فرمول یک ایران – مک‌لارن از بانک ملی بحرین یک وام 150 میلیون پوندی دریافت کرده است تا به نگرانی هایشان در رابطه با مشکلات کوتاه مدت مالی شرکت مک‌لارن پایان دهد.

شیوع ویروس کرونا روی تمام شرکت مک‌لارن – چه تیم فرمول یک مک لارن و چه تولید خودرو های خیابانی – تاثیر گذاشته است و همانند دیگر شرکت‌ها مشکلات اقتصادی سنگینی را برای تیم به وجود آورده است.

تلاش قبلی مک‌لارن برای حل مشکلات کوتاه مدت مالی تیم به در بسته خورده بود چراکه برخی از افراد تاثیرگذار شرکت اجازه فروش یا استفاده از ماشین های کلاسیک به عنوان وثیقه را نداده بودند.

این موضوع در نهایت به کشیده شدن پای مک‌لارن به دادگاه ختم شد و این شرایط برای مک‌لارن هشداری جدی بود و این تیم باید هرچه سریع‌تر راهی برای افزایش بودجه خود پیدا می‌کرد. در واقع اگر این تیم نمی‌توانست تا 17 جولایی 280 میلیون پوند افزایش سرمایه بدهد، با مشکلات غیر قابل حلی روبه‌رو می‌شد.

وام 150 میلیون پوندی مک‌لارن شاید توانسته باشد مشکلات کوتاه مدت تیم را حل کند اما به گفته دادگاه، این موضوع ممکن است همچنان ادامه داشته باشد و فصل 2021 هم این مسئله دوباره مطرح شود.

کارلوس ساینز و لندو نوریس - آذربایجان 2019

کارلوس ساینز و لندو نوریس – آذربایجان 2019

پرداخت وام وام 150 میلیون پوندی به مک‌لارن

در حال حاضر شرکت مک لارن موفق شده است که دادگاه را با سرعت بیشتری پیش ببرد و در کنار آن با بانک ملی بحرین هم وارد مذاکره شد. این مذاکرات در نهایت به وام 150 میلیون پوندی مک‌لارن ختم شد.

44 درصد از بانک ملی بحرین متعلق به ممتالک است. هولدینگی که 56 درصد سهام مک‌لان را هم در اختیار دارد.

روز دوشنبه بانک ملی بحرین در بازار بورس این کشور تایید کرد که وام نهایی و امضا شده است:

بانک ملی بحرین به بازار این تایید را می‌دهد که اسناد نهایی امضا شده‌اند و تمامی مراحل لازم طی شده است تا 150 میلیون پوند تسهیلات تامین مالی پرداخت شود.

این قرارداد به مک‌لارن کمک می‌کند که دیگر برنامه های تامین بودجه خود را ادامه بدهد و همچنین به تیم کمک می‌کند که همزمان به آغاز دوباره رقابت‌ها، عملکرد خود را بهبود ببخشد.

فرمول یک تا کمتر از یک ماه دیگر و در اتریش کارش را از می‌گیرد و به نظر می‌رسد که این بار ویروس کرونا تحت هیچ شرایطی نمی‌تواند این رقابت‌ها را متوقف کند.

3 دیدگاه

  • 5red16

   6

   1

   اوضاع واسه مکلارن و ویلیامز اصلا مساعد نیست
   دو تا از تیم های خوب و اصیل فرمول یک
   یک درخواست از مدیران سایت دارم
   طی یک پادکست یا مقاله لطفا بررسی کنید چرا فرمول یک به این وضع دچار شده و تیمهای شناسنامه دار به این حال و روز افتادند!؟

دیدگاه خود را بیان کنید