عدم تمایل مارک مارکز به اظهار نظر در مورد اینکه آیا تصمیم گرفته با هوندا در موتوجی پی برای سال 2024 ادامه دهد یا خیر و شایعات مطرح شده در مورد ترک این تیم، احتمال پیوستن او به دوکاتی را تقویت کرده است.

این گمانه زنی که در هفته های اخیر به عنوان شایعه خوانده می شد، روز پنج شنبه در گرندپری سن مارینو شروع به کار کرد و حتی برخی رسانه ها نوشتند که مارکزاز پیش تصمیم گرفته است قرارداد خود با هوندا را یک سال زودتر کنار بگذارد.

اسپید ویک، یک نشریه متعلق به ردبول، ادعا کرد که مارکز به همراه برادرش الکس به عنوان هم تیمی به گرسینی می پیوندد و برند نوشیدنی انرژی زا به عنوان یکی از حامیان اصلی آن خواهد بود.

احتمال حضور مارکز در تیم مستقر در فاینزا واقعی است و این چیز جدیدی نیست. با این حال رسیدن به این معامله بسیار پیچیده‌تر است.

نه رپسول و نه استرلا گالیسیا، دو برند دیگری که مارکز را همراهی می‌کنند، با هوندا در مورد بندهای جدایی به توافق نرسیده‌اند.

مارک مارکز و آلبرتو پویگ

مارک مارکز و آلبرتو پویگ

مارک مارکز از هوندا خواسته…

مارکز از سازنده ژاپنی خواسته است تا طرحی را برای استخدام متخصصان فنی در زمینه های کلیدی موتورسیکلت های امروزی (ایرودینامیک، الکترونیک) به او ارائه دهد و آلبرتو پویگ در حال کار بر روی این لیست است.

پویگ یک هفته فرصت دارد تا کسانی را که فکر می‌کند بهترین‌ هستند را متقاعد کند و پس از آماده شدن فهرست، آن را به مارکز ارائه خواهد کرد.

اما نشانه هایی وجود دارد که حاکی از این است مارکز قصد ادامه همکاری با هوندا را ندارد.

نه قهرمان 8 دوره جهان و نه مسئولین هوندا ریسینگ مطمئن نیستند که نمونه اولیه RC213V که مارک مارکز در روز دوشنبه در میزانو آن را تست خواهد کرد ( نمونه اولیه موتور 2024)، نشان دهنده آن تغییری خواهد بود که موتور سوار اسپانیایی خواستار آن است.

در واقع انجین آن با انجینی که تا اینجای فصل روی موتورها استفاده شده تفاوتی نخواهد داشت.

استفان برادل نیز در روز جمعه سوار آن خواهد شد.

مارک مارکز در پاسخ به سوالات خبرنگاران بیان کرد:

من این موضوع (ترک تیم) را با هوندا در میان نگذاشته ام، فکر می‌کنم فعلاً برای پروژه خوب نیست.

ذهنیت همکاری من با هوندا سازنده است، به دنبال بهترین ها برای پروژه هستم و بهترین چیز در حال حاضر این است که متحد بمانیم و کار را ادامه دهم.

او دیدگاه خودش در مورد شایعات مطرح شده برای پیوستن به گرسینی را اینگونه بیان کرد:

فکر می کنم آنها نیز این موضوع (شایعات) را به همان شکل تفسیر کنند، زیرا چیزی به من نگفته اند.

این یک تیم با تاریخ زیادیست؛ با موتورهایی که خیلی خوبند و برادرم جایگاه عالی خود را در آن پیدا کرده است.

9 دیدگاه

 1. Arefmiv

  2

  5

  خود هوندا هم دنبال پدرو آگوستا هست با توجه به اینکه کی تی ام سال بعد با برد بیندر و جک میلر ادامه میده احتمال انتقال آگوستا به هوندا و رفتن مارکز زیاده. موتور های دوکاتی فعلا دست نیافتنین

  • f.p.e

   7

   0

   اکوستا بزرگترین برگ برنده کی تی ام هست به این راحتی ولش نمیکنن اگه لازم باشه میلر رو بخاطرش راهی میکنن

   • Arefmiv

    0

    4

    کی تی ام قرار داد داره با جک میلر و اسمش هم برای سال بعد هست اگوستا هم قهرمان احتمالی موتو 2 هست و قطعا نمیمونه میاد موتو جی پی حالا کی تی ام یا باید قرار داد جدیدی به اگوستا بده و جک میلر بندازه بیرون که تا الان همچیز گویای موندن جک میلره

   • Armin Van

    5

    0

    به نظرم جالب میشه دوبرادر کناره هم، الکس هم از وقتی اومده تیم گرسینی خیلی نتایج بهتری میگیره، باستیانینی هم تو گرسینی خوب بود رفت تیم اصلی اصن به فنا رفت از مصدومیت هم برمیگرده مثل همین ریس هفته پیش بارسلونا تو دور یک و پیچ یک خودش که هیچ میزنه بقیه رو هم داغون میکنه

  • f.p.e

   4

   0

   درسته کلا وضعیت پیچیده ای برا کی تی ام هست اما اگه میلر نباشه یکی از سوار های گس گس قربانی میشه ولی حتما یه جایی برا آکوستا پیدا میکنن موضوع آینده تیم هست و قطعا اینهمه تقلا و هزینه کی تی ام برای توسعه موتور بخاطر جک میلر یا رایدرهای فعلی نیست چون اونا دنبال قهرمانی ان و میدونن رایدرهاشون مال این حرفا نیستن

 2. f.p.e

  0

  4

  بنظرم معامله تموم شده است هر دو طرف میلی به ادامه همکاری ندارن با این شرایط نه مارکز آینده ای با هوندا داره و نه هوندا با مارکز جدایی به نفع دو طرفه
  و البته دیگه هیچ جایی کامنت ducatiGP نمیبینیم 😂

 3. admira

  3

  13

  روسی هم میتونست چند سال آخر به جای موندن با یاماها ودادن عنوان به مارکز راحت سوار دوگاتی بشه و حداقل یکی دوتا به قهرمانیاش اضافه کنه ولی روسی بر خلاف مارکز تعهد به یاماها و اخلاقی‌ات براش مهم تر بود این نشون میده ماندگاری اسم یه ورزشکار به تعداد عناوین نیست خیلی فاکتور داره که ولنتینو خیلی هاش رو داشت

 4. VETTEL FAN5

  2

  2

  من نمیدونم چرا بعضیا از روسی دفاع میکنن؟؟
  مارکز از همه لحاظ از یه پیرمرد بهتره حتی اگه اوجشونم مقایسه کنیم بازم مارکز بهتره
  مارکز با گاری هوندا همیشه موشک دوکاتی رو شکست میداد
  دقیق یادم نیست اما یک یا دوفصل پدروسا با هوندا اخر میشد مارکز باهمون موتور قهرمان دنیا
  روسی هیچوقت بهتر از مارکز نبوده و نخواهد بود
  اخلاقشم داخل مالزی۲۰۱۵ دیدیم