Register

8 − 3 =

A password will be e-mailed to you.

موتوجی‌پی ایرانکمیته جهانی مبارزه با دوپینگ، درخواست تجدید نظر خود را در رابطه با پرونده دوپینگ آندره یانونه به دادگاه فدراسیون جهانی موتورسواری (FIM) تحویل داد. این کمیته قصد دارد محرومیت وی را از هجده ماه به چهار سال افزایش دهد.

پس از آزمایش های انجام شده در گرند پری 2019 مالزی، آندره یانونه متهم به مصرف مواد غیرمجاز شد. یانونه از ابتدا مصرف به عمد این ماده را انکار کرد و اظهار داشت که این ماده از طریق گوشت آلوده وارد بدن وی شده است.

دادگاه اولیه آندره یانونه را به هجده ماه ممنوعیت از مسابقات موتوجی‌پی محکوم کرد اما یانونه درخواست تجدید نظر را ارائه کرد. وی بر این نکته تاکید داشت که با توجه به عمدی نبودن مصرف این ماده و سابقه خوب وی در این ورزش، می‌بایست مانند سایر موارد مشابه تبرئه شود. اما اکنون کمیته مبارزه با دوپینگ درخواست افزایش مدت زمان محرومیت وی را داده است.

درخواست تجدید نظر از جانب این کمیته چندان غیر منتظره نبوده چرا که این سازمان پس از سال 2013 مجازات های سخت گیرانه ای برای این گونه جرایم در نظر گرفته است.

الکس اسپارگارو-بردلی اسمیت- آندره یانونه

الکس اسپارگارو-بردلی اسمیت- آندره یانونه

وضعیت تیم آپریلیا بدون آندره یانونه چگونه خواهد بود؟

در این موقعیت الکس اسپارگارو با امضاء قراردادی دو ساله به فعالیت خود در تیم آپریلیا ادامه خواهد داد.

وی در این باره گفت:

من از امضاء این قرارداد بسیار خوش حال هستم و می‌توانم بگویم در سال های اخیر تیم آپریلیا به خانواده دوم من تبدیل شده است. ما در طول این مدت از نظر فنی پیشرفت های زیادی داشتیم و نتایج آزمایش های انجام شده بر روی موتورGS-GP بسیار مثبت بوده است. به نظر من، ما باید برنامه هایی را که در طول زمستان شروع کردیم به سرانجام برسانیم و نباید به هیچ وجه با عقب بازگردیم.

اکنون هویت هم تیمی الکس اسپارگارو نا معلوم است. آپریلیا بارها بیان کرده که از آندره یانونه حمایت خواهد کرد و در صورت بخشیده شدن مجازات وی، مایل است تا همکاری خود را با او ادامه دهد.

در صورتی که یانونه اجازه شرکت در مسابقات را پیدا نکند، دنیلو پتروچی گزینه مناسبی برای جایگزینی آندره یانونه در تیم آپریلیا می‌باشد. قرارداد پتروچی برای فصل های آتی با تیم دوکاتی تمدید نشده و این موتورسوار تا کنون نتوانسته با تیم دیگری به توافق برسد.

یک دیدگاه

  1. NavasaN

    1

    0

    4 سال؟؟؟؟؟یهو یه اسکاج هم میدادین دستش بره خونه ظرفارو بشوره.