فرمول یک ایران – ژاک ویلنوو به شدت بازگشت رابرت کوبیتسا به فرمول یک را مورد انتقاد قرار داد و اذعان کرد که این حرکت درستی از طرف راننده ی لهستانی نبوده است.

کوبیتسا رانندگی در فرمول یک را در سال 2006 با تیم ب ام و سائوبر آغاز کرد و در سال 2008 در گرندپری کانادا توانست اولین و تنها پیروزی خود را در فرمول یک کسب کند. او که در سال 2011 به طور معجزه آسایی از تصادف در مسابقه رالی نجات یافت، پس از 6 سال در سال 2017 به فرمول یک بازگشت و برای دو تیم رنو و ویلیامز در تست هایی شرکت کرد و سپس توانست صندلی تیم ویلیامز را برای سال 2019 تصاحب کند.

ویلنوو در ابتدا بازگشت او را یک دستاورد بزرگ دانست اما این ستایش از مرد لهستانی زیاد ادامه نداشت:

وقتی که شما کاری می کنید که به آن علاقه دارید، وقتی از شما گرفته شود احساس خواهید کرد که یک چیزی را از دست داده اید. پس از آن شما سخت تر از قبل تلاش می کنید که آن را دوباره بدست آورید.

من نیز مطمئن هستم که او همه کار کرد تا در اوج باقی بماند. اگر من هم در شرایط او بودم، چنین کاری را انجام می دادم. شما نباید اجازه بدهید که چنین شانسی از شما عبور کند.

ژاک ویلنوو

ژاک ویلنوو

قهرمان فرمول یک در ادامه به طور قطعی بیان کرد که بازگشت کوبیتسا برای فرمول یک مضر است:

من فکر می کنم این وحشتناک است و برای ورزش مناسب نیست.

من سال گذشته نیز این را گفتم و نظرم را تغییر نمی دهم. فرمول یک باید قله و پادشاه مسابقات باشد. این برای این ورزش مناسب نیست که هر کسی با معلولیت بتواند در آن شرکت کند. شاید در دیگر کلاس های مسابقات بتوان شرکت کرد اما برای فرمول یک مناسب نیست.

فرمول یک باید سخت، دشوار و تقریبا غیر قابل دسترس باشد. بازگشت رابرت پیام درستی را بازتاب نمی دهد.

7 دیدگاه

 1. McLaren F1

  15

  7

  عجب آدم … این بشر
  طرف یکی از بهترینا بوده که اگه اون تصادف براش اتفاق نمی افتاد شاید الان خیلی چیزا تغییر میکرد
  پس بنظرم منصفانس یه فصل یا حداقل یه نیم فصل بهش شانس رقابت بدن
  یه جمله ای هست که به امثال این ادم که براحتی تمام امید یه نفرو با حرفای … نابود میکنن میزنن
  میگن :
  اگه تو حرف نزنی نمیگن لالی

 2. mojtaba

  13

  1

  به نظرم صرف اینکه دچار معلولیت شده نباید شانس حضور در فرمول یک ازش دریغ بشه اما بهتر بود اول در یک سطح پایینتر رقابت میکرد و بعد در صورت موفقیت به فرمول یک میومد

 3. Ezk1980

  10

  3

  راست میگه ، فرمول یک جای بهترین هاست و الان کوبیکا جزئشون نیست ویلیامز پول لازم بود و اسپانسرها صندلی خریدن براش ، فرقی با اون بچه پولدار ریسینگ پوینت نداره ، صندلی ریسینگ پوینت حق اکون بود و صندلی ویلیامز حق ورلاین ولی متاسفانه پول بر استعداد و توانایی فنی مقدمه

 4. پدرام پورامامعلی

  3

  1

  اکانت رو درست کردم فقط برای این که بگم به نظر آقای ویلنوو فقط برای کوبیتسا میتونه شاخ و شونه بکشه.
  جالبه که ایشون با دلایلی که آورده به ریسینگ پوینت، لاورنس استرول و پسرش گیر نمیده.
  به نظر من کاری که کوبیتسا انجام داده واقعا میتونه یه الگو باشه، اگر هم حضورش فشار اسپانسرها بوده حتی باز هم خرده‌ای نیست، وضعیت ویلیامز برای همه مشخصه دیگه.

دیدگاه خود را بیان کنید