فرمول یک ایران- یکی از موارد جذاب و بحث برانگیز گرندپری آذربایجان تصادف لوئیس همیلتون و سباستین فتل بود که با دریافت جریمه برای راننده تیم فراری همراه بود.

با برخورد باله‌ی جلوی خودروی تیم فراری به پشت خودروی تیم مرسدس در زمان حضور خودروی ایمنی(safety car) و دریافت جریمه و توقف 10 ثانیه ای راننده آلمانی، این اتفاق باعث پیشی گرفتن سباستین فتل از لوئیس همیلتون شد. همچنین مشکلی که برای هد رست (headrest) راننده مرسدس پیش آمد شانس پیروزی را از لوئیس همیلتون گرفت.راننده آلمانی با کسب مقام چهارم و راننده بریتانیایی با کسب رتبه پنجم به خانه رفتند که این اتفاق باعث اختلاف 14 امتیازی بین این دو شد.

لوییس همیلتون - گرندپری آذربایجان 2017

لوییس همیلتون – گرندپری آذربایجان 2017

لوئیس همیلتون گفت:

همه چیز خوب است و فقط به رفتن به خانه فکر میکنم. تیم آخر هفته‌ی خوبی را گذراند و امتیاز خوبی هم کسب کردیم و نکته مهم این است که به پیش می رویم. من فکر می کنم این طور رانندگی اصلا خوب نیست. این رانندگی خیلی خطرناکی بود که منجر به این جریمه 10 ثانیه ای شد.

43 دیدگاه

 1. Aidin

  33

  60

  فتل کاملا ناجوان مردانه رانندگی کرد

 2. *king*

  30

  45

  آفرین. اینقدر بزرگوار و حرفه ایه که ادامه اش نداد. حالا اگه فتل بود…

  • Saeed

   30

   11

   نمیدونم کی سباستین ی بحث رو ادامه داده!؟؟!
   سال پیش تو بلژیک وقتی فشتپن کوبید بش(ب ماشینای فراری) افتاد آخر ولی هیچ نگفت

   تو مالزی هم باز کوبید بش ولی هیچ نگفت و با اینک تقصیرش نبود عذر خواهی کرد از رزبرگ

   تو مکزیک هم روز بعد از ریس نامه عذر خواهیش رو نوشت

   و تو روسیه هم با اینک ماسا ی برد رو ازش گرفت هیچی نگفت

   ضمنن یادت باش من فقط طرفدار فتل هستم و تعصب کورکورانه ندارم ک چشممو رو حقیقت ببندم ولی یادمون نمیره همیلتون خودش استاد تنش سازی بود زمان رزبرگ پس دیگ مثل ترول ها نظر ندید‌ و کمی بیشتر فک کنید?

   • Hossein44

    7

    2

    تو روسیه هم با اینک ماسا ی برد رو ازش گرفت هیچی نگفت
    هیچ کاری نکرد
    فقط اون انگشت رو برد بالا

 3. siavash

  54

  21

  تا دیدن همیلتون مجبوره بره پیت استاپ به فتل 10 ثانیه پلانتی دادن
  طول زمان پیت لین خودش 20 25 ثانیست مجموعا 35 ثانیه پنالتی دادن به فتل !!!!!!!!!!!!!!!!
  معمولا بخاطر این خطا 5 تا 10 ثانیه به آخر زمان راننده اضافه میشه ولی دیدن فتل اول میشه اینم مجبور کردن بره پیت استاپ متاسفم قانون برای همه یکی نیست

  • Ali.Shafie.Saber

   21

   21

   آقای سیاوش و دوستان، اینجا در یک بار مشهوری در مرکز شهر مونشن در ایالت باواریا مشغول دیدن این مسابقه بودیم. طبیعتا اینجا اکثرا هواداران فتل هستند.
   بعد از مسابقه و بعد از اینکه این دوست گرامی اقای سیاوش سخنی گفت که بعد از ترجمه باعث شد یکی هواداران متعصب فتل جوابی به ایشان و دیگر هواداران همفکر ایشان بدهد. که البته خجالت کشیدن ما بماند. قبل از اینکه این شخص بخواهد خودش به المانی حرفی بزند، به شما میخواهم بگویم، هوادار باش ولی بخاطر نداشتن جنبه اینکه شخص مورد علاقه خودت کاری کرد که اصلا از سال 1992 سابقه نداشته، که یقیننا شما سن سالت به اون زمان نمیخوره، البته بنده از نوع نظری که گذاشتید دارم پی به سن شما میبرم. چطور شما فرمودی معمولا به اینجور اتفاقات فلان قدر جریمه میدهند؟ متاسفانه نمیدانم چرا در ایران برای حرفهایتان کمی وقت و تفکر هزینه نمیکنید تا این جواب را لز یک المانی و هموطن قفتل نشنوید.
   دز ضمن تبریک به هواداران فتل، هموطنان او نامش را گذاشتند:
   کودکی بود بنام فتل. ??? ????.

   حال ببینید پیام این دوست المانی را:

   Hallo. Ich bin Michael Baumeister. Ich bin glücklich mit den Fans der Formel zu sprechen, und ich bin glücklicher als ich durch meinen guten Freund erkennen Ali, die außerirdischen Meister Michael Schumacher Formula One hat im Iran populär erwiesen. Denn wir sind Deutsch und Deutsch Wenn Sie eine Schwäche statt peinliche Bewegungen inspiriert haben diese Schwächen zu überwinden und zu untersuchen, wie wir unsere Gegner einschalten. Heute, in unserer Meinung, und ich bin sicher, dass die Mehrheit des Lands über das vereinte Deutschland und vor allem des schwer fassbare Mercedes Fahrer Lewis Hamilton Prestige des Teams, das der amtierende Weltmeister ist groß. Leider mit all der Liebe, die wir verlieren, um Ferrari zu sagen haben und die Menschen und die Gültigkeit des Rennens, Vettel nur ein Kind zu verlieren, sah er seinen Gegner nur so ist zu stoppen, nur schaden. Das ist traurig, dass er nicht verstand, was ein Mythos statt mit dem Auto, und schon gar, wenn Schumacher bei Bewusstsein ist, wurde er vergessen. Morgen Ralf Schumacher freuen sicherlich darauf, von Ihnen zu hören. Nachfolger namens Vettel Kinder sollten nicht ein großer Mann sein. viel Erfolg.

   خلاصه اش میشود این:

   که امروز ما کودکی بنام فتل را یقیننا بازنده کامل میدانیم و یقین دارم که اکثر هموطنانم هم همین عقیده را دارند در آلمان واحد.
   ما آلمانی هستیم و اعتقاد دازیم که وقتی در مقابل حریفی ضعف داریم میرویم و روی ضعفمان کار میکنیم و تحقیق میکنیم که حریفمان چطور توانسته موفق شود، نه اینکه کاری شرم آورانجام دهیم و برای خسارت زدن به ماشین حریف از روی تعمد به او بزنیم. مرتبه اول را میگویبم اتفاقی بود که اصلا نبو، ولی مرتبه دوم که هز کنار زد، فقط کل المانیها را خجالت زده کرد، خوشحالم شوماخر بزرگ هوشیار نیست تا ببیند جانشینش به چه روزی افتاده که چاره را در اسیب زدن به حریف میبیند.
   همگی بدون شک منتظر جوابی بسیار کوبنده از رالف شوماخر باشید.
   به شما دوستی هم که این جواب را نوشتم میگویم، در اروپا و کشورهای غربی شاید داور یا مسئولان یک تیم هوای یکتفر را بیشتر داشته باشند، ولی یک فدراسیون جهانی اگر بگیم اینطور است فقط لطیفه ای تعریف کردیم، جریمه را مسئولان برگزاری دادند، پس لطفا نگین تا دیدن همیلتون اینطوری شد و دیدن فتل قهرمان میشه بهش جریمه اینطوری دادن. اولا همچین کار کودکانه ای در فرمول یک به پنج مورد هم نمیرسد. بعدشم فتل تا زمانیکه اون کار مثیف را نکرده بود نمیتوانست فاصله اش را به زیر دوثانیه برساند.
   ایشکاش این تعصباتتان را نگه میداشتید که اینطور جواب منطقی نشنوید.

   • *king*

    5

    8

    دمت گرم داداش. ???

   • ffan

    5

    1

    Ali.Shafie.Saber
    من خودم فتل رو دوست دارم ولی کاملا قبول دارم که حرکت فتل بچه گانه و احمقانه بود ولی این صحبت که هیچ حمایت و روابط پشت پرده وجود نداره کاملا ساده لوحانست
    2 تا نکته:اول اینکه حرکت فتل به هیچ وجه اتفاق مسابقه ای نبود و عمد به تصادف و ایجاد خطر بود…پس پرچم مشکی و دیسکوالیفای شدن از مسابقه می تونه جریمه اش باشه ولی مدارا کردن باهاش که من فکر می کنم اگر از تیم های پایین جدولی بود اینکارو می کردن و از مسابقه کنار می رفت
    نکته دوم اینکه به محض مشخص شدن پیت اجباریه همیلتون،پنالتی فتل رو اعلام کردند و نذاشتن خیلی بتونه اون جلو دور سریع بزنه که مبادا فاصله اش با همیلتون زیاد بشه
    این جریمه ها بیشتر برای کنترل روند مسابقات هست چون به هیچ وجه قانون ثابت نداره و با بعضیا خیلی نرم تر برخورد میشه(مدمکس یه نمونه)
    خلاصه حرفم اینه که روابط و حمایت پشت پرده همه جا بوده و هست مخصوصا جاهایی که این حجم از پول داره می چرخه…فیا دیگه از فیفا با بیش از 200 کشور عضو که بزرگتر نیست،هست؟الان بلاتر و پلاتینی کجان؟
    پارسال عملا برنی اومده میگه می خواهم همیلتون ببره و کل رسانه ها جوی راه انداختن که رزبرگ خوش شانس بوده و حقش نبوده،در صورتی که خوش شانسی های همیلتون رو هیچ اشاره ای بهش نمی کردن(اسپا و موناکو نمونه اش)
    همین الان هم بری ببینی 2-3 تا انگلیسی دارن post interview فتل رو می خونن و هرهر بهش می خندن و مسخره اش می کنن…نفوذ انگلیسی ها+نفوذ فراری کلا قضیه مشخصیه تو f1،با این تفاوت که رسانه هم دست انگلیسی هاست و هر جوی که بخوان رو براحتی ایجاد می کنن

   • mohseneftekhar

    1

    2

    جدی!!!؟؟؟!!!

   • mohseneftekhar

    2

    0

    چی سروهم کردی جیگرم.

 4. SF70H

  31

  23

  افرین به لوییس کارش در کل عالی بود هم رانندگیش وهم تسلط به خودش بابت اون برخورد اگه من جاش بودم فتل رو زنده نمیذاشتم.ولی به نظرم میتونست بعد اون پیچ یکم شتاب بگیره فکر میکنم یکم زیادی سرعتشو کم کرد.منم اگه جای فتل بودم ممکن بود این اتفاق بیفته و از پشت به لوییس بزنم چون فکر میکردم بعد اون پیچ شتاب میگیره ولی برخورد تایر به تایرش از عمد به هیچ وجه درست نبود

  • F2004

   13

   21

   آفرین به تحلیلت استاد کاری کردی که کلا قید طرفداری فراری و فتل رو بزنم جالبه………….. انزو بیچاره اگه میدونست طرفدارایی مثل تو داره که در کمپانی فراری رو تخته میکرد

   • SF70H

    18

    4

    دوست عزیز اگه بدونی با حرفای مسخرتون چه ابرویی از فراری بردین هرگز همچین حرفی نمیزدی،من به انصاف در ورزش خیلی اهمیت میدم جوان مردی برای من از قهرمانی هم بالاتره فراری یه تیم افسانه ایه لطفا انقدر با بهونه گرفتن ،از راننده ی مورد علاقتون دفاع نکنید که بعدش طرفدار راننده ی دیگه تمام هوادارن فراری رو مورد مخاطب قرار بدن این کارا خیلی زشته.فرمول یک برای شما شاید یه سرگرمی بیشتر نباشه اما برای من فقط ورزش نیست امروز انقدر عصبی بودم که نزدیک بود سکته کنم خیلی حرص خوردم و فقط با قهرمانی فراری لذت میبرم من بی نهایت روی فراری تعصب دارم ارزومه یه روز به عنوان مهندس تو کمپانی و تیم محبوبم انجام وظیفه کنم و همیشه به امید رسیدن به این هذف تلاش میکنم. شما هم بهتره طرفدار فراری نباشی چون فقط ابروی تیم بزرگ فراری رو بردی.

   • iman

    3

    2

    اقای علی از المان با احترام در جواب شما باید بگم که هیچکس کار فتل رو تایید نمیکنه.کاملا بچه گانه بود و بیش از هر کسی خودش متضرر شد و یک پیروزی راحت و شاید امتیازات بسیار مهمی در راه قهرمانی رو از دست داد.ولی من با اطمینان میگم که قصد اسیب رسوندن به همیلتون رو نداشت و یک واکنش عصبی به شیطنت چند باره وهدفمند همیلتون بود.در ضمن خیلی طبیعی هست که بسیاری از دوستان المانی شما هوادار تیم المانی مرسدس باشن واین کاملا طبیعیه

  • F2004

   14

   15

   شروع کننده همه این اتفاقات همیلتون بود اگه زودتر گاز میداد برخورد نمیکردن و شانس اولی خودشو نابود نمیکرد یه نگاهی به گرافیک بندازید accelerateچقدر دیر شروع به پر شدن کرد بعد از این که پیچ16رو رد کرد تازه شروع کرد به گاز دادن درود بر فتل عزیز که دفعه دوم هم که همیلتون میخواست همین حیله رو اجرا کنه با آگاهی کامل از برخورد با همیلتون ناشی جلوگیری کرد

   • SF70H

    8

    1

    خب منم تو کامنت اولم همینو گفتم اما اتفاقی نیفتاده بود بعد از برخورد اول.کسی چیزی نگفت همیلتون اصلا متوجه برخورد نشد زمانی که سیفتی کار وارد پیست میشه همه ی اتومبیل ها باید پشت اتومبیل پیشتاز باشن حالا اتومبیل پیشتاز هرسرعتی که میخواد داشته باشه.فتل احتمال میداد ممکنه همیلتون بعد از پیچ شتاب بگیره خودشم گاز داد اما همیلتون شتاب نگرفت.حرف من اینه چرا وقتی میتونست قهرمان بشه با یه حرکت احمقانه اینهمه دردسر درست کرد ببین بابت این حرکتش فراری چقدر از مرسدس عقب افتاد

  • Ali

   14

   4

   جریمه فتل بیشتر بخاطر حرکت احمقانش بعد از برخورد بود که کوبید به چرخ های همیلتون.یه ذره قوانین رو هم بخونید قبل حرف زدن.جریمه رانندگی خطرناک همینه و اتفاقا جریمش کاملا درست و بجا بود.

 5. hat3cker

  23

  9

  سکو نگرفتن و عقب افتادن فتل هیچ ربطی به فتل نداشت و کاملا اتفاقی بود ، بعد ارز برخورد هم پرچم قرمز شد و اگر ماشینش دچار مشکل میشد هم برطرفش کردن همونطور که دیدیم دور های آخر پشت هم دور سریع میزد و فتل هم جریمه کار کودکانه ای که انجام داد رو پرداخت کرد اون هم به قیمت از دست دادن قهرمانی و حتی سکو پس کسی که از این تصادف بیشتر متضرر شد فتل بود نه همیلتون

  • hat3cker

   4

   5

   *عقب افتادن همیلتون

  • JBjb

   8

   4

   دقیقا دوست عزیز . کاملا درست فرمودید. مشکلی برای عقب ماشین همیلتون پیش اومد توی پرچم قرمز اهدایی چارلی مهندسا برطرف ش کردن و اگر مشکل داشت نمی تونست fastest lap بزنه و اخر مسابقه پا به پای فتل تموم کنه. خود فتل با اون کوبیدن ماشین از پهلو به همیلتون متضرر شد و تاوان داد.

  • Ali.Shafie.Saber

   12

   13

   لطفا از فکرتان استفاده کنید. در پست بالایی هموطنان فتل جوابتان را دادند، که فقط خجالتش برای ما ماندش. تا قبل هز تصادف فتل نمیتونست فاصله اش را زیر دو ثانیه برساند. بعد از اونکار کثیفشماشین همیلتون دیگه ماشین نشد.
   اما جالبه بدانید، نام فتل را گذاشتند، کودکی بود بنام فتل. و جالبه همه المانیها میگن خوب شد میشاییلهوشیار نیست ببیندجانشینش وقتی دید کاری ازش بر نمی اید راه حل را اسیب زدن به حریف میداند. و مناظر جواب بسیار تند رالف شوماخر باشید.

 6. cfz

  11

  10

  جنتلمن به این میگن نه به اون بچه مدرسه ایی!!!

 7. Hossein44

  10

  9

  #خوش شانسی
  #شانس= وتل
  #هد رست

 8. Mostafa

  5

  4

  مرسی ادمین که باوقرار ندادن همه صحبتای همیلتون به بحث و جدل بین دوستان دامن نزدین.

 9. F2004

  17

  9

  همیلتون اگه به اندازه فتل سریع بودی با ماشینی که بدون دی آر اس تو خلا پشت مستقیمی از فراری 23کیلومتر برساعت سریعتر بود سبقت میگرفتی تو سکتور 1و2 فتل مثل یه ببر که گوزن رو میگیره تورو بلعیده بودولی تو سکتور3 تو کفی 0.5ثانیه نزدیکتر میشدیاگه مردی سال بعد به جای رایکونن مسن بیا فراری تا بفهمی که در برابر سریع ترین پسر دنیا عددی نیستی هر کی به این کامنت هر پاسخی بده درواقع به خودش گفته پس حرف بیهوده است

 10. محمد بوشهر

  17

  22

  بی اخلاقی وتل تمومی نداره
  زشت ترین حرکت فصل شاهد بودیم
  حتی طرفدارهای منطقی فراری این حرکت تایید نمی کنند.

 11. mahdi arabi

  11

  2

  در اینکه کار فتل احمقانه بود که شکی درش نیست ولی چرا ازاین منظر به این قضیه توجه نمیشه که اون لحظه ای که قطعات بر اثر برخورد فتل و همیلتون کنده شدن این احتمال وجود داره که فتل فکر کرده مثل مسابقه قبل باله جلوییش آسیب دیده و همیلتون از عمد این کارو داده و فتل دست به همچین کاری زد، من بازم میگم کار فتل احمقانه بود و تاوانشم داد اما احساس میکنم که یه سوتفاهم بود که از برخورد به وجود اومده بود. اینم که بگیم برخورد اول رو هم فتل از قصد زده اوج بی انصافیه

 12. Jigsa

  6

  12

  امروز فتل اخلاق رو كشت، فقط همين

  • F2004

   5

   4

   یه نگاهی به تاریخ کامنتت بنداز امروز نه دیروز معلومه که اصلا مسابقه رو ندیدی تا بدونی فتل بیچاره چی کشید از دست این فیا

   • Jigsa

    2

    0

    من لحظه لحظه مسابقه رو دیدم. از مصاحبه های قبل مسابقه تا مراسم اهدای جام.
    بابت قضیه دیروز و امروز هم دستت درد نکنه، خندیدیم
    فتل 2 بار زد به لوئیس شما دیدی ؟ یا زمان دقیقش رو بگم

 13. Aidin

  7

  7

  کلا فراری فن ها قبول نمیکنن که ماشین لوییس مشکل داشت تا قبل اون برخورد فتل خودشو میکشت زیر دوثانیه همیلتون نمیرسید ولی بعد برخورد همیلتون کلا کند تر از فتل بود کور کورانه نظر ندید اخه دیفیوزرو میشه تو ده دقیقه تعمیر کرد مگه صافکاریه باید کلا عوضش میکردن که وقت نبود اون زیر ماشینو همش با چسب به همدیگه متصل کردن که تیکه تیکه جدا نشه بیفته کلا ماشین لوییس دانفورس عقب نداشت برا همین تو پیچا عقب میفتاد

 14. mike-delta24

  6

  5

  واقعا یکم منطقی باشید، یکم فکر کنید و عقل رو بکار بندازید. قبول کنید که کار فتل بچگانه بود، خیلی.
  این حرکتش در حد راننده شماره یک تیم فراری نبود.

 15. Hesam

  6

  5

  در جواب دوستانی که میگن : کار فتل درست نبود .. به قول خودش تو اون لحظات و تو اون هیجان و ادرنالین هر انسانی از کوره در میره همیشه هم بوده و خواهد بود .. حرکت خوبی نبود چون باعث پنالتی شد و .. ولی حرکت همیلتون کاملا حساب شده و عمدی و زیرکانه بود .. مثل سال پیش که مسابقه اخر روزبرگ و میخواست عقب بندازه .. در هر صورت شیطنت خوش و خواست بکنه و کرد ولی بیشتر ضرر کرد

  • Hossein44

   6

   2

   همیلتون اصن احساس نکرد که وتل دفعه اول کوبوند بهش
   بعد چجوری می تونه……………
   یا امام زاده بیژن

   • SINA

    5

    3

    اره اقا احساس نكرد!!؟اصلاً تصادف!؟
    اون صحبت كنه باور ميكنى
    دوستان اينجا صحبت ميكنن باور نميكنين نه!؟!
    همين خودتون زير پست مسابقه موناكو بود فكر كنم(ك گفته بود دماى چهارچرخ باهم متفاوته)كلى تمجيد كردين ازش،
    متوجه اون ميشه،يا كوچكترين ويبريشن رو احساس ميكنه بعد اينكه يكى بزنه پشتش متوجه نميشه!؟!؟اره!؟!؟!
    ما طرفداراى سب غير منطقى ولى شما طرفدارى هميلتون چى؟؟(حرفش رو نميشه گفت)??

 16. F2004

  3

  2

  من نمیدونم مشکل هدرست هملتون چه ربطی به فتل بیچاره داشت؟

  • Hossein44

   2

   0

   آقای سینا
   به خاطر اینکه به یکی از دوستانم قول دادم جوابتان را نمی دهم
   همین و بس……………………………

 17. immortal

  5

  3

  من بعد کنار رفتن نیکو کلا کامنت نمیدادم…
  الان واقعا دیدن سایت جو واقعا بعد شده..
  ی عده که خودشون بابابزرگ فرمول 1 میدونند فقط بلد بگن از حرف زدن معلوم چند سالته و….فلان زمان یادت نمیاد..بابا مگه مال بابا شما هست فرمول 1 همه از هر سنی حق دارن نظر بدن حتی کسی که 10 سالش هست…همین راننده فرمول 1 10 سال بود اندازه ادم 20 ساله راننده بودن…
  من خودم نیکو دوست داشتم الانم تا حدودی فتل …
  همیلتون راننده عالی هست شکی نیست اصلا بحث نداریم.
  ولی اگه همیلتون فراری بود فتل بنز همین الان نتیجه چی میشد؟؟؟
  واقعا نمیبینید مایشن بنز تو مستقیمی چقدر سریع هست.همیلتون اگه ماشین هاس تورو روسو هوندا الان داشت همین بود؟؟
  اگه بجای بوتاس که فقط هست بزنه ماشین فراری بترکونه و جلو بگیره کسی چیزی نمیگه بهش الونسو فتل مکس و…. بود تو بنز داستان همین بود خدایی منطق خوب چیزی هست ..احترام گذاشتن خوبه به همدیگه…4 ساله بنزه افتاده رو فرمول 1 خدایی…دوست عزیز که میگی فتل شانس داشت …بوتاس نداشت؟؟؟تو خواب نمیدید رو سکو بره…ریکاردو همچنین و..راننده 18 ساله ویلیامز…فتل 4 استارد زد 4 تموم کرد بخاطر حرکتش که همه دیدن اشتباه کرد ولی ما اینجا هستیم کلا 4 صحبت میخونیم و… تو خودشون تو مسابقه جو که هست خیلی چیز که ما نمیدونیم نمیبینیم باید دید چه خبره همیلتون دقیقا بعد اون حرکت همونجا داشت اون کار میکرد بله راننده 1 حق داره ولی ولی همه دنیا میدونند همیلتون استاد جنگ روانی هست….زمانی که با الونسو بود …. سال قبل نیکو مشخص ترین هست…
  دوستان عزیز بخشی از فرمول 1 که نه بیشترش مبلغ که هست …همیلتون بنز برند هستند باید رفتاری که باهاشون میشه فرق کنه مثلا با راننده دیگه…
  خواهش میکنم از ادمین سایت نظر که بی احترامی میشه نظر که دیگران کوچیک میکنند نظراتی که بعضی میگن فکر میکنند ته فرمول 1 هستن به دیگران میگن سنت مشخصه تایید نکنید..
  باز الان ی عده دوستان میان میگن همیلتون همیلتون….خدا کنه سال بعد الونسو بیاد فراری جای کیمی تا بلکه روی منطق دوستان ما ببینیم.شما فرمول 1 میبینید بعد اسمی از راننده فورس ایندیا اکون نمیکنید..اینده دست این نسل هست.یا علی

 18. mershari

  4

  4

  من فقط به تعداد لایکایی که طرفداری فتل تو هر پستشون میگیرن دقت میکنم برام کافیه.
  مرسی ک فرق راننده ی خوب با ماشین خوبو میفهمید دمتون گرم
  فتل تو شکینای پر پیچو خم ک هنر رانندگیه فاصله مینداخت همیلتون با موتور قویتر تو خط. مستقیم فاصله رو جبران میکرد ..
  عجب مرد هنرمندی?واقعا دوست دارم این دوتا تو یه ماشین برابر ببینم اون موقعست که فتل پنجاه درصد خودشم باشه واسه پودر کردن همیلتون کافیه

 19. iman

  5

  3

  لوییز همیلتون سال گذشته مغلوب راننده هم تیمی خودش روزبرگ شد که چندان راننده طراز اولی هم نبود.چند سال قبل هم زمانی که با مکلارن بود مغلوب باتنی شد که اون هم چندان طراز اول نبود.امسال هم که با ماشینی که در کل بهتر از فراری فتل هست فعلا قافیه رو باخته اونم در حالی که کاملا از طرف تیم و راننده هم تیمیش ساپورت میشه و عملا تمام کادر مرسدس در خدمت استاد هستن

 20. Hesam

  2

  3

  جالبه خیلی ها میگن همیلتون نفهمید … همیلتون قهرمان 3 دوره جهان ه بیشتر از من و شما میدونه قوانین چیه .. همیلتون اون حرکت و انجام داده (خیلی زیرکانه ) و بار دوم هم دوباره انجام داد تا موجه جلوه بده که موفق هم بود .. فاصله با فتل کم شده بود و امکان رد شدن فتل بود تیری در تاریکی با دقت رها کرد شاید خودرو فراری و فتل اسیب جزئی ببینه و … کارش هم خوب انجام داد بدون شک ..