فرمول یک ایران – فرناندو آلونسو راننده اسبق تیم مکلارن اعلام کرد که به مرور زمان، برنامه خود برای تجربه رانندگی بعدی را به اطلاع خواهد رساند اما به فرمول یک باز نخواهد گشت.

ناندو در پایان سال ۲۰۱۸ از فرمول یک خداحافظی کرد و به دنبال کسب قهرمانی در مسابقه ایندی ۵۰۰ رفت اما با ماشین پر از عیب و نقص مکلارن نتوانست موفق شود. بعد از آن در مسابقات استقامتی با تویوتا کار خود را ادامه داد و اکنون دیگر قراردادی ندارد و تقویم او خالی است. اگرچه اخباری مبنی بر بازگشت او به فراری و جایگزین شدن با سباستین فتل به گوش می رسد اما او عنوان کرد که شرایط این ورزش برای وی جذاب نیست. آلونسو گفت:

در سال های اخیر، شرایطی که فرمول یک برایم مهیا کرد اصلا برایم جذاب نبود. دوره فوق العاده ای در این رشته داشتم اما اکنون چالش های دلخواهم در خارج از این ورزش است.

فرناندو آلونسو و مایکل شوماخر

فرناندو آلونسو و مایکل شوماخر

راننده ۳۷ ساله می داند که چالش بعدی او چه خواهد بود و تصمیم خود را گرفته ولی هنوز قصد اعلام آنرا ندارد. وی افزود:

کاملا می دانم می خواهم چه کاری را انجام دهم. منتظر تماس کسی برای بازگشت نیستم.

همیشه خودم هستم که تصمیم می گیرم در چه زمانی در چه تیمی باشم و تصمیم هایی می گیرم که خوشحالم می کند. کاری که می خواهم بکنم در سرم است و به مرور اعلام خواهم کرد.

با وجود ستایش قهرمان سابق جهان جینیل دی ویلیرز از فرناندو بخاطر مهارتش، این را نیز گفت که رالی داکار گزینه او نیست. فرناندو در آخر گفت:

جذاب ترین و مهم ترین مسابقه ای است که دیده ام. اما سبک آن با رانندگی من تداخل دارد. من روی سنگریزه رانندگی نکرده ام و جهش ناگهانی من به چنین مسابقاتی خوب نخواهد بود.

5 دیدگاه

 1. iman

  15

  28

  متاسفانه این سالهای آخر انتخابای درستی نکرد، حالا بر چه اساسی میگه انتخابام خوشحالم کرده من نمیدونم ولی به شدت جای خالیش امسال احساس میشه، اگه برگرده فراری ترکیب ناندو و چارلز رویایی میشه، هر چند احتمالش خیلی خیلی ضعیفه

  • yas

   1

   2

   فراری با یه راننده ۳۸ ساله (در فصل بعد) قرارداد امضا کنه؟ به نظرت با حاشیه‌های تمام نشدنی آلونسو، لکلرک میتونه رشد خوبی داشته باشه؟؟
   فکر اومدن آلونسو رو هم نکنی. هرچند شما و آقای شهیدی آرزوتونه که ناندو بیاد فراری، ولی این اتفاق هرگز نخواهد افتاد. ناندو تموم شد رفت. با همون ۲ تا قهرمانی. بلایی که سر هوندا آورد رو هم فراموش نکردیم. مک‌لارن شاسی و ایرو مشکل داشت ولی آقای آلونسو همش سر موتور خراب میکرد. بیش از حد به موتور فشار میاورد و موتور می‌سوزند میگفت هوندا مشکل داره. چرا ردبول و تورو روسو مشکلی ندارن؟؟
   ناندو نمی‌خواست قبول کنه به آخر خط رسیده و با اینکارش هم به خودش همبه مک لارن اسیب وارد کرده بود. شما یه نگاه به ترکیب فعلی مک لارن بنداز. فوق العاده‌ان. چون راننده‌ان و دارن کارشون رو میکنن و تو مسائلی که به راننده مرتبط نیست دخالت نمیکنن

   • iman

    2

    1

    Yasاینکه فکر کنی ناندو تموم شدست رو به شدت قبول ندارم و اعتقاد دارم که همین الانم فقط همیلتون حریف آلونسو هست و هنوز ناندو بهتر از سایرینه، ولی در مورد فشار زیادی که به تعمدا به هوندا آورد موافقم، اعتقاد دارم که احتمال برگشتن ناندو بسیار زیاده هم به خاطر تواناییاش هم به خاطر محبوبیت زیادش که میتونه هوادارای بسیار زیادش رو برگردونه

 2. Hassan Mohebbi

  15

  1

  او بهتر از هر کس میدونه این فرمول یک اون فرمول یکی نیست که چند تیم رقابتی وجود داشته باشه و بشه با مهارت زمان کسب کرد و برد و سکو گرفت. بر عکس بعضی از طرفداراش که راننده‌ها رو مقصر میدونن اون نبود تیم‌های رقابتی و زیاد از حد تکنولوژیک شدن فرمول یک رو مقصر میدونه (مستقیم نگفته ولی مگه میشه یه قهرمان نخواد بیاد).

دیدگاه خود را بیان کنید