فرمول یک ایرانتوتو ولف مدیر فرمول یک تیم مرسدس می‌گوید که والتری بوتاس هنوز هم نبردهای حساس را از دست می‌دهد. اگرچه او معتقد است که راننده فنلاندی شروع به بهبود این نقطه ضعف کرده است.

بوتاس موفق شد تا رده اول دور تعیین خط مسابقه بزرگ برزیل را بدست آورد اما او توسط برنده مسابقه مغلوب شد و تنها 2.7 ثانیه جلوتر از هم تیمی‌اش، لوئیس همیلتون که مسابقه را از پیت‌لین آغاز کرده بود، مسابقه را به پایان رساند.

با توجه به فاصله‌ای که بین مرسدس و فراری در این مسابقه بود، بوتاس بهترین شانس برای پیروزی را هنگامی از دست داد که به هنگام استارت چرخهایش بیش از حد دچار هرزگردی شد و در اولین پیچ جای خودش را به برنده مسابقه یعنی سباستین فتل داد.

اما از طرف دیگر لوئیس همیلتون در نبردهایش عملکرد درخشانی داشت و در انتها با 5.4 ثانیه اختلاف نسبت به فتل کار را تمام کرد. او با این عملکرد این فشار را به بوتاس القا کرد که برای تحمیل فشار بیشتر به فتل باید تلاش مضاعفی انجام دهد.

ولف اعتراف کرد که تفاوت مشهودی بین همیلتون و بوتاس در مسابقه وجود داشت اما بابت آنچه که دیده بود بیش از حد نگران نبود.

بر اساس گفته ولف، بوتاس بعد از تعطیلات تابستانی توانسته با همیلتون رقابت کند و پیشرفت نیز کرده است، اما او معتقد است که راننده فنلاندی به اندازه هم تیمی‌اش در نبردهای سخت یک قاتل سریع و ناگهانی نیست.

ولف گفت:

من فکر می‌کنم که لوئیس تمام سال را در حال تلاش و جنب و جوش بوده است و والتری به آهستگی بهتر می‌شود اما هنوز قاتل سریعی نیست.

اما در تقابل یا فراری شما نباید دچار سوء تفاهم شوید. این بواقع مسئله سختی است.

شما در نهایت دیدید که هنگامیکه فراری موتورها را روشن کرد، تفاوت زیادی بین ماشینها نبود، بنابراین سبقت در چنین شرایطی کار چندان راحتی نبود.

استارت - مسابقه گرندپری برزیل 2017

استارت – مسابقه گرندپری برزیل 2017

ولف به این نکته اعتراف کرد که پیت استاپ زود هنگام مرسدس تلاشی بود برای آندرکات فراری علی رغم امید کمی که به بوتاس جهت سبقت از فتل وجود داشت.

ولف گفت:

والتری مسابقه یکنواختی داشت. او در استارت همه چیز را از دست داد. مسیر داخل خوب بود اما هرزگردی زیادی به هنگام درگیری دنده‌ها اتفاق افتاد. در فاصله نزدیک این مقدار هرزگردی خیلی زیاد است.

آندرکات تلاش کوچکی بود. زیرا ما قادر به نزدیک شدن نبودیم و می‌دانستیم که احتمالاً این حرکت فقط نیم ثانیه فاصله را کم کند. با این جال ما آن را انجام دادیم و نتیجه همان چیزی بود که انتظار داشتیم.

8 دیدگاه

 1. mojtaba

  11

  0

  بوتاس برای سال بعد باید بیشتر ریسک پذیر باشه وگرنه صندلی مرسدس رو از دست میده

  • SP7779

   0

   1

   اگه همینطور گوش ب فرمان همیلتون و ولف باشه از دست نمیده ک هیچ
   تا سالیان هم تو مرسدس میمونه
   کی از این بهتر واسه راننده شماره2؟؟

 2. REZA.M

  12

  4

  در اینکه همیلتون نسبت به بوتاس خیلی بهتره هیچ شکی نیست.اما اون هم تحت فشار بعضی وقتا اصلا خوب عمل نمیکه نمونش هم تو برزیل از دور 67 تا 71 تو محدوده ی DRS رایکونن بود اما دوبار تو پیچ یک و دو چرخا رو قفل کرد و هم زمان از دست داد هم ریسینگ لاین رو اشتباه رفت.

  • Farhan

   3

   6

   همیلتون دیگه کاملا تایراش تموم شده بود خودشم گفت اگه فشار میاورد تایرا تحمل نمیکردن

 3. SP7779

  8

  6

  بوتاس هیچی نیست
  فقط ی امتیاز اور و دستور گیر از مدیرای مرسدس برای قهرمانی همیلتونه
  حیف صندلی نیکو ک ب دست همچین ادمی افتاد

 4. McLaren F1

  11

  4

  ماشین همیلتون بخاطر تعویض بعضی از قسمت های موتور به طرز عجیبی سریع بود مخصوصا تو کفی
  حداقل تو این مسابقه نباید به والتری سخت بگیرن چون ماشیناشون واقعا برابر نبودن

 5. Schumi1

  6

  2

  واقعا ماشین همیلتون خیلی سریع بود تو کفی یه سروگردن بالاتر بود

 6. lord mahyar

  0

  0

  همیلتون حتی اگه تایم میزد نفر 12 چیزی مطمعن بودم میره سکو