فرناندو آلونسو در فصل 2021 با رنو به فرمول یک بازخواهد گشت و تیم فرانسوی نیز در روز چهارشنبه به طور رسمی، امضای قرارداد با راننده اسپانیایی را تایید کرد.

آلونسو تنها قهرمانی رنو در فرمول یک را طی سال های 2005 و 2006 کسب کرده و پس از گذراندن چند فصل دشوار در مک لارن، در انتهای فصل 2018 اعلام بازنشستگی کرد. فرناندو قرار است که جانشین دنیل ریکاردو در تیم رنو شود، ریکاردوئی که برای فصل سال آینده به تیم مک لارن می پیوندد.

با اینکه مدت قرارداد راننده اسپانیایی با رنو مشخص نیست اما سیریل ابیتبول، مدیر تیم فرانسوی گفت:

امضای قرارداد با فرناندو آلونسو بخشی از برنامه گروه رنو برای ادامه تعهد خود به فرمول یک و بازگشت به صدر این ورزش است. حضور او در تیم ما یک دارایی قابل توجه در سطح ورزشی و حتی برند ماست.

استحکام پیوند بین او، تیم و هواداران او را به یک انتخاب بدون نقص تبدیل می کند. علاوه بر موفقیت های گذشته، این یک انتخاب جسورانه و همچنین یکی از پروژه های ما برای آینده است.

تجربه و عزم او باعث می شود بهترین نتیجه را با یکدیگر بدست آوریم تا تیم را به سمت برتری در فرمول یک مدرن پیش ببریم. در کنار استبان اکون، ماموریت وی کمک به تیم رنو خواهد بود تا در بهترین شرایط ممکن برای فصل 2022 آماده شویم.

فرناندو آلونسو و مایکل شوماخر

فرناندو آلونسو و مایکل شوماخر

رنو مثل خانواده فرناندو آلونسو است…

فرناندو آلونسو نیز درباره پیوستش به تیم رنو گفت:

رنو خانواده من است، با دو عنوان قهرمانی جهان، خاطرات دوست داشتنی با آنها در فرمول یک داشتم، اما اکنون به دنبال پیشروی برای آینده هستم.

باعث غرور و افتخار بزرگی برای من بوده و من با احساساتی بی حد و حصر در حال بازگشت به تیمی هستم که در ابتدای شروع کارم در فرمول یک، به من فرصتی دادند و اکنون دوباره این فرصت را به من می دهند تا به بالاترین سطح مسابقات برگردم.

من در راستای پروژه تیم، جاه طلبی خواهم داشت. پیشرفت رنو در زمستان امسال، به اهداف آنها برای فصل 2022 اعتبار می بخشد و من تمام تجربه  خودم را از مهندسان گرفته تا مکانیک ها و هم تیمی ام، با همه در میان می گذارم. این تیم نیز مانند من، می خواهد به سکو برگردد.

33 دیدگاه

   • Fastboy 44

    6

    5

    شاید تو یادت نمیاد!

   • |ZXE-LECLERC16|

    5

    1

    سلام فرناندو!
    بیا که خوب اومدی!

   • hossein46

    4

    0

    دوست عزیز فست بوی، واقعیتش ما فقط ماتادور رو یادمون میاد. ناندو هم بهش میگن. سوالم بیشتر رو کنجکاوی بود. فکر نمیکردم یه راننده چند تا لقب داشته باشه.
    در هر صورت برگشت ناندو رو به طرفداراش تبریک میگم ولی اومدنش بیشتر مایه عذاب طرفداراش میشه. من که طرفدار کیمی هستم هیچ انتظاری برای سکو ندارم و میدونم با این تیم به هیچ جایی نمیرسه و تنها از بودنش خوشحالم. توصیه ام به دوستان الونسو فن هم اینه که انتظار سکو یا برد رو نداشته باشن و از بودنش لذت ببرند.

   • Hassan Mohebbi

    1

    1

    Fastboy 44
    تو یادت میاد؟
    چند ساله لقبشه؟
    بابا پیشکسبت!!

   • Hassan Mohebbi

    0

    3

    این رنو رنوی 2005 نیست همانطور که مکلارن 2015 مکلارن 2007 و 8 نبود.
    رفتنش بیشتر باعث پیشرفت مکلارن شد.
    داداش خودمون رو گول نزنیم با این تیما ته تهش بتونه یه سکو بگیره البته اگه رادیو تیم رو نسوزونه.

   • Fastboy 44

    2

    0

    Hassan mohebbi
    نه من اصلا پیشکسوت نیستم
    مطمئنم سنم از همتون کمتره!
    اگه خالکوبی آلونسو رو ببینی،اون سامورایی رو میبینی!
    اگه دوست نداری رادیو آلونسو رو بشنوی اون موقع mute کن!

 1. alireza_h

  3

  3

  هیپ هیپ هورا!

  دوست دارم امیدوار باشم رنو می‌تونه یه ماشین بسازه که اکون و آلونسو سال دیگه باهاش امکان گرفتن سکو داشته باشن

 2. miladleclerc16

  5

  2

  رنو سال آینده یکی دیگه از خریدارای موتورشو از دست میده و به تبع اون کلی سرمایه.
  فرناندو برند خیلی خوبی هم برای جذب سرمایه برای رنو و هم جذب مخاطب برای فرمول یک هست
  امیدوارم رنو هم یه ماشین خوب بهش بده. میتونه جذابیت مسابقات رو خیلی بالاتر ببره.

 3. makan mohsenpour

  4

  3

  این آدم خیلی سریعه.
  هرجا هم میره همچنان سریعه.
  تو دوران کورون تو مسابقاتی که تو شبیه ساز (rFactor 2) برگذار میشد، بین تمام راننده های همکارش چه قدیمی و چه جدید، باز هم از همه سریعتر بود.
  خیلی خوب شد که برگشت، تو روزهایی که فرمول 1 پر شده از بچه های نیم وجبی قد و نیم قد، حضور یک راننده قدیمی در سطح آلونسو به مسابقات اعتبار خیلی بالایی میده.
  ولی همه میدونیم رنو تیمی نیست که بخواد به آلونسو یه ماشین رقابتی بده.
  رنو بنده خدا ریکاردو رو هم با همین شکل جذب کرد (گول زد).
  خدا کنه حداقل آلونسو بتونه برای سوم-چهارمی تلاش کنه، که اگه حداقل این مورد برآورده بشه، خیلی مسابقات قشنگ تری خواهیم داشت.
  ولی رنو

  • miladleclerc16

   8

   2

   سلام با تمام احترامی که برای قدیمیای این رشته قائل هستم توصیه میکنم این رو هم در نظر بگیرید همین بچه های نیم وجبی اگه ابزار مناسب (ماشین رقابتی) داشته باشن چه افتخاراتی که میتونن کسب کنن.
   فرض کنید پارسال ماشینی شبیه به مرسدس زیر پای لکلرک یا ورشتپن بود.رده بندی جالبی میشد ؟

 4. javad

  4

  0

  خیلی خوشحال شدم
  به عنوان یه فتل فن به نظرم آلونسو یکی از بهترین راننده های تاریخ فرمول یکه ک من عاشق اون سبقتاش از بیرون پیچ بودم
  رنو هم ب نظر ماشین خوبی میومد نسبت ب سال قبلش
  امیدوارم سب هم ی تیم خوب ک لیاقتشو داره بره

 5. h.e.s.a.m

  2

  2

  اسپانسرها عاشق فرناندو هستن و رنو بعلت اینکه مکلارن دیگه ازش موتور نمیخره ضرر زیادی کرد الا با این انتخاب هوشمندانه بدنبال جذب پول هست و البته که ما هم لذت بودن و جنگیدنش رو توی ریس میبریم

 6. Mohammad.gh

  2

  2

  یسسسسسسسسسسسسسسس
  بهترین خبر ممکن!!! ایول! خوشمان آمد
  البته از طرف دیگه گزینه های فتل دارن محدودتر میشن و اگه امسال بوتاس قهرمان بشه، دیگه مرسدس هم عمرا فتلو نمیاره

 7. iman

  3

  0

  Wellcome matador برگرد که فرمول یک شدیدا به حضورت نیاز داره، فصل 2021 با فرناندو جذاب میشه حتی اگر رنو نتونه ماشین رقابتی در اختیارش بذاره.نام بزرگ آلونسو برای بالا بردن جذابیت کفایت میکنه

 8. Ali n

  4

  1

  یک تصمیم اشتباه دیگه از جانب آلونسو بعد از تصمیم اشتباه ترک مک لارن در سال ۲۰۰۷ و رفتن به مک لارن در سال ۲۰۱۵.
  رنو قطعاً جاه طلبی لازم برای حتی سکو گرفتنم نداره ولی آلونسو دنبال سومین قهرمانیشه.

  • iman

   4

   0

   فکر میکنم ناندو خودش بهتر از هر کسی میدونه که بارنو نمیتونه دنبال قهرمانی و حتی کسب سکو باشه و صرفا فرناندو تشنه رقابته، به هر حال حضور فرناندو هیجان رقابتها رو زیاد میکنه و خیل علاقه مندانش رو به دیدن مسابقات دلگرمتر.در کنار فرناندو حضور کیمی و همیلتون و جوانهایی مثل چارلز و مکس نوید فصل مهیج 2022 رو میده.با وجود اینکه در دو سال گذشته اصلا دل خوشی از فتل ندارم اما آرزو میکنم فتل هم تو گرید باقی بمونه و یه صندلی تیمهای متوسط بهش برسه هر چند که بعید به نظر میرسه

   • سید علی حسینی

    6

    0

    ولی خب ایمان در نظر داشته باش که پاوریونیت رنو اگر دوام اکی بشه آنچنان تفاوت قدرتی نداره و خیلی هم خفنه…میمونه شاسی که با اینهمه قوانین محدود کننده شاید واقعا تیم ها به هم نزدیک بشن توی آینده، فکر کن اگر تیم ها بهم نزدیک باشن یعنی آدمای بیشتری دور سفره هستن، تو فکر کن 5 تا تیم از 10 تا تیم بتونن مثلا توی 2021 یا 2022 برای قهرمانی جهان بجنگند، 5 تا تیم یعنی 10 تا راننده! 20 21 مسابقه اگر کرونای لعنتی از این دنیا رفته باشه داریم اون موقع، 10 تا راننده با خودروهای تقریبا نزدیک توی 20 21 مسابقه باهم مسابقه میدن، سوال اینجاست که فرناندو آیا اون موقع انرژی کافی داره یا نه که فرناندو فرناندوعه 🙂

    فرناندو و پت فرای هم زیاد باهم بودن و حرف همو میفهمن

   • iman

    2

    0

    سید امیدوارم اینجو بشه، البته 2021 یذره بعیده ولی امیدوارم 2022 فاصله ها کم بشه و فرناندو اگر انرژی لازم رو داشته باشه هر کسی رو میتونه شکست بده.هر چند که اولویت من فراری و راننده های فراری هستن و رویام ترکیب ناندو و چارلز با لباس فراری بود

  • Soheil

   2

   0

   اتفاقا چیزی که ما دیدیم یک مسیر پیشرفتی هست که رنو نسبت به پارسال داره میره. به نظرم میتونن رقابتی باشن (البته خوب نه با مرسدس که کلاسش جداست کلا)

 9. Mehryar Salehi

  2

  0

  خیلی خیال پردازیه اما حتی اگر ۱٪ شانس هست که فتل هم جای اوکون رو بگیره، امیدوارم این اتفاق بیافته…همچین لایناپی فرق نمیکنه برای قهرمانی بجنگن یا دهمی، هیجان رقابتشون از کل قهرمانی فصل هم بالاتر میشه.

  تو حالت عادی محال ممکن بود این دو نفر کنار هم تو یه تیم باشن، الانم خیلی خیلی بعیده اما یکم شانس هست اونم به این دلیل که هردو راننده بنا به دلایل متفاوت نیاز دارن تا با شکست یه رقیب بزرگ، اثبات کنن که فرم گذشته اشونو دارن یا دوباره بدست آوردن و شانسشون برای بدست آوردن یه صندلی تاپ تو سال ۲۰۲۲ بره بالاتر.

 10. P1F1kimi

  0

  1

  به به كيمي تك و تنها داشت تو پيست دلبري ميكرد كه ناندو اضافه شد،فقط ديدنش تو پيست ارزش برگشت دوبارشو داشت ماشين خوبي هم سوار ميشه حداقل بهتر از آلفايي كه دست كيميه،كاش يك بار ديگه جفتشون رو سكو ببينيم

 11. etehad

  0

  0

  بعد از مسابقه ی اتریش به خودم گفتم که اگر ناندو بجای نوریس یا ساینز بود حتما قهرمان میشد و ای کاش برمیگشت که خوشبختانه برگشت ولی در رنو به جایی نمیرسه و نهایتا برای پودیوم تلاش کنه

دیدگاه خود را بیان کنید