فرمول یک ایران – در راستای کامل شدن تیم ها برای فصل ۲۰۱۹، تیم سائوبر نیز اعلام کرد که آنتونیو جیوویناتزی راننده ذخیره سابق تیم اسکودریا فراری به این تیم پیوسته و در سال آینده همراه با کیمی رایکونن خواهد بود.

مدیران سائوبر اعلام کردند، راننده ایتالیایی که وظایف خود در تست ها و تمرین های اول به خوبی انجام داده جایگزین چارلز لکرک و کیمی رایکونن نیز جایگزین مارکوس اریکسون می شود. بنابراین مارکوس که از سال ۲۰۱۵ جز نفرات اصلی بود، راننده ذخیره تیم خواهد شد.

آنتونیو درباره این انتقال گفت :

این یک رویاست که به واقعیت تبدیل شده است. به عنوان یک ایتالیایی باعث افتخار است که با تیم بزرگی به نام آلفا رومئو سائوبر همکاری می کنم.

جیوویناتزی اولین بار در گرندپری استرالیا ۲۰۱۷ پشت ماشین فرمول یک نشست و جایگزین پاسکال ورلاین مصدوم شده بود. او به اولین ایتالیایی بعد از یارنو ترولی و ویتانتینو لوییزی تبدیل می شود که یک فصل کامل در فرمول یک رانندگی می کند.

تیم سائوبر نیز گفت :

تصمیم استخدام آنتونیو در راستای پروژه الحاق آلفا رومئو به ما بود. با وجود آلفا، حضور یک راننده ایتالیایی طبیعی است. وی توانایی های خود را در گذشته ثابت کرده است.

چارلز لکرک و آنتونیو جیوویناتزی

مدیر بخش فرمول یک تیم سائوبر یعنی فردریک واسر گفت آنتونیو شایستگی های خود را به خصوص در دوسال قبل در نقش راننده ذخیره ثابت کرده است.

جیوویناتزی افزود :

آرزویم به حقیقت پیوست. افتخار بزرگی است که می توانم در چنین تیم بزرگی رقابت کنم. به عنوان یک ایتالیایی باعث غرور است که برای آلفا رومئو رانندگی میکنم. از هردو تیم اسکودریا فراری و آلفارومئو سائوبر تشکر میکنم که این فرصت را به من دادند. خیلی هیجان زده بوده و بی صبرانه منتظر فصل ۲۰۱۹ و شروع همکاری با تیم در جهت کسب نتایج خوب هستم.

جیوویناتزی در دو تمرین اول گرندپری های آلمان و مجارستان در این فصل برای تیم رانندگی کرده و گرندپری روسیه سومین حضور وی است.

یک دیدگاه

  1. رد.رولوشن

    5

    1

    قطعا عملکرد بهتری نسبت به اون پی درایور سوئدی که در تمام فصل ها به هم تیمی خود ،حتی کوبایاشی باخته خواهد داشت ،بنظرم اگر حتی دوتا کوالیفای را هم از کیمی بالاتر باشه شاهکار کرده