فرمول یک ایران – گروه فرمول یک به شدت از مالکان سیلوراستون که انجمن رانندگان مسابقه ای بریتانیایی (BRDC) است انتقاد کرده است، چون آن ها در آستانه ی گرندپری بریتانیا 2017 از بند فسخ قراردادشان استفاده کرده اند و گفته اند که رویداد 2019 آخرین در سیلوراستون خواهد بود.

انجمن رانندگان مسابقه ای بریتانیایی در روز سه شنبه، سه روز قبل از شروع تمرین های فرمول یک بریتانیا، بیان کرد که قرارداد فعلی شان با فرمول یک از نظر مالی دیگر سودی ندارد و می خواهند از حق شان استفاده کنند و تصمیم به قطع همکاری با فرمول یک پس از سال 2019 گرفته اند.

هر چند که BRDC می خواهد از این بند فسخ استفاده کند تا قرارداد بهتری با فرمول یک ببندد، فرمول یک نیز اعلام کرد که زمان مطرح کردن این تصمیم اصلا عادلانه و درست نبوده است.

گروه فرمول یک در بیانیه ای گفت:

هفته ی منتهی به گرندپری بریتانیا باید هفته ای همراه با جشن و شادی برای فرمول یک و سیلوراستون باشد.

ما واقعا ناراحتیم که به جای آن سیلوراستون تصمیم گرفته است که از این هفته استفاده کند تا موضع خود را مشخص کنند و بند فسخی را به میان آورده اند که تاثیرش در سه سال آینده خواهد بود.

ما پیشنهاد دادیم تا قرارداد را تمدید کنیم و محدودیت هایی را برداریم، محدودیت هایی که جلوی این را می گیرند که ما روی خوبی های سیلوراستون و فرمول یک تمرکز کنیم.

متاسفانه مدیریت سیلوراستون تصمیم گرفته است تا به دنبال قرارداد کوتاه مدتی باشد که سود خودشان تامین شود.

پیست سیلوراستون

پیست سیلوراستون

این بیانیه مشخص می کند که هنوز جا برای مذاکره و نگه داشتن سیلوراستون وجود دارد.

گروه فرمول یک ادامه می دهد:

تمرکز ما به روی این است که گرندپری بریتانیا را حفظ کنیم. ما به مذاکره ای منصفانه و در پشت درهای بسته ادامه می دهیم تا به راه حل خوبی برسیم.

جان گرنت، رئیس BRDC اعلام کرده است که با این قرارداد، سیلوراستون 2.8 میلیون پوند در 2015 و 4.8 میلیلون پوند در سال گذشته ضرر کرده است.

سیلوراستون را به لیبرتی مدیا نخواهیم فروخت

از طرفی دیگر، صاحبان سیلوراستون می گویند راهی ندارد تا برای حفظ گرندپری بریتانیا، سیلوراستون را به لیبرتی مدیا بفروشند.

جان گرنت راجع به این موضوع صحبت کرد:

ما مشتاقیم تا درباره ی آینده ی این گرندپری با لیبرتی مدیا مذاکره کنیم و همه ی جوانب را در نظر بگیریم.

ولی در ماه های اخیر گفته ایم که فروش سیلوراستون جزو اهداف استراتژیک BRDC نیست. فکر نمی کنیم به فروش آن نیازی داشته باشیم.

پیست سیلوراستون

پیست سیلوراستون

گرنت ادامه داد:

ما خود را به عنوان محافظین موتوراسپورت بریتانیا می بینیم. فکر می کنیم ادامه ی مالکیت BRDC بر سیلوراستون کمک می کند تا به اهداف بلندمدتی برسیم. پس فروش سیلوراستون در حال حاضر یکی از گزینه های شدنی برای ما نیست.

نمی خواهیم که از گرندپری بریتانیا خیلی پول بیرون بکشیم ولی خوب ما هم انجمن خیریه نیستیم.

هورنر: سیلوراستون راه را برای گرندپری لندن هموار می کند

کریستین هورنر، رئیس تیم ردبول هم می گوید که BRDC با این کارش دست به ریسک بزرگی زده است و ممکن است میزبانی را به یک پیست خیابانی در لندن واگذار کنند.

هورنر بیان کرد:

سیلوراستون پیست فوق العاده ای است. تیم ها و راننده ها عاشق رانندگی در آن جا هستند. لیبرتی اعلام کرد که گرندپری بریتانیایی آن جا خواهد بود.

اما اگر رویداد فردا در لندن (راننده هایی از فرمول یک برای رانندگی در خیابان های لندن فردا آن جا حاضر خواهند بود) موفق عمل کند که امیدوارم این طور بشود، تصورش دور از ذهن نخواهد بود که لیبرتی به برگزاری فرمول یکی در لندن علاقه مند بشود.

سیلوراستون باید حواسش باشد که چگونه مذاکره می کند که باعث از دست دادن گرندپری نشود. تعجب کردم که آن ها از بند فسخ استفاده کردند.

3 دیدگاه

 1. SINA

  0

  0

  پیست خوبیه
  ولی بدترین خاطره رو داره سال2014
  و البته2013
  تمدید میشه احتمالا
  مثل سال2009 ک گفتن اخرین ساله ولی بعد باز اومد

دیدگاه خود را بیان کنید