما میبریم !
  البته تیتر زیاد با حرف هاش یکی نیست تو متن که میای توتو نگفته ما میبریم حتما فقط احتمال برد رو داده رو مود بالا
  در کل به نظر بازی روانی میاد
  فراری مونزا موتور رو اپدیت میکنه – اپدیت جدید شایعات میگن 30 درصد مصرف سوخت کمتر و 20 اسب قدرت بیشتر (زیاد جدی نمیشه گرفت البته این عدد هارو) مونزا سکتور دو اسپا روهم نداره مرسدس هر دور بیش از نیم ثانیه سریع تر باشه
  برد رو برای فراری میدونم مگر مثل سال پیش بوتاس خراب کنه کار فراری رو یا هم شیرین کاری گاراژ فراری رو ببینیم

  • Hamed

   2

   0

   توتو ولف و همیلتون جدا از تواناییهاشون استاد جنگ روانین که الان تو مرسدس جفت هم شدن
   ولف بارها تو این چندسال دیدم هر وقت یکم احساس خطر کنه موضعش عوض میشه و خبری از تعریفات و تمجید از رقیب و هندونه زیر بقلشون نیست (یه چیزی شبیه امیر قلعه تو ایران که فقط وقتی رقیبش میبازه شروع به تعریف میکنه)
   الانم این حرفو میزنه تیمی که روحیه خوبی با برد بلژیک کسب کرده یهو ته دلش برای ریس خونگیش خالی بشه و از الان فکر و تمرکزش مغشوش این بشه وای مرسدس چی میخواد رو کنه و طبیعیه با توجه به سرعت مسابقه ای بالای مرسدس افکار عمومی به این سمت سو بره
   مرسدس هم بلده چجوری از این اسلحه پنهان استفاده کنه حتی مهم نیست خشابش خالی باشه یا پر مهم اینه همه افکار رو درگیر این کرده اونا اگرم یوقتی یجایی کم بیارن اسلحه پنهانشون رو بدفعه رو میکنن تا باز یه قدم جلوتر از بقیه باشن. شیوه ای که اگر به وقتش اجرا بشه خوب میتونه اعتماد به نفس رقبا رو تحت تاثیر قرار بده
   در کل با تمام این صحبتا به نظرم تو مونزا هم فراری شانس پیروزی داره ولی بازم باید سختی بکشه

 9. REZA.M

  9

  4

  آقای حسینی یه سوال دارم.اگه وقت دارید و ممکنه لطفا همینجا جواب بدید و اگه نه لطفا توی پادکست جواب بدید.
  واقعا من تو کتم نمیره که مشکلی که فتل داشت توی اسپا فقط چسبندگی عقب بوده باشه.من فکر میکنم بیشتر یه اختلاف بزرگ توی ستاپ + مشکل چسبندگی عقب باعث شد فتل اینهمه عقب بیوفته.بخصوص بعد از تمرین دوم اوضاع براش خیلی بد شد.
  سوال من اینه.چطور ممکنه فتل توی یه پیستی مثل مجارستان که دوان فورس و چسبندگی عقب بیشتری لازمه کمتر از پنج صدم با لکلرک فاصله داره و توی مسابقه کاملا سریعتره ولی توی پیستی مثل اسپا که فراری شانس برد داره اینطوری میشه برای این موضوع دلیلی غیر از اینکه تو ستاپ کردن ماشین فتل گند زدن هست؟
  اصلا از اول فصل توی هر پیستی که فراری شانس برد داشته همین بوده.(البته غیر از کانادا)ولی توی پیست هایی که شانس برد نداشتن یا پل نداشتن فتل بهتر بوده.
  مثلا توی سیلوراستون فتل توی تعیین خط به مشکل خورد.ولی توی ریس چون عقب ماشین سنگین تر بود سرعت تقریبا یکسانی با لکلرک داشت ولی معلوم نیست فراری توی اسپا چکار کرده که با سنگین تر شدن ماشین هم درست نشد.

 10. ....kh:n....

  7

  10

  داره قمپض در میکنه ترسیده.
  اگه فراری خودش گند نزنه ۱و۲ توی مونزا محتمل تره.
  پیست مونزا سکتوری مثل سکتور۲اسپا نداره که فراری اونقدر تایم از دست بده.
  فقط باید بتونن از لاستیکهاشون بهترکار بکشن.

  • Mahmood.gh

   3

   0

   Kh.n قمپض؟
   شک نکن مرسدس میتونه
   مجارستان یادت رفت لوییز چند دور با مود بالا موتوری زد چطور اون فاصله قورت داد
   مرسدس اگه هروقت بخواد میتونه درسته مونزا چیزی مثل سکتور دو اسپا نداره ولی خب مرسدس هم دانفورس تو این پیست ب پایینترین حد ممکن میاره و اگه مود بالای موتور هم بهشون بدن بنظر من میتونه و شانس داره

 11. Mahmoud

  10

  0

  من نمی‌فهمم اگر مرسدس برد میخواسته توی بلژیک چرا روی بالاترین مود نذاشته ماشینو؟؟
  اصلا با عقل جور درنمیاد. پارسالم فراری توی تعیین خط برتر بود اما توی مسابقه کم آورد امسالم بعید نیست اینجوری بشه.

 12. AMIR_SV5

  6

  0

  اینکه از حداکثر توان استفاده نکردن به خاطر اینه که میترسیدن موتور رو از دست بدن چون تو این چنتا پیسته گذشته از همین موتورشون استفاده کردن .ولی داخل پیست مونزا که قدرتی هست اکثر تیم ها از جمله فراری و مرسدس از پاورپوینت و موتور جدید استفاده میکنن ( به جز اونایی که این تصمیمو واسه بلژیک گرفتن ) به همین دلیل هست که ولف با اعتماد به نفس بیشتری حرف از پیروزی میزنه چون میدونه از حداکثر توان موتور جدید میتونه استفاده کنه ولی خب نظر شخصی من اینه که فراری دست برتر رو خواهد داشت تو مونزا.
  و هم چنان نظر دوستان قابل احترام هست 🙂

  • AMIR_SV5

   6

   0

   به هر حال دوم و سوم شدن بهتر از ازدست دادن مسابقه هست وگرنه مرسدس قطعا برد رو به دومی ترجیح میده و بی دلیل به راننده هاش نگفته که از مود بالاتر استفاده نکنن.

 13. امید نورمحمدی

  9

  7

  مرسدس توانایی فتح مونزارو داره. توتو لاف نمیزنه. بوتاس گفته بود که میتونن اسپارو برنده بشن و هیچکس جدی نگرفت و دیدیم با قربانی کردن یک ماشین و شانس و اشتباه مرسدس باز همیلتون به لکلرک رسید.
  واقعا در اسپا لکلرک چکار کرد؟! به لطف سب نه سبقت گرفت و نه دفاع کرد. بقیه مرتکب اعمال و تصمیماتی شدند تا ایشان برنده بشن…

دیدگاه خود را بیان کنید