فرمول یک ایرانمتیا بینوتو مدیر تیم اسکودریا فراری بیان کرد که تمام تمرکز خود را هنوز به سال ۲۰۲۰ معطوف نکرده اند.

رقابت قهرمانی سال ۲۰۱۹ برای تیم فراری تمام شده است و این تیم با وجود اینکه یکی از ۳ تیم برتر است ولی هنوز پیروزی کسب نکرده است. سباستین فتل با اختلاف ۹۴ امتیاز پشت سر لوئیس همیلتون است و تیم مرسدس نیز ۱۵۰ امتیاز برتری نسبت به فراری دارد.

داونفورس (نیروی رو به پایین) پایین ماشین فراری باعث ضعف آنها در رقابت های فصل شده ولی بینوتو بیان کرد که تمام توجه خود را هنوز معطوف به سال ۲۰۲۰ نکرده اند. او گفت:

آیا باید تمام تمرکز خود را به سال ۲۰۲۰ معطوف کنیم؟ فکر نمی کنم. نه فقط بخاطر یکسان بودن قوانین امسال و سال بعد، بلکه هر تغییر مثبتی در ماشین امسال بدهیم برای سال بعد هم اعمال خواهد شد.

هنوز پیروزی کسب نکرده ایم اما هنوز مسابقات زیادی تا پایان فصل مانده و می خواهیم بهترین عملکرد خود را انجام دهیم و این هدف ماست.

تیم فراری - گرندپری کانادا 2019

تیم فراری

سباستین فتل توانست در گرندپری مجارستان ۲۰۱۹ رتبه سوم را کسب کند اما با اختلاف بیش از یک دقیقه با لوئیس همیلتون پیشتاز و برنده مسابقه. بینوتو از تیم خواسته تا به تلاش های خود ادامه دهند تا متوجه دلایل این تفاوت در سرعت شوند. بینوتو گفت:

به دنبال توضیح دلیل فاصله یک دقیقه ای با همیلتون در مجارستان نیستم بلکه باید متوجه شویم چرا هفته گذشته اش در آلمان سریع ترین بودیم و در مجارستان نه.

از اول می دانستیم پیست پیچیده ای است و در آن به مشکل خواهیم خورد چراکه نیازمند حداکثر داون فورس بوده و در چنین زمینه ای ما مشکل داریم.

در مسابقه حتی شرایط بدتر از تعیین خط است چون یک دور بوده و بخاطر چسبندگی بالا مشکل داون فورس مشهود نیست. دمای بالای لاستیک ها و خوردگی آنها اوضاع را پیچیده تر می کند.

12 دیدگاه

 1. AM PHD

  29

  2

  “باید متوجه شویم چرا هفته گذشته اش در آلمان سریع ترین بودیم و در مجارستان نه.”
  دلیلش خیلی سادست جناب،پیست آلمان مستقیمی زیادی داره که با لگنی که ساختین همخونی داره.فاصله یک دقیقه ای با همیلتون هم به دلیل این به اصطلاح ماشینی هست که دادین دست سب و چارلز و ازشون انتظار برد دارین

  • Amin.SV

   11

   5

   آقا کجا آلمان سریعتر بودن!!!!
   اگه ۴۴ تصادف نداشت و البته اگه بارون نبود بنظرتون اون اتفاقات میوفتاد؟؟؟
   امسال من فقط کانادا و اتریش رو رقابتی دیدم
   آلمان هم که شرایط خاص بود که سکوها تغییر کرد.
   امسال مرسدس نداشت کسی نفس بکشه

 2. نیما

  23

  0

  قبول کن خراب کردین با این طراحی
  قوانین سال بعد هم مثل قوانین امسال اگه مسئله دانفورس رو حل نکنین سال بعد هم ول معطلین
  جالبه که به نظر میاد ردبول این مشکل پیدا و حل کرد ولی فراری کلا تو خوابه

  • iman88

   15

   0

   واقعا ردبول امسال بی نظیر بوده.با مشکلات زیادی از ابتدایه فصل درگیر بودن و تقریبا همشون رو به مقداره زیادی برطرف کردن.مشکله لاستیک ها.کم فرمونی و بالا بردنه دانفورس اونم بدونه اینکه تاثیری رو بازدهیه قدرته موتور داشته باشه.درسته همه اینها به هم ربط دارن و پیشرفت تو یکی باعث بهبوده عملکرد تو بقیه بخشها میشه،اما با نگاه کردن به فراری میشه فهمید که رفع و رجوعه این مشکلات حتی برایه تیمهایه بزرگ هم کاره ساده ای نیست.

   • نیما

    4

    0

    و البته ردبول داره با موتوری این کارو می کنه که سال اولی محسوب میشه در جمع تیم های برتر
    مشکلات توسعه فراری در طول فصل تبدیل به یک چیز تکراری شده از سال 2017 که شانس قهرمانی داشتن
    شاهکار 2018 که اسپا و مونزا بهترین بودن و آخر فصل به زحمت با ردبول برابر بودن خودش نشون دهنده سابقه همین آقایونه

 3. NavasaN

  15

  0

  خخخ.چه دست بالا هم گرفته بینوتو

 4. محمدرضا

  14

  6

  نمیدونم چراهمه ایراد ماشین رو مرتبط به بینوتومیدونن!!!بخدا این ماشین فصل قبل وقبلترش هم نیم فصل دوم قافیه رو به مرسدس باخت،پس مشکل از زمان ورود بینوتو به فراری بوجودنیوموده .مشکل از قبل ورودبینوتوبوده ،امیدوارم فراری بینوتوروعوض نکنه .و بزاره توثبات کارشو انجام بده .بنظرم فصل بعد باید عملکرد بینوتووتیمشوارزیابی کرد.نه امسال..

  • ali sf90

   22

   0

   سال2020..گرند پری ابوظبی..بینوتو:ما تونستیم مشکل رو پیدا کنیم..و به زودی اونو برطرف میکنیم??????

  • MERC

   8

   9

   ماشین پارسال فراری که خیلی قوی بود, هم توی مستقیمی , هم توی پیچ ها و هم واسه تعقیب کردن نزدیک
   به نظرم اگه بجای تغییرات اساسی, فقط سعی کرده بودن که همون فلسفه طراحی رو بهبود بدن, الان با اختلاف اول بودن

 5. Mr.Clutch

  16

  1

  مرد باش و یه رفع کتی بگیر حداقل

 6. Ferrari7

  5

  0

  این بینوتو قشنگ تعطیله
  اول اینکه میگه نمی‌دونم چرا تو آلمان خوب بودیم تو مجارستان بد، بعد میگه مشکل ما دانفورسه ، پس می‌دونی چرا اونجا خوب بودین اینجا بد
  آخه جالب این جاست که تو آلمان هم خوب نبودین اگه بارون نمی‌اومد و اون رانندگی فوق‌العاده سباستین نبود تو آلمان هم هیچی نمیشدین
  ویلیامز نمیتونه مشکل ایرو دینامیک و حل کنه شما هم نمیتونین پس فرقتون چیه شاید پول شو ?ندارین که نمیتونین حلش کنین
  اگه یک تصویر از سلولهای مغز بینوتو منتشر کنن همه می‌بینید که اونا رو نشون میده که تو ساحل دریا با عینک آفتابی دراز کشیدن دارن لیموناد میخورن
  به تعطیلات خوش امدین

 7. امید نورمحمدی

  2

  0

  غیر از ماشین بد فراری بزرگترین مشکلشون نحوه مدیریت بین دو راننده است و ضعفهای بزرگ فنی از بالاترین مقام تا لاستیک عوض کن تیم. عدم داشتن اقتدار لازم هم مزید بر علته. برد کانادا با انفعال همین مدیریت از دست رفت و سبقت غیر مجاز مکس از لکرک که باز با انفعال فراری بسادگی از روش گذشتند. حتی اگر اریوابنه هم بود برد کانادا اونجوری ربوده نمیشد.