فرمول یک ایران – راننده پیشین فرمول یک، هیکی کوالاینن احساس می کند که از دستاورد های نیکو روزبرگ در این ورزش به اندازه ای که باید قدردانی شود، قدردانی نمی شود.

روزبرگ توانست در فصل 2016 بالاخره به قهرمانی جهان برسد و همتیمی خودش لوئیس همیلتون را شکست دهد. پس از بازنشستگی او در این ورزش، والتری بوتاس جایگزین وی شد و نتوانست که در سه فصل حضور خودش در این تیم موفق به انجام کاری که روزبرگ شده است بشود. کوالاینن که پیشتر همتیمی لوئیس همیلتون بود احساس می کند که میراثی که روزبرگ پس از کسب قهرمانی جهان از خودش به جا گذاشته است از طرف افراد خیلی زیادی اعتباری ندارد:

فرمول یک از لحاظ روانی و جسمانی حتی بدون وجود و داشتن همتیمی با مهارت بالایی(به مانند لوئیس همیلتون)، فوق العاده فرساینده است.

بین رانندگانی که با همیلتون مسابقه داده اند، تنها کسی که واقعا توانست به نقاط ضعف همیلتون نفوذ کند، نیکو بود. همیلتون نقاط ضعفی را دارد و نیکو نیز به عالیترین شکل ممکن به آنها حمله کرد، آنقدر کافی که توانست به قهرمانی جهان برسد.

فکر می کنم که عملکرد نیکو باید به آن اندازه ای که قدردانی شود، قدردانی نمی شود. شکست همیلتون با خودروی برابر سخت است اما شما باید به خاطر داشته باشید که کمی قبل تر، نیکو یک رقابت سختی را با مایکل شوماخر در مرسدس نیز داشت.

4 دیدگاه

 1. AHMADREZA_F1

  3

  5

  اگه تو برزیل ۲۰۱۶ مکس دوم میشد شاید تو ابوظبی به خواست خدا جور دیگری رقم میخورد و نیکو روزبرگ به این اندازه یاد نمیشد
  البته همش یک شاید هست!!!
  ولی سخت کوشی او قابل تحسین هستش

  • Amin

   1

   1

   نیکو تو برزیل ۲۰۱۶ یه سیو خیلی خوب تو پیچ آخر داشت همونجا که مکس هم سیو معروفشو انجام داد
   اون سیو امضای قهرمانی نیکو بود

دیدگاه خود را بیان کنید