Register

یک × یک =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – پت سیمونز، کارشناس فرمول یک می‌گوید که فرمول 1 با سرعت چشمگیری در شبکه‌های اجتماعی در حال رشد است اما این ورزش هنوز هم در مقایسه با سایر ورزشهای پرطرفدار به جایی نرسیده است.

رسانه‌های آزاد سال گذشته با زمینه‌های متفاوت دیجیتالی، مانند فیس‌بوک، توئیتر، اینستاگرام یا یوتیوب، هرکدام در جذب طرفداران به اجتماعات مختلف نتایجی بدست آوردند که موجب بهبودی و رشد چشمگیری در شاخصهای دنیای دیجیتالی 2017 شدند.

پت سیمونز، مدیر سابق ویلیامز، که به تیم راس براون ملحق شده است، بر روی اینکه هنوز حضور شبکه‌های اجتماعی در فرمول 1 خیلی جدید است تاکید دارد. وی در گردهمایی MIA و کنفرانس بهره‌وری انرژی در ورزشهای موتوری، گفت:

وقتی شما درباره آن می‌خوانید به نظر می‌آید که خبر خوبی است اما در واقع ما در هیچ کجا هستیم.

ما بسیار عقب مانده‌ایم. اگر همین الان به فیس‌بوک مراجعه کنید، مرسدس با 10 میلیون فالوور حضور دارد در حالیکه باشگاه فوتبال بارسلونا 95.5 میلیون نفر فالوور دارد.

ما در فرمول 1 به جایی نرسیده‌ایم. حالتی شبیه به همین برای راننده‌ها هم هست. لوئیس همیلتون 4 میلیون فالوور در فیس‌بوک دارد در حالیکه طرفداران کریستیانو رونالدو بازیکن فوتبال رئال مادرید 11.8 میلیون نفر است.

در فضاهای اینچنینی ما بسیار عقب مانده‌ایم. درنهایت حداقل ما الآن می‌دانیم در کجا هستیم. قبل از ورود من به این موضوع فکر نمی‌کنم برنی اصلا به آن فکر کرده بود.

پت سیمونز

پت سیمونز

مدیر تجاری فرمول 1، شاون برتچز، می‌گوید که فضای مجازی، با رشد تعداد مخاطبین بصورت خطی  و زیرساختهای دیجیتالی پرورش می‌یابد. او گفت:

ما فصل گذشته بر روی بهبود تجربه طرفدارانی که با زیرساخت ما در ارتباط بودند، متمرکز بودیم و این موضوع دلگرم کننده بود که می‌دیدیم طرفداران از سراسر دنیا با عکسهای فرمول 1 به هم می‌پیوندند.

کار ما تداوم خواهد یافت و طرفداران فرمول 1 در 2018 خواهند دید که ساختار آن با توجه به تجربیات گذشته و خلق موارد جدید تغییر خواهد یافت. این زمان مناسبی برای طرفداران فرمول یک خواهد بود.

2 دیدگاه

 1. Ssj 110

  6

  1

  کاملا با این دیدگاه موافقم.
  قبلا هم اینو تو نظراتم گفته بودم. تو دنیای اینترنت امروز یکی از ویژیگی های بارز طرفدارها اینه که میخوان بیش از پیش با leader هاشون همراه باشن.
  یکیش همین instagram که لوویس همیلتون از خیلی وقت پیش بوده و فعال تره و کیمی رایکونن که تازه به این جمع ملحق شده.

 2. Omid

  1

  0

  عکس اول بالای صفحه جالبه
  خانومه تی شرت فراری پوشیده با اشتیاق داره با راننده ی مرسدس عکس میندازه…
  بقیه هم پشت سرش دارن با تعجب (شایدم عصبانیت) نگاش میکنن