فرمول یک ایران – ریسینگ پوینت تأیید کرد که نیکو هالکنبرگ پس از بازگشت خود به فرمول یک و حضور در گرندپری فرمول یک بریتانیا به دلیل شکسته شدن یکی از بولت ها (bolt) در پاوریونیت اتومبیلش، علی رقم تمام تلاش ها نتوانست در مسابقه شرکت کند. این شکستگی مانع از این شد که تیم بتواند ماشین را روشن کند و هالکنبرگ به ناچار از شرکت در مسابقه کناره گیری کرد

اوتمار سافنور، مدیر اجرایی ریسینگ پوینت توضیح داد:

به نظر می رسد، یکی از پیچ ها که در قسمت محفظه كلاچ قرار داشته شکسته شده و این شکستگی اجازه نمی داد موتور احتراق داخلی اتومبیل روشن شود. بنابراین در زمان باقی مانده تا شروع مسابقه ما عملا تحت هیچ شرایطی نمی توانستیم اتومبیل را استارت کنیم.

سافتنور همچنین عنوان کرد که قطعه  معیوب و شکسته شده در پاوریونیت اتومبیل، توسط ریسینگ پوینت طراحی و ساخته نشده است. این تیم در حال حاضر واحد های پاوریونیت و سخت افزارهای مرتبط با اتومبیل خود را از مرسدس دریافت می کنند.

علت خرابی این قطعه در اتومبیل نیکو هالکنبرگ

سافنور در ادامه توضیح داد که او هنوز نمی داند چه چیزی باعث خراب شدن این قطعه شده است. وی گفت:

من فکر می کنم برای مشخص کردن دلیل اصلی این خرابی هنوز کمی زود است. این خرابی می تواند ناشی از ضعف و یا فرسودگی متریال این قطعه باشد. یا حتی می تواند ناشی از فشار بیش از حد گشتاور بر روی این قطعه باشد.

دقیقا نمی توان گفت، اما از طرفی مطمئنم که تمام پیچ ها و قطعات با گشتاور مشخص و یکسانی تحریک شده اند. این اشکال می تواند یک موضوع مهم در تولید قطعات باشد. اما باید به همه ی دلایل و عوامل آن توجه کنیم. آیا پیچ آسیب دیده و شکننده شده؟ آیا متریال و مواد اولیه آن مشکلی داشته؟ فعلا نمی دانیم. بنابراین باید علت اصلی آن را بفهمیم و اطمینان حاصل کنیم که آن را برطرف کرده ایم.

لارنس استرول و اوتمار سافنور

لارنس استرول و اوتمار سافنور

در حال حاظر انتظار می رود هالکنبرگ در مسابقه هفته آینده نیز، اتومبیل دوم این تیم را در پیست براند. سافنور در این باره گفت:

من اعتقاد دارم حضور نیکو در تیم ما و مسابقه دادن با اتومبیل ما برایمان مفید است. اما متاسفانه او نتوانست در مسابقه شرکت کند. من فکر می‌کنم که او در نهایت کار بزرگی انجام داد و برای تطبیق دادن خودش با اتومبیل ما از صفر شروع کرد.

10 دیدگاه

 1. Candis

  4

  1

  حالا ما فرض رو بر صحت این قضیه میذاریم. یکی بیاد رقابتی نبودن ریسینگ پوینت رو توجیه کنه توی مسابقه قبلی ک حتی گسلی هم از استرول سبقت گرفت؟؟ فقط خواهشا نگین علت ضعف استرول بوده و این داستان ها. پر واضحه موضوع فراتر از عملکرد راننده بوده

  • Mahmood.gh

   2

   0

   خب این ک خیلی سادس نیکو ک اصلا شرکت نکرد
   استرول هم ماشینش مشکل داشته حالا مشکل چی بوده نمیدونم
   وگرنه این ماشین پارسال خودش ثابت کرده
   استرول هم تو این چندتا ریس ثابت کرد ک در حد 3 تا راننده برتر نیست ولی همون چهارم تا پنجم راحت میشع با ماشینش البته اگه سالم باشه

 2. Amin

  0

  1

  اگه شرکت میکرد هم فکر نمیکنم میتونس امتیاز بگیره
  چون این هفته اصلا سرعت نداشتن
  یه حسی بهم میگه خودشون سر شکایت رنو فعلا شل کردن
  وگرنه ماشین پارسال مرسدس تو ایجا ریس پیس فوق العاده ای داشت

دیدگاه خود را بیان کنید