موتو جی پی ایران – چهارمین گرندپری فصل ۲۰۱۷ در خرز با برتری سه موتور سوار اسپانیایی به پایان رسید. دنی پدروسا از تیم هوندا رده اول را کسب کرد. مارک مارکز هم تیمی وی رده دوم و خورخه لورنزو از دوکاتی اولین سکوی فصل خود را با رده سومی در خرز کسب کرد.

در ادامه صحبت های پنج موتورسوار برتر گرندپری خرز را مرور می‌کنیم.

دنی پدروسا

دنی پدروسا

دنی پدروسا:

من بخاطر این پیروزی در خرز بسیار خوشحال هستم. در پیستی که من آنرا بسیار دوست دارم، در حضور خانواده و دوستانم، و همه این طرفداران فوق‌العاده.

از این هیجان بسیار لذت می‌برم، بسیار بیشتر از سال‌های گذشته. من در تمام آخر هفته احساس بسیار خوبی داشتم، و تیم به خوبی کار کردند.

ما مسابقه به مسابقه بهتر شدیم و به این خاطر بسیار خوشحال هستم. ما می‌دانستیم ما در موقعیتی بودیم که این مسابقه را پیروز باشیم.

من قبل از شروع مسابقه مقداری تنش و فشار احساس می‌کردم، اما من متمرکز ماندم و در شروع مسابقه همه چیز را رها کردم و تمام تلاشم را برای پیروزی صرف کردم.

امروز شرایط پیست نسبت به دیروز مقداری بدتر بود، و جلوی موتور کاملا سر می‌خورد. من بدلیل دماب بالای امروز تایر جلو را هارد انتخاب کردم، هر چند تایر مدیوم  تایر مورد علاقه‌ام بود. احتمالا سرعت با تایرهای مدیوم بیشتر می‌بود اما به هر حال من از انتخاب خودم راضی بودم.

دنی پدروسا و مارک مارکز - رپسول هوندا

دنی پدروسا و مارک مارکز – رپسول هوندا

زمانی که مارک [مارکز] شروع به فشار آوردن کرد،‌ ما اندکی همانند تعیین خط مبارزه کردیم. من می‌دانستم او خیلی سریع است اما من تصمیم گرفتم که فاصله مابین خودمان را نگه دارم.

کوچکترین اشتباهی باعث از دست دادن جلوی موتور می‌شد، بنابراین مهم بود که با توجه به محدودیت‌ها و بدون عبور از آن برانید.

آخر هفته حیرت آوری بود، و ما می‌دانستیم باید در همین سطح ادامه بدهیم.

همچنین پیروز شدن در سه هزارمین گرندپری در موتو جی پی و ایستادن کنار موتورسوارانی مانند مایک دوهان(برنده دو هزارمین گرندپری در موتو جی پی)  و آنخل نییتو(برنده هزارمین گرندپری در موتو جی پی) افتخار بزرگی است.

مارک مارکز

مارک مارکز

مارک مارکز:

من از کسب رده دوم در خرز خوشحال هستم، در پیستی که در میان پیست‌های مورد علاقه من نیست، و قادر بوده‌ام در آن رقابتی باشم، و مبارزه در سطحی بالا بسیار مثبت است.

امروز دنی [پدروسا] خیلی سریع بود، همانند تمام آخر هفته، چه در پیست خشک و چه خیس.

ما بخش به بخش نزدیک و نزدیک‌تر شدیم، اما راندن با سرعت او مشکل بود.

امروز من تلاش کردم فشار بیاورم، به دنی فشار وارد کنم، اما حتی قبل از مسابقه من می‌دانستم دنی اینجا بسیار قوی است. او همچنین زمانی که شرایط دمایی مثل امروز واقعا گرم هستند، خیلی خوب است.

برای من تایر جلو بسیار نرم است، منظورم این است که، من امروز گزینه سخت تر را انتخاب کردم اما حتی این هم برای من بسیار نرم بود.

من تلاش کردم در سراسر مسابقه تایرها را مدیریت کنم،‌و من فشار آوردم. در انتهای مسابقه من لحظات پرمخاطره‌ای داشتم، بنابراین من چک کردم که ولنتینو [روسی] و [ماوریک] وینالس کجا بودند و به خودم گفتم،‌بسیار خب، رتبه دوم خوب است.

من از نتیجه بسیار خوشحال هستم، تنها چهار امتیاز از صدر جدول قهرمانی فاصله دارم و به مبارزه برای قهرمانی فصل برگشتم. رده ها بسیار به هم نزدیک هستند و همه چیز خیلی جذاب خواهد بود.

ما باید به همانگونه‌ای که تاکنون کار کرده‌ایم ادامه بدهیم. من این تنیجه را به مادرم تقدیم می‌کنم چون امروز روز مادر است.

خورخه لورنزو و مارک مارکز

خورخه لورنزو و مارک مارکز

خورخه لورنزو:

یک سکو در اینجا در خرز، جلوی تمام هوادارانم و بعد از سه مسابقه دشوار، بهترین هدیه‌ای است که من می‌توانستم برای تولد سی سالگی‌ام دریافت کنم.

این نتیجه ای است که نسبت به بسیاری از بردها و امتیازات گذشته،‌ به من رضایت بیشتری می‌دهد، چون بسیار سخت بدست آمد.

صادقانه، من انتظار نداشتم که قادر باشم برای سکو مبارزه کنم، و انتخاب تایر جلو عامل موفقیت بود.

خورخه لورنزو - دوکاتی

خورخه لورنزو – دوکاتی

استارت مسابقه اندکی پر هرج و مرج بود بدلیل تعداد موتورسوارانی که جلوی من بودند اما من به آسانی تسلیم نشدم و باور داشتم که می‌توانم از [یوهان] زارکو سبقت بگیرم و سوم شوم.

چند ماه گذشته سخت بوده‌اند،‌اما مهمترین چیز این است که من همیشه به خودم باور داشته‌ام و تیم اعتماد کامل خودش به من را نشان داده است.

یوهان زارکو و مارک مارکز

یوهان زارکو و مارک مارکز

یوهان زارکو:

من نسبت به عملکرد امروزمان خیلی خوشحال هستم. خرز پیستی پیچیده است و تمام موتورسوارها در تعیین خط واقعا بهم نزدیک بودند و این یک چالش اینجا بود. در شروع مسابقه، من احساسی عالی داشتم و خیلی احساس راحتی می‌کردم، بعلاوه من اعتماد به نفس داشتم.

من قادر بودم از بعضی از موتورسوارها سبقت بگیرم و سپس زمانی که دوم بودم، هنوز احساس خوبی داشتم. هرچند که دوبار نزدیک بود زمین بخورم،‌ که به  مارک [مارکز] اجازه دادم از من سبقت بگیرد و از آن لحظه من نگران بودم که چه اتفاقی رخ خواهد داد.

من دیگر نمی‌توانستم به تایر جلو فشار بیاورم چون من واقعا در تنگنا بودم بنابراین قادر نبودم دو موتورسوار برتر را دنبال کنم. من برای مدت طولانی در رده سوم باقی ماندم، اما زمانی که خورخه [لورنزو] از من سبقت گرفت، با خودم فکر می‌کردم که من می‌توانم این فاصله را مدیریت کنم، با اینحال او در هشت دور آخر از من ثبات بیشتری داشت.

هدف به دست آوردن سکو بود یا تا جایی که ممکن است نزدیک به آن،‌ بنابراین ما امروز کارمان را انجام دادیم. من خوشحال هستم و الان من به خوبی استراحت خواهم کرد و من می‌توانم در مسابقه خانگی، دو هفته دیگر، قوی باشم.

من نسبت به رفتن به لمانس خوشبین هستم شاید به همین دلیل است که چرا من دارم فکر می‌کنم الان همه چیز دارد خوب پیش می‌رود، بنابراین شاید زمان‌های سخت هنوز نیامده‌اند.

بهترین روش برای کنترل فشارهاییکه من در فرانسه احساس خواهم کرد، لذت بردن از همه لحظات، زندگی در لحظه و قدردان کار و تلاش‌هایمان بودن است.

آندره دویزیوسو و ماوریک وینالس

آندره دویزیوسو و ماوریک وینالس

آندره دویزیوسو:

یک نتیجه خوب بعد از یک آخر هفته سخت. همانگونه که دیدید من در حال شروع کردن مسابقه از عقب بودم، چیزی که همه چیز را خیلی پیچیده می‌کند.

هرچند ما خیلی خوب بودیم، اما من شرایط را مدیریت کردم تا رده‌های زیادی را جبران کنم و با آرامش برانم تا  در انتها نتیجه خوبی کسب کنم.

ما تمام آخر هفته را خوب کار کردیم و من نشان دادم که سرعت خوبی داشتم. اما استارت از عقب قطعا هیچ کمکی نمی‌کند و بنابراین من مجبور بودم تلاش بکنم و بیشتر سریع باشم در تمرین و تعیین خط.

من باید به خورخه [لورنزو] تبریک بگویم چون او خیلی خوب در سراسر آخر هفته موتورسواری کرد و نتیجه خیلی خوبی برای خودش و دوکاتی کسب کرد.

3 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید