فرمول یک ایراندنیل ریکاردو در فصل 2021 به تیم فرمول یک مک‌لارن می پیوندد اما مدیر این تیم، زک براون به او هشدار داده است که تا فصل 2022 او نمی تواند برای قهرمانی جهان بجنگد.

راننده استرالیایی که موفق به کسب هفت پیروزی در فرمول یک شده است، با انتقال ناگهانی خود از تیم فرمول یک رنو به تیم مک‌لارن، شوک بزرگی را به طرفداران خودش وارد کرد. این راننده استرالیایی تصمیمش را بدون برگزاری کوچکترین مسابقه ای در فصل 2020 گرفت و بیان کرد که این زمانبندی کمی عجیب بود.

سیریل ابیتبول، مدیر تیم فرمول یک رنو نیز از اینکه ریکاردو حتی بدون برگزاری یک مسابقه در فصل 2020 چنین تصمیمی را گرفت و به تیم رنو اجازه نداد که حتی پیشرفت خودش را هم نشان دهد، این تصمیم گیری را عجیب خواند.

براون نیز به او هشدار داد که دنیل نباید در فصل اول خودش با این تیم به دنبال قهرمانی جهان باشد. اما براون به تیم خودش اطمینان دارد و مطمئن است که با کمک موتور مرسدس می تواند خودرویی را برای ریکاردو آماده کند که رقابتی باشد:

من فکر می کنم که دنیل یک راننده با قابلیت جنگیدن برای قهرمانی جهان است. اما من فکر نمی کنم که ما یک خودرویی را برای انجام این کار در فصل 2021 در اختیارش قرار دهیم، ما هنوز در مسیر بهبود خودمان هستیم.

اما باور دارم که ما به او در فصل 2022 یک خودروی رقابتی می دهیم و باید ببینیم که چه می شود.

دنیل ریکاردو و لندو نوریس در کنفرانس خبری

دنیل ریکاردو و لندو نوریس در کنفرانس خبری

چرا دنیل ریکاردو سال گذشته به مک‌لارن نپیوست

براون از پیوستن دنیل ریکاردو به لندو نوریس فوق العاده هیجان زده است و می گوید:

ما سعی کردیم که دو سال پیش دنیل را به تیم خودمان اضافه کنیم و با او صحبت کردیم که چرا چنین تصمیمی را گرفت…(در مورد چرایی پیوستن او به رنو و نه به مکلارن سوال کرد)!

شما می دانید که ما داشتیم از یک سال بدی بیرون می آمدیم و ما برنامه های خودمان را با او اشتراک گذاشتیم اما ما چیزی را اجرا نکردیم، ولی او حال دیده یک سال گذشته و ما به حرف های خودمان جامه عمل پوشاندیم.

ما همیشه در تیم، راننده های پیروز مسابقات و قهرمان جهان را سوار بر خودروهایمان داشتیم و داشتن دنیل ریکاردو که هفت بار به پیروزی رسیده است نیز می تواند هیجانات زیادی را حاصل کند.

ترکیب دنیل و لندو می تواند هم روی پیست و هم خارج آن عالی باشد. دو شخصیت فوق العاده! اما همه اینها برای فصل 2021 می باشد.

یک دیدگاه

  1. جواد محمدی

    2

    0

    واقعا چرا بعضی راننده ها اینقدر بدشانس هستند؟؟ اصلا باید ببینیم تیم مکلارن با این مشکلات مالی میتونه تو ۲۰۲۱ مسابقه بده یا نه. بعد دنبال معجزه از دنیل باشیم

دیدگاه خود را بیان کنید