فرمول یک ایرانمکس ورشتپن، راننده هلندی تیم فرمول یک ردبول ریسینگ بیان کرده است که هوندا تامین کننده پاوریونیت این تیم به آنها دوامی را داده است که هیچوقت قبلا نداشته اند.

تیم ردبول در این فصل موفق به کسب دو برد و یک پول پوزیشن شده است که کمی در سال اول همکاری این تیم با کمپانی که این سالها در فرمول یک نتوانسته بود نامی خوش به جا بگذارد کمی دور از انتظار بود، اما این فرمول یک است و همه چیز امکان پذیر! مکس ورشتپن در مورد این همکاری بین ردبول و هوندا اینگونه اظهار نظر می کند:

ما سال قبل مشکلات مکانیکی زیادی داشتیم از خودرو و این مشکلات مرتبط به پاوریونیت نبودند ولی مسئه اینجا بود که ما هیچوقت در همکاری قبلی که داشتیم نمی توانستیم خودرویمان را تا به سر حد ممکن تست کنیم.

هوندا زمان زیادی را روی دینو می گذراند و سپس باهم به سراغ فهمیدن محدودیت های خودرو می رویم که این چیزیست که قبلا نداشته ایم. شما هیچ ایده ای نداشتید که خودرویتان آیا به اندازه کافی قدرتمند هست یا نه که این موضوع را فقط با کناره گیری از مسابقه متوجه می شدیم. اما الان آمادگی شروع فصل به مراتب بهتر است. خودرو و پاوریونیت دوام بیشتری را دارند.

رقابت مکس ورشتپن و چارلز لکلرک - گرندپری بریتانیا 2019

رقابت مکس ورشتپن و چارلز لکلرک – گرندپری بریتانیا 2019

مکس ورشتپن در مورد رابطه بین هوندا و ردبول نیز اینگونه اظهار نظر کرد:

همه چیز کاملا شفاف است و در یک هارمونی و هماهنگی کاملی هستیم باهم و به هم کمک می کنیم که بتوانیم به نتایج بهتری برسیم. بنابراین در رابطه ما تعهد کاملی بین طرفین وجود دارد.

آنها برنده هستند ما نیز برنده، هر دوی مای در این رابطه می خواهیم که به پیروزی برسیم پس تمام تلاشمان را می کنیم تا بهترین نتیجه ممکن را عملی کنیم.

مکس در مورد مقایسه عملکرد ردبول و فراری نیز اینگونه صحبت نمود:

اینطور که به نظر می رسد ما می توانیم مسائل را بهتر حل کنیم و نتیجه ای بهتر را حاصل کنیم. اما آنها هنوز سریع هستند مخصوصا در برخی از پیست ها؛ اگر مستقیمی های طولانی نیز وجود داشته باشد آنها به نظر می رسد که تیم برتر باشند.

هنوز مشخص نیست که ما تیم دوم هستیم یا سوم اما تنها چیزی که مشخص هست این مسئله می باشد که مرسدس تیم برتر بوده و ما هدفمان شکست آنهاست.

12 دیدگاه

  • ARA$H

   10

   0

   عجیبه مرسدس و ردبول خرابی ندارن فراری درست نداره یعنی چی ؟ شماها چیکار میکنید روی ماشین ؟ فقط امیدوارم همین دو هفته باقیمونده بینوتو یا هرکی که میتونه توی فراری یک غلطی بکنن لااقل از ردبول عقب نیوفتن

 1. Farid_Lambo

  22

  5

  به هیچ عنوان امکان رقابت با مرسدس وجود نداره. دلیل؟ دور آخر همیلتون تو سیلوراستون و صحبت مهندسش در مورد قدرت ماشین که گفته بود فقط کمی قدرتو بردیم بالا تا نشون بدیم ماشین چقدر سریعه.این دوران هم میگذره مثل دوران فراری و ردبول

  • بهروز

   25

   21

   تصمیم اون زمانه که همیلتون تصمیم گرفت مک لارنو به مقصد مرسدس ترک کنه عامل اصلی موفقیتشه، ریسک بزرگی کرد و الان داره نتیجشو میبینه، شاید هر راننده دیگه ای بود همچین تصمیمی نمیگرفت اونم تو اون سن و سال که میدونست اگه نتیجه نگیره عملا دورانش تموم میشه

 2. INDECENT

  11

  14

  پس همینه داری بهتر رانندگی میکنی نگو ماشینت بهتره وگرنه تو یه بچه ی خرابکار هستی که با پولو پارتی بازیه پدرت اینجایی وگرنه راننده ی ویلیامز هم نمیشدی ( هم اکنون در بین آنتی مکس ها )

  ” هنوز مشخص نیست که ما تیم دوم هستیم یا سوم اما تنها چیزی که مشخص هست این مسئله می باشد که مرسدس تیم برتر بوده و ما هدفمان شکست آنهاست ”
  این روحیه ی جنگندگی و خود باوری تمام ردبولی ها از گاراژ گرفته تا رانندشون رو خیلی دوست دارم ، خودشونو بهتر میدونن در یسری مسائل ، دنبال برتر بودنن همه ش ، یه تفکر برنده دارن که بسیار عالیه . فقط حرف هم نیست تو عمل هم دارن خیلی کارا میکنن .

 3. iman88

  8

  0

  نمیشه براساسه مسابقه مجارستان در مورده فراری قضاوت کرد.فراری نمیتونه به یه توازنه درست و حسابی برسه که یه عملکرده ثابت تو تمامه پیستها داشته باشه.مسئله اینه که نه اونقدر پاوریونیتشون قدرت منده(اگرم باشه عواملی مثله مشکل تو مدریته بنزین و مشکل لاستیکا باعث میشه نتونن به اندازه کافی از این قدرت استفاده کنن) که بتونن بخشیشو فدایه دانفورس کنن و از طرفی هم اونقدری از نظر ایرو دینامیکی قوی نیستن که با کم کردنش بتونن سطح قدرتشون رو بالا ببرن.پس مجبورن اون سمتی رو بگیرن که شانسه بیشتری توش دارن و بقیه مسابقات رو به حریفا واگذار کنن.به همین دلیله که تو پیستهایی مثل اسپانیا و مجارستان همچین نتایجی گرفتن.به نظر من باقی فصل هم مثله نیم فصله اول فراری بینه خوب و خیلی بد در نوسان میمونه.من که به شخصه دیگه هیچ انتظاری غیر از این ازشون ندارم.مگر اینکه تو بینه نیم فصل چیزی پیدا کنن.هرچند با ایمیجی که تو نیم فصله اول از خودشون به جا گذاشتن(چه تو بخشه طراحی و چه مدریت و چه استراتژی و کلا سرتا پایه تیم) خیلی بعیده.

  • THE MINDBLOWER

   2

   0

   “فراری نمیتونه به یه توازنه درست و حسابی برسه که یه عملکرده ثابت تو تمامه پیستها داشته باشه”
   ایمان جان این خودش بعنی اینکه نمیتونه ادعا کنه جزو تیمای برتره.
   مرسدس رو ببین همه جا هست از موناکو تا کانادا شک نکن اگرم مونزا یا اسپا و سوچی بخاد بردی بدست بیاد برای فراری مرسدس به این راحتیا اجازه نمیده.

 4. محمدرضا

  3

  0

  باورکنید تا 2021 فراری پسرفتش ازپیشرفتش بیشتره.مگه تغیررقوانین به گمکش بیاد . البته اگراونجاهم مرسدس باز حکمران مطلق نشه .وباقی تیما برایه دوم سومی نجنگند.

دیدگاه خود را بیان کنید