فرمول یک ایران – توتو ولف مدیر عامل اجرایی تیم فرمول یک مرسدس توضیح می دهد که پس از بازنشستگی لوئیس همیلتون، مکس ورشتپن تنها گزینه ای نیست که تیمش می تواند به دنبال جذب آن باشد.

لوئیس همیلتون در حال حاضر تنها تا پایان سال جاری با مرسدس قرارداد دارد. اما طبق مصاحبه هفته گذشته وی در اسپانیا، راننده بریتانیایی همچنان مشتاق است که در تابستان امسال یک قرارداد طولانی مدت را با تیم آلمانی، منعقد کند.

با این حال مرسدس به خوبی از این موضوع آگاه است که در برخی از مواقع باید به آینده نگاه کند و کسی را انتخاب کند که بتواند گام های بزرگتری بردارد و شانس قهرمانی را همچنان برای این تیم حفظ کند.

مکس ورشتپن مدت هاست که به عنوان یک گزینه بالقوه برای جایگزینی همیلتون، با مرسدس در ارتباط است. به خصوص اگر ردبول نتواند سریع ترین ماشین پیست را در اختیار او بگذارد، احتمال جدایی وی از این تیم بیش از پیش قوت می گیرد.

اما توتو ولف معتقد است که در حال حاضر به وضوح گزینه هایی به غیر از ورشتپن نیز، نامزد تصاحب صندلی مرسدس هستند که توانایی خلق موفقیت و کسب قهرمانی را دارند.

ولف در مصاحبه اخیر خود توضیح داد:

شما همیشه به افرادی نگاه می کنید که می توانند در آینده عضوی از مرسدس باشند.

مکس مطمئناً یکی از ستاره های خارق العاده آینده است، اما او تنها نیست. من افرادی را می بینم که رانندگان جوان بسیار خوبی هستند اما هنوز بهترین ماشین را در اختیار ندارند تا برنده شوند.

و از این نظر، خوب است که نحوه پیشرفت و ترقی آن ها را ببینیم.

 

توتو ولف-لوییس همیلتون-والتری بوتاس

توتو ولف همچنان متعهد به بوتاس، آکون و راسل

اگر والتري بوتاس موفق به تمدید قرارداد خود با مرسدس نشود، تیم گزینه های بسیار خوبی در بین رانندگان جوان و آینده دار حال حاضر فرمول یک در اختیار دارد، تا در فصل 2022 با اتومبیل مرسدس در گرید حضور یابند.

اما توتو ولف همچنان مدعی آن است كه مرسدس قبل از آنكه تصميمي در مورد مراحل بعدي بگيرد، كاملاً متعهد است که به بوتاس فرصت دهد تا ثابت كند که مستحق ماندن در تیم است.

مدیر اتریشی مرسدس گفت:

والتری به عنوان راننده ما (فصل را) ادامه خواهد داد و من همیشه به هر دو راننده خود وفادار خواهم ماند و در مورد آینده صحبت نمی کنم.

اما همه ما موظفیم… چگونه می توانم بگویم… نقشه ها را طرح ریزی و ترسیم کنیم. و از این لحاظ باید همه گزینه ها را برای هر دو اتومبیلمان در نظر بگیریم.

از آنجایی که ما استبان و جورج را به عنوان دو گزینه اصلی در نظر داریم، آنها در تصمیم گیری ما برای آینده نقش خاصی زا بازی می‌کنند.

ما همچنین سایر بچه های جوانی که عملکرد قدرتمندی از خود نشان می دهند را نیز زیر نظر داریم. اما امروز فقط به گفتن این مطلب بسنده می کنم که برای من فقط دو راننده وجود دارد که به آن ها متعهد هستم؛ والتری و لوئیس.

 

توتو وولف و لوئیس همیلتون

توتو وولف و لوئیس همیلتون

در تمجید لوئیس همیلتون

توتو ولف همچنین به وضوح نشان داد که حرفی به جز تمجید از آنچه که همیلتون برای مرسدس به ارمغان آورده، ندارد و توضیح داد که حضور این راننده بریتانیایی برای موفقیت تیم ضروری است.

وی ادامه داد:

لوئیس برای همیشه با مرسدس خواهد بود. او امروز بخشی جدایی ناپذیر از تیم است. او به بهبود عملکرد تیم کمک می کند و از همه افرادی که در تیم کار می کنند شاخص تر است و نقشی اساسی در موفقیت ما دارد.

او با ماشین ما مسابقه می دهد. لوئیس و والتری در آخرین خط حمله ما قرار دارند و به همین دلیل امروز حضور او برای ما ضروری است.

87 دیدگاه

 1. reza

  27

  2

  حضور اکون تو مرسدس هم بنظرم جالب خواهد بود
  استبان و جورج
  باحال میشه :))

  • mahdi.doroudi

   21

   5

   دوستان رومن گروژان تایم یک ایندی کار رو زد😍😍

   • Amir5

    15

    4

    خب این نشون میده که چقدر رومن رانننده خوبی بوده

   • 🏁Parsa16

    18

    6

    لطفا ایندی کار رو با فرمول یک مقایسه نکنید

   • @sebvr

    30

    1

    یادمه سید علی حسینی عزیز یه حرف قشنگی زده بود گفته بود : رومن گروژان راننده ی فوق العاده سریعی هست حتی از لوییس و سب سریعتر ولی هرگز یه راننده ی خوب نیست ! رومن سبک رانندگی بهینه نداره ! سریع بودن دلیل بر بهتر بودن نیست !

  • 🏁Parsa16

   13

   16

   تفسیر عکس اول
   توتو به مکس:😢😩پسر جان به هورنر بگو دست از سر ما برداره،به خدا دوسال دیگه از فرمول یک میریم پشت سرمون رو هم نگاه نمیکنیم😥😖
   مکس بعد از پنج ثانیه :😁باید بهش فکر کنم😜🙄
   حرف توتو تو دلش :🙁😞هیچ وقت فکر نمی کردم این بچه بیاد برای ما شاخ بشه😰😡

   • ابوالفضل

    15

    3

    چی مکس برای مرسدس شاخ بشه 😂 برعکس گفتی مکس الان داره گریه میکنه و به لوییس میگه برو دیگه بزار حداقل یه قهرمانی داشته باشم

   • 🏁Parsa16

    7

    4

    نه منظور تفسیر این بود که هورنر و فیا قوانین رو به ضرر مرسدس نکنن

  • رضا سلطانی

   3

   8

   بوتاس امسال رفتنی است! شک نکنید!
   و به نظرم احتمال حضور راسل بیشتر از اوکون است

   • محمد

    4

    1

    دربی رو ول کن؛ 2 هفته فاصله افتاد هم بخاطر عید فطر خوب شد و هم بخاطر اینکه خیلی زود میاد.
    تعیین خط پرتغال و اسپانیا نرسیدم

  • Milad SV5

   4

   16

   اوکون از برنامه مرسدس کلا خارج شد
   ( سر اتفاقات تایر های 2019 و جلسه تیم ها و فیا که عملا بنز اوکون رو داد رنو تا رای رنو عوض بشه که اتفاقا شد )

   مرسدس هم بوتاس رو بده بره
   بسه دیگه
   تا کی میخوان این مفت خور رو نگه دارن
   طرف ۵ ساله بهترین ماشین تاریخ زیر پاشه
   بردهاش هنوز دو رقمی نشده

   • Abbas

    8

    1

    مفت خور آفرین ب ادبیاتت،شما چرا از بودنش اتقدر ناراحتی،مشکل شما چیه؟؟

  • Milad SV5

   4

   5

   گزینه احتمالی بعد از راسل
   د ورایس میتونه باشه

   • محمد

    2

    3

    یا شوماخر؟
    چون احتمالا

    برمیگرده

   • محمد

    1

    5

    یعنی بهتر میشه

   • محمد

    1

    5

    زیر احتمالا
    اشتباهاً

    زده بودم

 2. Farzad🏁

  7

  16

  چیزی که از صحبت های توتو برداشت کردم اینه که خیلی دوس داره راننده هاشو عوض کنه و به نظرم تصمیم کاملا درستیه به دلایل مختلف .

 3. mahdi.doroudi

  18

  2

  حضور اکون تو مرسدس و جرج کنارش بنظرم یه ترکیب سمی میسازه خیلی دلم میخواد ببینم عملکردشون با ماشین مرسدس چقدر خوبه !

 4. SeyedAbolfazlTaqavi

  6

  20

  استبان اکون باید زود تر از اینها توی مرسدس می‌بود!!!!!
  به نظرم اگه زود تر میومدی استبان شاید یکی از قهرمانان جهان بود،در حال حاضر راسل گزینه بهتریه با اینکه خودم از اکون خیلی خوشم میاد،

  • Mohsen

   8

   3

   یادمه دو فصل پیش همیلتون سرماخورده بود و حالش مساعد نبود و اکون راننده رزرو مرسدس بود و قرار بود یه مسابقه جای لوئیس مسابقه بده اما لوئیس خودشو رسوند. میتونست مسابقه جالبی بشه مثل مسابقه دادن جورج بجای لوییس اینطوری شاید اخر فصل اکون رو میاوردن جای بوتاس و دیگه نمیرفت رنو چون رقابتی بودنش رو توی فورس ایندیا نشون داده بود و اینکه اهل باج دادن نیست و اینطوری رقابت جالبی رو میتونستیم ببینیم و نقش وینگ من رو بازی نمیکرد.

   • ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

    16

    3

    لوئیس تب ۴۰ درجه داشت اما اون ریس سالگرد ۱۲۵ سالگی مرسدس بود.حالا هر مدیر دیگه ای بود دوست داشت راننده اولش تو اون جایزه بزرگ شرکت کنه نه یک راننده رزرو.
    اگه غیر این بود من یادم نمیاد.

   • mrz_ir

    9

    1

    مسابقه المان 2019 بود فکر کنم
    همون جهنم به معنای واقعی برای مرسدس
    با اون رنگ باحال سفید ماشینشون خیلی حیف شد

  • Mahmood.ghaedi

   10

   4

   بنظر من اگه اکون زودتر از این میومد مرسدس ب احتمال زیاد یکی مثل البون میشد
   اکون تجربه الان نداشت
   و مرسدس جای تجربه کسب کردن نیست

  • Milad SV5

   6

   5

   اوکون ؟؟ قهرمان جهان؟؟!!!

   اوکون راننده خوبیه ولی ابدا در حد قهرمانی نیست
   دو سال که پرز با اختلاف شکستش داد
   پارسال هم جلو ریکاردو حرفی برای گفتن نداشت

   امسال هم در برابر الونسو خیلی اختلاف چشمگیری نداره( یادمون نره الونسو دو سال از اف یک دور بوده و در ضمن جوون ۲۰ ساله نیس)

   • Mohsen

    2

    0

    کاش بهش این فرصت داده میشد، شاید یک لکلرکی ازش بیرون میومد حداقل از بوتاس بهتر می بود. پرز با ختلاف ۱۰ امتیاز شکستش داد، ریکاردو سال دومش بود تو رنو و اکون سال اولش و مثل آلونسو هنوز با ماشین مچ نشده بود.

 5. Erfan

  11

  8

  استبان اکون بعد اون همه خوش خدمتی رفت تو باقالیا حالا حالا هم بیرون نمیاد

  • Mohsen

   7

   5

   اکون امسال قراردادش تموم میشه از طرفی آلونسو دوسال قرارداد داره، گسلی هم امسال سال آخرشه شاید بیاد جای اکون. اگه با بوتاس تمدید نکنن و همیلتون با قهرمان شدن بازنشست بشه، سال بعد اکون و راسل رقابت جذابی رو میتونن رقم بزنن

  • Lh44

   3

   3

   هم جورج راسل و هم استبان اکون نمیتونن جلوی مکس رانندگی کنن باید واقع گرا باشیم اگر همینجوری ادامه پیدا کنه نزدیکی ردبول به مرسدسو میگم ، مرسدس با این ترکیب راننده نمیتونه جلوی مکس رو بگیره واسه این کار یکی باید مثل لوییس با مکس رقابت کنه یک فرد فوق العاده خون سرد در مسابقه فوق العاده کم اشتباه و البته سریع که جورج و اکون فعلا همچین چیزی رو ندارن اون تک مسابقه رو هم در نظر نگیرین دوستان اون پیست خیلی پیست ساده ای بود جورج تو فاصله 6ثانیه ای ولتری حرکت میکرد کجا لوییس تو اون فصل با این فاصله از ولتری حرکت میکرد ؟ و از همه مهم تر مکس تو اون ریس DNFشد پس نمیشه مقایسه کرد.
   به نظرم این باید مرسدس باشه که اولین قهرمانی رو به مکس هدیه بده و راننده دوم هم واقعا چیزی نمیدونم

 6. @sebvr

  24

  3

  بال عقب ردبول : خب توی مسابقه ی کاتالونیا هممون دیدیم که ردبول از یه بال عقبی استفاده کرد که یه جورایی متحرک بود و باعث میشد که ردبول توی کفی ها سرعت خالص بیشتری نسبت به قبل داشته باشه و عملکردش توی پیچ ها هم بهبود ببخشه حالا دلیل این سرعت بیشتر چیه و اصلا چطوری ردبول با این انعطاف بالایی که داشت چطوری از تستی که برای تعیین انعطاف بود رد شد ؟!
  ما توی بال عقب دو تا حالت اصلی داریم که یه حالت توی پیست هایی به کار میره که نیاز به قدرت ایرودینامیکی زیادی دارن مثل موناکو ! مثلا توی موناکو تیم ها معمولا خودرو هاشون رو با بیشترین زاویه حمله تنظیم میکنن تا بیشترین راندمان رو از بالا عقب خودشون بیرون بکشن . توی این حالت بال عقب بیشترین تماس رو بال هوا داره و همین باعث میشه داونفورس بیشتری تولید کنه و عملکرد بهتری داشته باشه
  توی حالت دوم بال عقب با کمترین میزان داونفورس هست که برای سریع بودن توی کفی به کار میره مثل پیست مونزا که بال عقب با کمترین میزان تماس با هوا و کمترین داونفورس تولیدی استفاده میشه
  حالا اگه دقت کنید حالت اول برای عملکرد بهتر توی پیچ استفاده میشه و حالت دوم برای سرعت بیشتر توی کفی ! حالا ردبول کاری کرده که بال عقب توی پیچ {{البته نه خیلی }} به حالت اول تبدیل بشه تا توی پیچ عملکرد بهتری داشته باشن ! و توی کفی ها که نیاز به سرعت کفی بیشتری هست بال عقب تبدیل به حالت دوم میشه و این باعث میش یه تایمی رو ردبول نسبت مرسدس کسب کنه و یه دور بهینه رو به ثبت برسونه !
  حالا بال عقب ردبول هر چقدر سرعت بیشتر میشد سطح تماسش کمتر میشد و این باعث میشد هر چی از کفی میگذره سرعت ردبول افزایش پیدا کنه ! و در قبل تیم ها از قطعات ایرودینامیکی متحرک استفاده میکردن ولیکن الان این بال عقب خیلی انعطاف نداره و فقط در حد یه انعطاف کوچیکه و همین انعطاف کوچیک مکانیزم بالا رو در بر میگیره ! ولی انعطاف ردبول برای این قطعات نیست بلکه برای اینه که توی کفی بال عقب به سمت محور عقب متمایل میشه و هر چقدر از کفی میگذره این تمایل بیشتر میشه و باعث همه ی این اتفاقات کل مکانیزم اصلی بال عقب هست نه قطعات اون ! پس به خاطر همین ردبول تونست از تست اون قطعات در بره !
  اگه ردبول بازم بتونه از این نوآوری استفاده کنه به هر حال برتری خاصی نخواهد داشت چون تیم های دیگه هم میتونن ازش استفاده کنن و برتری ردبول یه جورایی خنثی میشه ! هر چند بعید میدونم اصلا ردبول بازم بتونه از این نوآوری استفاده کنه ! در هر صورت باید دید ….
  اینم بود یه توضیح کوتاه در این باره امیدوارم خوشتون اومده باشه ممنونم

  • 🏁Parsa16

   11

   1

   ممنونم سب وی آر
   👏💯کوتاه و مفید💯👏

  • Mahmood.ghaedi

   9

   4

   برتری خاصی نمیده
   3 دهم ثانیه تو کفی کمه
   من خودم فکر میکردم نو اوری ولی اصلا نواوری نیست دوست عزیز سال 2014 همین ردبول ازش استفاده کرد توی تایم گیری و تایمشون صفر شد و 19و20 استارت زدن

   • @sebvr

    6

    1

    سلام جناب قائدی !
    منم میدونم نوآوری نیست فقط چون نمی خواستم متن رو طولانی کنم این اسم رو بهش دادم در کل توی این فصل یه چیز جدید بود

   • بیژن

    7

    0

    قبلا فراری ازش استفاده کرده بود .
    طبق چیزی که تو مقاله پست قبل هستش.
    لوییس و مرسدس هم بخاطر همین متوجه شدن چون قبلا دیدن همچین چیزی رو .
    یه تحلیل ویدئویی

   • بیژن

    9

    0

    قبلا فراری ازش استفاده کرده بود .
    طبق چیزی که تو مقاله پست قبل هستش.
    لوییس و مرسدس هم بخاطر همین متوجه شدن چون قبلا دیدن همچین چیزی رو .
    یه تحلیل ویدئویی جالب هم دیدم در مورد بالا عقب ردبول
    مقایسه شده بود بال عقب مکس و لوییز .
    برای هردو خط های عموی و افقی کشیده بودن و از یه زوایه دوربین یکسان از روی ماشین به سمت بال عقب .
    بالا عقب ماشین لوییس کاملا ثابت بود .
    برای ماشین مکس بالای یک سانتی متر حرکت میکرد به سمت پایین در سرعت بالا .
    سرعت که از صد میرفت بالا حرکت بال عقب شروع میشد و هرچه به سمت تاپ اسپید میرفت اندازه حرکت بال عقب ماشین مکس بیشتر میشد تا حدی که براش تعیین کرده بودن .
    یه مورد دیگه هم که بررسی کرده بودن صفر تا ؛ تاپ اسپید چهارتا ماشین آلپین ،ردبول، فراری و مرسدس بود .
    جالبه که آلپین هم زودتر به تاپ اسپید رسده بود هم سه کیلومتر بیشتر بود این سرعت با ۳۱۸ km
    بعد فراری با ۳۱۶ km و
    ردبول و مرسدس هم هردو با ۳۱۵km
    باز جالبش اینجا بود تا سرعت ۲۵۰ km بر ساعت ردبول عملکرد بهتری داشت و تو سرعت بالاتر از ۲۵۰ km مرسدس لگ کمتری داره و با کمترین میزان ارتعاش .
    اونم بخاطر سیستم بازیابی انرژی بهتر مرسدس .
    فراری هم انگار ضعف موتورش رو برطرف کرده و ضعف الانش بخاطر شاسی و ایرودینامیک شونه.

   • @sebvr

    5

    1

    ممنونم بیژن عزیز که مقاله رو کامل کردید
    منم اون تحلیل رو دیدم که یه خط هایی کشیده شده بود ! توی اونجا مرسدس توی ترمزگیری یه مقداری بال عقبش تغییر میکرد و خب این طبیعیه ! ولی ردبول کلا مکانیزمش فرق میکرد و به همین دلیل خیلی تغییر بیشتری توی بال عقبش داشت

   • @sebvr

    5

    0

    اقای قائدی من گفتم که اگه قانونی اعلام بشه چون بقیه ی رقبا هم از این روش استفاده میکنن یه جورایی خنثی میشه و ردبول برتری خاصی نخواهد داشت ..

   • Mahmood.ghaedi

    5

    1

    اگه قانونی اعلام بشه؟
    فعلا ک بهشون زمان دادن ک کمترش کنن اگه اشتباه نکنم تا 20 درصد
    پستی ک سایت رسمی f1درباره همین مسئله کار کرده بخون چیز جالبه
    توش میگه ظبق کدوم بند فیا میتونه تست های بیشتری بزاره و انجام بده
    اگه از نظرشون قانونی بود ک اینکار نمیکردن راحت میگفتن تست گذرونده و ماشین مشکل نداره تازه ی جاهم گفته شده ک خود فیا رو این قضیه زوم کرده بود قبل از اعتراض و گفتن همیلتون و مرسدس
    در کل ک امیدواریم ممنوع نشه شاید اینطوری ردبول بتونه یکم رقابت کنه
    یکم هیجان داشته باشیم چون اگه قرار باشه ردبول نیم ثانیه کند بشه ک دوباره میشه پارسال

   • mrz_ir

    4

    3

    همیشه همینه که یه نو اوری که عمومی بشه همه استفاده میکنن و برتریش از بین میره و فقط سال اول اون تیم سود میکنه
    ولی احتمال غیر قانونی اعلام شدنش خیلی بالاست
    چون در باره دی ار اس که میخوندم تصویب دی ار اس برای خود فدراسیون هم دردسر بوده چه برسه که یه اینجور سیستمی قانونی بشه
    جزو همون مواردیه که مرسدس طرفش نمیره چون ریسک کار بالاست
    ردبول هم زیاد سربسر مرسدس گذاشته و دردسر درست کرده و تو خط اول جنگ روانی با مرسدسه قطعا مرسدس هم دست بردار نیست

   • بیژن

    3

    1

    لطف داری سب وی ار
    من هم استفاده میکنم همیشه از یادداشت وتحلیل هایی که میزاری میخونم همیشه .
    واسه ماشین مرسدس هونطور که گفتی طبیعیه ، چون تو سرعت بالا مواد فایبر جوریه یکم انعطاف داره واسه همین موقع ترمز نشون میده ولی خیلی جزئی .

   • Milad SV5

    4

    2

    این نواوری رو ردبول قبلا هم اورده
    نوز و فلپ بال جلو ردبول از سوزوکا 2012 هم همینطور بود

    بعد برا 2013 بنش کردن

 7. Erfan

  1

  18

  اوکون میتونه کاری که بوتاس برای لوییس انجام میده رو برای راسل انجام بده.

  • Erfan

   12

   4

   اکون مکس رو برده یعنی توانایی برابر شدن با راسل رو هم نداره .)))))))

  • مهدی

   7

   4

   Erfanداداش رو چ حسابی اینو میگی واقعا ب توانایی های اکون شک داری؟
   کاری کنه ک بوتاس برا لوییس. انجام میده؟
   😳😳😳

   • Erfan

    2

    12

    نه مهدی شک ندارم بهش. من خودم اوکون رو توی تیم فانتزیم دارم. ولی فکر نکنم بتونه راسل رو شکست بده.
    نظر شخصیمه و قطعا دوستان بهتر از من میدونن.

  • AmirAli

   8

   1

   واقعا؟
   فینال ucl هم دو سال متوالی هست که در ترکیه قراره برگزار بشه، اونم لغو شد

   • Siavaghsh

    7

    1

    آره تازه این خبر مال چن روز پیشه من الان دارم میگم😁

  • Hamoon

   10

   2

   ب جاش اتریش شد 2بار

   • Erfan

    7

    2

    به نفع ردبول شد

   • farshad.b

    8

    0

    هامون جان دقیقترش اینه که تاریخ ریس فرانسه جلوتر کشیده شد و جایگزین ریس ترکیه شده و بجای ریس فرانسه یک ریس اتریش اضافه شده و یکهفته بعدش اتریش2 برگزار میشه . احتمال تغییر در ریسهای نیم فصل دوم هم خیلی بالا هست و بستگی به شیوع کرونا در ماههای اینده داره ولی فیا خیلی در تلاشها تعداد بیست و سه ریس رو حفظ کنه .

   • Hamoon

    4

    0

    اقا فرشاد ممنون

 8. mojtaba

  6

  7

  به نظرم امسال سال آخر بوتاسه و سال آینده راسل یا اکون جانشینش میشن شخصا فکر نمی کنم اکون آنچنان راننده ی خیلی قابلی باشه شاید از بوتاس بهتر عمل کنه اما به نظرم در حد لکلرک و ورشتاپن نیست شاید راسل انتخاب بهتری باشه

  • mrz_ir

   8

   3

   اوکون راننده پخته تری نسبت به راسل هست از نظر رانندگی
   راسل مثل مکسه درسته راننده سریعی هست ولی یکم بیش از حد بی کله و دردسر ساز و ماشین دی ان اف کنه

   • Max33

    1

    12

    😂😂😂😂😂رفتن رو اعصاب مرسدس نکته بدی از دید ما نیست

   • mrz_ir

    3

    1

    مکس توی 6 سال 24 بار دی ان اف شده
    لوییس توی 14 سال 23 بار 😐
    مکس ماشین دی ان اف کن نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    مکس یچیزی تو مایه های گروژان ولی با ماشین خوب بوده

 9. میلاد

  8

  2

  به نظرم در صورت رفتن هر کدوم از راننده‌های مرسدس، راسل بهترین انتخابی هستش که می تونن داشته باشن. اوکون چه در فورس ایندیا و چه در رنو هیچ وقت ثبات کاملی در تعیین خط‌ها و مسابقه نشون نداد.

 10. Esmaeil_5

  4

  5

  مکس بیاد به مرسدس یا نه قطعا بستگی داره به اینکه راننده احتمالی جایگزین بوتاس برای فصل بعد چجور عملکردی رو از خودش نشون میده و آیا میتونه عملکردی در حد راننده شماره یک نشون بده یا خیر
  راسل سریعه و اوکون هم امسال خیلی خوب شده
  و البته مطمئن باشین ردبول مکس رو هیچ جوره نمیخواد از دست بده

  • Mahmood.ghaedi

   11

   2

   اسماعیل
   مکس راننده حیلی خوب و سریعی ولی مسئله اصلااین نیست ک اون خودش بخواد بیاد مرسدس یا نیاد
   نکته اصلی اینه ک مرسدس اصلا بهش نیاز نداره
   لوییس ک گفته میخواد تمدید کنه
   راسل هم ک دارن مگه ……. مغزشون گاز گرفته وقتی راسل هست برن قرارداد سنگین با مکس ببندن

 11. @sebvr

  6

  2

  موتو جی پی لمانز 2021 : باران میبارد امروز..
  مارکز با اختلاف 6 دهم نسبت به نفر دوم به کیو 2 رسید. یاماها کسی را در ده نفر نداشت

  • Hamoon

   4

   1

   ای بابا 😏

  • بیژن

   3

   0

   هر چهارتاشون جزء ده نفر بودن
   و تعیین خط هم
   فابیو و وینیالس یک و دو کردن
   موربیدلی چهارم و دکتر هم ۹ شد .
   مارکز هم ششم

   • Hamoon

    4

    1

    خیلیم خوب
    دکتر خیلی پیشرفت داشت

 12. رئیسی

  7

  5

  خیلی محترمانه گفته ورشتپن رو نمیخواهیم.

  • Max33

   4

   15

   مسئله خواستن نخواستن نیست،ردبول و مکس جفتشون یه نه گنده به مرسدس تحویل میدادن،از قدیم گفتن سمت گنجی نرو که ماله تو نمیشه

   • پویا اردلان

    2

    4

    نه میگفتن فقط یک حدس است .

    مکس همان بدرد ردبول میخورد. بگذارزد کمی افتخار در کارنامه اش بیاد بعدا اینطور صحبت کنید.

    شما در همین حال وهوا عزیز خوش باش

   • Zeed

    0

    1

    خب اونام که گفتن اون گنجو نمیخوان

 13. @sebvr

  5

  2

  موتو جی پی فرانسه 2021 : یک دو دراماتیک یاماها !
  مارکز 6 ام شد ! ولنتینو 9 ام شد ! و موربیدلی رده ی چهارم رو گرفت !

 14. Majid

  4

  6

  بهترین راننده جوون حال حاضر، لاندو نوریس هستش و ازونجایی که مثل اکون و راسل جنجالی نیست، گزینه فوق العاده ای برای مرسدس. البته که لوییس حالا حالا ها با مرسدس موندگاره.

 15. Max33

  2

  15

  راسل راننده بی پرواییه بهترین گزینس تا حظور لوییس مرسدس دنبال قرار داد سنگین نمیره چون هر راننده برای مرسدس تکمیل کننده لوییسه این سیاست مرسدسه.امیدوارم کنار لوییس افسانه یی البته پلاستیکیش 😂😂😂😂😂 پشت سر مکس استراتژیک های خوبی داشته باشن

  • ali

   5

   1

   اووکی

  • Ali

   7

   2

   باز شما اومدی میزان عقدهاتو بیان کردی؟ مرسدس نیازی به روانی مثل مکس نداره این شخص تعادل نداره موندخ قهرمان شه تا ۲۰۲۲ لکرک و بقیه هم میان 😅😅😅

   • B A H A D O R

    5

    3

    Ali
    قبلا گفتم گربه گوشت نمیبینه و میگه بو میده

    اینان دلشکستگان قهرمانی ان
    شکست خوردگانی که در پی تقلب و قپی امدن میخوان خودشون رو همتراز بزرگان بدونن
    اهای پسر ،مکسی ۳۳ به خودت بیا

   • Max33

    2

    5

    من عقده یی ندارم عزیز ،بر خلاف شما عزیزان که بعد مسابقه ایمولا امپر چسبونده بودید🤣🤣،اخر این فصل میبینی عزیز که کجای کاری و کارین

   • mrz_ir

    3

    1

    ولش کن داداش
    یکشنبه ها حالش گرفته میشه بسشه
    بیا مسخرش نکنیم خوش باشه

  • Mohammad44

   6

   2

   محض اطلاعت لوییس با ۸۲ میلیون دلار که از مجموعه ی مرسدس و اسپانسر ها تامین میشه جز ده تا ورزشکار پردرآمد ۲۰۲۰ بوده طبق اعلام فوربس پس بعید بدون که مرسدس همچین جواهری رو به خاطر مسائل مالی بذاره کنار

   • Max33

    2

    3

    سبک رانندگیش با ماشین مرسدس میسازه،استراتژیک مرسدس رو بهتر از هر راننده دیگه یی پیاده میکنه رو پیست.اخر فصل اگ نبره جایگاهش متزلزل میشه بالاخره سنو شما ببین همین که امادگی نشستن پشت اون ماشین رو داره قابل احترامه

  • Mahmood.ghaedi

   4

   1

   Max33
   پلاستیکی😂😂😂😂😂😂
   معلومه خیلی فشار روته
   این چندتا ریس حسابی بهت سخت گذشته

 16. amirreza

  5

  0

  دوستان نتایج تعیین خط موتوچی پی فرانسه به این صورت
  ۱_کوارتارارو ۲_وینیالس ۳_میلر
  ۴_موربیدلی ۵_زارکو ۶_مارکز
  ۷_ناکاگامی ۸_اسپارگارو ۹_دکتر

 17. Max33

  3

  2

  بهادر عزیز ،پسرک خوشحال قصه احساس نمیکنی این فصل برتری ندارین جدا؟وقعا برات قابل لمس نیست که با پیت استاپ برتری رو بدست میارین،نه تو استارتی که مکس،لوییس رو میخوره🤣🤣اقا یه نظری ۲ خرداد اگ باخت دادید به ردبول بیا یه شام به من بده نظرت چیه؟رفاقتی

  • Lh44

   2

   1

   لوییس اگه پیاده هم مکسو شکست بده بازم یه عده مکس فن هستن که توجیح کنن

  • Zeed

   2

   0

   من حاظرم بهت شام بدم اگه همیلتون باخت و مکس بردکاملا رفاقتی،فقط محض اطلاعت مسابقه فقط تو استارت خلاصه نمیشه

 18. Majid

  1

  0

  فعلا به نظر نمیاد نیاز چندانی به تغییر داشته باشن، دوتا راننده دارند که نزدیک هم تایم می زنن و امتیازات بالایی کسب می کنن. خب دیگه چی ازین بهتر میخوان؟ دوتا دیگه بیارن که حالا کل کل کنن، شروع کنن تازه با ماشین هماهنگ شدن، لااقل لوییس با یک قهرمانی به مرسدس اومد و حتی والتری هم لا ویلیامز واقعا خوب بود و مقام کسب کرده بود حالا دو نفری که مورد نظرند دقیقا چه دستاوردی داشتند که بشه اعتماد کرد. مرسدس ها احتمالا عاقل تر از این حرف هان.