فراری شایعات منتشر شده در مطبوعات ایتالیایی مبنی بر اینکه متیا بینوتو، مدیر فعلی تیم فرمول یک اسکودریا قرار است با فردریک واسر از آلفارومئو جایگزین شود را تکذیب کرد.

روز سه‌شنبه روزنامه ایتالیایی گاتزتا دلا اسپورت گزارش داد که بینوتو، مدیر تیم فراری، طبق گفته‌های چند منبع درون تیم، در حال خروج است.

فراری رقابتی ترین خودروی خود را در سال های اخیر برای قوانین جدید 2022 ساخت، اما انبوهی از اشتباهات استراتژی و مسائل مربوط به قابلیت اطمینان، چارلز لکلرک و کارلوس ساینز را از رقابت خارج کرد و فراری در عوض مجبور شد برای حفظ جایگاه دوم سازندگان با مرسدس وارد رقابت شود.

به گفته منابع ایتالیایی، افت فراری منجر شده تا جان الکان از اول ژانویه مدیر تیم آلفارومئو را به مارانلو بیاورد.

در بیانیه فراری آمده است:

در رابطه با گمانه زنی ها در رسانه های خاص در مورد جایگاه متیا بینوتو، مدیر تیم اسکودریا فراری، فراری بیان می کند که این شایعات کاملاً بی اساس هستند.

متیا بینوتو پس از مسابقه برزیل در مورد توقف توسعه خودرو گفته بود:

این یک انتخاب نبود. ما به اندازه سقف بودجه پول خرج کردیم.

به همین سادگی ما در سقفش بودیم. [دیگر] فرصتی برای توسعه ماشین وجود نداشت، بنابراین ما در همان جایی که بودیم، می‌مانیم.

اما قطعا ما توسعه خودروی سال آینده را به خطر نمی اندازیم.

اما مطمئناً ما تصمیم گرفتیم که توسعه مدل فعلی را متوقف کنیم، زیرا علاوه بر توسعه، شما باید قطعات را تولید کنید و آنها را به پیست بیاورید. و این هزینه های اضافی بود که ما نمی توانستیم از عهده آن برآییم.

49 دیدگاه

  • Saber Delkhoon

   6

   4

   کمِ کم تا 2 سال دیگه توپْ ماشینِ ردبول رو تکون نمی‌ده، چه برسه به فراری. از اون‌جا که قوانین تا چندین سال بر همین منواله، ردبول یکه‌تازه تا سال‌ها.

   • L.H 44

    4

    2

    کاملا حرف درستی هست
    چون حتی تیم های دیگه در رابطه این گفته بودن

   • Former-Amirali

    6

    8

    بیاین پیش بینی هاتون رو برای سال بعد بنویسید. به نظر من که سال بعد سال مرسدسه ولی نمیدونم از بین راننده هامون کی میتونه بالاتر باشه. اگر راسل همینقدر خوش شانس و همیلتون همینقدر بدشانس باشن که راسل میتونه اولین قهرمانیشو بگیره.

   • Hossein 123

    7

    0

    @امیرعلی

    تغییرات سال بعد از نظر ارتفاع احتمالا برای ما خوب باشه که توتو اینقدر به آب و آتش می زد، اما قطعا جزئیات ریز دیگه ای هم در قوانین هست که مثلا هر تغییری در ترمز برای ما عقب گرد هست.

    حدس من اینه سال بعد هم مکس قهرمان میشه، لوییس و جورج نزدیک هم خواهند بود و برای ۲ تا ۴ رقابت دارند، سازندگان هم ردبول، مرسدس نزدیکش و بعد فراری.

  • Max . 1

   4

   0

   دوستان فرمول یک رو زنده از طریق چه سایتی میبینید
   من تموم سایت های که می‌شناختم قطع شده
   میشه معرفی کنید لطفا
   ممنون میشم

 1. Saeid 196

  4

  6

  امیرعلی وفاداری ت به مرسدس و حمایتت از مرسدس تحت هر شرایطی رو تحسین می کنم.

  اما به نظرم، مرسدس هنوز هم شانس سوم قهرمانی است.

  با احترام

  • Former-Amirali

   5

   2

   ممنون از لطفت، بحث وفاداری نیست. خب طبیعتا علاقه تغییری نمیکنه. حتی اگر یکسال اوضاع اینطوری باشه.
   این هم نظریه البته. ولی اواسط فصل گفته میشد که تغییرات سال بعد هم تا حدودی به نفع مرسدس تموم میشن. ببینیم چی میشه.

  • Hossein 123

   3

   1

   شارل کارلوس؟
   مکس چکو؟

   واقعا این هارو در حد هم می بینید که اصلا رقابتی داشته باشند؟

   سال بعد سنگین ترین رقابت درون تیمی احتمالا مرسدس، مک‌لارن باشند.

   • ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

    5

    3

    سرجیو پرز با اینکه تو تعیین خط کند تر از مکس ورشتپن هست اما روز مسابقه نسبت به ورشتپن توانایی بهتری تو مدیریت داره.مسابقات اول فصل سرجیو پرز خیلی به ورشتپن نزدیک بود.
    اگر ماشین پرز هم توسعه بهتری داشت میتونست رقابت نه تنها بین پرز و مکس ورشتپن بلکه بین بقیه راننده ها هم باشه.
    اما حداقلش دیگه بر همگان روشن شد که ردبول راننده وینگمن برای صندلی دومش میخواد.قطعا در ادامه هم از ورشتپن حمایت بیشتری میشه چرا که ردبول به دنبال تاریخ سازی هست چه کسی بهتر از ورشتپن با دو قهرمانی.

   • yousef

    4

    2

    اتفاقا مکس توی مدیریت لاستیک خیلی خبره شده اینو از ریس آستین و مکزیک میشه فهمید

 2. ayza

  3

  1

  به نظرم بیاین پیش بینیتون رو در مورد ابوظبی بگین ، رقابتی که با یه نگاه سطحی با مشخص شدن قهرمانی مکس و ردبول کسل کنندس ولی پر از جنگه ، جنگ شارل با چکو ، فراری با مرسدس ، کارلوس با لوییس ، اکون با الونسو و حتی لوییس و جورج

  • yousef

   2

   0

   ردبول روی ماشین مکس تست انجام میده پس انتظار زیادی نیست رقابت اصلی بین پرز و لکلرکه و هر دو تیم ماشینارو تا جای ممکن به سبکشون نزدیک میکنه.ارزش دیدن داره
   مکلارن…

 3. mr3455

  4

  3

  W11 هم آرزوست. این چه ماشین مزخرفیه که مرسدس ساخته. واقعا با این طرح ساید پادشون به تمام معنا گند زدن. با این پاوریونیت سال بعدم نمیتونیم رقیب ردبول باشیم. امیدوارم توتو یه چوب جادوشو از آستین دربیاره و با یه کار خلاقانه دوباره مرسدسو به رقابت برگردونه. این پاوریونیت رقابتی نیست. هرچند آیرودینامیکش هم بدردنخوره

  • Hossein 123

   6

   0

   ردبول
   مرسدس
   فراری

   شاید اگه شرایط دمایی و تایر ها به نفع ما پیش بره جای دو تای اول عوض بشه. سلاح اصلی W13 کنترل دمای تایر و ترمز هست، برای تک دور فاجعست ولی وقتی پا به یک استینت ۵۰ دور با مدیوم برسه کسی حریفش نیست.

   • Behzad

    5

    0

    اگر قانون عدم وجود کانالهای درام ترمزها الزامی بشه که احتمالش زیاده تقریبا یکی از بهترین راه کارهای مرسدس در سرعت مسابقه ای و حفظ تایر که بسیار روی اون کار کرده بود از دست میره و بعد از مرسدس ردبول هم از این قانون لطمه میخوره.
    عملا تمام دیتاهای امسال در مورد تنظیمات شاسی و تعلیق عقب و جلو که موجب فرسودگی کمتر تایرها میشد کمتر به کارشون بیاد و ممکنه چندین مسابقه طول بکشه تا به یک بالانس مناسب برسند.
    حتی توزیع وزن خودرو یک چالش جدیده و برخلاف تصورات بسیاری که فکر میکردن این فرسودگی تایر یا نگهداشت خوب اون مربوط به شاسی و سیستم تعلیق بود اما در عمل کنترل هوا و دمای داخل محفظه ی ترمزها که به آیرودینامیک خودرو هم وابسته ست موجب نگهداشت خوب تایرها در مسابقه میشد.
    یک تغییر کوچک در فرمول یک نتایج بزرگی خلق میکنه و درسته قوانین اصلی تا ۲۰۲۵ ثابته اما با این حال تشکیلات تلاش میکنه خودروها نزدیک تر بشن.

   • Hossein 123

    4

    0

    وقتی کامنتت جای اشتباه نشر پیدا می کنه و حتی خودتم نمی فهمی ارتباطش با پیام بالا چیه.

    عذر می خوام. پیش بینی ابوظبی بود.

   • Hossein 123

    4

    0

    @behzad

    باتشکر از کا منت خوب و فنیتون.
    بالاتر یک اشاره ریزی بهش کرده بودم و امیدوارم رخ نده، در این شرایط احتمالا بهترین استفاده رو فراری ببره که با دمای تایر در ریس درگیره، اخیرا سایت فرمول یک هم به این موضوع پرداخته بود و تصاویر جالبی هم داشت دوستان حتما ببینند.

  • Former-Amirali

   2

   2

   بعید میدونم واقعا طرفدار مرسدس باشی. هروقت که اوضاع تقریبا خوب میشه میای آیه یاس میخونی و بعدش دیگه پیدات نیست. همین مسابقه یک و دو کردیم و بعد بازم باید این حرفارو از هم سلیقه هامون بشنویم!!

   • Hossein 123

    3

    1

    رفتار ایشون شاید برای طرفدار های تیمی که اول فصل یکی دو جا به Q3 نرسید یا یسری جا ها از آلپین نمی تونه رد بشه و حالا پشت سر هم چند تا دومی و یک ۱-۲ زده جالب نباشه ولی خب واقعیته!

    مرسدس گفته با توجه به ویژگی های ابوظبی انتظار تکرار هفته قبل رو نداره. هر چند با توجه به ماهیت تک پیت ابوظبی و اون پیت لین کذایی، شاید خیلی هم دست خالی نباشیم، هر وقت کسی با تایر مشکل داره مرسدس یک خودی می تونه نشون بده.

 4. A..Charles16

  8

  4

  مرسدس به شناخت مناسبی از خودروش رسیده.قوانین تغییر یافته که از سال بعد عملی میشن به مرسدس کمک زیادی میکنه تا قویتر از امسال باشه.پیس خودروی ابتدای سال مرسدس با خودروی الانشون قابل مقایسه نیست.اونا حتما با قدرت زیادی رقابت میکنن ۲۰۲۳ و لوییس هم شانس بزرگ قهرمانی و گرفتن هشتمین قهرمانیش هست.
  فراری انقدر درون تیمش سردرگم هست که توان رقابت با مرسدس و ردبول رو نخاهد داشت.فراری نمیدونه چه کسی میتونه اونو رهبری کنه،نه در تیم اتحاد کافی هست نه در گرید قدرت توسعه برای قهرمانی دارن،پس با پیشرفت مرسدس میشه احتمال داد یه رقابت عالی بین اونا و ردبول ببینیم.

  • Former-Amirali

   6

   3

   من با شما موافقم. نکته نگران کننده این وسط راسله. مرسدس واقعا نمیدونه چطور باید این دو راننده رو در شرایط رقابت با یک تیم دیگه مدیریت کنه. همیلتون هم هرچقدر بهتر از راسل باشه بالاخره راسل حداقل تو یک چهارم فصل نتیجه بهتری میگیره و این یعنی اگر مثل 2021 باشه تو مسابقاتی که مرسدس دست بالاتر رو داره لزوما همیلتون نمیتونه برد بیاره و کلی امتیاز از دست میره. از طرفی اگر بخوان با اعمال قدرت دستور تیمی بدن قهرمان آینده خودشون رو از بین میبرن.
   بنابراین قهرمانی هشتم لوییس مگر با ماشین برتر مرسدس به نظرم ممکن نیست. لوییس میتونه به راحتی راسل رو شکست بده ولی وقتی بحث یک تیم دیگه هم باشه اون وقت لوییس باید یک ورژن عجیب غریب از خودش نشون بده تا بتونه قهرمانی رو کسب کنه.

   • Nader_nah

    5

    2

    امیر علی عزیز که شدیداً ارادتمند شما هستم و تمام کامنت‌های شما رو تقریباً می‌خونم اما با این حرف شما خیلی موافق نیستم
    توی همین ریس برزیل لوییس با ماشین آسیب دیده چقدر تلاش کرد برای رسیدن به راسل؟
    با شناختی که از لوییس داریم از نظر من خیلی تلاش نکرد و از اولین برد هموطنش خوشحال هم بود

   • Hossein 123

    5

    1

    جناب نادر رد شدن از همتیمی کار واقعا سخت و بعضا خطرناکیه، خصوصا وقتی هم تیمی شما ۲۴ ساله باشه و تشنه کسب اولین بردش به علاوه اینکه یکی از بهترین استعداد های نسل خودشه.

    حتی بدون این شرایط هم ماشین برابر لاستیک برابر فوق العاده سخت و ریسکیه.

    پس منطقی بود که لوییس خیلی به آب و آتش نزنه تا ۱ ۲ خراب نشه، هر چند حتی نهایت خودشم می ذاشت من شک دارم می تونست.

   • Former-Amirali

    3

    1

    نادرجان از لطف شما بسیار سپاسگزارم
    من خودم هم دقیق مطمین نیستم که تو برزیل چه اتفاقی افتاد.
    اما به هرحال طبیعیه که همتیمی شما هرکی هم باشه بالاخره تو دو سه تا مسابقه پیش میاد که ازتون بهتر باشه، حالا چه برسه به اینکه طرف راسل هم باشه. منظور من این بود که یکم کار سخت تر میشه.

   • Nader_nah

    0

    3

    عرض ارادت جناب حسین خان بزرگوار
    بله بنده با فرمایشات جنابعالی کاملا موافقم که سخته اما نشدنی نبود
    و اینکه اصلاً قصد ضعیف شمردن راسل رو نداشتم و شخصاً به آینده این پسر خوشبین هستم اما در مقابل همیلتون ….

   • ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

    0

    1

    نادر لاستیک لوئیس حدودا ۱ یا ۲دور کهنه تر از راسل بود و راسل توی هوای تمیز رانندگی میکرد.
    ماشین لوئیس آسیب دیده هم بود.

 5. Nader_nah

  7

  1

  من واقعاً درک نمی‌کنم که چطور میشه شخصی مخاطب فرمول یک باشه و نامحترمانه برخورد کنه؟
  مثل این میمونه که کسی عاشق تنیس باشه و توهین کنه، حالا فن نادال یا فدرر که هیچ اگر طرفدار جان مک‌انرو هم باشه بازم نمیتونه
  مخاطب بنده فن‌های ردبول یا مرسدس یا تیم خاصی نیست، ما از فن‌های تیمها و رانندگان متفاوت برخوردهای ناشایست زیاد دیدیم
  دوستان تمنا می‌کنم فرمول یکی واقعی باشید

  • Former-Amirali

   7

   7

   خداروشکر شخص متخلف بعد از دوسال بی احترامی بن شد. دست ادمین عزیز درد نکنه و واقعا ممنوشم.
   متاسفانه وقتی تعداد مخاطبین یک ورزش میره بالا طبیعتا از قشر عصبانی تر جامعه هم طرفدار جذب میشه. تو این چندسال با این فیلم هالیوودی که فیا از مکس درست کرده بالاخره مقداری طرفدار جذب شدند و توشون اینطوری هم از آب در میاد.

   • Ali🦁1

    5

    9

    امیر علی
    دقت کردی خودت هم دست کمی نداری از
    بی احترامی و متلک به مکس و طرفداراش.؟
    تو این چند سال چندین بار دیده شده ازت همین کامنتت هم بی احترامی نشون میده به مکس و طرفداراش.
    حالا خوبه خودت هم سابقه بن شدن داری و ایراد می گیری.
    این بهت بگم مکس اینقد فن داره دور دنیا که نیازی به مقدار گفتن شما نیست.

   • Ali🦁1

    4

    9

    تو این دو پست انواع و اقسام توهین و صفت بد به مکس داده شد از طرف فن های که پیداشون نبود بخاطر بردای مکس و الان فقط آمده بودن مکس تخریب کنن، حتی ما طرفدارای مکس هم ازش انتقاد کردیم و از عمق ماجرا تصمیم مکس با تیم خبر نداشتیم ولی حالا مشخص شد که چکو جدیدأ مصاحبه کرد خودش پشیمون شده از حرفاش در رادیو که اول باید میومد نظر مکس سوال می کرد واقعیت می فهمید بعدش میرفت هر
    مصاحبه ای می خواست می کرد راجبش.

   • yousef

    3

    6

    گناه مکس برای فنای مرسدس اینه که داره همیلتونو بازنشسته میکنه.
    نظر فنای فراری که طبیعتا بی طرف هستن در قبال مکس با اختلاف خیلی منطقی تره.

   • yousef

    3

    1

    عذرخواهی میکنم فن های همیلتون نه مرسدس

   • Former-Amirali

    5

    2

    متاسفانه یوسف جان کور روزهای خوبی و بینای روزهای اختلاف. یعنی نمیبینی که به دفعات گفتم مکس اگر همین روند رو ادامه بده جزو پنج راننده برتر تاریخ فرمول یک میاد، نمیبینی که به دفعات گفتم فرم 2021ش بی نظیر بوده و نمیبینی که گفتم بعضا از رانندگیش لذت میبرم ولی اینجا که راجع به یک طرفدار عصبیش صحبت کردم با یک برداشت عجیب و غریب حرف من رو به خود طرف برگردوندی. (هرچند الان به شدت از خودش هم عصبانی ام برای برخورد برزیل)
    اون حرفی که راجع به همیلتون زدی رو هم چون میدونم به خاطر ناراحتی گفتی جدی نمیگیرم. ولی امسال اصلا ایا همیلتون ماشین رقابتی داشت که مکس بخواد بازنشستش کنه؟

   • Former-Amirali

    3

    3

    نمیدونم چرا کامنتم غیب شد. خلاصه که من به اندازه کافی از رانندگی مکس تعریف کردم که الان شرمنده عقل خودم نباشم. تو چرا اون مواقع هیچی نمیگی و الان که راجع به طرفدارش صحبت کردم صدات در میاد یوسف؟
    درضمن آیا اصلا امسال همیلتون ماشین رقابتی داشته که قهرمانی مکس بخواد بازنشستش کنه؟

   • Former-Amirali

    2

    1

    علی
    برو ببین تا حالا پیش اومده من به فرشاد عزیز یا همین یوسف بی احترامی کنم؟ اصلا به خودت تا حالا بدون دلیل چیزی گفتم؟
    پس مسیله طرفداری مکس نیست. مسیله اینه که خودتون یک چیزی میگید و توقع دارید جوابش رو هم نگیرید. رانندتون هم همینطور، توقع دارید بعد از تخلفاتش هیچکی چیزی نگه. جسارتا من تواناییش رو ندارم.
    ضمنا بن شدن من به علت این بود که لینک گذاشتم و ربطی به این مسایل نداره. سعی نکن برای مخاطب تازه وارد جوری القا کنی که انگار من چیکار کردم که بن شدم.

   • Former-Amirali

    2

    1

    علی
    برو ببین تا حالا پیش اومده من به فرشاد عزیز یا همین یوسف حرفی بزنم؟ اصلا به خودت تا حالا بدون دلیل چیزی گفتم؟
    پس مسیله طرفداری مکس نیست. مسیله اینه که خودتون یک چیزی میگید و توقع دارید جوابش رو هم نگیرید. رانندتون هم همینطور، توقع دارید بعد از تخلفاتش هیچکی چیزی نگه. جسارتا من تواناییش رو ندارم.
    ضمنا ب ن شدن من به علت این بود که ل ی ن ک گذاشتم و ربطی به این مسایل نداره. سعی نکن برای مخاطب تازه وارد جوری القا کنی که انگار من چیکار کردم که ب ن شدم.

 6. yousef

  3

  0

  فراری همیشه برای شروع فصل ماشین های خیلی خوبی میسازه مثل ۲۰۱۷و۲۰۱۸یا همین امسال. ظعف اصلی فراری نرخ توسعه در طول فصل هست که به پای مرسدس و ردبول نمیرسه و مارکو هم اول فصل به این قضیه اشاره کرده بود.با تجربه ای که تیم استراتژیست فراری با ماشین های نصل جدید کسب کرده اشتباهاتشون نسبت به امسال خیلی کمتر میشه.من فراری رو بازهم اول سال سریعتر میبینم و ردبول با فاصله بسیار کم یا برابر پشت فراری و مرسدس رو بافاصله بسیار کمتر پشت این دو تیم.
  نیمه اول فصل یه رقابت ۳ تیمه رو میبینیم ولی کل فصل رو بخوام بگم ردبول رو برتر میبینم.و رقابت تنگاتنگ فراری و مرسدس برای رده دوم سازندگان مکس اول چارلز دوم و یکی از مرسدس ها سوم که احتمال اینکه جرج باشه اصلا کم نیست به خصوص با لپ تایم های قوی و پایداری در طول مسابقات.

 7. A..Charles16

  5

  5

  لوییس برای من شخصا غیر از مهارتش در رانندگی،امسال علاقه بیشتری بهش پیدا کردم.دلیلش اینه اتفاقاتی که توی ۲۰۲۱ و رقابت سنگینش با مکس پیش اومد و در نهایت به اون شکل خاص و عجیب، قهرمانی رو ازش دزدیدن،کسی بعید میدونم توی این شرایط میتونست دیگه تو فرمول یک شرکت کنه.ولی لوییس برگشت و کمک خیلی زیادی برای شناخت و توسعه و تستهای دبلیو ۱۳ کرد.راسلم انصافا خوب بود و حاشیه درست نکرد.ولی لوییس یه لیدر فوق العادس.سال بعد من همونطور که بالا نوشتم مرسدس با خودروی رقابتی به گرید میاد از ابتدای فصل و لوییس وقتی خودروی رقابتی داشته باشه و مجبور نباشه تمرکزشو روی ستاپ و کارای جانبی خودرویی نسبتا عجیب بذاره،با تجربه و مهارتش کسی جلودارش نیست و راسلم خودش کمک میکنه برای قهرمانی لوییس حتما چون خودش وقت زیادی داره واسه قهرمان شدن.خیلی حس خوبی دارم که لوییس هشتمین قهرمانیشو سال بعد بگیره.امیدوارم لوییس ابوظبی رو برنده بشه.

  • Ali🦁1

   7

   6

   A.. 16
   فعلأ لوئيس خودش ریکاوری کنه برای سال بعد که باز از رأسل تازه وارد تیم شکست نخوره و اون وقت بگو کسی جلودارش نباشه.
   بعدش هم برد کسب کنه هشتیمی که پیشکش و آخر حست منو کشته✌️.

 8. Amin44

  4

  7

  کامنت ها رو خوندم،مثل همیشه کسانی هستن که موجبات خنده های مرغ پخته رو فراهم کنن…
  کسی اگه شک داره امسال لوییس بهتر از راسل بود و فقط از روی بدشانسی خودش و خوش شانسی راسل،وضعیت جدول به این شکله،باید بگم چیزی از فرمول یک نمیدونه…

دیدگاه خود را بیان کنید