فرمول یک ایرانوالتری بوتاس راننده تیم مرسدس، گرندپری بریتانیا ۲۰۱۹ را با مقام دومی به پایان رساند که وی از این موضوع ناراحت و ناامید بود اما به هم تیمی خود لوئیس همیلتون هشدار داد که هنوز هیچ چیز تمام نشده است.

آنتونیو جیوویناتزی، راننده تیم آلفارومئو کنترل ماشین خود را از دست داد و به درون شن های اطراف پیست رفت و این اتفاق ماشین ایمنی را به پیست آورد. بوتاس پیت استاپ خود را انجام داده بود و این ماشین ایمنی یک پیت استاپ مجانی به هم تیمی او داد که باعث شد در نهایت همیلتون جلوتر از او به پیست بازگردد و در نهایت ششمین پیروزی خود در این پیست را جشن بگیرد. با این حال راننده فنلاندی به هم تیمی خود هشدار داد با وجود نبرد جذاب و خوبی که داشتند، هنوز رقابت تمام نشده و به نبرد ادامه خواهد داد. او در مصاحبه با جنسن باتن گفت:

نمی دانم چه بگویم، به لوئیس تبریک می گویم. او در اینجا از حمایت زیادی برخوردار بود. من اول به پیت آمدم و فاصله پیت استاپ خودم با لوئیس را مدیریت می کردم تا اینکه ماشین ایمنی به پیست آمد.

لوئیس پیت استاپ مجانی انجام داد و به علاوه من لاستیک مدیوم بستم که نشان دهنده آن بود که دوباره باید پیت استاپی تا قبل از انتهای مسابقه انجام دهم که این امر کارم را دشوارتر نیز کرد.

امروز روز من نبود اما حداقل نکته مثبت این بود که سرعت مسابقه ای خوبی داشتم و نبرد جذابی بود، اما چیزی هنوز تمام نشده است.

والتری بوتاس، لوئیس همیلتون، چارلز لکلرک و مکس ورشتپن - استارت مسابقه بریتانیا 2019

والتری بوتاس، لوئیس همیلتون – استارت مسابقه بریتانیا 2019

لوئیس همیلتون نیز پس از ثبت رکورد جدیدش گفت:

انگار بار نخست است که پیروز شده ام و احساس غرور می کنم. آدم حس می کند که باید عادی شده باشد اما حس بار اول را دارم.

بدون کمک تیم و حمایت زن و بچه های آنها چنین چیزی میسر نبود. حدود دو هزار نفر تلاش می کنند تا چنین نتیجه ای حاصل شود و من فقط حلقه کوچکی از این زنجیره هستم تا تلاش های بزرگ آنها را به ثمر بنشانم و خوشحالم که جزئی از این تیم هستم.

25 دیدگاه

 1. BEHROOZ

  16

  1

  یه سوال درسته کلی و ساعت ها در این مورد بحث شد میدونم.بجز استراتژی علت این که فراری که کمپانی و تیم غولیه تو تکنولوژی منظورم کلی اعم از طراحی بگیرید الا ماشاءالله آیا نسبت به مرسدس عقب افتاده یا مشکلاتی دیگه دست به گریبانه؟ ممنون میشم

  • محمدرضا

   17

   4

   بنظرم والتری تازه به خود باوری رسیده برایه قهرمان جهان شدن اینرو میشه ازهمین مصاحبه فهمید،البته لوییس حریفه سرسختیه و براحتی تن به شکست نمیده ،حالا حریفش هرکسی باشه .چه هم تیمیش باشه چ فتل یا ردبول باشه. ولی با این انگیزه که والتری درونش شعله ورشده رقابت هیجانی ترمیشه. البته یه رقابته درون تیمی،نه با تیمایه دیگه.به امید بازگشته روزایه خوب برایه فراری

   • Hassan Mohebbi

    29

    17

    کجاش سرسخته نتونست سبقتش رو تکمیل کنه. بوتاس به تیم اعتماد کرد ولی اونا برای یه تک امتیاز هم بهش یه رادیو نزدن. همش زیر سر وولف این روباه مکاره.

 2. ....kh:n....

  30

  13

  بدبخت بوتاس تازه داره میفهمه دو ساله بیچارش کردن.سال دیگه هم صندلیش رو به راسل یا اوکون میدن ویه عمر حسرت برای ولتری میمونه که سه سال ماشین قهرمانی دستم بود ولی……..

 3. Hassan Mohebbi

  22

  9

  فقط کیمی.????
  یه تنه یه تیم رو بالا میاره، وگرنه الفا ته جدول بود.
  به این میگن راننده، این یعنی سبک رانندگی، این یعنی اسطوره و … . این چیزاست که به یه راننده محبوبیت و معروفیت میده و به دل میشینه. حتی اگه قهرمانی هم نداشته باشه.
  من از ریکاردو خوشم نمیاد ولی رانندگیش خوبه و داره امتیاز کسب میکنه و طرفداراش باید بهش افتخار کنن.
  لکلرک هم عالی بود و مکس هم خوب بود ولی نتونست سبقت بگیره و به لطف سیفتی و گاراژ فراری جلو افتاد.
  از حق نگذریم بوتاس هم خوب بود و لوئیس نتونست سبقتش رو حفظ کنه.
  ما که از رقابت لذت میبریم.
  رکوردا برای آیندگانه و لحظه‌های هیجانی و رقابتی الان برای ما. من عاشق رقابت و دفاع و سبقتم. اینا لذت داره، این لذتا برای ما و اون رکوردا و بردای بدون رقابت و بدون سبقت برای اونا.
  زنده باد کیمی سنای دیگر و همسطح میشایل شوماخر.

 4. Riva

  23

  10

  هیچوقت دور آخر برزیل ۹۸ برام حل نشد
  هیچوقت
  اینقدر خوش شانسی که حتی وقتی هم تیمیت تو بهترین شرایطه ازش ببری؟؟؟!!!
  همیلتون کلا یه سئواله تو فرمول یک دوستان
  یه چیزی مثل تیم فوتبال کره تو ۲۰۰۲
  ابنقدر شانس رو هیچ نرم افراز شرط بندی هم رو بهت پیشنهاد نمیده

  • EnzO

   12

   7

   کره تو 2002 با داوری امد بالا ایتالیا و اسپانیا برد
   اینجا همیلتون ولف +تیم داره+داوران عزیزش
   بشین تا بوتاس قهرمان فصل بشه با این شرایط

  • INDECENT

   7

   16

   بنظرم مکس باید هر مسابقه رو از پیت شروع کنه ، تا مسابقه هم شروع میشه 5 ثانیه پنالتی بگیره ، برا هر سبقتی که ازش میگیرن هم 5 ثانیه دیگه پنالتی بدن بهش ، از هر کسی که سبقت گرفت سریع جریمه ی تعویض رده رو بهش بدن اصلا چه معنی داره مکس سبقت بگیره از کسی ! هر باری که فست لپ رو زد یه جریمه ی پیت بهش بدن ، هر برخوردی تحت هر شرایطی بین هر راننده ای تو طول مسابقه اتفاق بیفته 10 ثانیه پنالتیه دیگه بهش بدن … بلکه راضی بشید شماها

   • josef6565

    14

    3

    همچین میگی من فکر کردم مظلوم ترین معلول دنیا نشسته تو ماشین ردبول و با یه دست و یه پا هر مسابقه دردسر درست می کنه.

   • Saeed

    7

    1

    Indecent
    خودم از رانندگیش و حمله کردنش خوشم میاد طرفدارشم ولی سوال پرسیدم از لحاظ قانونی تا بفهمم چرا وقتی رفت بیرونو سبقت گرفت مشکلی پیش نیومد

 5. Behrooz

  7

  6

  قبل مسابقه تمام احتمالات رو مهندس ها و راننده در نظر میگیرن و باهم چک میکنند ، امکان نداره والتری ندونه تو شرایط عادی یک پیت میخواد داشته باشه یا دو پیت ، بخاطر لاستیک های فراری ، مرسدس احتمال میداده که اونا بخوان دو پیت داشته باشن و برای مقابله با اونها برای والتری این استراتژی رو در نظر گرفتن ، ولی همیل احتمالا مخالفت کرده با دو پیت و همون تک پیت رو براش انجام دادن .

  • Saeed

   4

   1

   همیلتون که با مدیوم بود هنوز جا داشت ولی فتل با سافت داشت دور میزد و سیفتی واقعا به نفع جفتشون شد انگار احتمالش بالا میدونستن
   همیلتون برد گرفت و فتلم سکو با این استراتژی که در ادامه . . .

 6. mojtaba

  9

  4

  بوتاس با شایستگی رانندگی کرد اما اینبار شانس با لوییس یار بود البته از این شانس به بهترین نحو ممکن استفاده کرد ( برخلاف سب) بوتاس اگر تک تک مسابقات رو با همین روحیه رانندگی میکرد شاید الان فاصله کمتر بود در حال حاضر فقط dnf شدن احتمالی همیلتون میتونه بوتاس رو به کورس برگردونه

  • josef6565

   11

   6

   شایسته اون کسی بود که حاضر شد تیم درجه دو بره ولی راننده دوم مکس نباشه. شایسته کسیه که اجازه نده با غرورش بازی بشه اون هم چند بار. حالا این که گفتی سب از این موقعیت استفاده نکرد یعنی چی دقیقا ؟ لطفا بگو کدوم موقعیت رو باید استفاده می کرد و نکرد؟ ماشین که داغون. تیم و استراتژی هم از اون داغون تر.
   فتل روحیه فوق تهاجمی داره و با نگرش همه یا هیچ رانندگی می کنه. به همین دلیل ریسک زیاد می کنه و با توجه به تیم و ماشین ناقص برخورد و اشتباه زیاد داره.

   • mojtaba

    5

    3

    استفاده نکرد یعنی اینکه با یک اشتباه مهلک مسابقه ای رو که میتونست با دوازده امتیاز تمام کنه با صفر امتیاز و دو نمره منفی برای سوپر لایسنس به پایان برسونه اما در مورد شایستگی اینکه بوتاس این مسابقه با شایستگی رانندگی کرده هیچ ربطی به سیاست کلی که انتخاب کرده نداره

 7. VB77

  4

  6

  عجب سیاست کثیفی.قطعا قبلا از مسابقه به والتر گفتن دو پیت استاپه و لوئیس یک.والتر میاد پیت که لوئیس تو هوای خوب دور خوب بزنه که بره برای اندرکات.و بقیه داستان.قطعا به والتر قبل از مسابقه گفته همینی که هست.ماشین سائوبر هم اونجوری شد دیگه بهتر.ولی والتر نشون داد خودشو.به امید تاریخ سازیش

دیدگاه خود را بیان کنید