فرمول یک ایران – مدیر مسابقه ای فیا مایکل مسی می گوید که فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی پس از اعتراضات تیم فرمول یک هاس بابت جریمه ای که در گرندپری مجارستان دریافت کرده اند قصد بازبینی قانون مکالمه بین راننده و تیم را دارند.

در جریان جریمه تیم هاس در گرندپری مجارستان، فیا قصد بازبینی این قانون را دارد و گونتر استاینر مدیر این تیم حتی به جریمه 5 ثانیه ای که الکس البون راننده ردبول با کوین مگنوسن راننده تیم هاس در مسابقه سیلورستون داشت معترض بود ولی علاقه ای به اعتراض رسمی در این مورد نداشت:

ما این مسئله را به پیش فیا بردیم، ماجرای مجارستان را بردیم و من قضیه البون را به فیا نبردم زیرا که برای من ارزشی ندارد. با این موضوع موردی ندارم اگر که همه در ازای خارج کردن دیگران از مسابقه یک جریمه 5 ثانیه بگیرند و این مسئله پیوستگی خودش را حفظ کند من نیز موردی ندارم.

اما سپس آنها باید تصمیم بگیرند که شاید این ریسک وجود داشته باشد که افراد دیگران را از مسابقه خارج کنند به این خاطر که می دانند جریمه ای که دریافت می کنند خیلی خیلی کم است. اما من مطرح نیستم، من نمی خواهم که جریمه های بیشتری را دریافت کنم.

من فقط می خواهم این مسئله را درک کنم. ما سهم خودمان را از آگاه کردن افرادی که در فیا لازم بود در مورد این چیزها بدانند انجام دادیم.

مایکل مسی نیز در پاسخ به این صحبت ها گفت:

هیچ درخواستی از طرف تیم ها نبود، این خود فیا بود که پیشنهاد کرد این موضوع چیزی است که همگی باید آن را بازبینی کنیم و ببینیم که چطور این قانون تعیین شد، بنابراین این موضوع در تمامی سطوح مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

اگر هر تغییری وجود داشته باشد که رخ دادن آن ضروری به نظر برسد، مطمئنا اقدام عملیاتی برای آن صورت می گیرد.

3 دیدگاه

 1. Amir Bagheri

  0

  3

  فیا‌ بهتره همه‌ی قوانین رو بررسی کنه!😂
  لامصب این فرمول های فرمول‌یک دیگه باعث میشه هم راننده، هم مدیر، هم ما بیننده ها رد بدیم!
  مثلا همین پنالتی!
  عامو حداقل به یکی ۱۰ ثانیه بدین به یکی ۲/۵ ثانیه که تنوع ایجاد بشه!😂
  امثال من هر چی دیدم میزنه ۵ ثانیه پنالتی برای فلانی!

 2. Hamed

  0

  0

  انگار دارن از گرندپری های بعدی قانونی میزارن تا دکمه کوالی مود و پارتی مود و این مودای مخصوص موتوری رو بزنن بره
  یجورایی مود های موتوری یکسان تو ریس و تعیین خط

دیدگاه خود را بیان کنید