فرمول یک ایران – فرمول یک اعلام کرده است که تمامی 10 تیم توافقنامه جدید کنکورد را امضا کرده اند که تحت آن همه این تیم ها تا سال 2025 ملزم به رقابت در فرمول یک می شوند.

اسکودریا فراری، ویلیامز و مک‌لارن دیروز اعلام کرده اند که با این توافقنامه موافقت نموده اند و هفت تیم دیگر امروز بیانیه ای برای توافق خودشان با فرمول یک منتشر کرده اند.

در بیانیه فرمول 1 آمده است که:

این توافقنامه آینده پایدار فرمول یک را به همراه قوانین جدیدی که در ماه اکتبر سال 2019 اعلام شده بود و قرار است که در فصل 2022 اجرایی شود و از هزینه ها و فاصله عملکردی در پیست بین تیم ها کم کند و کمک به رقابتی تر شدن این مسابقات و ایجاد مسابقاتی نزدیک تر برای تماشاگرانی که مشتاق دیدن بیشتر چنین چیزی هستند را تضمین می کند.

با مسابقاتی نزدیک تر و رقابتی تر، تماشاگران بیشتری به ورزش جذب می شوند که به نفع تمامی تیم ها می باشد و به رشد جهانی شدن فرمول یک ادامه می دهد.

چیس کری مدیر فرمول 1 می گوید:

امسال، سال غیرمنتظره ای برای دنیا بود و ما از اینکه فرمول یک در ماه های گذشته کنار هم قرار گرفته و با شکل ایمنی به مسابقات برگشته مفتخریم. ما پیشتر در امسال گفتیم که به خاطر ماهیت نامعلوم این ویروس همه گیر، قرارداد کنکورد زمان بیشتری را برای توافق می خواهد و از اینکه در ماه آگوست ما شاهد هستیم که تمامی تیم ها با این توافقنامه و حضور بلند مدت در فرمول یک موافقت کردند مفتخریم.

تمامی تماشاگران می خواهند که مسابقات نزدیک تر، چرخ به چرخ های بیشتری را مشاهده کنند و می خواهند ببینند که هر تیمی شانس رفتن روی سکو را دارد.

قرارداد جدید کنکورد، در کنار قوانین 2022 به عنوان بنیاد و اساسی برای تبدیل این (ایده) به واقعیت و ایجاد محیطی می کند که هم از لحاظ اقتصادی منصفانه تر است و هم اینکه فاصله بین تیم ها در پیست کم تر است.

ژان تاد مدیر فیا می گوید:

نتیجه توافقنامه جدیدی که بین فیا، فرمول یک و تمامی 10 تیم امضا شده است آینده مطمئنی را برای فرمول یک ترسیم می کند. در طول تاریخ هفتاد ساله، این ورزش با یک سرعت فوق العاده ای رشد پیدا کرد و مرزهای ایمنی، تکنولوژی و رقابت را تا سر حد ممکن جا به جا کرد. امروز مهر تاییدی بر این امر است که برگ جدیدی در تاریخ این ورزش قرار است که شروع شود.

در دوران چالش های بی سابقه جهانی که هم اکنون در سراسر جهان همه با آن روبرو هستیم، من به سهامداران این ورزش که با یکدیگر در ماه های گذشته کار کردند تا بهترین اتفاق ممکن برای این ورزش و طرفدارانش رخ دهد و توافق کنند برای مسیری پایدارتر، منصفانه تر و رقابتی هیجان انگیز ترین در بالاترین سطح موتور اسپورت افتخار می کنم.

11 دیدگاه

 1. Wwe.f1.77

  6

  5

  البته اگه به مرسدس واون راننده خاصش هستش که همینجوری عالی هستش حدقل تا زمانی که رکورد مایکل کبیر بزنه حیف حیف مایکل ماشین 100درصدی نداشت

 2. 33🦁Ali

  3

  3

  یعنی این چند سال که گذشت+سال آینده مرسدس و لوئيس بهترین بهره بردن منکر تلاش و هزینه گزافشون نمیشم.
  جناب حسینی با قوانین جدید و محدود کردن بودجه یعنی فاصله طوری میشه که تا آخر مسابقه حتی ویلیامز لپ نمیشه.؟ اگه اینطوری بشه که عالی هستش.

  • سید علی حسینی

   7

   0

   فرمول یک چیزی نیست که کسی بتونه تضمینی بده…از تست پیش فصل تا تعیین خط اول نمیشه گفت کی کجاست چه برسه به اینکه بخوایم بگیم وقتیکه قوانین جدید که میاد چی میشه…اونم 2022، همیشه یه تیمی بوده که بهتر از بقیه قوانین و حفره هاش رو درک میکنه…باید مرحله تعیین خط و مسابقه استرالیا فصل 2022 برسه ببینیم کی به کیه :))

 3. iren

  4

  4

  برام جالبه که چرا این سالها فقط 10 تا تیم داشتیم. با اینکه فرمول یک شاید بهترین بستر برای درامد زایی و تبلیغات بوده توی این چند شاله اخیر چرا بیشتر نمیشند؟
  آقای حسینی و دیگر عزیزان. آیا میشه نحوه ی تقسیم جوایز رو موثر دونست؟ مثلا اگه اشتباه نکنم تا تیم دهم 35 میلیون دلارفارغ از رتبشون و به شکل ثابت دریافت میکنند. آیا این باعث نمیشه تیم یازدهم بخاطر از دست دادن این مبلغ علاقه ی خاصی به حضور در این مسابقات پیدا نکنه. (به هرحال هر تیم تازه واردی یکی دوسال اول نباید انتظار داشته باشه که جایگاهی بهتر از رتبه های آخر پیدا کنه)

  • iren

   3

   2

   از عجایب این سایت اینه که یه سوال فنی میپرسی و انتظار داری یکی بهت جواب بده. بعد میبینی جای جواب دادن چند تا دیس لایک خوردی. کاش لااقل آدم میفهمید دلیل این دیس لایک ها چیه و اگر اشتباهی و خبط و خطایی مرتکب شدم دیگه تکرار نکنم خخخ

   • mah63

    2

    2

    :))))))))))) منم تعجب کردم دیس لایک خوردی

   • iren

    2

    1

    mah63
    شما هم دوتا دیس لایک خوردی. تا زمان درج این نظر فعلا من 4 به 2 جلو هستم خخخ

  • a Ferrari lover

   0

   0

   میدونی واقعیت وضع کلی اقتصادی هست همون جور که گفتی تیم تازه وارد سال های اول شانسی جز آخر نداره پس بیشتر ضرر میکنه فعلا تیم هایی با پشتوانه قوی مالی میتونن تو این ورزش باشن البته ممکنه 2025 تیم ها جدید بیاد ولی یه بحث دیگه ماشین های الکتریک هم هست ببین الان چه تیم هایی تو فرمول e هست خیلی از تولید کنندگان بزرگ و کشور ها پردرآمد مثل چین و هند توی فرمولe هستن چون اینده ماشین ها فعلا الکتریکی هستن همون جوری که تسلا الان از تمام خودرو ساز ها بزرگ تر شده و ارزشش از فراری و دایمر و هوندا روی هم هم بیشتر پس پورشه و همین مرسدس و بی ام و و جگوار همه روی ماشین های الکتریکی سرمایه‌گذاری کردن به جای اینکه بیان تو فرمول1 که دیگه نه رقابتیه نه درامد زایی داره و کلی هزینه داره

   • iren

    1

    0

    توی سرمایه گذاری و آینده نگری بله. اما خب هممون میدونیم حداقل یک دهه باقی مونده تا فرمول ای بتونه به سطح بالا برسه. تازه شاید به سطح فرمول دو. و حداقل تا اون موقع از نظر درامدزایی و تبلیغات خیلی عقب تر از فرمول یک خواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید