موتوجی پی ایرانیوهان زارکو، موتورسوار اوینتیا دوکاتی در عین ناباوری با ثبت زمان 1:55.687، پول پوزیشن مسابقه موتوجی پی چک 2020 را ازآن خود کرد.

زارکو یک سال پیش در شرایط خیس پیست برنو، کی تی ام را در ردیف جلوی خط استارت قرار داده بود و درست یک هفته بعدش تیم اتریشی را ترک کرد. حال که با تیم دوکاتی قرارداد امضاء کرده، در تیم اوینتیا و با موتور سال گذشته دوکاتی توانست بدرخشد و خط یک استارت مسابقه برنو را کسب کند در حالیکه آخرین پول پوزیشنش به 2018 در تیم تک3 یاماها برمیگردد.

فابیو کوارتارارو، موتورسوار اس آر تی یاماها در آخرین دورش و در پیچ یکی مانده به آخر نقش بر زمین شد و با اختلاف 0.303 ثانیه ای باید مسابقه را از رده دوم آغاز کند. هم تیمی او، فرانکو موربیدلی نیز پر کننده ردیف اول خط استارت مسابقه فرداست.

در این تعیین خط همچنین شاهد درخشش الکس اسپارگارو از تیم آپریلیا بودیم که زمان چهارم را ثبت کرد. یاماها در دقایق پایانی کمی دیر ماوریک وینالس را به پیست فرستاد و او فقط توانست یک دور را ثبت کند که او را در مکان پنجم قرار داد.

جدول تعیین خط موتوجی پی چک 2020

ردهنام موتورسوارتیمزمان
1یوهان زارکواوینتیا دوکاتی1:55.687
2فابیو کوارتارارواس آر تی یاماها+0.303
3فرانکو موربیدلیاس آر تی یاماها+0.311
4الکس اسپارگاروآپریلیا+0.387
5ماوریک وینالسیاماها+0.444
6پول اسپارگاروکی تی ام+0.455
7برد بیندرکی تی ام+0.612
8دنیلو پتروچیدوکاتی+0.767
9جوان میرسوزوکی+0.825
10ولنتینو روسییاماها+0.828
11الکس رینزسوزوکی+0.884
12کال کراچلوال سی آر هوندا+1.110
13میگل اولیویراتک3 کی تی ام1:56.328
14جک میلرپرامک دوکاتی1:56.352
15تیتو راباتاوینتیا دوکاتی1:56.695
16ایکر لکوناتک3 کی تی ام1:56.764
17تاکاکی ناکاگامیال سی آر هوندا1:56.822
18آندره دویزیوسودوکاتی1:57.034
19بردلی اسمیتآپریلیا1:57.438
20استفان بردلرپسول هوندا1:57.573
21الکس مارکزرپسول هوندا1:57.606

14 دیدگاه

 1. NavasaN

  0

  0

  چرا برنو اینجوری بود؟؟؟موتورای آپریلیا و ایوینتیا و کی تی ام همش تو ۱۰ تا بودن.تیتو رابات هی میومد تو ۱۰ تا!!!میگل اولیویرا!!!
  چخبر بود امروز😶

  • 5red16

   0

   0

   پیست برنو چک جزو پیستهای خوب mgp هست چون مستقیمی خیلی طولانی نداره و پیچهای خوبی واسه سبقتگیری داره.
   با اینکه طرفدار دوکاتی و دووی هستم اعتقاد دارم که دووی دیگه لیاقت دوکاتی رو نداده. تو این فصل اصلا در حد نامش ظاهر نشده و دوکاتی هم حق داره بهش دستمزد بالایی نده. دوکاتی نباید با هیچکدوم تمدید کنه. دوکاتی باید بره سمت یک موتورسوار جوون و یک باتجربه. نظر خود من جک میلر و زارکو هستن به عنوان با تجربه ها، من هنوز لورنزو رو هم تو دوکاتی موفق پیشبینی میکنم. زارکو موتورسوار با استعدادی هست اما هیچوقت موتور واسه رقابت در رده های اول نداشته. به عنوان جوون هم نظرم همیشه روی رینز بوده ولی حیف که تمدید کرده با سوزوکی.
   اما برگردیم پیش اسطوره مون، مارک
   این نتایج بیشتر نبوغ مارک رو روی این موتور وحشی نشون میده. مارک زود برگرد.
   getwellmm93#

   • مهدی VR46

    1

    0

    متاسفانه کاملا با نظرت مخالفم .
    اولا پیست برنو layout فوق العاده ای داره و پیست سریعی محسوب میشه که خورندگی بالایی برای تایر دارد ولی سطحش بسیار لغزنده و bumpy شده که همه اینها نتیجه عدم رسیدگی به پیست بابت مشکلات مالی هست که شاید باعث بشه از تقویم حذف بشه .
    دوم این که دووی کاملا لیاقت دوکاتی رو دارد ولی بابت مشکلات مالی حاضر نیست زیر بار قرارداد بد پیشنهادی دوکاتی بره . (خودت حتما با نحوه مدیریت ایتالیایی ها افسوسی که از دستشان می خوری آشنایی ) تو ریس پیس هم فوق العاده خوب بوده هم روز اول هم روز دوم و تایر خوری موتور دوکاتی هم پایینه .
    ریس پیس روسی هم خوب بود رو مدیوم مدیوم منتها( مدیوم هارد) و فرانکو (سافت هارد) با تو تمرین چهارم ۱.۵۷.۱ می زد که حدودا ۰.۷ ثانیه سریع تر از روسی بود . البته تو دور دوم سرعتشون اومد پایین ( در حد روسی شد )روسی از همه جلویی هاش سریعتره غیر این دوتا منتها باید دید مسابقه رو با موتور کند یاماها چه جوری پیش می بره .استایل موتور سواریش به پاور زیاد نیاز دارد .

   • 5red16

    0

    0

    سلام مهدی جان
    من در مورد شرایط فعلی پیست اطلاعی ندارم اما منظورم از مستقیمی چیزی شبیه پیست کاتالونیا یا گرندپری اتریش هست که مستقیمی های خیلی طولانی داره به طوری که دوکاتی ها آخر کفی هر موتوری رو میگیرن
    برنو پنج تا مستقیمی داره اما طول مستقیمی ها زیاد نیست پس موتورهای یاماها میتونن موفق ظاهر بشن
    در مورد دوکاتی باید بگم موتور این تیم نسبت به فصل پیش پیشرفت خوبی داشته اما این پیشرفت رو در نتایج نمیبینیم که عملکرد ضعیف موتورسوارها رو نشون میده
    به پتروچی که امیدی نیست اما از دووی انتظار میرفت حرفه ای تر رفتار کنه
    کاملا مشخصه که مسائل مربوط به قرارداد رو عملکردش تاثیر گذاشته
    وقتی بگنایا و میلر با تیم دوم دوکاتی جلوی دووی مسابقه رو پیش میبرن (اگه خرابی موتور پرامک دوکاتی رو در نظر نگیریم) و از پتروچی و دووی رقابتی تر ظاهر میشن، باید به مدیریت دوکاتی حق داد که دستمزد رو افزایش ندن. بهترین راه واسه دوکاتی آوردن موتورسوارهای جدید هست.
    در مورد روسی هم باید بگم خوشحالم که میره پتروناس یاماها. اتفاقا روسی در تیم جدید میتونه واسه برد برنامه ریزی کنه چون میتونه تیم رو حول محور خودش متحد کنه
    الان یاماها ریسینگ رو وینیالس سرمایه گذاری کرده، درست و غلطش رو نمیدونم
    ولی واسه روسی رفتن به تیم جدید که اتفاقا موتور و تیم خوبی هم داره خبر خوبیه
    روسی تو یاماها نمیتونه موفقیتهای گذشته رو تکرار کنه چون کفه به سمت وینیالس هست اما در تیم جدید مطمئنم روسی دوباره رقابتی ظاهر میشه.

   • مهدی VR46

    0

    0

    آره با این یه ذره بیش تر موافقم مستقیمی طولانی نداره ولی پیست سریعه و مناسب فلسفه موتور فعلی یاماها نیست چرا؟ چون وینیالس فوق العاده بد کار کرده و کوارتارارو هم با ۰.۳ دوم شد اگر فلسفه پیست می خورد صد در صد رو پول بود ولی همینطوری هم که گفتم رو مدیوم عقب فوق العاده سریع بود تو دور های مسابقه ای .
    بحث لیاقت رو زیاد باهاش موافق نیستم با اینکه دووی تو کریرش هر موتور خوبی که تصور بشه کرد رو داشته ولی عملا افتخاری به جز ۲۰۱۷ که رقابت قهرمانی رو تا والنسیا کشوند نداشته ولی نزدیک ترین شخص به قهرمانیه در غیاب مارکز و چرا دوکاتی نمی خواد بعد ۱۴ سال قهرمان بشه رو نمی دونم البته من باید از خدام هم باشه چون از دوکاتی خوشم نمیاد و به نفع یاماها می شه.
    به دامینیت کوارتارارو تو خرز نگاه نکنید این سه مسابقه نمی تونه اون طوری دامینیت باشه گرچه تو تمرین چهارم یه خرده منو ترسوند ولی تو بارون و مسابقات آراگون و والنسیا کوارتارارو چیزی برا گفتن نداره واقعا کیفیت بهتر از کوارتارارو رو زارکو داشت ولی امان از غرور ..

   • behzad

    0

    0

    وقتی دووی جک میلر نمیتونن برن کیو 2 . بعد زارکو با موتور پارسال دوکاتی پل پوزیشن میگیره یعنی دوکاتی راهه فرراریو رفته

 2. سانی

  0

  0

  عجب تعیین خطی بود. عالی بود زارکو . سال دیگه اگر پل اسپارگارو هم نتونه با هوندا کنار بیاد شرکت هوندا باید یه فکر اساسی بکنه در غیر اینصورت (با رفتن مارکز از هوندا) باید با تیم تک 3 رقابت کنه

 3. |ZXE-LECLERC16|

  0

  1

  خدایی بد شد فابیو خورد زمین
  ولی زارکو ترکوند!

 4. A_S

  0

  0

  بدون مارکز حتی یدونه موتور هوندا تو ده تای اولم نیست

  کار زارکو هم واقعا عالی بود شاید فردا مسابقه جذابی بشه

 5. Amir safari

  0

  0

  دوستان به نظر شما تو مسابقه هم آوریل و کی تی ام و اوینتیا دوکاتی سریع اند

 6. Mehrdad

  0

  0

  فاجعه یعنی هوندا
  فقط مارک مارکز هست که داره با این موتور وحشی میاد بالا
  نیاز به بازنگری در طراحی خودش داره این تیم

 7. Amir safari

  1

  0

  دوستان آخرین پول پوزیشن روسی کی بوده اگه بلدید لطفاً بگید

  ——–
  درود، ایتالیا 2018

 8. behzad

  1

  0

  در حال حاضر تمرینای موتو جی پی از ریس فرمول 1 دیدنی تره