فرمول یک ایران – مرسدس معتقد است که علت استارت بد والتری بوتاس در مسابقه گرندپری اسپانیا، کم بودن چسبندگی قسمت پول پوزیشن پیست بوده و ربطی به کلاچ ندارد.

بوتاس در مصاحبه خبری پس از فرمول یک اسپانیا گفته است که شرایطی که در این مسابقه رخ داده، خارج از کنترل او بوده که منجر به کند شدن وی و همینطور کسب مقام دومی شده است. راننده فنلاندی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد:

مشکلاتی با کلاچ داشتم، ارتعاشاتی در لحظه شروع مسابقه داشتم که قبلا هرگز با چنین مشکلی روبرو نشده بودم. کلاچ لحظه ای انگار عمل می کرد و عمل نمی کرد، این چرخه هی تکرار می شد و من تا الان این مسئله را حس نکرده بودم.

برای همین بود که شروع خوبی نداشتم و فوق العاده دنبال این مسئله هستم که ببینم به چه دلیلی، چنین اتفاقی رخ داده است. من به این مسئله اگاه هستم که اگر پیشتاز باشید کنترل خودرو آسانتر است.

جیمز آلیسون و جیمز وولز - استرالیا 2019

پیت وال مرسدس

پرسنل پیت وال تیم مرسدس اما وجود مشکل کلاچ را رد کردند:

ما معتقدیم که این مشکل به دلیل نبود چسبندگی در سمت پول پوزیشن بوده است. اگر به اکثر مسابقات هم نگاهی بیاندازید می بینید که رده های دوم و حتی سوم و چهارم نیز استارت بهتری نسبت به خط یک دارند.

شما کمی هرزگردی خواهید داشت و بنابراین چرخ ها و کلاچ شما لغزش را احساس خواهند کرد. ما با تمام دیتاهای بدست آمده، نگاهی به این اتفاق خواهیم داشت تا بیشتر آن را درک کنیم. اما در این لحظه معتقدیم که مشکل اول، چسبندگی بوده و مشکلی در خودرو وجود نداشته است.

5 دیدگاه

  • نیما

   16

   1

   البته خط یک همیشه تو استارت مشکل داشته
   استرالیا لوئیس رده از دست داد
   بحرین چارلز و چین و اسپانیا والتری
   فقط باکو بود که لوئیس به والتری رسید ولی والتری هرجوری هست خودشو نگه داشت و مسابقه برد

  • علی شفیعی | کاربر متخلف

   10

   3

   اصلا حرفی نزده. این تفکرات اشتباه شما است که اینطور فکر میکنید راننده اون چیزی را که حس کرده بیان میکند طبیعتا تیم یا میگوید درست است یا نیست.
   در ضمن هنوز در اینجا میگویند بای دیتا ها را چک کنیم تا قطعی نظر بدیم. بوتاس هیچگونه حرف بدی نزد.
   جدا از اینکه لوییس بخاطر اون پسر بچه ای که بیمار لاعلاجی هم دارد و ازش تقاضای برد کرده بود، انگیزه وحشتناکی هم داشت.
   گفته بود که در باکو باهاش خیلی دوستانه رفتار کردم.
   اما در اسپانیا بوتاس واقعا نشان داد چقدر حرفه ای شده، و چقدر خوب ماشین را جمع کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید