فرمول یک ایران – فراری اعلام کرد که بار دیگر لوگو میشن وینو (Mission Winnow) را از خودروی خود حذف خواهد کرد و از طرح سالگرد 90 سالگی فراری برای دو گرندپری آینده استفاده می کنند.

فیلیپ موریس، شرکت بین‌المللی سیگار و تنباکو آمریکایی یکی از سهامداران اصلی میشن وینو است که لوگو آن از گرندپری ژاپن سال گذشته بر روی ماشین فرمول یک فراری نیز قرار دارد. این لوگو کالایی را تبلیغ می کند که در حقیقت وجود ندارد و شباهت های زیادی به لوگو برند مشهور مارلبورو دارد.

از 2007 با ظهور قانون ممنوعیت تبلیغ تنباکو، این نوع تبلیغات آرام آرام از فرمول 1 ناپدید شدند و فراری هم از 2011 برند مارلبورو را از لیست اسپانسر های خود حذف کرد. با این وجود، مارانلو رابطه پرسود خود با فیلیپ موریس را حفظ کرد و به لطف طراحی های زیرکانه ماشین ها و لوگوها، طرفداران این تیم هنوز هم این دو کمپانی را با هم مرتبط می بینند. در 2010، فراری مجبور شد که علامت بارکدی که بر روی ماشین های خود وجود داشت را حذف کند زیرا گفته شد که این یک نوع تبلیغ مخفیانه برای مارلبورو بوده است. فیلیپ موریس، برنامه میشن وینو خود را یک کانسپت جدید معرفی کرده که به کمک آن می خواهد روش های جایگزین غیر مضر برای کسانی که از سیگار استفاده می کنند پیدا کند.

چارلز لکلرک - استرالیا 2019

چارلز لکلرک – استرالیا 2019

در ابتدای فصل 2019، مراجع قانونی استرالیا شروع به تحقیق درباره لوگو “میشن وینو” این کمپانی کردند و با توجه به وجود قانون ممنوعیت تبلیغ تنباکو در این کشور، تیم فراری مجبور به حذف این لوگو و استفاده از طرح دیگری بر روی خودرو و لباس های افراد تیم شد. تیم مک لارن نیز برند دخانیات بریتانیایی انگلیسی را از خودروی خود حذف کرد.

با این حال شاهد حذف این برند در دو مسابقه آتی نیز خواهیم بود و این یعنی شما برای گرندپری کانادا و فرانسه، لوگو میشن وینو را بر روی خودرو نخواهید دید.

8 دیدگاه

  • سید علی حسینی

   17

   1

   سلام، نه حرف از خداحافظی به معنای اون شکل نگفته، ولی منظورش این بود تقریبا که توو فراری عمرم به هدر رفت و اگر بخواد اینطوری دوباره پیش بره و من نتونم برای قهرمانی بجنگم میرم دنبال چیزای دیگه واسه آینده و از اینکه همه دستاوردهام برای گذشته باشه زیاد حس خوبی ندارم

   • THE MINDBLOWER

    3

    1

    ماشین خوب برسه انگیزش میشه مثه زمانی که عکس پروفایل شما رو گرفتن

 1. EnzO

  5

  4

  امسال فراری رنگ قرمزش کدرتر شده بیشتر گند زده به خودش رنگ پارسال و سال قبلترش خیلی قشنگتر بود
  سرخ سفید بهتر بید تا یه دست سرخ

دیدگاه خود را بیان کنید