فرمول یک ایران – به دنبال ادعای سرجیو پرز راننده مکزیکی تیم ریسینگ پوینت مبنی بر این که انتظار جدایی از این تیم را نداشته، کمی پیش اوتمار سافنور، مدیر اجرایی این تیم در مصاحبه خبری خود توضیح داد که پرز کاملا مطلع بود که جایگاهش در تیم در خطر است.

پرز به واسطه عقد قراردادی سه ساله که در اواسط سال گذشته با ریسینگ پوینت منعقد کرده بود، حضور خود در این تیم را قطعی می دانست. اما در اقدامی نه چندان دور از انتظار مدیران ریسینگ پوینت دیروز تایید کردند که با سباستین فتل به توافق رسیده اند و این راننده آلمانی برای فصل 2021 جایگزین پرز خواهد شد.

سافنور اظهار داشت که ادعای پرز مبنی بر این که احتمال نمی داد که ریسک زیادی برای جایگاهش در تیم وجود داشته باشد، کمی اشتباه است. سرجیو پرز در مصاحبه ای عنوان کرده بود که تا قبل از تماس تلفنی روز چهارشنبه لارنس استرول، مالک تیم ریسینگ پوینت، فکر می کرد که تیم به قراردادش متعهد است و در جلسه های خصوصی نیز بازخورد مناسبی از تیمش دریافت کرده بود؛ اما در تماس روز چهارشنبه با استرول به او گفته شد که تیم از گزینه های موجود در متن قرارداد برای پایان دادن زود هنگام به همکاری با او استفاده می کنند.

سافنور در مصاحبه اخیرش در این باره توضیح داد:

او در جریان تمام تصمیمات تیم بود و در مورد تمام مسائل آگاهی داشت. ما همچنین مدیر برنامه او، جولیان جاکوبی را نیز در تمام مدت از روند کارها مطلع می کردیم. اما این درست است که او چیزی در مورد سرانجام قرارداد ما با فتل نمی دانست. زیرا تا چند روز پیش هیچ چیز قطعی نشده بود.

لارنس استرول و اوتمار سافنور

لارنس استرول و اوتمار سافنور

جایگاه خاص چکو برای ریسینگ پوینت!

سافنور همچنین توضیح داد که مدت زمان زیادی طول کشید تا تیم به این نتیجه برسد که سباستین فتل را جایگزین او کند یا خیر و مسلما این نشانگر اعتبار و جایگاه خاص پرز در تمام مدت حضور او در این تیم است.

وی ادامه داد:

سرجیو پرز راننده خوبی برای تیم ما بود. او یک راننده عالی و سریع است. به خصوص این که روز یکشنبه اشتباهات زیادی از او نمی بینید و در اکثر مسابقات راننده امتیاز آور تیم است. بنابراین تصمیم برای جدایی او از تیم کار آسانی نبود.

من فکر می کنم این مسئله که چه مدت زیادی طول کشید تا تصمیم بگیریم یک راننده، که چهار دوره قهرمانی جهان فرمول یک را در کارنامه خود دارد را جایگزین سرجیو پرز کنیم کاملا بیانگر اهمیت او برای تیم است.

لطفا به این موضوع توجه کنید که چه مدت زیادی طول کشید تا تصمیم بگیریم که قهرمان چهار دوره ی فرمول یک، با تمام تجربیاتی که برای تیم به ارمغان می آورد را جایگزین سرجیو کنیم. اما در نهایت فکر می کنم به خدمت گرفتن تجربیاتی که سباستین در تمام این سال ها در تیم های بزرگ به دست آورده است برای استون مارتین بسیار حائز اهمیت باشد. پس اعتقاد دارم که تصمیم درستی گرفته ایم.

مدیر اجرایی ریسینگ پوینت در مورد نحوه فسخ قرارداد پرز که در تابستان 2019 منعقد شده بود، توضیحی نداد. وی در اینباره گفت:

مفاد قرارداد محرمانه است، بنابراین ما دوست نداریم در این مورد صحبت کنیم. اما تنها می توانم بگویم که در این قرارداد گزینه هایی وجود دارد که هر یک از طرفین می توانند از ادامه همکاری با یک دیگر انصراف دهند.

9 دیدگاه

 1. iman88

  16

  4

  اره جان پول استرول،شما برا قرارداد با سب تردید داشتید!!!یه بچه 4 ساله هم میفهمه این سب بود که دودل بوده.از موقعی که شایعش پخش شد سهام تیم شروع کرد به بالا رفتن.همین الانش که جوهر قرارداد خشک نشده شما کاملا سودشو بردین.”چون پرز ارزش بالایی برایه ما داشته تردید داشتیم”!!اره منم ریاست بانک مرکزی بهم پیشنهاد شد اما سر معرفت بالایی که داشتم به شرکت خون😈خواری که الان براش با یه حقوق کارگری کار میکنم وفادار موندم.اخه منم مثل شما خیلی به اخلاقیات پایبندم 😁

  • Saeedreza

   12

   1

   عجب تحلیلی زدی
   برام لذت بخش بود
   ولی گذشته از شوخی، قرارداده جدید فتل، حتی احتمالا باعث رشد سهام فرمول یک بشه چنانچه سهام فرمول یک در پی خبر جدایی فتل افت کرده بود

   • سامان

    0

    1

    این حرفا کدومه پسر خوب,سهام فرمول یک میدونی چند میلیارد دلاره؟؟بخاطر یک راننده که تاریخ مصرف داره افت کرده؟؟😂😂

 2. SebVettel5

  8

  2

  بهرام خان چی شد بفرما
  ی زمانی هی کل کل راه مینداختی سب هیچ تیمی نمیخواد و آرزوت بود فرمول یک نباشه
  حالا که برعکس سب موندنی شد سریعا تغییر عقیده میدی میگی بفرما
  کار اون فرفری با وتل همون کاری ریسینگ پوینت بوده
  دیگه چه نقشه ای داری نمیدونم ؟؟؟
  البته بی احترامی نباشه در کامنت های اخیرتون متعصب بودین ولی جز تعداد محدود کاربرای منطقی بودید

  • Kenzo

   2

   0

   به نظرم فقط نظر بدیم بهتره
   کی منطقی هست کی نیست مهم نیست
   ما مهندسای مسابقه ای و رؤسای تیما نیستیم
   طرفداریم
   [کلی گفتم،نه تورو میشناسم نه اونی ک درموردش حرف زدی]

 3. REZA.M

  10

  1

  استرول بخوبی ارزش فتل رو می‌دونه و مطمئن نیستم کسی که تردید داشته استرول بوده باشه.
  استرول بخوبی می‌دونه علاوه بر اینکه فتل راننده خیلی خوبیه سود زیادی هم براشون داره.
  پولی که استرول داد به فتل هم یه جورایی سریع برگشت به جیبش.چون بلافاصله بعد از اعلام خبر اومدن فتل به استون مارتین سهام استون 7 درصد معادل 80 میلیون افزایش پیدا کرد.در حالی که فعلا نه استون وارد اف وان شده و نه فتل توی ماشین نشسته.
  در واقع فتل تردید داشت.

دیدگاه خود را بیان کنید