فرمول یک ایران – قهرمان سابق فرمول یک، ژاک ویلنوو اینبار مسابقات فرمولE را هدف گرفته و اذعان کرد که هیچ کس نمی خواهد این سری مسابقات الکتریکی را تماشا کند.

پنجمین فصل مسابقات تمام الکتریکی با حضور راننده های سابق فرمول یک، استافل وندورن و فیلیپه ماسا در الدرعیه عربستان استارت خورد که با پیروزی راننده ب ام و آندرتی، دا کاستا به پایان رسید. ویلنوو درباره ی این سری مسابقات گفت:

هیچ کس نمی خواهد سری مسابقات الکتریکی را ببیند. حقیقت این است که در فرمول یک هیچ کس حتی نمی داند که مسابقات فرمولE چه زمانی آغاز می شود.

من دلیل فشار برای پررنگ کردن این سری مسابقات را نمی دانم زیرا طرفداران آن فقط کسانی هستند که دنبالش می کنند.

ژاک ویلنوو

ژاک ویلنوو

ویلنوو در 2015-16 با تیم ونتوری در دو مسابقه ی فرمولE شرکت کرد و درباره ی تجربه اش اظهار کرد:

من در چند مسابقه ی فرمولE شرکت کردم و از انجام این کار خوشحال بودم زیرا در هر صورت تکنولوژی جالب است.

شما قدرت لازم را دارید و بر روی پدال گاز فشار می دهید، اگرچه بهتر است که کلمه ی گاز را نگویم، پس بر روی پدال فشار می دهید و پیش می روید.

8 دیدگاه

 1. Mehrdad

  11

  0

  پیشرفت های خوبی داشتن امسال هم با اضافه کردن اتک مود خواستن مشکل سبقت رو حل کنن تا حدی هم موفق بودن ولی خب خیلی کار دارن تا بیننده رو جذب کنن

 2. cfz

  24

  0

  صدای جارو برقی میدن

  قبل ازینکه فرمول یک بخاد این شکلی بشه امیدوارم دنیا تموم بشه :))))

 3. Silver Arrows

  7

  0

  بر خلاف ایشون من دلیلی برای پررنگ نکردن این مسابقات نمی‌بینم. مقدار زیادی از این مقاومت ناشی از تعصبی هست که در دنیای غیرالکتریکی وجود داره. خیلی‌ها علاقه دارند صدای زیبای موتورهای بنزینی رو بشنوند؛ چه در مسابقات و چه در خارج ار مسابقات و زندگی روزمره. اما باید با دید بازتری به این موضوع نگاه کرد.
  روز به روز آلودگی این کره خاکی اضافه میشه و خودروها هم یکی ار دلایلش هستند. اگر بنا هست روز به روزمون با لذت بردن از صدای موتور خودروهامون سر کنیم دور نیست روزی برسه که زنده نباشیم که ار اون صدا لذت ببریم!
  وقتی میشه با تکنولوژی زندگی رو بهتر کرد، باید این کار رو کرد. به صدای جاروبرقی علاقه نداریم؟ بسیار خب روی موتور برقی بیشتر کار کنیم تا صداش رو لذت بخش کنیم! مگه تا همین چند سال پیش خودروهای برقی رو کند و مسخره نمی دونستند؟ اما آیا حالا کسی هست که با وجود تسلا، ریماک و خودرهای برقی که هر روز در حال افزایش هستند بتونه چنین ادعایی داشته باشه؟

  “اول نادیده ات می گیرند؛ بعد مسخره ات می کنند؛ سپس باتو می جنگند ؛ اما درنهایت پیروزی با توست !”

  • Akbar (Ghasemi)

   9

   0

   نظرت هم خوب بود هم بد
   چون فرمول یک هم تکنولوژیکه هم سرگرمی
   از دید تکنولوژیک نظرت بی نقصه اما از جنبه سرگرمی و جذابیت و لذت تماشای اف۱ بد بود.
   الان موتورهای هایبرید جایگزین وی۸ و وی ۱۰ هستن و جا هم افتادن اما کسی نمیگه فرمول یک الان توی اوج جذابیتشه پس جا افتادن موتور برقی و پذیرفتنش دلیل بر جذابیت احتمالی یا عدم جذابیتش نیست

  • H.farahani

   1

   0

   با بیشتر حرفتون موافقم.ولی مقدار الودگی ایجاد شده توسط فرمول یک و بقیه مسابقات موتوری اینقدر کمه که میشه نادیده گرفتش.برای مثال مقدار سوختی که بیست ماشین فرمول یک در طول فصل(تمرینات و مسابقه)مصرف میکنن از مصرف یه بویینگ 747 که از لندن به نیویورک پرواز میکنه کمتره.یا مقدار سوخت تمام فراری های ساخته شده از ابتدا تا حال از مصرف تویوتا پریوس های ساخته شده در یه هفته تو هفت روز کمتره

 4. Saeed

  2

  4

  اسم فرمول F بیشتر بهش میاد

 5. Akbar (Ghasemi)

  4

  0

  ادمین جان هر خبر از ولینوف رو با این عکس کار میکنین! هر چند نکته ی کوچیکیه اما بی اهمیت نیست یه مقدار از عکس های به روز تر و غیر تکراری برای خبراتون استفاده کنین

 6. محمد.ج

  5

  0

  بیشتر ضعف های این خودروها به مرور از بین میره. مثلا بحث انرژی ذخیره شده و پیمایش با هربار شارژ به مرور با موتورهای بهینه تر و باتریهای قوی تر و سازگار تر پوشش داده میشه. اما نکته ی مهم لذت رانندگی هست. هممون میدونیم اکثر طرفداران خودروهای اسپرت عاشق لرزش و صدای موتور ماشین هستند. تا حدی که برای تولید خودروهای سوپر اسپرت یکی از مهمترین فاکتورها در طراحی صدای خروجی اگزوز ها هست. در آینده شاید از خیلی از منظر ها خودروهای برقی از خودروهای درونسوز بهتر پیشرفت کنند. اما خب همین فاکتور لذت رانندگی نقش مهمی داره.