Register

3 × پنج =

A password will be e-mailed to you.

موتوجی پی ایران – مسابقه ی امروز در پیست آسن هلند در شرایطی به پایان رسید که شاهد عملکرد بدون نقص ولنتینو روسی و کسب دهمین پیروزی وی در این پیست بودیم. مسابقه ای که وی در ده دور مانده به پایان با 1.5 ثانیه اختلاف نسبت به نفر دوم پیشتاز مسابقه بود ولی در پنج دور آخر و با شروع بارندگی و به دلیل استفاده وی از تایر هارد در چرخ عقب شاهد رسیدن دنیلو پتروچی موتورسوار تیم پراماک دوگاتی به وی بودیم اما در آخر این ولنتینو محبوب و با تجربه بود که در نبردی دیدنی دنیلو پتروچی را مغلوب کرد و با شایستگی در رده ی نخست قرار گرفت.

در ادامه صحبت های پنج موتورسوار برتر را مرور می کنیم:

ولنتینو روسی:

به خاطر دلایل زیادی من امروز واقعا خوشحالم چرا که قرار گرفتن روی سکو به عنوان نفر اول آن هم بعد از یک سال بسیار جذاب است و این پیروزی تاثیر به سزایی در جدول قهرمانی خواهد داشت. اگر بخواهم صادقانه بگویم در واقع من به خاطر این حس است که با موتور در مسابقات حضور دارم، به خاطر احساسم در پنج یا شش دور آخر مسابقه. آن همیشه حس خوبی دارد مخصوصا اگر یک سال بدون قهرمانی را پشت سر گذاشته باشی.

ولنتینو روسی

ولنتینو روسی

این یک مسابقه ی بزرگ بود و همچنین یک نبرد بزرگ بین من، پتروچی و دیگران. همچنین من از کاری که تیم در این آخر هفته بر روی موتور انجام داد واقعا خوشحالم و به خاطر شاسی جدید که مطابق با سبک موتورسواری من است و من با آن احساس راحتی خیلی بیشتری دارم از آن ها تشکر می کنم. امسال همه چیز از یک مسابقه تا مسابقه ی بعدی قابل تغییر است و ما این را می دانیم و این وضعیت بسیار متغیر است. حال ما باید منتظر آخر هفته ی بعدی باشیم و برای عملکرد رقابتی هر چه بیشتر تلاش کنیم.

دنیلو پتروچی:

این نتیجه ی بسیار خوبی است. من از قرار گرفتن در رده ی دوم بسیار خوشحالم همچنین باید اعتراف کنم که برای مدت زیادی طعم پیروزی در دهان من بود. من متقاعد شده بودم که می توانم از ولنتینو در دور آخر سبقت بگیرم. همه چیز برای سبقت آماده بود اما من درگیر رد شدن از الکس رینز و هکتور بابرا که لپ شده بودند شدم. این تاسف بار است.

دنیلو پتروچی

دنیلو پتروچی

فردا صبح متوجه خواهم شد که چه اتفاقی افتاده است، یک آخر هفته ی فوق العاده و اگر صادق باشم، باید بگویم که نمی توانم برای مسابقه ی آلمان صبر کنم ، من می خواهم برنده باشم.

مارک مارکز:

من از قرار گرفتن روی سکو و همچنین رقابت امروز بسیار راضی ام چرا که ما به اندازه ی کافی در زمان خشک بودن پیست رقابتی بودیم که البته این بهترین حالت ما نبود. امروز شرایط واقعا دشوار بود و در چنین وضعیتی میتوان با کمی دقت امتیازات زیادی را بدست آورد و یا با بی دقتی امتیازات زیادی را از دست داد و در چنین حالتی من یا باید گزینه ی امن را انتخاب می کردم و یا گزینه ی ریسک را ،شاید امروز من قادر به تلاش بیشتر و آوردن فشار مضاعف برای کسب رده ی نخست بودم اما باید خطرات زیادی را به جان می خریدم از جمله خطر از دست دادن امتیازات و جدا شدن از کورس قهرمانی این فصل به همین دلیل تصمیم گرفتم که امروز با یک ریتم مسابقه دهم و تنها در دورهای پایانی فشار مضاعفی را وارد کنم و من توجه دقیقی به این موضوع کردم چراکه فهمیدن محدودیت ها در این شرایط واقعا سخت بود اما در آخر من توانستم شرایط را به خوبی مدیریت کنم.

مارک مارکز

مارک مارکز

در حال حاضر ما با صدر جدول تنها ۱۱ امتیاز فاصله داریم و این موضوع مد نظر است نه اینکه فعلا در جدول قهرمانی در رده ی چهارم هستم. حال ما به پیست های دیگری خواهیم رفت که می توانند شرایط بهتری داشته باشند، به همین دلیل باید سخت تلاش کنیم و ببینیم چه رخ خواهد داد.

کال کراچلو:

در درجه ی اول بسیار خوشحالم که مسابقه را به پایان رساندم و از آن مهمتر این که توانستم در پایان رده ی چهارم را بدست بیاورم. در اواسط مسابقه من کمی از سرعت خود ناامید شدم و همچنین در طول مسابقه مدام با تایر جلوی خود در حال کشمکش بودم و نمی توانستم آنطور که می خواهم به موتور فشار بیاورم اما من فکر می کنم که ما نتیجه ی خیلی خوبی بدست آوردیم و تا آخرین لحظه در حال مبارزه برای کسب سکو بودیم.

کال کراچلو

کال کراچلو

در آغاز مسابقه من استارت بدی داشتم و گمان می کنم که نداشتن سرعت به اندازه کافی سبب این شد که من نتوانم برای پیروزی بجنگم یا حداقل روی سکو قرار بگیرم. بعد از شروع باران من خونسردی خود را حفظ کردم اما تنها اشتباه من این بود که نتوانستم نقشه ام را از چشم مارک مارکز و آندره دویزیوسو پنهان کنم. من خیلی زود به آن ها رسیدم و باید از آن ها در دور آخر سبقت می گرفتم ولی این مارک بود که تا دور آخر من را همراهی کرد و در آخرین پیچ های دور آخر از من سبقت گرفت و در آن زمان بود که دیگر کاری نمی توانستم انجام دهم. اما مسابقه ی امروز واقعا فوق العاده بود و من از آن لذت بردم.

آندره دویزیوسو:

مسابقه ی امروز واقعا دشوار بود و استارت زدن از ردیف سوم شرایط را کمی بغرنج کرده بود. در اوایل مسابقه من نمی توانستم خیلی روان رقابت کنم و آن جا بود که بین من و گروه پیشرو فاصله افتاد اما پس از آن تمرکز خود را حفظ کردم و به این مسئله فکر کردم که در کجای پیست می توانم این عقب ماندگی را جبران کنم. زمانی که ماوریک وینالس زمین خورد من تمام تلاش خود را به کار گرفتم تا به گروه پیشتاز برسم. در آن لحظه من سریعترین دور را زدم واین نشانه ی خوبی برای ما بود.

آندره دویزیوسو

آندره دویزیوسو

زمانی که من به گروه پیشتاز رسیدم باران شروع شد و شما در این شرایط نمی توانید تشخیص دهید که کجای پیست خشک است و کجای آن مرطوب از آن لحظه به بعد بود که اولویت من تغییر کرد و نمی خواستم بیشتر از این ریسک کنم، تمام تلاش خود را به کار بردم تا در درجه ی اول مسابقه را به پایان برسانم، چرا که امتیازات امروز تاثیر زیادی در جدول قهرمانی داشت. حال ما به عنوان صدر نشین جدول قهرمانی به خانه بر می گردیم و این برای من بسیار مهم است چرا که تا به حال هیچ وقت صدر نشین جدول قهرمانی نبوده ام. در آخر می خواهم از تمام تیم بابت تلاش فوق العاده و تصمیمات صحیحی که در این شرایط در این آخر هفته گرفتند تشکر کنم.

2 دیدگاه

 1. Saeed

  12

  0

  کاشکی ب موتو جی پی هم مثل فرمول یک توجه میکردید و بخش معرفی رانندگان و قوانین رو میذاشتید

 2. Peyman

  9

  0

  گرندپری بعدی هفته بعد در المان جایی که سال گذشته مارکز پول پوزیشن زد و اما تو مسابقه به دلیل یک اشتباه رفت به رده13 و برای اولی روسی و دویزیوسو و کراچلو و .. رقابت میکردن از طرفی با خشک شدن پیست باید موتوراشون تعویض میکردن مارکز چند دور زودتر رفت و موتورشو تعویض کرد و این درحال بود که نفرات پیشتاز این کار نکردن و مارکز دوری 5ثانیه سریعتر بود و وقتی نفرات پیشتاز به پیت رفتن همشون اندرکات کرد و اول شد
  امیدوارم تو مسابقه هفته بعد شرایط جوری باشه که نیاز به تعویض موتور نباشه