فرمول یک ایران – قهرمان دو دوره مسابقات فرمول یک، میکا هکینن باور دارد که “انتقادات زیاد” سباستین فتل را مجبور کرد تا به دورانش با فراری پایان بدهد.

فصل ۲۰۲۰ آخرین فصل فتل با فراری خواند بود پس از آنکه او اعلام کرد که او قرارداد جدیدی را امضا نمیکند. قهرمان چهار دوره فرمول یک، هنوز درباره آینده خود و برنامه هایش تصمیمش را اعلام نکرده، گرچه او را به مرسدس، رنو و استون مارتین ربط میدهند و حتی بازنشستگی هم یک گزینه است.

تا الان فتل نتوانسته که هیچ قهرمانی ای با فراری را بدست آورد و هکنین باور دارد که حجم انتقادات زیاد که در سال های اخیر او را مورد هجمه قرار داده باعث این تصمیم وی شده است. هکنین گفت:

مشکل سن او نیست و او هنوز یک مرد جوان است. من فکر می‌کنم که او یک ناامیدی بزرگ در فراری داشت. لذت کار گروهی کردن در فتل دیده نمی‌شد. او دیگر داخل تیم احساس خوشی نمی‌کرد و فکر کنم دلیلش این بود که همه مواقع مورد انتقادات بزرگ قرار داشت.

زمانی که شما در یک تیم هستید، این بار انتقادات باید بین تیم تقسیم شود و نباید تنها معطوف به یک نفر باشد تا آن را تحمل کند.

Bahrain gp

لوییس همیلتون، سباستین فتل و نیکو روزبرگ – گرندپری بحرین 2015

فتل زندگی شخصی اش را از چشم عموم دور نگه می‌دارد و همچنین در شبکه های اجتماعی هم غایب است. ولی هکینن عقیده دارد فتل با حضور در شبکه های اجتماعی و تبدیل شدن به یک شخصیت بیشتر دوست داشتنی و بیشتر در معرض دید می‌تواند به خودش کمک کند. او در توضیحاتش گفت:

او یک شخصیت عالی دارد و یک مرد خوب است. من او را برای سال‌های بسیار زیادی است که می‌شناسم و زمانی که او درباره خودش، خانواده اش و دورانش در موتوراسپورت حرف بزند، معلوم می‌شود که او واقعا مرد خوبی است.

فکر می‌کنم که او در طول کنفرانس های خبری بسیار با طرفداران ارتباط برقرار می‌کند ولی حس می‌کنم این کافی نیست. نمی‌گویم که باید جور دیگری رفتار کند ولی آرزو دارم که او می‌توانست بیشتر خودش را به جامعه از طریق شبکه های اجتماعی معرفی کند تا نشان بدهد که چه کسی است. مردم دوست دارند که درباره او بشنوند.

6 دیدگاه

 1. Amin

  3

  8

  با مرور چنتا مصاحبه از فتل به راحتی میشه به اخلاق و حرفه ای گریش پی برد
  از منظر شخصیت اگه نگیم بهترین قطعا جز بهترین ها تو گریده
  واقعا دوست نداشتم فتل ک رقیب خوب و با شخصیتی بود ب این وضعیت برسه
  اشتباهات بعضی مواقع خیلی تاثیر گذارتر از اونی باید باشن موثر واقع میشن

  • Seb the great

   5

   0

   امین یه جا کامنت گذاشتی که میزان دووم اوردن قطعات به راننده مربوطه
   خواستم بگم منم مالزی ۲۰۱۶ رو خوب یادمه پس اون سال لوییس از نیکو شکست خورد با منطق شما

 2. Mahmoud

  5

  1

  واقعا نمیدونم چرا سب توی شبکه های اجتماعی نیست. نمیتونم درک کنم اصلاً. شایدم کار با گوشی های جدید رو بلد نیست😉😉

دیدگاه خود را بیان کنید