فرمول یک ایران – گزارش ها حاکی از آن است که به زودی متیا بینوتو دیگر مسئولیت های فنی اسکودریا فراری را بر عهده نخواهد داشت و تمام تمرکز او بر روی مدیریت تیم خواهد بود.

با رفتن جیمز آلیسون از فراری، بینوتو که رئیس بخش پاوریونیت تیم ایتالیایی بود، به عنوان مدیر فنی انتخاب شد و در 2017 و 18 یک ماشین رقابتی را از فراری شاهد بودیم که با اشتباهات تیمی و فردی قهرمانی را از دست دادند. تا اینکه پس از پایان فصل 2018 فرمول یک، مائوریزیو آریوابنه از سمت خود به عنوان مدیر تیم فراری به دلیل عملکرد ضعیف برکنار شد و مدیر فنی این تیم، بینوتو جای او را در راس تیم گرفت.

مائوریتزیو آریوابنه و ماتیا بینوتو

مائوریتزیو آریوابنه و ماتیا بینوتو

این اولین فصل بینوتو به عنوان مدیر تیم بوده که علاوه بر این سِمَت، باید بر بخش فنی اسکودریا نیز نظارات داشته باشد و شاید همین باعث شده که برخلاف انتظارات، شرایط فراری بر وفق مراد نباشد.

بر همین اساس، رسانه های ایتالیایی گزارش داده اند که بینوتو به زودی می تواند از مدیریت بخش فنی فراری کنار رود و بجای آن یک گروه سه نفره بر این بخش تیم نظارت داشته باشند. هیچ اطلاعیه رسمی از طرف تیم اعلام نشده اما ممکن است که برای گرندپری پیش رو در آلمان شاهد چنین خبری باشیم.

سیمون رستا

سیمون رستا

انریکو کاردیل (شاسی)، دیوید سانچز (آیرودینامیک) و کورادو یوتی (موتور) از جمله نفراتی هستند که می توانند این گروه سه نفره را تشکیل دهند و مستقیما تمام موارد را به متیا بینوتو گزارش دهند.

از نشانه های تغییر وضعیت تیم فراری نیز می توان به بازگشت طراح ارشد سابق آنها، سیمون رستا اشاره کرد که از تیم آلفا رومئو دوباره راهی فراری می شود. هنوز سمت شغلی او مشخص نشده اما به نظر نمی رسد که او مدیر فنی فراری شود و یحتمل برای کار برروی خودروی فصل 2021 به این تیم بازمی گردد.

20 دیدگاه

 1. Saeed

  30

  8

  چقد آریوابنه خوب و با شخصیت بود…

  از فراری طرد شد

  تیم فراری بعد از اون افتضاح شده

  ولی حتی ی مصاحبه طعنه آمیز هم نداشته…

  • REZA.M

   30

   1

   رفتن اریوابنه اشتباه بود.چون رفتن اریوابنه هیچ فایده ای که نداشت بماند باعث ضرر هم شد.در زمان اریوابنه اشتباهات تیمی و استراتژی وجود داشت ولی نه هر مسابقه.چیزی که در زمان بینوتو شاهدش هستیم.از اول فصل تا الان فراری در تمام مسابقات اشتباه تیمی داشته.
   ولی در تمام این مدت اریوابنه حتی یه مصاحبه علیه مدیریت بینوتو و تیم انجام نداده و در یه مصاحبه گفته فقط از تیم حمایت کنید الان وقت انتقاد نیست.

   • iman88

    7

    1

    دقیقا دوسته عزیز THE MINDBLOWER باهاتون موافقم.
    تو ساله گذشته بیش از 90 درصد طرفدارا بیش از 90 درصد مشکلاته فراری رو ناشی از مدیریته ضعیفه اریوابنه میدونستن.هرچند مدیر تیم شاید کم تقصیر ترین شخص بینه خیله خطا کارانه تیم باشه .اما حل و فصل و مدیریت این اشتباهات ،کم کاری ها،و اتخاذ تصمیماته درست در شرایطه خاص و استراتژیکه تیم کاملا رو دوشه مدیریته تیمه.
    و یه نکته ای که باید در نظر گرفته بشه اینه که مدیریت مثل رانندگی نیست که بگیم فلان راننده کم کم راه میوفته و تجربه کسب میکنه و بهتر میشه.یه بخشیش بحثه دانشه مدیریته که قابله اموزش و یادگیریه .اما بخشه به مراتب مهمترش ذاتیه.میشه تقویتش کرد اما نمیشه به کسی صرف نظر از توانایی ذاتیش اموزش داد.
    به نظر من مدیر تیم هر کی که باشه یا میتونه از پسه شرایطی مثله شرایطه الان فراری بر بیاد یا نمیتونه.نمیگم یک شبه فراری رو بکنه مرسدس 😁 اماحداقل باید یه نشونی از پیشرفت تو کارش دیده بشه.و اگر نه به احتماله زیاد باید منتظر بدتر شدنه اوضاع باشیم

  • Akbar (Ghasemi)

   9

   2

   اریوابنه الان قهرمان شده؟!
   اریوابنه خیلی از مواقع مردد بود و تیم رو میکشت
   مونزا پارسال اوجش بود
   المان پارسال نمونه دیگش که واسه دستور اشکار و ضروری تیمی اونهمه وقت تلف کرد و فتل کلی پشت کیمی لاستیک سوزوند
   و
   و
   و
   قاطع بودن توتو و هورنر رو نداشت
   کلا نه اریوابنه نه بینوتو به پای مدیرای ردبول مرسدس نمیرسن

  • محمد.ج

   5

   1

   یادمه آریو اوبنه داشت میرفت و شایعه شد قراره به کادر میدیریتی تیم یوونتوس بره. خیلیا از جمله خودمن از رفتنش از تیم خوشحال شدیم و همون موقع برای تیم یونتوس فاتحه خوندیم.
   و
   اما الان من که از موضع گیری اونموقع خودم پشیمونم و گاهی به خودم میگم کاش آریواوبنه برگرده. لااقل اونموقع برای قهمرامی درحال مبارزه بودیم و به هیچ عنوان احتمال اینکه شاید سوم بشیم رو نمیکردیم.

 2. Hamed

  24

  0

  این بابا تخصصش تو امور فنی نه مدیریتی و امسال که مجبور شد دو پسته بشه دیدیم راه رفتن خودشم یادش رفت بعد از سر کار اصلیش میخوان بیارن تمام وقت تو کاری که تخصصش نیست و گند زده. این مدیریت جدید فراری انگار بخش فرمول 1 رو به *ش گرفته تا الانم از میراث مونتزملو و مارکیونه دارن ارتزاق میکنن خدا به آینده فراری رحم کنه

 3. محمدرضا

  20

  0

  فقط باید صبر کرد ونمیشه عجولانه نظرداد. مثه وقتی که اریوابنه رفت و همه دوستان گفتن بینتو همه چیو اوکی میکنه و الان ارزوشونوکه بازبرگروه سرجاش.(ولی خدایی من همون موقع هم نگفتم حتمی با اومدنه بینوتو همه چی درس میشه)و بازم گفتم که باید صبر کرد و نتایجو دید

  • ....kh:n....

   20

   0

   ازقدیم گفتن بایه دست نمیشه دوتا هندوانه برداشت.
   اونم چه هندوانه هایی مدیریت یه تیم فرمول یک ومدیر فنی.
   فراری باید اول فصل اینکارو میکرد.

 4. iman

  21

  1

  من فکر میکنم فراری بزرگترین ضربه رو از فقدان مارکیونه خورد که باعث تزلزل تصمیمگیری در بالاترین ارکان کمپانی معظم فراری شد و همین زمینه ساز برکناری اریوابنه و اومدن بینوتو شد.بینوتو نتونست مدیریت اریوابنه رو اعمال کنه و تمرکزش رو مسایل فنی رو هم از دست داد

  • josef6565

   5

   2

   مدیریت آریوا اصلا هم چیز خاصی نبود. باید بینش داشته باشیم و نباید فقط ظاهر بین باشیم. امسال همه تا خرخره در مشکل هستند جز مرسدس. اون نوابغی که این ماشین های پهن رو با تایر های بسیار بد قلق و سخت مزاج و صد البته باله جلو و عقب ساده و بسیار بزرگ معرفی کردند باید فکر ساختار و سازگاری ماشین ها از نظر آیرودینامیکی و دینامیکی را هم می کردند. عملکرد مرسدس هم پر نوسان ترین در طول فصل بوده. در بحرین کند بودند در استرالیا خیلی خوب در کانادا پشت فراری در فرانسه واسه خودشون بودند در اتریش کاملا نابود و در انگلیس فراری شانس آورد جیوواناتزی ترکید وگرنه احتمالا لپ می شد. پس مرسدس هم نقص های خودش رو داشته و در نیم فصل دوم در پیست های گرم من مطمئن هستم به زحمت می یوفته. حتی ردبول با اون عظمتش تازه در نیمه فصل موفق به رهایی از مشکلات دمای تایر و کم فرمانی شد. ماشین های قدیمی اگه ساده تر بودند در عوض شکل گلوله بودند اما الان ماشین ها شکل تانک یا نفر بر شدند.
   اگه شما ماشین های 2017 و 2018 رو به یه مدیر دانا و شجاع میدادید از 4 قهرمانی ممکن یکی بدست می یومد. در پیست تگزاس بعد اینکه فراری فصل و از دست داده و فتل عملا نابود شده به خاطر استارت کیمی داشت خوشحالی می کرد عوض اینکه از خجالت خود کشی کنه. پس مدیر غیر از تعصب باید صفات والای دیگری هم داشته باشه. حال و روز الان فراری هم عواقب گند کاری و عدم مدیریت ایشون در اون دورانه.

 5. Nohed81

  16

  3

  هر میخواد بیاد، بیاد، فقط مسئولان فراری باید زود دست به کار بشن، واقعا اینجوری پیش برن فتل بدجور نابود خواهند کرد، و استعداد جوان همچون لکرک هم نمیتونه با این جور اوضاع به جایی برسه، مدیریت فقط و فقط توتو ولف، مرسدس واقعا یه تیم کامل و بینقص هست، یالا فراری زود باش یه تکون اساسی به تیم بده، موفق باشید.

 6. Lewiis44

  11

  6

  یادمه وقتی اریوابنه از فراری کنار گذاشته شد دوستان فتل فن و بعضی از فراری فن ها اینجا جشن گرفته بودن از * ایراد میگرفتن که چرا گفتی فراری بدون اریوابنه جای فقیرتری خواهد بود الان همونا اومدن میگن کاش بودش😁

 7. Kiarash_Ferrari

  4

  1

  با سلام خدمت دوستان واقعا شما برید توی همین سایت در بخش رانندگان و تیم ها نگاه کنید همه تیم ها مدیر فنی یکی هست و مدیر تیم یکی دیگه ولی فراری رو نگاه کنید هم مدیر تیم و هم مدیر فنی بینوتو هست خب این یعنی چی ؟ این بینوتو همون یک کارو به زور انجام میده باز دو تا کار بهش میدن فراری اگه بخواد میتونه لااقل کمی از این گندکاری رو که کرده رو درست کنه حداقل از امتیاز تیمی که فراری دوم هست سوم نشیم مرسدس که نمیرسیم ولی امیدوارم هر کاری که انجام میدن البته نه هر کاری بلکه کاری که به فراری کمک کنه البته به سب هم همینطور با تمام سرعت انجامش بدن
  حالا یک فان هم بگین
  خب اموزش ساخت ماشین جدید فراری ( مثال های ما مبنی بر سایپا میباشد)
  گام اول لامپ ماشین پراید عوض میشه ( هورا ماشین جدید محصول پراید وارد بازار شد) این برای سایپا بود بود حالا برای فراری
  گام اول اصلا باله عقب چه بدردشما میخوره اون اضافی هست ( دیدید سایپا ایده داره برای کارش)
  باله جلو رو که نمیگم خودتون درش میارین ماشینو زشت کرده دیگه نبینم بال برای ماشین بزارین
  از همه مهمتر این چه لباسایی که شما میپوشید ها یعنی چی اصلا کلاه بر چی هست …….
  خخخخخخخخخ جهت شوخی کردن گفتن ناراحت نشن مدیریت سایپا

 8. JBjb

  4

  1

  اگر این خبر درست باشه یعنی صاحبان فراری و مدیر تیم فرمول یک فراری ( شخص بینوتو) با خلق یک روش ابداعی جدید پست مدیر فنی رو حذف میکنند و فراری اولین تیم حال حاضر در فرمول یک میشه که مدیر فنی نداره! :)))

  و شخص بینوتو که کار اصلی ش مهندسی فنی و مدیرفنی هست در پست مدیریت اجرایی تیم فرمول یک میمونه، کاری که ثابت کرده از عهده اش برنمیاد و حتی نمی تونه در مقابل فیا حق راننده هاش رو بگیره.

  تنها نکته مثبت بینوتو اینه که توی مصاحبه ها وضعیت تیم و ماشین و ضعف های ماشین رو توضیح میده که همه بدونند چه خبره و نه پنهان کاری میکنه نه بزرگنمایی.

  • iman88

   2

   0

   در واقع همین حسن به ظاهر مثبت هم یه مکانیزمه دفاعیه برایه کم کردن فشار موجود.اما همین میتونه باعثه پایین اوردن سطحه کیفی کاره اعضا و در نتیجه کله مجموعه بشه.شرایطی که فراری الان باهاش مواجه شده که به نظر من یکی از دلایلش همین سیاسته “ما هیچ غلطی نمیتونیم بکنیمه”که راه براه مدیریت تیم داره همه جا جار میزنه و میتونه یه موجه ناامیدی و وکم کاری رو تویه تیم براه بندازه.من کاملا موافقم که باید سطح انتظارات از تیم پایین بیاد،اما این طرز فکر تحت هیچ شرایطی نباید به تیم انتقال پیدا کنه،در غیر این صورت نتیجش میشه،مثلا مهندسینی که حتی برایه جا زدنه یه لاستیک هم انگیزه و تلاشه کافی رو ندارن.اصلا چرا باید داشته باشن اونم وقتی مدیر تیم روز قبل از مسابقه برایه چندمین بار رو به دنیا گفته: ما هیچ غلطی نمیتونیم بکنیم که دقیقا هم معنیه، ما اجازه داریم هر غلطی بکنیمه.

   • Kiarash_Ferrari

    2

    0

    خخخخخخخخخخخخخ :):):)
    واقعا راست میگی همین بینوتو قبل از هر مسابقه ای دقایق قبل از مسابقه ما مدعی نیستیم یا اگه بخوام با لفظ شما بگم ما هیچ غلطی نکردیم و نمیتونیم بکنیم ما هیچی نیستیم خخخخخخخخخ :):):):)

دیدگاه خود را بیان کنید