لندو نوریس راننده بریتانیایی مکلارن اذعان کرده که می‌خواهد روزی هم تیمی مکس ورشتپن در فرمول یک شود و گفت که مشتاق است بفهمد که او چگونه مستقیماً با یکی از بهترین راننده‌های تاریخ مقایسه می‌شود.

در حال حاضر، مکس ورشتپن دارنده دو جام قهرمانی جهان رانندگان فرمول یک تا سال 2028 با تیم ردبول قصد ادامه همکاری را دارد، در حالی که آخرین قرارداد نوریس با مکلارن تا پایان سال 2025 است.

نوریس در پاسخ به سوالی درباره احتمال مسابقه دادن در کنار ورشتپن گفت:

مطمئناً این چیزی است که در آینده مشتاق انجام دادن آن خواهم بود.

می‌توانم بگویم که مکس احتمالاً یکی از بهترین راننده‌های تاریخ فرمول یک است. تا زمانی که به فرمول یک وارد شوم، هرگز با او مسابقه نداده بودم و همیشه در رده های پایین تر بودم.

در کارتینگ، به خوبی او با آشنا شدم. در سال‌های 2012-2013 اولین باری بود که با او ملاقات کردم و آشنا شدم، بنابراین می‌توانم شاهد کارهای او باشم و فکر می‌کنم فقط موضوع این نیست که چون او در ماشین خوبی است، می‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد.

معتقدم مهم نیست که او در چه ماشینی باشد،(در هر جایی باشد) او می تواند در سطح عملکردی مشابهی قرار بگیرد.

شاید نتایج متفاوتی حاصل شود اما در سطح مشابه عملکردی باشد. من فکر می‌کنم در چنین فضایی، کار کردن در کنار چنین فردی عالی است.

همینطور در عین حال می توانم ببینم واقعاً در کجاها توان مقابل با او را دارم. برای فهمیدن چنین چیزی مشتاق خواهم بود.»

لندو همچنین گفت:

مکس را به مکلارن دعوت کردم. بنابراین، اگر او بخواهد هر زمانی بیاید، از او استقبال خواهیم کرد.

کریستین هورنر که صحبت های لندو به او انتقال داده شده بود، بیان کرد:

ببینید، لندو راننده بزرگی است و در این شکی نیست. می‌توانید ببینید که او یک پتانسیل رو به رشدی دارد. اما لندو راننده مکلارن است و شما باید به توافق‌های موجود احترام بگذارید. اما یکی از معدود رانندگانیست که در حال حاضر در این ورزش کارش را فوق العاده انجام می دهد.

البته که ما رانندگان خود را برای سال 2024 تایید کرده ایم. اما در سال 2025، ما یک صندلی خالی داریم و همانطور که می‌توانید تصور کنید گزینه های زیادی وجود دارد، اما در حال حاضر فاصله زیادی تا آن موقع وجود دارد.

60 دیدگاه

 1. EBRAHIM44

  14

  13

  فکر کنم بعد از پرز نوریس رو میارن به جای پرز اما نوریس بیاد ردبول قطعا برای قهرمانی میجنگه چیزی که مکس دوست نداره

 2. Ali.. Ferrari

  13

  4

  اول سلام به همه دوستان.هورنر کاملا درست میگه که فعلا زمان زیادی تا اون موقع وجود داره.موضوعات زیادی هستن که تا اون موقع ممکنه تغییر پیدا کنن و هورنر و مارکو و مکس حتما برای نفر دوم در سال ۲۰۲۵ و بعدش عجولانه تصمیم نمیگیرن.نوریس و چند راننده دیگه شاید الان شایسته تر از پرز برای حضور در ردبول باشن،اما ردبول پرز رو نگه داشته چون کاره درست همینه.ممکنه لزومی نبینن که چون نوریس راننده خوبیه اونو بیارن.بدون شک راننده ای رو میارن که جنجال داخل تیم درست نشه و با آرامش مثل الان هر دو تایتل رو در اختیار داشته باشن.در فرمول یک هم این مثل قدیمی ثابت شده که دو پادشاه در یک اقلیم نمیگنجند.

  • ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

   2

   0

   نوریس همچین هم پادشاه نیست!
   مکس میتونه شکستش بده درسته نوریس هر فصل داره از نظر سطح بالا تر رو بالاتر میره اما ما همتیمی اون رو تو مکلارن میبینیم که همین فصل به جز اوایلش پا به پای نوریس اومده فصل بعد اگر پیاستری بتونه نوریس رو به چالش بکشونه یا شکستش بده البته که به راحتی این کارو نمیتونه بکنه قطعا نظرات ردبولی ها و مخصوصا پی ر مرد پر حاشی ه در مورد نوریس تغییر میکنه.
   با اینکه از هورنر بدم میاد اما این سری اخلاقش عالیه.

 3. Yousef

  26

  16

  ذات فرمول یک
  قبل از هم تیمی شدن
  لندو:مکس یکی از بهتری هاست و رابطه خیلی خوبی با او دارم ماباهم خیلی دوستیم.
  مکس:لندو تنها راننده ای که میتونه با من رقابت کنه و ما دوستان خیلی خوبی هستیم.
  بعد از همتیمی شدن
  لندو:اون خنگ , دغل باز ترین و شرور ترین راننده ایه که تا به حال دیدم.
  مکس:لندو خیلی حسوده و رانندگیش خیلی ظالمانه و خودخواهانه است بهتره به نسکار بره اینجا جاش نیست.

  • EBRAHIM44

   8

   2

   واقعا حقیقت همینه واقعا حرفت درسته دوستانی که دیس دادن نمیدونم نظری غیر از این دارین نمونه راننده ها هم هست که قبل از هم تیمی شدن حرف هایی میزدن و وقتی که هم تیمی شدن ما حرف های دیگه می‌شنیدیم.

 4. شهریار

  12

  0

  من که فکر نمیکنم تا وقتی مکس هست راننده تهاجمی بیارن مکس از هم تیمی بودن با پرز راضیه مگه اینکه مثلا مکلارن ماشین بهتر از ردبول داشته باشه مکس بره مک لارن اونم فکر نکنم تیمی بتونه تا ۲۰۲۶ بهتر از ردبول باشه

 5. Ali.. Ferrari

  10

  0

  خارج از موضوع:فرمول یک قوانین جدیدی رو که تقریبا همش مربوط به ایرودینامیک میشه برای سال ۲۰۲۵ در نظر داره تصویب کنه.حتی خاستن برای ۲۰۲۴ اونو اعمال کنن که چون تیمها خودروی سال بعد رو تا حدی تکمیل کردن،نخاستن به اونها ضرر وارد بشه با انجام این تغییرات.
  مشکلی که دلیل این تغییرات بیان شده،سخت بودن دنبال کردن خودروها هست.بر خلاف وعده های فیا تغییراتی که در ۲۰۲۲ داده شده تا با از بین رفتن باد کثیف دنبال کردن و سبقتگیری راحت تر بشه اما در عمل این موضوع تاثیر چندانی نداشته و اکثر تیمها ناراضی هستن.هوایی که به زیره خودرو میره به کناره ها و عقب پرتاب میشه و این مشکل پیش میاد.حتی در سال ۲۰۲۳ تاثیر این مشکل از ۲۰۲۲ بیشتر بوده.در ۲۰۲۲ این آشفتگی هوا در فاصله ای به اندازه دو طول خودرو در پشت،تنها ۲۰ درصد بود اما حالا در ۲۰۲۳ به ۳۵ درصد افزایش پیدا کرده.قبلا و در ۲۰۲۱ این مقدار ۵۰درصد بوده.تومبازیس گفته در حال مطالعه راه هایی برای ۲۰۲۵ هستیم و برخی از قسمتهای خودرو را شناسایی کرده ایم که باید روی آنها عمل کنیم مثل اند پلیت،کناره کفی،قسمتهایی در اطراف دیسک ترمز.او گفته میتونیم قوانین محدودتری را تصویب کنیم.

 6. Arshia-sh

  11

  0

  این جور حرفا یه پالس هایی که مطمنا با مشورت مشاوران کار بلد راننده ابراز میشه.
  طرف اینو میگه مدیران سطح بالا تو گوشه ذهنشون باقی بمونه شاید، شاید یه روزی این حرف رو به نفعش یا به ضررش استفاده کنن.
  لندو بدون شک جز رانندگان سطح یک که واقعا حقش حداقل چند تا قهرمانی گرند پری بوده ولی هم بدشانس بوده مثل روسیه ۲۰۲۱ هم ماشین رقابتی قابل قبولی بهش ندادند.

 7. Arefmiv

  11

  6

  بنظرم غیر سه چارتا راننده که همه میدونن کیان بقیه راننده های فرمول یک استعداد های تاپن نمیشه بگی کی برتره اختلاف رو بیشتر ماشین ها تعیین میکنن همونطور که پیاستری امسال عالی بوده پا به پای نوریس رفته با اینکه سال اولشه همین آلونسو ماشین ردبول بود قطعا نمیذاشت مکس نفس راحت بکشه یا لکلرک یا همیلتون یا راسل یا… در هر صورت بنظرم سال بعد سطح تفاوت خودرو ها به شدت کم میشه و فصل بهتری میشه.

  • EBRAHIM44

   0

   0

   باید همینطور بشه

 8. IliaLh44

  4

  9

  دوستان سلام انقدر مارکو مارکو میکنید این بود که بیاد با یه حرف نژاد پرستانه عیار تیم ردبول رو مشخص کنه

 9. Shayan85

  8

  3

  سلام ودرود اینکه نوریس دوس داره بدونه چجوری با مکس مقایسه میشه فک نکنم چیزی جز بدی براش بمونه و اینکه تهش میگن از مکس شکست خورد هر چند واقعا راننده خوبیه ولی اینکه لندو بره ردبول منکه شانس زیادی براش نمیبینم که بتونه مکس رو شکست بده ولی قطعا میتونه رقابت هارو جذاب تر کنه چهار تا برد رو از مکس بگیره که همین کافیه فرمول یک رو از این حالت در میاره

  • Milad4424

   6

   14

   چه اعتماد به نفسی داری برادر من
   نوریس با ماشین بسیار بسیار ضعیف تر تو سیلور تو استارت از مکس سبقت گرفت و در ادامه مسابقه هم پا به پاش رفت
   بنظرم هورنر یک سیاستمدار بزرگیه ، هیچوقت نمیاد یک راننده ای مثل نوریس که یه استعداد کم نظیره و دنبال کسب عنوان های بزرگه رو به تیمش بیاره چون تو تیمش رقابت ایجاد میشه و نه مکس اینو دوست داره و نه هورنر ، ردبول یه راننده ی تو سری خور مثل آلبون بنده خدا رو نیاز داره تا هر وقت نیاز داشتن ریسشو خراب کنن تا مکس اول شه

   • farshad.b

    6

    0

    میلاد جان سلام ، حرفت خیلی از حقیقت دور نیست ولی نوع بیانش و اون آخرش که میگی ریس آلبون رو خراب میکنند تا مکس اول بشه !! ، کارو خراب میکنه . هر تیمی میخواد بهترین راندمان رو داشته باشه و الان هم مکس داره میبره و رکورد میزنه و پرز هم با همین فرم نه چندان جالبش در جدول رانندگان دومه ، خوب چی از این بهتر ؟ . ردبول چی میخواد ؟ اینکه بیاد جنگ درون تیمی راه بیندازه و خودش ، خودش رو شکست بده ؟! . قبلا هم مرسدس با بوتاس همین مسیر رو رفته و کاملا هم درست و منطقی بود . بقیه تیمها هم همین راه رو دارند میرن شاید به چشم نمیاد . فراری هم برای آینده و قهرمان شدن دنبال همین فرموله ، نبرد شارل و ساینز هم در ریس آخر برای همین بود . ماشینشون رقابتی بشه یکشون رو کنار میزارند و یکی مثل آلبون توسری خور!!!! رو میارند .( بیچاره آلبون) . مکلارن هم همین الان داره نوریس رو جلوی پیاستری نگه میداره و استراتژی بهتر رو به نوریس میده و ……

   • Max . 1

    9

    3

    نه مثل اینکه شما اعتماد به نفس بالاتری داری که نوریس رو در حد مکس میبینی
    البته که از یه فن همیلتون بیشتر از این انتظار نمیره
    ما فقط لوئیس رو در حد مکس میدونیم و اگه اینجوری که شما میگی باشه نوریس اگه بره مرسدس همیلتون نفس هم نخواهد کشید

   • Milad4424

    6

    1

    من که نگفتم فقط ردبول این کارو میکنه
    همه ی تیما همین کارو میکنن مثلا برزیل ۲۰۲۱ دستور تیمی واسه بوتاس میاد که بزار لویس رد شه
    ردبول هم همین کارو میکنه چون راننده اول تو اولویته
    پس احتمال پیوستن نوریس از نظر من به ردبول کاملا منتفیه
    امیدوارم منظورمه اشتباه متوجه نداشته باشید

   • Shayan85

    5

    3

    عزیز من خیلی چیزارو در نظر گرفتم اون حرفا رو زدم و هر چند سال یک بار یکی مثل نوریس میاد نگران نباش کم نظیر نیست کم نظیر به همیلتون شما میگن به مکس میگن
    ولی هنوز برای مقایسه نوریس برای قهرمانی زوده چون توی شرایطش قرار نگرفته تا بشه عیارشو مشخص کرد بعدشم واقعا فک کردی ردبول و مکس همه چیزشونو توی سیلورستون گذاشتن که میای میگی نوریس پابه پاش رفته ؟به نظرت مکس فشار میاوردو ردبول شیر فلکه رو واز میکرد نوریس همینقدر فاصله رو داش از مکس رد شده توی استار دمش گرم فقط همینو میتونم بگم ولی راننده خوبیه که میتونه با مکس رقابت کنه و اونو به چالش بکشه

   • Saeid 196

    2

    0

    میلاد جان
    با بخش اول حرفات موافقم ولی بخش دوم حرفات کاملا غیر منطقی ه.

   • admira

    2

    0

    اقا بیخیال مکس داغون نا بلد ماشین ردبول یه دکمه اتو داره میزه ماشین خودش اول میشه همیلتون هم تمام قهرمانیهاش ماشین همتیمیشو با بوکسل تا خط پایان میکشید و اول میشد روایط یه مسابقه ماشین همیلتون موتور زده پیاده ماشین از خط رد کرده تا فست هم زده تو همون دور کلا چه تلاشی میکنید برای اثبات همیلتون اگه خوبه که عملکردش معرف خودشه دیگه برای گنده کردنش چرا دنبال تخریب زمین و زمانی

 10. farshad.b

  8

  1

  با سلام ، کاشکی در کنار این نوع اخبار دو تا خبر فنی هم توی سایت کار میشد . مثلا بازگشت پورپوزینگ به مرسدس بعد از اینهمه تلاش و آپدیت ، برای مهندسهای مرسدس دوره پر کابوسی شده . یا خوب بودن ویلیامز در دو پیست قبلی که کاملا هم دو پیست متفاوت بودند و جالب اینکه تقریبا همه آپدیت داشتن ولی ویلیامز هیچ آپدیتی نداشت ! تازه اگر دما کمتر میبود و یا فرمت کوالی ازاد بود نتیجه خیلی بهتری میگرفتند چون توی ریس هارد نو نداشتند و زدودتر از همه پیت کردند . یعنی اخر ریس هارد آلبون چهل دور زده بود که بیست دور آخر هم تماما در دفاع بود از ماشینهایی با لاستیک هفت دور نوتر و امتیاز دی ار اس !! . رانندگی عالی آلبون به کنار ، اینکه ویلیامز توی دو پیست کاملا متفاوت و توی آب هوای کاملا متفاوتر اینقدر خوب شده انهم بدون هیچ آپدیتی ، درکش برام سخته . مهریار جان هم مدتیه که نیست لااقل بهش تبریک بگیم و سوال بپرسیم ازش . پایدار باشید .

  • Yousef

   4

   3

   یه کم شعوری که سالی یه بار هم سایتو نمیبینه کمی از آقای صالحی انتقاد بی جا و علکی داشت از اون موقع آقای صالحی رو تو سایت ندیدم.

   • Siamak

    5

    0

    سلام یوسف جان .
    نه ، علت غیبت مهریار انتقاد دوستان از او نیست . اتفاقا مهریار خیلی انتقاد پذیر و اهل مباحثه است . علت گرفتاریهای شغلی شه که چنانچه صلاح بدونه خودش مطرح میکنه .
    بهرحال وظیفه خودم میدونم که از دوستانیکه بیاد مهریارند سپاسگزاری کنم .

   • farshad.b

    2

    0

    عرض سلام و ارادت خدمت سیامک خان ، تن و روحش در سلامت باشه ما راضییم ، مشکلات کاری که دل و دماغ برای ما هم نذاشته . سلام بنده رو بهشون برسانید و مشتاق حضور ایشان و دیگر دوستان در جمع هستیم .

   • Siamak

    3

    0

    سلام آقا فرشاد عزیز .
    لطف و مرحمت همیشگی شما به این حقیر و مهریار مسبوق به سابقه است . برقرار ، سلامت و مانا باشید بزرگوار .🙏🌹

   • Yousef

    2

    0

    ممنون سیامک جان که گفتی حتما بهشون سلام برسان.

 11. Amin44

  10

  0

  غیر از دو راننده که می‌دونیم کیا هستن هیچ کس حریف مکس نمیشه
  اینکه ماشین توی رکورد های این روزا بیشترین تاثیر رو داره قابل کتمان نیست اما خیلی ساده لوحانس که فکر کنیم هر کی از راه برسه می‌تونه تو ماشین ردبول مکس رو به چالش بکشه.
  حتی اون دو نفر هم به چند مسابقه نیاز دارن تا با ماشین آشنا شده و ۱۰۰ درصد رقابتی بشن.

  • EBRAHIM44

   5

   0

   یکی همیلتون اون یکی نکنه منظورت لکلرکه 😐

   • Shayan85

    1

    0

    نه بابا 😐منظورش استرول

   • Amin44

    3

    8

    بله قطعا لکلرکه و بنظرم توی شرایط کاملا برابر از هر نظر، لکلرک از لوییس و مکس هم می‌تونه سریعتر باشه

   • Yousef

    4

    6

    لکلرک تو تک دور فوقالعاده ست ولی تو سرعت مسابقه ای به نظرم جای بحث داره باید بازم بهتر بشه تا به مکس برسه تو مدیریت مسابقه تا حالا که در حد یه قهرمان کارو درنیاورده.

 12. Shayan85

  2

  3

  اقا منم دوست دارم روزی با مکس همتیمی شم فقط موریس که دوست نداره مثلا بریم با مکس سالن بگیریم بگیم همیلتون هم بیاد دوتاشون یار بکشن موریس رو هم به مکس میگم بکشه خوبه ؟؟
  الونسو هم واسته داور

 13. VETTEL FAN5

  4

  3

  لندو قطعا نمیاد ردبول راننده دوم میخواد چیزی که پرز هست وقتی که مکس تو مسابقه نیست بردو واسشون بیاره که چکو هستش چیزی شبیه به بوتاس در مرسدس
  قطعا ردبول نمیخواد مثل مرسدس۲۰۱۶ بشه و قطعا مکس دخالت داره در انتخاب راننده مکس الان یکی از قدرت ها در ردبوله و همه چیز با تصمیمشه مثل الونسو بعد بازگشتش به مکلارن

  • EBRAHIM44

   4

   13

   Max .1
   دوست عزیز اول اینکه نوریس در حد مکس و همیلتون نیست درست.
   ولی مکس درحد همیلتون! مکس حالا حالا ها باید خودشو نشون بده تا در حد همیلتون باشه در اینکه مکس راننده فوق‌العاده ای شکی نیست.

 14. EBRAHIM44

  1

  5

  Shayan85
  اون وقت از چه لحاظ لکلرک قابل مقایسه با مکسه تو کل فصل فراری بد عمل کرده الان تیمه چهارم هستن تا اینجای فصل هم که کار خاصی انجام نداده اگر ما همیلتون رو با مکس مقایسه میکنیم چون این دو افتخاراتی کسب کردن نمونه رقابتشون هم ۲۰۲۱ که با آخرش کاری ندارم.

  • Shayan85

   4

   3

   ابراهیم عزیز لکرک از لحاظ توانایی استعداد از مکس بیشتر نباشه کمتر نیست از همون دوره کارتینگ رقابت بین این دوتا بوده بقیه سیاه لشکر این دوتا بودن(بین هم نسلی هاشون) تا الان فقط مکس ماشین بهتری داره و تیم بهتر اینکه لکرک به اندازه مکس و همیلتون نبرده دلیل بر توانایی کمترش نمیشه حتا یه جاهایی بهتر از هردوتای اینا عمل میکنه بله شاید بگی اشتباهاتاش زیاده ولی یه بخشی از رانندست اما اکثر اون به تیم و ماشین بر میگرده این سوال رو از کل ساین میپرسم ایا مکس این دغدغه رو داره تو طول مسابقه :کی موتورش میاد پایین کی گند میزنن به استراتژی کی پیت استاپ خراب میشه این اخر هفته ای میتونم به ماشین اعتماد کنم و نهایت پوش رو اعمال کنم قطعا نه ولی لکرک همه این هارو داشته چند تا برد صد رو فراری ازش گرفته چند تا سکو؟چه قدر امتیاز ؟این تفاوت بین مکس و لکرک که یکی مثل شما بدون داشتن اطلاعات کافی از لکرک و فراری میای این حرفارو میزنی لکرک رو از 2019دارن با مکس مقایسه میکنن کارشناسای فرمول یک اینکه شما میای میگی چجوری مقایسش میکنی میتونی بری حداقل یه سرچ بزنی رقابت بین این دوتا رو ببینی چجوری مقایسشون میکنن بعد بیا بد چارلز رو بگو

   • EBRAHIM44

    2

    1

    اتفاقا رقابتشون رو دیدم مشکلات تیم هم دلیل نمیشه بدتر از تیم مرسدس هم مگه هست همیلتون چجور اینقدر از هم تیمیش و فراری ها فاصله باز کرد با این ماشین w14که تراکتور بگیم بهتره.
    جدی ترین رقابت های مکس و لکلرک توفصل ۲۰۲۲ بود که بیشتر مکس پیشتاز میشد از اینکه لکلرک راننده خوبیه شکی نیست منظورم اینکه جای پیشرفت داره اگه فراری ماشین رقابتی بده بیرون تنها کسی که میتونه مکس رو به چالش بکشه لکلرکه.

 15. EBRAHIM44

  0

  3

  یه بنده خدایی میگفت حرف حق دیس زیاد میخوره تا میتونید دیس بدید😂

 16. EBRAHIM44

  4

  2

  ولی جدا از شوخی انصافا فصل ۲۰۲۲ رقابت نزدیکی اوایل فصل بین ردبول وفراری بود اما تنها کسی که مقابل مکس رقابت کرد
  لکلرک بود ساینز نمیتونست با مکس رقابت کنه اما لکلرک تونست
  به نظرم بعد از ردبول فراری رقابتی میشه مرسدس تا چند سال همینجوری دچار بحران هست نوبتی هم باشه نوبت فراریه.
  اما امیدوارم بنز یه تکونی به خودش بده آبرومون رو بردن همه جا.

  • Yousef

   5

   0

   باور کن نوبتی نیست.ردبول و مرسدس خیلی وقته که بیشتر تیم ها رو به حاشیه بردن .
   فراری هم که سه یا چهار سال یه بار به اندازه یه نیمه فصل رقابتی میشن.

   • EBRAHIM44

    1

    0

    ممنون بابت راهنمایی ولی تیم های برتر بین همین تیم ها میچرخه مگر اینکه معجزه‌ بشه یه تیم که فکرشو نمی‌کنیم رقابتی شه

 17. Ali.. Ferrari

  6

  0

  خارج از موضوع:عکسی از خودروی ۲۰۲۴ فراری دیدم که با خودرویی که برای پیش فصل آماده میشه احتمالا تفاوت چندانی نداره.طبق انتظار سایدپاد شباهت بیشتری به ساید پاد با فلسفه ردبول پیدا کرده.خب شباهت‌هایی به سایدپاد مکلارن داره از این نظر که روی قسمت بالاتری از شاسی قرار میگیره و آندرکاتی بوجود آورده قوسی شکل که فضای مناسبی هست شبیه به استون که برای جریان پیدا کردن هوا زیر سایدپاد عالی بنظر میرسه.تغییر بسیار مهم در خودروی سال بعد سیستم تعلیق جلو و عقب هست.تعلیق عقب پوش رود همراه با با یه گیربکس جدید خواهد بودو سیستم تعلیق جلو پول رود هست شبیه به ردبول و برعکس سیستم تعلیق بقیه تیمها.کناره های کفی دارای جزییاتی مثل برش ها یا قوس هایی هستن که برای کمک به عبور هوا در کانال های ونتوری و جلوگیری از پروپزینگ طراحی شدن.با این تغییرات گسترده بخصوص در سیستم تعلیق حتما بال جلو هم تغییرات زیادی داره که فعلا چیزی ازش معلوم نبود.خودرو در واقع غیر از پاوریونیت کامل تغییر کرده همونطور که واسور قول داده بود.امیدوارم خودروی رقابتی میشه.

  • پوریا

   1

   0

   سلام.اگر ب گفته شما اینجوری تغییر کرده باشعچه پس فراری میتونه جلوی ماشین قوی داشته باشه.متناسب با رانندگیه شارل هست.ردبولم برای مکس همین کارو کرده.

 18. Ali.. Ferrari

  6

  0

  استاینر و ادعای طلب ۹۰۰میلیون دلاری
  مدیر تیم هاس گفته که در سال ۲۰۰۱۶ موقع راه اندازی این تیم قرار بوده تا استاینر سهم ۵۰ درصدی از سهام تیم فرمول یک را داشته باشد و مخالفتی با آن صورت نگرفته.گونتر اینطور گفته که وقتی به جین هاس گفتم درباره این موضوع از او شکایت میکنم با خنده گفته موفق باشی و این موضوع را قبول ندارد.استاینر از علاقه خود به هاس و مدیریت آن گفته و اینکه قبل آن کاری را به این اندازه دوست نداشته و اگر آن را رها کنم سراغ کار دیگری نمیروم،من تمام کارهای این تیم را راه اندازی کردم.از پیدا کردن اسپانسر تا نفرات تیم که اکثر آنها هنوز در کنار من هستند و این چیزی نیست که برای هرکسی در زندگی پیش بیاید.
  تیم هاس تنها تیمی بوده که به سمت فلسفه ردبول نرفت و حالا با وضعیت خوب ویلیامز نگران از دست رفتن جایگاه هفتمی است.در سال ۲۰۲۴ این تیم هم خودرویی با کانسپت ردبول خواهد داشت اما با دوری کردن کپی کاری از فراری.

  • Ali.. Ferrari

   4

   1

   سعی کردم دو سه خبر آماده کنم تا هر چند زمانی بسیار کوتاه هم شده علاقه مندان فرمول یک رو چند دقیقه ای در این تعطیلات همراهی کنیم

   • Yousef

    2

    0

    ممنون علی جان برای خبر خیلی لطف داری.

   • Saeid 196

    1

    0

    علی جان تشکر داداش، لطف کردی

   • پوریا

    0

    0

    دمت گرم سلطان.مشتی هستیو پر طرفدار

 19. Ali.. Ferrari

  1

  0

  لطف داری یوسف عزیز.سعی میکنم بهترین ها باشه چون برای اینجا و همه دوستان ارزش زیادی قائلم

 20. Ali.. Ferrari

  0

  0

  قربانت سعید جان دوست عزیز

 21. ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

  4

  0

  اما مهمترین خبر برای سنگاپور که مربوط به قوانین فنی TD039 و TD018 هست.بررسی بیشتر مهندسان سازمان FIA برای کاهش پروپوسینگ که سال پیش اسپابرای کفی های انعطاف پذیر و پلانک تو کفی وضع شد از اون موقع یسری تیم ها(ردبول،شاید استون و چند تا تیم دیگه)نقاط خاکستری پیدا کردن که قراره این هفته تو سنگاپور اونم جلوشو بگیرن.یسری تیم ها ضرر میکنن از این موضوع اما مقدارش مشخص نیست
  و علاوه بر اون اصلاحیهِ دستور عمل فنی برای بال های انعطاف پذیر جلو و عقب هست.از این موضع هم مرسدس از همه بیشتر ضرر میکنه اما توی قوانین ویرایش شده گفته میشه فراری کمترین ضرر رو بین تیم ها داره و مرسدس هم تو بال عقب که یکی از مهم ترین نقطات ضعفش هم توی این فصل تو محور عقب ماشین بود، ضرر میبینه.بال عقب مرسدس درگ بالایی رو تولید میکنه مخصوصا موقع فعال شدن drs نسبت به فراری،ویلیامز،ردبول و مکلارن.ولی مرسدس توانایی اینو داره که با چند تا آپدیت این مشکل رو برطرف کنه.

 22. ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

  2

  0

  در مورد کامنت ها،نوریس تو سیلورستون استارت بهتری نسبت به ردبول داشت ولی این استارت بهترش به کمک پیشرانه دوست داشتنی مرسدس بود.
  مکلارن تو مقایسه سریعترین دور با ردبول در روز کوالی تو شتاب گیری و رسیدن به سرعت های بالا(ابتدای کفی) برتری داشته نسبت به RB19 و مجموع اینا باعث سبقتش تو استارت از راننده جلوییش میشه.اما اینکه گفته میشه ردبول اگر شیر فلکه رو وا میکرد راحت میتونست جدا بشه این زیاد درست نیست
  تا قبل سیفتی کار مکس ورشتپن تو فاصله ۵ یا ۴ ثانیه ای نوریس بود و اگر سرعتش رو داشتن قطعا بیشتر هم میکردن اما تو اون پیست تواناییش رو نداشتن مکلارن خیلی سریع شده بود و بهترین پیست فصل برای اونا محسوب میشد.
  در مورد نوریس بنظرم خیلی سخته مکلارن همینطوری رهاش کنه نوریس فصل ۲۰۲۶ هم مکلارن میمونه و اگر بتونه اون فصل قهرمانی بیاره ارزشش خیلی بیشتر از این هست که تو ردبول این عنوان رو بدست بیاره!!

  • Arshia-sh

   1

   3

   در مورد سال۲۰۲۶ بهترین کارشناس هم نمیتونه در مورد برتری یه تیم صحبت کنه
   درک درست از قوانین سال ۲۰۲۶ و بحث آیرو دینامیک خ خ در مورد تیم برتر حرف اول رو میزنه.
   در مورد رد بول به نظرم اگه ردبول با هوندا کارش ادامه میداد به مراتب بهتر از شرکت فوردی بود که تازه وارد کار روی پاور یونیت فرمول یک شده.

   • ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

    4

    0

    فورد در گذشته در مجموع ۲۳ قهرمانی رانندگان و سازندگان داشته تو فرمول یک و اینطور که شما میگین نیست!تجربه بالایی تو سری های دیگه موتور اسپورت داره!
    گفته میشه اونا و تیم پاور ردبول از همین الآن دارن توسعش میدن در حالی که قوانین هنوز اعلام نشده.
    من توی کامنت هم گفتم که در صورت بدست آوردن قهرمانی با ردبول و مکلارن که امکانش باشه نوریس قطعا مکلارن رو انتخاب میکنه.
    ۲۰۲۶ از نظر پاور یسری حدس ها میشه زد ولی در کل هنوز زود هست برای پیش بینی چون همین سنگاپور معلوم نیست برای ۴تیم برتر(به حز ردبول)چه اتفاقی قراره بیفته

 23. NICO ROSBERG-06

  4

  4

  کامنت ها رو که خوندم دوتا نکته زیاد مطرح شده بود، فقط به نظرم اومد این و بگم که تنها سه راننده تاپ وجود داره که در حد قهرمانی سال ،با ماشین برابر پتانسیل و شخصیت قهرمانی رو دارن همیلتون و مکس و آلونسو با احترام به فن همه راننده های دیگه باید بگم بقیه حد اقل دوسطح پایین ترند. پس این دعواهای بی دلیل و بذارین کنار،الان نگاه کنین آلونسو با چه ماشینی رتبه سوم راننده گان و نگه داشته ماشینی که در حد تیم پنجم ،ششم سازندگان امساله این خودش سطح مهارت و جنگندگی و شخصیت ترسناک آلونسو رو نشون میده و همیلتونی که ماشینش چند گرندپری اول رسماً از امتیاز گیری خارج بود و الان با اختلاف کم چهارمین راننده گرید امساله.و نکته بعدی که به همین مقاله هم مربوطه و بعضی دوستان بدون در نظر گرفتن فصلهای پیش و اتفاقاتی که بین هم تیمیهای تاپ و حابجاییشون در فصل بعد از اون و تغییر رویکرد تیمها در این رابطه بوده،اومدن و نظری دادن که من شخصاً مختلف اون نظریه ها هستم که بر عکس معتقدم نوریس و مکس هر گز باهم،هم تیمی نخواهند شد همون‌طور که قتل با همیلتون و همیلتون و آلونسو هرگز هم تیمی نشدند(سباستین و لویس) و نخواهند شد.تجربه ثابت کرده هر وقت دو راننده تاپ در یک تیم وجود داشتند مدیریت اون تیم بسیار پیچیده و پر استرس و خسارت وارده به تیم بیش از حد نرمال سالهای قبلش بوده
  پس هرگز در ذهنتمونم ،حتی فانتزی هم تیمی شدن مکس و نوریس و راه ندین.

  • ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

   4

   6

   در مورد آلونسو باهاتون موافق نیستم
   شما فقط همتیمیش رو نگاه کنین اگر استون مارتین یک هم تیمی بهتر برای فرناندو آلونسو میاورد شاید آلوسنو تو تو رده امتیازات پایین تر از هم تیمیش قرار میگرفت.ما قبلا فرناندو آلونسو رو تحت فشار دیدیم(۲۰۰۷).
   فقط تعداد سکو هایی که با این ماشین بدست آورده رو ببینی متوجه این موضوع میشی که ماشین در مجموع تا اینجا دومین ماشین گرید هستش.
   من معتقدم اگر به راننده فراری ماشین رقابتی بدن قطعا میتونه هر کسی رو شکست بده.
   بهونه اشتباهات فردی رو هم بذاریم کنار
   تا الآن کی به شارل ماشین رقابتی دادن؟حالا مشکلات ماشین به کنار،خود گاراژ و تیم پیت وال هم کلی اشتباه داشتن.شارل استعدادش رو داره فقط در جای مناسبی نیست تا این رو نشون بده!
   البته با گام هایی که فراری در مونزا برداشته و صحبت هایی که برای فصل بعد شده امیدوارم ماشینی در شاءن استعدادش بدن.

   • Saeid 196

    4

    2

    در استعداد شارل هیچ کس تردیدی نداره،
    اما ثبات نداره، فعلا کاملا پخته نشده، حالا به هر دلیلی

    همین الان با ماشین برابر نمی تونه مکس رو شکست بده. مکس بسیار کم اشتباه تر و جنگنده تر هستش.

    ممکنه چند فصل آینده با خودروی برتر بتونه قهرمان بشه.

   • NICO ROSBERG-06

    1

    1

    سلام بر شما دوست عزیز، شما آمار و الگوریتم‌ها و تراکشن تیمها در تمرینها و ریش ها رو از اولین ریس نگاه کنین ،اون وقت متوجه میشین که استون حتی همون شش،هفت ریس اول هم جزو دو تیم برتر نبود که بعد از ریس پنجم رسماً مرسدس و فراری نزدیک شدن با آپدیتهایی که آوردن و این آلونسو بوده که در همه ریسهایی که سکو گرفت هم تیمیش غیر از یک رتبه چهارمی بقیش زیر ششم هفتم و معمولا هم خارج از تاپ ۱۰ فینیس کرده یه نگاه و مقایسه کوچیک نسبت ب رده و امتیازات این دو هم تیمی بندازید حداقل مطمعنا متوجه قدرت وسطح رانندگی آلونسو میشین و در ضمن این حرف من رو ذوکارشناس فرمول یک هم راجع بهش یک پادکست یک ساعته رو پوشش دادن. باور کنین اگه یکی مثل سونودا یا سارجنت یا بوتاکس هم تیمی استرول در استون مارتین بود با تمام وجود اون وقت درک میکردین میزان قدرت واقعی استون و جایگاهی رو. استون الان رتبه تیمی که داره ۹۰درصد به آلونسو مدیونه. افسوس میخورم که چنین راننده ای با این. سن و سال و این همه تشنگی چرا نباید لایق این باشه که در یک تیم برتری مثل ردبول یک فرصت دوباره برای قهرمانی بهش داده بشه در جایی که مکس ورشتفن میاد و اون قدر عالی کار می‌کنه که دیگه هیچ راهی برای رسیدن به این آرزو برای راننده ای در سطح آلونسو باقی نمی مونه. امیدوارم فصل آینده استون ماشینی در حد یا حتی نزدیک ردبول بهش بده و اون وقت دوباره یک فصل۲۰۲۱ دیگه اینبار بین مکس و ماتادور خواهیم دید
    و این تقریبا شبیه به یک رویای دست نیافتنی و دور هستش؟

 24. Shayan85

  2

  4

  نمیدونم چند بار باید دلیل ثبات یه راننده رو باید توضیح داد که باز چند نفر میان از ثبات حرف میزنن اقا در مرحله اول تیم باید ثبات رو برای راننده باید ایجاد گنه که فراری به هیچ عنوان توانایی اینو نداره نمونش وتل ورایکونن که قهرمانی داشتن و از خوبای تاریخ فرمول یک اند چه بلایی سرشون اومد؟ مکس هم والا توی این فراری یه هفته هم ثبات نخواهد داشت هیچ راننده ای نخواهد داشت.

  • ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

   3

   2

   کاش یسری کاربرای این سایت همین موضوعی که بهش اشاره کردی رو درک کنن!
   این فراری حتی از فراری زمان فتل و رایکونن هم افت بیشتری داشته.
   همین ورشتپن و نوریس و بقیه هم نمیتونن توی تیمی با این شرایط روند همیشگی خودشون ادامه بدن.