موتوجی‌پی ایرانماوریک وینالس پس از عملکرد نه چندان جالب در مسابقه موتوجی‌پی ترئول اعلام کرد که از عملکرد موتور و تیمش رضایت کامل دارد و حس می‌کند می‌تواند یک جنگنده عالی باشد.

مسابقه موتوجی‌پی ترئول با پیروزی فرانکو موربیدلی از تیم یاماها پتروناس به پایان رسید. فابیو کوارتارارو و ماوریک وینالس که جایگاه بهتری نسبت به سایر موتورسواران تیم های یاماها در جدول رده بندی موتورسواران دارند، در این مسابقه هم نتوانستند بر روی سکو قرار گیرند و یا حتی جزو پنج موتورسوار برتر مسابقه باشند. با توجه به روند فعلی، شرایط بیش از پیش برای موتورسواران یاماها سخت تر شده و رویای قهرمانی از آنان دور تر شده است.

اما ماوریک وینالس در مصاحبه خود پس از مسابقه از عملکرد موتور یاماها که در این فصل فشار زیادی بر موتورسواران آورده بود تعریف کرد. وینالس این مسابقه را رضایت بخش دانست و در ادامه در این باره گفت:

من پس از این مسابقه متقاعد شدم که می‌توانم یک جنگنده عالی باشم. در واقع ما از تنظیمات متفاوتی استفاده کردیم و انتخاب درست تایر ها باعث شد به نتیجه خوبی دست یابیم. ترمز ها و کشش موتور در این مسابقه بسیار خوب بود.

من سعی می‌کنم حداکثر توان خود را ارائه دهم تا در اوج باشیم. در پایان این مسابقه ما بسیار خوب ظاهر شدیم اما اشتباهاتی در اواسط مسابقه باعث شد تا جایگاه خود را از دست بدهیم. در واقع باید عکس این قضیه باشد و ما باید در شروع، قدرتمند ظاهر شویم.

فابیو کوارتارارو و ماوریک وینالس ، موتور یاماها - موتوجی پی اسپانیا 2020

فابیو کوارتارارو و ماوریک وینالس ، موتور یاماها – موتوجی پی اسپانیا 2020

فابیو کوارتارارو: نمی‌دانم چرا همه چیز را از دست دادیم

اما فابیو کوارتارارو به اندازه ماوریک وینالس از عملکرد خود در این مسابقه راضی نبود. کوارتارارو در کنترل موتور خود دچار مشکل شد و نتوانست مسابقه خوبی پشت سر بگذارد.

وی در این باره گفت:

ما از بابت تایر ها مشکلی نداشتیم. زیرا فرانکو موربیدلی با همین ترکیب تایر ها مسابقه داد و پیروز شد. پس تایر ها موردی نداشتند. من می‌خواستم عملکردی مشابه با تمرین چهارم داشته باشیم اما با باز شدن دریچه گاز، کنترل موتور از دست من می‌رفت و این قضیه خیلی عجیب است. من نمی‌دانم چرا اما این عجیب است.

7 دیدگاه

 1. a Ferrari lover

  3

  0

  والا همون قدر تو میتونی جنگنده باشی که بوتاس هست 😅😅😅

 2. behrang 1350

  0

  0

  امسال با غیبت مارک مارکز همه اسب خود را برای قهرمان شدن زین کردند و البته حق هم دارند چون با برگشت مارک مارکز ممکنست کسب قهرمانی خیلی دشوار شود.
  البته من فکر میکنم سال بعد وقتی مارکز برگردد احتمالا چون یکسال از جو مسابقه دور بوده احتمالا آمادگی صد در صدی ندارد و احتمالا MGP سال آینده نیز جذاب و تماشایی خواهد بود

  • محمد

   0

   0

   حتی جذاب تر از امسال?

 3. AmirHosein46

  0

  0

  به نظر من چهار تا موتور سوار یاماها عالی هستند ولی موتور یکم ضعف داره تو آراگون دویتزیوسو در کفی ۳۴۸ km سرعت داشت ولی وینالس۲۳۸ km .

  • محمدحسین

   1

   0

   دوکاتی ها از همه موتورا تو خط مستقیم سریعتر هستن..
   ولی خب این پیچ هاست که تکلیف قهرمانی رو مشخص میکنه

 4. smf@

  0

  0

  سلام دوستان،،،
  یه سوال،، توسعه موتور یاماها امسال با وینالس بود؟؟

  • smf@

   0

   0

   یکی از دوستان اینجا گفته بود توسعه امسال یاماها با وینالس بوده و همین باعث شده یاماها خیلی ضغیف تر از همه موتورهاس
   درست یا غلط بودنش رو نمیدونم
   چند سال توسعه با روسی بود موتور رقابتی تر این بود، امسال خیلی راحت از یاماها سبقت میگیرن ،
   بنظرتون این درسته ؟؟ ایا روسی واسه توسعه دادن از وینالس بهتره ؟؟