فرمول یک ایراندنیل ریکاردو تایید کرده است که پیش از آنکه فراری با کارلوس ساینز برای فصل ۲۰۲۱ قرارداد ببندد، آنها با او در مذاکره بودند.

پس از اینکه سباستین فتل اعلام کرد که فصل ۲۰۲۰ آخرین فصل او با تیم فراری خواهد بود، ساینز و ریکاردو هر دو از گزینه های بسیار محتمل بودند که برای جایگزینی او در تیم ایتالیایی مطرح می‌شدند تا همتیمی چارلز لکلرک بشوند. در نهایت راننده اسپانیایی یعنی ساینز بود که توانست به فراری راه پیدا کند و ریکاردو جای او را در مک‌لارن پر خواهد کرد.  ولی ریکاردو هم تایید کرده که او هم مذاکراتی با فراری داشته ولی انتظار دارد تا ساینز یک راننده مناسب برای آنها باشد:

بحث هایی از چند سال پیش بوده و آن بحث ها تا الان ادامه داشته اند. پس بله، من اینکه مذاکراتی در جریان بوده را رد نمی‌کنم. ولی به وضوح آنها هیچ وقت به نتیجه نرسیدند. من سعی می‌کنم تا هرگز در هیچ موقعیتی احساساتی برخورد نکنم.

من می‌بینم که کارلوس چگونه برای فراری مناسب است. پس واقعا به این فکر نمی‌کنم که “چرا من نه؟” و اینگونه آن را توضیح می‌دهم: بله، کارلوس فصل ۲۰۱۹ را بسیار قوی پشت سر گذاشت. او در حال حاضر یک برگ برنده است و حدس می‌زنم او برای جایی که آنها در آن هستند یک گزینه مناسب است.

دنیل ریکاردو و سباستین فتل - موناکو 2018

دنیل ریکاردو و سباستین فتل – موناکو 2018

ریکاردو در فصل ۲۰۱۹ از ردبول به تیم رنو رفت ولی در پایان او در جدول قهرمانی تنها به رده نهم اکتفا کرد. ولی این راننده استرالیایی اصرار دارد که تصمیم او برای رفتن به مک‌لارن پیش از شروع فصل دومش با رنو شروع شده و این یک فرار از وضعیت تیم رنو نبوده، بلکه مذاکراتش با مک‌لارن از سال ۲۰۱۸ و یا زودتر در جریان بوده است. او توضیح داد:

هیچ لحظه ای مانند این نبود که یک چراغ بالای سرم ناگهان روشن شود و این فکر به سرم بزند که “درست است، این چیزی است که باید انجام بدهم”. در‌مقابل، هیچ چیزی در مک‌لارن ندیدم که در رنو ندیده باشم و یا این حس را ایجاد کند که من باید به آنها بپیوندم. مذاکراتم با مک‌لارن به مدت ها پیش برمی‌گردد، فکر کنم ۲۰۱۸ و حدس می‌زنم در طول زمان هم ادامه داشت. قطعا این تصمیم در طول یک شب گرفته نشده. من کلی راجع به آن فکر کردم و تصمیم آسانی هم نبود. من فکر می‌کنم مقایسه این دو تیم عادلانه نباشد.

همچنین ریکاردو شایعات تنش های بوجود آمده بین او و رنو پس از اعلام رفتنش به مک‌لارن را رد کرد، وی گفت:

من می‌دانم که هنوز کلی به رنو بدهکار هستم و می‌خواهم آن را نه تنها برای خودم بلکه برای آنها انجام بدهم. و پس از این خبر، من کلی بازخورد مثبت از افراد تیم دریافت کردم.

و می‌دانم که آنها برای من هیجان زده هستند تا بقیه فصل را با هم به پایان برسانیم، به بهترین وجه تلاش کنیم و امیدواریم مسابقه هایی را هم نیز پیروز شویم.

یک دیدگاه

  1. شاهین

    2

    0

    یادمه وقتی کیمی از فراری رفت و ریکاردو گفت کسی توی فراری نخواست که من بیام همه انگشت اتهام رو به سمت فتل گرفتن و گفتن که فتل نزاشت ریکاردو بیاد و از اینجور حرفا. الان واقعا دوست دارم بدونم حالا که فتل قرار نیست بمونه و تاثیری روی جایگزینش نداره و نمیتونن این حرف ها رو بندازن گردنش چرا ریکاردو نیومد فراری؟

دیدگاه خود را بیان کنید