فرمول یک ایرانپیر گسلی راننده تیم ردبول بعد از گرندپری بریتانیا ۲۰۱۹، آنرا بهترین مسابقه فصل خود با اختلاف خواند و از عملکرد ماشین رضایت داشت.

راننده فرانسوی این آخر هفته را با انگیزه و طوفانی شروع کرده بود و در تمرین اول نیز در رده نخست بود و در مسابقه هم به دلیل برخورد مکس ورشتپن و سباستین فتل به رده چهارم صعود کرد و نسبت به تعیین خط پیشرفت نشان داد.

بعد از گرندپری بحرین ۲۰۱۸ و کسب رتبه چهارمی با تیم تورو روسو این بار هم او چهارم شد و بهترین نتیجه دوران حرفه  ایش را کسب کرد. این امر با تغییرات اساسی و پیاده کردن تنظیماتی میسر شد که شبیه به هم تیمی خود مکس بود. وی همچنین تنظیمات کاربردی و مهمی را در این آخر هفته بر ماشین خود اعمال کرده بود. پیر گفت:

با اختلاف بهترین آخر هفته من بود‌. بعد از اتریش مسائل زیادی اتفاق افتاد و با اعضای تیم کل هفته جلسه هایی داشتم تا راه های بهبود عملکرد ماشین را بررسی کنیم.

فکر می کنم مسائل زیادی بود که دست به دست هم داد تا چنین نتیجه ای رقم بخورد. یک اتفاق بزرگ چنین چیزی را رقم نزد بلکه زنجیره ای از اتفاقات کوچک بودند که در کنار هم آنرا میسر کردند.

چارلز لکلرک و پیر گسلی - آذربایجان 2019

چارلز لکلرک و پیر گسلی 

گسلی در پایان حرف های خود گفت:

این نتیجه عالی نبود اما فکر می کنم یک گام بسیار بزرگ در تمام حوزه ها بود و هنوز نیاز به گام نهایی و تبدیل کردن این تلاش ها به سکو هستیم. در کل هفته خوبی را گذراندم.

4 دیدگاه

 1. محمدرضا

  14

  2

  بنظره من دوتاماشینه ردبول که توریس هستن کاملا برابرن و تنها فرقشون اینه که رانندها و مهندساشون جداگانه میان و تنظیماتی که فک میکنن با رانندگیه راننده موردنظرشون همخونی داره رو رویه ماشین اعمال میکنن.حالا فک کنین که الان گسلی نسبت به مکس سریعتر بود و خودشو زودتر وفق میدادباماشین!!درنتیجه دوستانه عزیز میاومدن میگفتن که گسلی از مکس سریعتره و بهتره ،و مکس دیگه بدردنمیخوره و ازاین حرفا. حالا این داستان الان درموردفراری درحاله وقوعه.ودوستان نتیجه گیریشونودرباره فتل گفتن وهمه مامیدونیم نظرشون درباره فتل چیه(البته اکثریت دوستان،نه همگی)من میخاستم بگم که اگه راننده و مهندساش نتونن به تنظیماته ایده ال و مناسبه ماشین دست پیدابکنن نتیجش میشه به عقب افتادن و نتیجه نگرفتن از رقبا و هم تیمی . حتی اگه هم تیمی شما خیلی جوون و بیتجربه باشه. ولی این دلیل نمیشه که ما به اون راننده بی مهری کنیم و اون رو تمام شده بدونیم حتی اگه اون قهرمانه چند دوره جهان باشه. البته این ماشینه فراری امسال بنظرم باهرتنظیماتی ضعیفه چون از پایه بنیانش خرابه!!!من طرفداره فراریم و بشخصه طرفداره دوآتیشه فتل نیستم ولی خب باید اینجا این نکته رومیگفتم .چون بنظرم اینجا بیش ازحد درحقه فتل داره اجهاف میشه.ببخشید طولانی شد. به امید موفقیته فراری

 2. Ezk1980

  3

  11

  حیف اون صندلی ، در بهترین حالت باید تورو روسو می موند ، کیات به مراتب بهتره ، فتل و هالکنبرگ هم گزینه های بهتری اند

 3. نیما

  10

  0

  یعنی خاک تو سر اون مهندسای فراری
  به مرسدس نرسیدن که هیچ تو مسابقه از ردبول عقب بودن
  اگه این اسممش پیشرفت نیست پس چیه؟

دیدگاه خود را بیان کنید