فرمول یک ایران – هر دو راننده تیم فرمول یک هاس در گرندپری آلمان موفق به دریافت امتیاز شدند ولی باز هم با هم برخوردی را داشتند و برایشان حاشیه سازی شد.

رومن گروژان و کوین مگنوسن زمانیکه 8 دور به پایان مسابقه مانده بود، باهم در پیچ شماره شش چرخ به چرخ شدند که صحنه خطرناکی را رقم زده بود. کوین مگنوسن در این مورد بیان کرده است:

ما هیچگونه قانونی مبنی بر عدم مسابقه با یکدیگر نداریم. به ما فقط گفته شد که هیچگونه برخوردی را با هم نداشته باشید و هیچ دلیلی نمی بینم که چرا باید در این مسابقه با هم برخورد می کردیم. موضوع خیلی واضح هست، من در شعاع داخلی بودم به این شکل نبود که من دارم به سمت شعاع داخلی شیرجه می زنم تا آن را بدست بیاورم و رومن به سمت من فرمان بگیرد.

من نمی دانم که او داشت چکار می کرد. من به او خیلی احترام می گذارم ولی احساس می کنم که این برخورد می توانست رخ ندهد. نقاط مختلفی وجود دارد که ما به عنوان یک همتیمی روی آن کار کنیم و باید از اتفاقی که امروز افتاد عبور کنیم.

گونتر استاینر و کوین مگنوسن - کانادا 2019

گونتر استاینر و کوین مگنوسن

گونتر استاینر مدیر تیم فرمول یک هاس اینگونه نظر داد:

من نیز به مانند هر کس دیگری تعجب کردم که دقیقا عین اتفاقی که در سیلورستون افتاد دوباره اینجا رخ داد.

من هنوز با آنها صحبت نکردم و چون هیچ نتیجه خاصی رخ نمی دهد ولی بعد از بوداپست حتما باید با آنها صحبت کنم و یکسری حد و مرز هایی را تعیین کنم. ما آنقدر سریع نیستیم در پیست که بخواهیم چنین مسائلی را نیز تحمل کنیم.

رومن گروژان نیز در مورد این اتفاق بیان کرد که هیچ نظری نمی دهد.

17 دیدگاه

 1. Amir5

  17

  0

  گوتر راست میگه انقدر سریع نیستن ولی یه برخورد بود یک چرخ به چرخ شدن ولی فلپ ماشینشون هم جدا نشد نمی دانم چرا رومن نظر نمی ده البته کارشناسا میتونن نظر بهتری بدن مثل ترسیدن

 2. Mohammad.gh

  14

  3

  قشنگ میتونن از رو این 3 تا فیلم 3کله پوک رو بازسازی کنن 😀
  بیچاره اشتاینر،خداییش من جاش بودم حداقل جفتشون رو تو یه مسابقه کنار میزاشتم تا بلکه آدم شن

 3. Amin-5

  8

  1

  مکس که با این موفقیت هایی که داره بدست میاره، هورنر هرطور شده نگهش میداره و خود مکسم میدونه به احتمال زیاد فصل بعد مدعی اول قهرمانیه با ردبول و حتی شاید همین فصل

  • ....kh:n....

   4

   0

   خدایی کاش هوندا از ۲۰۱۴ با ردبول برمی گشت به مسابقات الان هیچ تیمی جلودارشون نبود واقعا.
   مکلارن فقط هوندا رو نابود کرد تواین۵سال.
   خیلی خوشحالم برای هوندا.
   رنو این همه خرابی داده ولی هوندا خیلی خوب بوده اول فصل تاالان.

 4. THE MINDBLOWER

  0

  0

  سید گروسجن چرا نوشته شده؟؟؟
  گروژان دیگه حتی فک کنم فرانسوی‌ها هم همینو میگن بهش.
  اینجوری شده مث سرهنگ!!!البته اگه اشتباه میکنم ببخش.

  • سید علی حسینی

   3

   0

   سلام، بوتاس با ماشینی که در اختیار داشت مشکل داشت داخل تعیین خط و گفته بود در تمام نقاطی که ترمزگیری سنگینی که دارم مشکل دارم مخصوصا پیچ های 2،6،8 – در لحظه ای هم که اسپین شد در حال تعقیب لنس استرول بود و هوای کثیف وجود داشت که شرایط رو براش سخت کرد و در نهایت اشتباه مرگبارش این بود که نسبت به استرولی که خط و مسیر خشکی رو انتخاب کرده بود خطی رو انتخاب کرد که چرخ عقب سمت راستش وارد یه قسمت خیسی شد و بعد دیگه ناک اوت شد. مسابقات بارونی باید حتما دوتا مسئله دقت بشه : از اسپری آب ماشین جلویی دور بمون + مسیر درستی رو انتخاب کن، اگر یک میلیمتر اشتباه انتخاب کنی با این ماشینایی که داری کارت تمومه

   • مهدی

    0

    0

    من آنبوردش رو که دیدم فکر کردم بخاطر اون گازی که وسط پیچ داد اسپین شد
    مکس هم باتایر مدیوم خیلی محتاط رانندگی میکرد با این وجود یه اسپین قشنگ هم شد اما شانس آورد به دیوار نخورد.

دیدگاه خود را بیان کنید