موتوجی‌پی ایران – آندره دویزیوسو در مصاحبه اخیر خود اعلام کرد که او و تیم دوکاتی در تطابق با لاستیک عقب شرکت میشلین به مشکل خورده اند و ستاپ های گذشته آن ها دیگر کارساز نمی‌باشد.

آندره دویزیوسو فصل سختی را آغاز کرد. او توانست در گرندپری اسپانیا رتبه سوم را کسب کند. اما در ادامه او در مسابقه دوم اسپانیا به مقام ششمی بسنده کرد. پسرفت او به همین جا ختم نشد و در پیست برنو به رتبه یازدهم رسید، آن هم بعد از بدترین تعیین خط دوران فعالیتش و کسب رتبه هجدهم. تیم دوکاتی تمام فصل با لاستیک جدید شرکت میشلین مشکل داشته است. چرا که لاستیک های جدید پهن تر و با چسبندگی بیشتر هستند. این موضوع باعث جلوگیری از سر دادن موتور در پیچ ها و حرکت دادن موتور به سمت جلو هنگام ترمز گیری شده است.

آندره که در بین موتورسواران حاضر از بهترین ها در امر ترمز گیری است، بیان کرده که عقب افتادن آنها از موتورسواران تیم زیر مجموعه دوکاتی یعنی یوهان زارکو و فرانچسکو بگنایا غیر قابل قبول است. وقتی که از دوی درباره این که آیا مشکل مربوط به ترمزگیری و مشکلات پیش آمده به تبع آن تنها به لاستیک بر می گردد، پاسخ داد:

قطعا. موتور امسال و پارسال تفاوت کمی دارند.

لاستیک عقب به نحوی لاستیک جلو را هول می دهد اما مشکل فقط این نیست. لاستیک عقب به شکل متفاوتی عمل می کند. باید آنرا حل کنیم که البته آسان نیست.

آندره دویزیوسو، مارک مارکز و فابیو کوارتارارو - موتو جی پی اتریش 2019

آندره دویزیوسو، مارک مارکز و فابیو کوارتارارو

ستاپ جدید، راهکار دویزیوسو برای مشکل دوکاتی

دویزیوسو این نکته را اضافه کرد که تغییر سبک موتورسواری او تاثیری در حل این مشکل نداشته است و کلید حل مشکل در ستاپ موتور است. دوکاتی در طی سه سال گذشته از ستاپ های موتور خود توانسته به بهترین شکل ممکن استفاده کند و او را به رقابت قهرمانی برساند اما این بار مشکل جدی تر است.

آندره دویزیوسو در این باره گفت:

فکر می کردم با تغییر کوچکی در سبک رانندگی می توانم شرایط را خیلی بهتر کنم اما اینطور نشد. این بار فکر می کنم کمک بیشتری از جانب ستاپ موتور نیاز دارم.

من از آن دسته موتورسوارانی نیستم که بخواهم عذر و بهانه بیاورم اما اگر اطلاعات موتور من را بررسی کنید متوجه آن می‌شوید که دائما لاستیک جلویم قفل می کند. این نشان می دهد می‌خواهم موتورم را به بهترین شکل وارد پیچ کنم ولی در هر منطقه ترمزگیری یک دهم ثانیه از دست می دهم. باید به طریقی دیگر این مشکل را حل کنیم.

در دو سال گذشته ستاپ هایی داشتیم که به وسیله آن ها می‌توانستیم به بهترین و سریع ترین شکل موتور را برانیم اما اکنون آن ستاپ ها کارساز نیستند. وضعیت ما مشخص نیست و این کند بودن دلیل دارد. هنگامی که در پیستی مانند برنو هستید و لاستیک عقب مدام مشکل ساز می‌شود باعث آن می‌شود که در ترمزگیری و میانه پیچ ها کند باشید و خب یازدهم خواهید شد.

نقش تجربه در مشکل با لاستیک های میشلن

در برنو، زارکو پس از پول پوزیشن توانست در مسابقه رتبه سوم را کسب کند و باگنایا نیز در مسابقه دوم اسپانیا برای مقام دوم می جنگید اما موتور وی دچار نقص فنی شد. دوی معتقد است دلیل آن که این دو مشکلات کمتری دارند این است که تجربه کمی از راندن موتور دوکاتی دارند و با فلسفه آن زیاد آشنا نیستند.

وی در ادامه گفت:

اگر به دنیلو پتروچی، جک میلر و من نگاه کنید می‌بینید که هر سه ما این مشکل را کم و بیش داریم. فرانچسکو و یوهان تجربه زیادی ندارند و به روشی که ما سه سال است با موتور دوکاتی می‌رانیم، عمل نمی کنند.

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید