موتوجی‌پی ایرانکارملو ازپلتا، مدیرعامل دورنا، در سخنان خود بیان کرد که در فصل های آتی از برگزاری پشت سر هم مسابقات جلوگیری می‌شود.

شیوع ویروس کرونا و محدودیت های اعمالی به واسطه این بیماری باعث شد تا شمار مسابقات فصل 2020 موتوجی‌پی از عدد بیست به سیزده مسابقه در محل هشت پیست کاهش پیدا کند.

طی تصمیمات از پیش گرفته شده، قرار بود رقابت های موتوجی‌پی به اندونزی و برزیل نیز بازگردد و این بدان معنا بود که تعداد مسابقات در فصل 2022 به بیست و دو مسابقه می‌رسید. اما ازپلتا اکنون اعلام کرده که اگر تا آن زمان واکسن ویروس کرونا به مرحله تولید نرسد، برگزاری فصلی با این شرایط ممکن نخواهد بود.

ازپلتا بر این تاکید داشت که هر گونه تغییرات در فصل آتی نباید موجب برگزاری مسابقات موتوجی‌پی به صورت پشت سر هم مانند فصل 2020 شود.

بیشتر بخوانید؛ تقویم جدید موتوجی‌پی 2020 منتشر شد

مارک مارکز، فرانکو موربیدلی و فابیو کوارتارارو - اسپانیا 2019

مارک مارکز، فرانکو موربیدلی و فابیو کوارتارارو – اسپانیا 2019

کارملو ازپلتا در این باره گفت:

واضح است که وضعیت جهان در سال های آینده مانند سال های قبل نخواهد بود. اکنون ما در شرایطی نیستیم که بتوانیم بگوییم مسابقات موتوجی‌پی 2022 مانند آنچه که از قبل تعیین شده بود برگزار خواهد شد.

در این زمینه صحبت های زیادی شده و توافق هایی نیز حاصل شده است. اما مطمئن نیستیم که قادر باشیم بیست و دو مسابقه برگزار کنیم. ما باید همانند این فصل، خود را با شرایطی که پیش خواهد آمد وفق دهیم. رسیدن واکسن ویروس کرونا به مرحله تولید، فاکتور مهمی خواهد بود زیرا اگر چنین نشود، مسابقات در مناطق کمتری برگزار خواهد شد.

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید